Marka: Audioquest

Cinnamon Coax 1.5m

Special Price 346 zł Regular Price 499 zł i
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 330 zł

Wysyłka: w ciągu 24h

Sprawdź szczegóły

Odbiór w salonie: już za godzinę

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 17 zł

Sprawdź szczegóły

AudioQuest Cinnamon Coax to cyfrowy interkonekt, który projektanci wyposażyli w posrebrzane, (1,25%) lite przewodniki, co pozwala ograniczyć zniekształcenia i zredukować jitter. Przewody otoczone są przez piankową polietylenową izolację, która zapewnia bardzo precyzyjny sygnał dźwiękowy. Czystość przesyłanego sygnału zwiększa system rozpraszania szumu NDS, chroniący przez negatywnym wpływem częstotliwości radiowych.


Cyfrowe kable współosiowe AudioQuest zostały zaprojektowane tak, aby minimalizowały zniekształcenia pojawiające się w niezwykle szerokim pasmie przenoszenia. W wielu przypadkach zastosowań, bardzo ważna jest szybkość cyfrowej komunikacji. Najbardziej oczywiste jest przesyłanie dużych plików, tak szybko jak to możliwe, lub dostarczanie dużej ilości danych w przypadku wideo HD. W cyfrowych kablach współosiowych szybkość oznacza coś innego niż ilość i prędkość przesyłu. Najważniejszy jest stosunek wewnątrz cyfrowego strumienia, decydujący o odtworzeniu analogowej fali, która dostarcza do uszu użytkownika informację i muzykę. Zniekształcenia oparte na niedokładnościach czasowych (jitter) wewnątrz pakietu danych, „zmniejszają” i spłaszczają dźwięk, który normalnie wyróżnia się przestrzennością.

Posrebrzane lite przewodniki – minimalne zniekształcenia

Dzięki zastosowaniu litych przewodników projektanci AudioQuest ograniczyli do minimum jitter oraz wyeliminowali zniekształcenia związane z oddziaływaniem na siebie nitek metalu tworzących wiązkę przewodnika. Lite posrebrzane (1,25%) przewodniki w modelu Cinnamon Coax doskonale sprawdzają się tam, gdzie przesyłane są bardzo wysokie częstotliwości. Sygnały o wysokiej częstotliwości rozchodzą się niemal po powierzchni przewodnika. Gdy powierzchnia przewodnika pokryta jest bardzo czystym srebrem, parametry pracy takiego kabla zbliżone są do rozwiązania z przewodnikiem wykonanym z litego srebra, ale przy zachowaniu ceny porównywalnej z kablem z litej miedzi.

Piankowa izolacja z twardymi komórkami

Piankowa izolacja z twardymi komórkami wykorzystywana jest jedynie w większości kabli wideo i cyfrowych audio firmy AudioQuest. Podobna do pianki z polietylenu, powstaje poprzez wtryskiwanie azotu, co pozwala stworzyć powietrzne kieszenie.  O zastosowaniu twardej pianki decyduje sztywność materiału, dzięki czemu przewodniki w kablu pozostają w stałym stosunku do siebie na całej długości kabla, co z kolei zapewnia stałą charakterystykę impedancji.

100% pokrycia ekranującego (folia + posrebrzana plecionka)

Ekranowanie zawsze odgrywa istotną rolę w konstrukcji kabla, a we współosiowym interkonekcie ma szczególnie ważne zadanie do wykonania, ponieważ nie tylko ekranuje, lecz także działa jako ścieżka powrotna. Dlatego też AudioQuest przykuwa uwagę do jakości metalu ekranującego i techniki produkcji, ponieważ oba te elementy wpływają na jakość dźwięku i obrazu.

System rozpraszania szumu (NDS) z warstwą metalu

100% pokrycie ekranujące jest łatwe. Aby zapobiec przechwytywaniu zakłóceń radiowych, które wpływałyby negatywnie na sprzęt, wymaga systemu rozproszenia szumu. 

Specyfikacja Audioquest Cinnamon Coax 1.5m

Opinie o Audioquest Cinnamon Coax 1.5m

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

 • 5 1
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

1 opinia

 1. Mati

  Ocena:
  Ocena: 5
  Profesjonalny cyfrowy interkonekt

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: