Poprzedni
Następny

Wzmacniacze stereo all-in-one – najciekawsze modele, ranking Top Hi-Fi

Stale rosnąca liczba dostępnych źródeł muzyki oraz ogromna popularność streamingu sprawia, że użytkownicy coraz częściej poszukują wzmacniacza wyposażonego w dodatkowe funkcje. Takie modele często są określane jako wzmacniacze stereo all-in-one. Są to bowiem urządzenia, które dzięki funkcjom sieciowym, przetwornikowi DAC i innym dodatkom staja się kompletnym systemem, który wymaga jedynie podłączenia kolumn. Dlatego właśnie prezentujemy przekrojowy ranking najciekawszych wzmacniaczy all-in-one.

Wzmacniacz stereo Rose

Spis treści: Najciekawsze wzmacniacze stereo all-in-one

  1. Wzmacniacz zintegrowany all-in-one – Święty Graal?

  2. Wzmacniacze stereo all-in-one – propozycje, ranking Top Hi-Fi

  3. Integra stereo wszystko w jednym – podsumowanie

Wzmacniacz zintegrowany all-in-one – Święty Graal?

Większość produkowanych obecnie wzmacniaczy stereo jest wyposażona w wiele dodatkowych funkcji, których oczekują użytkownicy. Już od kilku lat urządzenia często posiadają przetwornik DAC, a często także funkcje sieciowe. Z tego względu różnica w nazewnictwie pomiędzy wzmacniaczami stereo, które pierwotnie służyły jedynie do wzmacniania sygnału, a amplitunerami stereo, zaciera się. Można nawet stwierdzić, że słowa te używane bywają zamiennie.  Użytkownicy bardzo często wybierają właśnie takie urządzenia, które agregują kilka funkcji w jednej obudowie. Pozwala to zaoszczędzić miejsce w pomieszczeniu, a także obniżyć nieco koszt całego systemu. Zakup wzmacniacza stereo, odtwarzacza strumieniowego oraz przetwornika DAC w osobnych obudowach okazuje się bowiem dużo droższy.

Przeczytaj także: Jak wybrać wzmacniacz stereo

Wzmacniacze stereo all-in-one – propozycje, ranking Top Hi-Fi

Systemy all-in-one kojarzone były niegdyś z urządzeniami dla początkujących użytkowników sprzętu audio. Ich popularność sprawiła jednak, że coraz więcej renomowanych producentów dodało dopracowane wzmacniacze all-in-one do swojej oferty. Nawet jeśli w planach macie system audio ze wzmacniaczem i odtwarzaczem, warto wziąć pod uwagę system all-in-one. W ostatnim czasie premierę miały niezwykle ciekawe i dopracowane wzmacniacze typu all-in-one, które możemy polecić nie tylko początkującym użytkownikom. W tym rankingu prezentujemy zarówno budżetowe modele, jak i wysokiej klasy systemy typu all-in-one za kilkanaście tysięcy. Niektóre z nich zostały zbudowane na bazie podzespołów Hi-Endowych wzmacniaczy. Mamy nadzieję, że nasze propozycje będą pomocne przy poszukiwaniu wymarzonego sprzętu audio all-in-one, a Państwa głośniki zyskają wartościowego partnera, by cieszyć przyjemnym dźwiękiem na co dzień.

Bluesound POWERNODE EDGE

Osoby znające produkty Bluesound wiedzą doskonale, że na funkcjonalności sieciowej ta marka zna się jak żadna inna. To właśnie dzięki streamerom producent osiągnął w krótkim czasie rynkowy sukces, na który całkowicie zapracował. Odtwarzacze strumieniowe Bluesound wyróżniały się niezwykle intuicyjną oraz płynnie działają aplikacją BluOS Controlller, która sprawiła, że wielu konserwatywnych miłośników dobrego brzmienia, wybierających dotąd jedynie płyty CD, czy winyle, przekonało się do tego rozwiązania. Odtwarzacze były ponadto rozsądnie wycenione, dlatego stały się popularnym wyborem także w budżetowych systemach, znacznie podnosząc jego funkcjonalność. Bluesound postanowił rozszerzyć ofertę, dodając do niej wzmacniacze strumieniujące, które noszą właśnie taką nazwę w materiałach producenta. Są to de facto urządzenia all-in-one, które wymagają jedynie podłączenia kolumn, aby użytkownicy mogli cieszyć się wysoką jakością dźwięku. Takim właśnie wielofunkcyjnym modelem jest Bluesound POWERNODE EDGE, który polecamy w naszym rankingu.

Bluesound Powernode EDGE posiada radio internetowe

Bluesound POWERNODE EDGE to najmniejsze urządzenie w naszym zestawieniu. Ten kompaktowy wzmacniacz all-in-one ma zaledwie 22 cm szerokości i waży tylko 1,37 kg. Obudowa wykonana z tworzywa sztucznego prezentuje się nowocześnie i minimalistycznie. Dlatego POWERNODE EDGE, ze względu na swój uniwersalny wygląd, sprawdzi się w każdym wnętrzu. Producent postawił na nowoczesny sposób sterowania. Nie znajdziemy tutaj żadnych fizycznych przycisków. Umieszczono za to interfejs dotykowy, który pozwala sterować odtwarzaniem muzyki, gdy akurat nie mamy smartfona pod ręką.

Jak nietrudno się domyślić, w tym kompaktowym wzmacniaczu, dysponującym mocą 40W na kanał, zastosowane zostały impulsowe końcówki mocy. Mimo stosunkowo niewielkiej mocy, wzmacniacz dobrze radzi sobie z napędzaniem podstawkowych i podłogowych kolumn głośnikowych z podobnego przedziału cenowego. W sekcji wzmacniającej kanadyjski producent zastosował technologię DirectDigital, polegającą na przesyłaniu sygnału cyfrowego w formie cyfrowej przez większą część ścieżki. Urządzenie wykorzystuje procesor Quad-Core 1,8GHz ARM Cortex A53, który zapewnia wydajną pracę całego układów elektronicznych.

Podłącz głośnik i słuchaj muzyki na wzmacniaczu all-ine-one

Niepozorny wygląd wzmacniacza Bluesound POWERNODE EDGE nie zdradza jego możliwości. Jest to jednak niezwykle bogato wyposażone urządzenie, które sprosta oczekiwaniom wymagających użytkowników. Ten wzmacniacz all-in-one wyposażony jest w rozbudowaną funkcjonalność sieciową, która obejmuje odtwarzanie wszystkich najpopularniejszych serwisów stremingowych, czyli: Spotify, Tidal, Deezer. Bluesound POWERNODE EGDE obsługuje również radio internetowe. Warto dodać, że urządzenie odtwarza format MQA, który jest chętnie wybierany przez miłośników dobrego brzmienia. Wzmacniacz all-in-one obsługuje komendy głosowe poprzez Amazon Alexa i Asystenta Google.

Mimo niewielkich rozmiarów tylna ścianka wzmacniacza zaprojektowana została w przemyślany sposób, dlatego użytkownicy nie mają problemu z dostępnością złącz. Producent oferuje wyjście subwooferowe, które pozwala stworzyć system stereo 2.1. Złącze HDMI z ARC pozwala na sterowanie urządzeniem z telewizora. Ze względu na ograniczoną ilość miejsca wejście mini jack oraz wejście optyczne stanowią jedno  złącze. Producent dołącza do zestawu odpowiedni adapter, który pozwala wykorzystać złącze cyfrowe. Wejście IR umożliwia podłączenie dowolnego pilota sterującego.

Wzmacniacz all-in-one Bluesound POWERNODE EDGE oferuje żywe i dynamiczne brzmienie, z delikatnie wysuniętym zakresem mid-basu. Takie zestrojenie brzmienia sprawia, że rockowe oraz jazzowe utwory brzmią bardzo przyjemnie i naturalnie. Także złożone utwory jazzowe, jak np. album „We Get Requests” Oscara Petersona oddają całościową harmonię utworu i poszczególne instrumenty. Wprawne ucho usłyszy oczywiście pewne uproszczenia w odtwarzaniu kontrabasu, czy gry perkusji, jednak trzeba uczciwie przyznać, że zważywszy na klasę cenową urządzenia, spełnia ono oczekiwania nawet z nawiązką.

NAD C 700

Wzmacniacz stereo NAD C 700 to wręcz klasyka gatunku wśród urządzeń all-in-one. Model zdobył wiele prestiżowych nagród i jest chętnie wybierany przez Klientów poszukujących sprawdzonego i uniwersalnego sprzętu. Urządzenie wyróżnia się odważną i nowoczesną stylistyką. Panel czołowy stanowi 5-calowy, kolorowy wyświetlacz dotykowy, który umożliwia poruszanie się po menu i wybór odpowiednich funkcji. Ciekawym dodatkiem jest podświetlane logo na górnym panelu, które zmienia barwę w zależności od trybu pracy urządzenia.

Zapraszamy na odsłuch NAD C 700

NAD C700 pracuje w klasie D. Kanadyjski producent od początku wierny jest końcówkom mocy produkowanym przez Hypex. Zastosowanie ich pozwoliło osiągnąć moc 80W na kanał. Dzięki zastosowaniu wzmacniacza w klasie D urządzenie zajmuje mniej miejsca, nie grzeje się oraz cechuje się wysoką sprawnością.

Funkcjonalność wzmacniacza all-in-one NAD C700 obejmuje funkcje sieciowe, które zarządzane są za pomocą platformy BluOS, która stosowana jest we wszystkich urządzeniach tej marki. Sterowanie funkcjami odbywa się poprzez dopracowaną aplikację BluOS Controller. Dzięki niej użytkownik może odtwarzać serwisy streamingowe oraz radio internetowe. Urządzenie obsługuje także AirPlay 2, dzięki temu dźwięk można przesyłać bezprzewodowo z urządzenia mobilnego. Dzięki kompatybilności z Amazon Alexa, Apple Siri i Asystentem Google NAD C700 obsługuje także komendy głosowe. Wzmacniacz jest kompatybilny z najpopularniejszymi systemami automatyki domowej, czyli Crestron, Control4, RTI oraz ELAN.

NAD C 700 jest często wybieranym wzmacniaczem all-in-one

Brzmienie NAD-a C700 jest bardzo dynamiczne i energetyczne. Niskie tony są wyraźnie wysunięte, co nadaje dźwiękowi wyrazisty charakter. Bas jest energetyczny, sprężysty i dobrze zróżnicowany, dlatego rockowe utwory brzmią bardzo wyraziście i zachęcająco. Na tle wysuniętych niskich tonów średnica wydaje się nieco wycofana. Wokale są jednak wyraziste i poprawnie umieszczone na scenie dźwiękowej. Warto pochwalić stereofonię oraz klarowność brzmienia. Poszczególne plany są umiejscowione na scenie dźwiękowej. Słychać to wyraźnie, gdy wsłuchamy się w analityczne utwory, np. „The national Anthem” zespołu Radiohead. Ten złożony, gęsty to dobry materiał, aby przetestować analityczność dźwięku. NAD C 700 wyraźnie pokazał naturę instrumentów akustycznych, co należy uznać za dużą zaletę.

Tylna ścianka oferuje w zasadzie wszystkie najbardziej potrzebne złącza. Znajdziemy na niej dwa wejścia analogowe 2xRCA, złącze pre-out, umożliwiające podłączenie zewnętrznej końcówki mocy, wejście optyczne, koaksjalne oraz HDMI z ARC. Mamy także USB typu A, pozwalające podłączyć pendrive lub zewnętrzny dysk twardy (drugie złącze USB pełni funkcje serwisowe). Urządzenie obsługuje także format MQA.

Rotel S14

Rotel przez lata oferował Klientom wzmacniacze, odtwarzacze CD oraz tunery, które ze względu na wysoką jakość dźwięku, bardzo dobre komponenty oraz rozsądną cenę były i nadal są chętnie wybierane do zestawów stereo. Japoński producent postanowił wprowadzić też do sprzedaży model S14, będący pierwszym streamerem z wbudowanym wzmacniaczem, jak określa to urządzenie producent. Trzeba przyznać, że jest to debiut niezwykle udany, bowiem już od premiery urządzenie cieszy się dużym zainteresowaniem.

Klasyczny wzmacniacz stereo w nowoczesnym wydaniu

Wzmacniacz all-in-one Rotel S14 to bardzo dobrze wykonany sprzęt o kubaturze pełnowymiarowych komponentów Hi-Fi. Jego szerokość wynosi standardowe 43 cm. Centralne miejsce na panelu czołowym wzmacniacza Rotel R14 zajmuje kolory wyświetlacz. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, które ułatwia sterowanie poszczególnymi funkcjami i wyświetla najważniejsze informacje o aktualnie odtwarzanej muzyce. Po lewej stronie umieszczony został włącznik, wyjście słuchawkowe oraz przyciski służące do wyboru źródła. Po prawej stronie umieszczono sterowanie oraz potencjometr. Naszym zdaniem front urządzenia jest nowoczesny i bardzo stylowy. Producent przewidział zapewne, że Rotel S14 będzie wybierany przez użytkowników w różnym wieku, dlatego zasada uniwersalizmu z pewnością jest spełniona.

Wzmacniacz pracuje w klasie AB, co jest standardem w urządzeniach Rotela. Jest to jeden z nielicznych producentów, którzy nie oferują jeszcze wzmacniaczy impulsowych. Rotel S14 oferuje pokaźną moc 150W na kanał, co jest bardzo dobrą wartością. Sekcja wzmacniająca sygnał została w prawie w całości wzięta z bardzo dobrej integry Rotel A14 MkII, która jest bardzo dobrze oceniana właśnie ze względu na dopracowaną konstrukcję. Dzięki pokaźnemu transformatorowi toroidalnemu zapewniającemu odpowiednią rezerwę mocy użytkownik może wybrać do systemu nawet bardziej wymagające prądowo kolumny, nie obawiając się, że nie zostaną wysterowane. Rotel S14 wyposażony został w przetwornik cyfrowo-analogowy ESS Sabre, pozwalający dekodować sygnał cyfrowy w rozdzielczości aż 32-bit/384 kHz (przez USB). Urządzenie dekoduje także pliki MQA.

Rotel S14 jest pierwszym wzmacniaczem marki z takim wyświetlaczem

Wyposażenie wzmacniacza all-in-one Rotel S14 jest niezwykle bogate. Urządzenie odtwarza serwisy stremingowe, czyli Spotify, Tidal, Deezer, a także obsługuje radio internetowe. Dźwięk można przesłać także bezpośrednio z urządzenia mobilnego poprzez AirPlay 2 oraz Bluetooth obsługujący kodeki aptX HD i AAC.

Na tylnej ściance producent umieścił zarówno złącza cyfrowe i analogowe. Mamy więc wejście optyczne, koaksjalne, USB typu B, a także USB A. Złącza analogowe reprezentuje jedna para wejść 2xRCA. Producent wie bowiem doskonale, że to właśnie do sygnału cyfrowego należy przyszłość świata audio. Wyjście pre-out, umożliwiające podłączenie zewnętrznej końcówki mocy. Wyjście subwooferowe pozwala dodać do systemu subwoofer aktywny, co na pewno będzie przydatne w większych pomieszczeniach.

Zdradziliśmy już nieco „technikaliów” tego urządzenia, to znaczy wyjaśniliśmy, że sekcja wzmacniacza pochodzi ze wzmacniacza zintegrowanego Rotel A14MkII. Od razu chcemy jednak zaznaczyć, że zestrojenie dźwięku jest nieco inne, więc nie powinniśmy absolutnie stawiać znaku równości przy tych dwóch modelach. Rotel S14 oferuje dźwięk spokojny i wyważony. Na wysokie noty zasługuje zwłaszcza góra pasma, która jest delikatna i subtelna, przez co idealnie nadaje się do nastrojowych kawałków. Wysokie tony dobrze zgrywają się z bliską i harmonijną średnicą. Wokale wypadają naturalnie, nie słychać żadnych podbarwień. Niskie tony są wyraźnie zaznaczone i nisko schodzące. Nie jest to jednak bas wybitnie sprężysty, lecz nieco zaokrąglony. Rotel S14 nie jest wybitnie analityczny, więc chcąc uzyskać bardziej szczegółowy dźwięk, warto dobrać właśnie kolumny pod tym kątem.  

NAD M10 V2 Masters

NAD M10 V2 to drugie urządzenie tego producenta w naszym zestawieniu. Wzmacniacz pochodzi z tej samej serii, co C 700, ale względu na moc, wyposażenie, finezję brzmienia oraz dodatkowe funkcjonalności, plasowany jest nieco wyżej w hierarchii. Jeśli więc zapędy audiofilskie nie są Wam obce, a chcecie pozostać przy urządzeniach all-in-one, warto zapamiętać to urządzenie.

Ogromny wyświetlacz we wzmacniaczu ułatwia obsługę

Obecnie produkowana jest druga odsłona wzmacniacza ze streamerem, określona jako M10 V2. Wygląd tego modelu jest bardzo ciekawy i charakterystyczny. Cały panel czołowy dużo, ciekłokrystaliczny wyświetlacz. Boki wykonano z aluminium, natomiast górna pokrywa jest szklana. W tym modelu także umieszczono podświetlanego logo, informujące o trybie pracy urządzenia. Nowoczesność jest oczywiście pożądaną cechą, jednak tradycyjny, stylowy pilot, który dołączany jest do zestawu, również powinien być przydatny. 

Wzmacniacz all-in-one NAD M10 V2 wyposażony został, podobnie jak model C700, w impulsowe końcówki mocy. Moc wyjściowa wzmacniacza wynosi, według danych producenta, 100W. Układ wzmacniający HybridDigital zapewnia dużą rezerwę mocy.

NAD M10 V2, jak na urządzenie all-in-one przystało, oferuje bogatą funkcjonalność. Użytkownicy mogą skorzystać z rozbudowanych funkcji sieciowych, obejmujących nie tylko radio internetowe, czy obsługę serwisów streamingowych. Zarządzenie tymi funkcjami odbywa się poprzez autorską platformę BluOS, która występuje we wszystkich sieciowych odtwarzaczach i wzmacniaczach NAD-a. Jest ona niezwykle intuicyjna i przyjazna dla użytkowników. Można z niej korzystać nie tylko na urządzeniach mobilnych z systemem Android oraz iOS. Aplikacja BluOS dostępna jest także w wersji na komputery PC. Warto wiedzieć, że służy ona nie tylko do zarządzania wszystkimi funkcjami sieciowymi. W ustawieniach przewidziano także kilka przydatnych możliwości – ustawienia barwy, balansu, automatyczne wyłączanie, czy ustawienie poziomu odcięcia subwoofera.

NAD M10 V2 - mały wzmacniacz z ogromnymi możliwościami

BluOS daje także możliwość stworzenia bezprzewodowego systemu multiroom. To rozwiązanie pozwala zagregować w jeden system wszystkie urządzenia kompatybilne z tym systemem. Sterowanie odbywa się z poziomu urządzenia mobilnego w prosty i intuicyjny sposób. Użytkownik może w każdej chwili dodać nowe urządzenia do systemu oraz zarządzać odtwarzaniem muzyki z jednego miejsca. Producent zastosował w tym wzmacniaczu all-in-one automatyczny system kalibracji akustyki pomieszczenia Dirac Live. Pozwala on dopasować charakterystykę dźwięku do warunków akustycznych pomieszczenia. Po podłączeniu mikrofonu kalibracyjnego system wykonuje pomiary, uwzględniające rozmiar pokoju, umeblowanie, a następnie dopasowuje dźwięk do tych parametrów.

Dźwięk wzmacniacza all-in one NAD M10 V2 jest jeszcze bardziej subtelne i analityczne w stosunku do modelu C700. Słychać to zwłaszcza podczas odtwarzania muzyki instrumentalnej, czy nagrań koncertowych. Zarówno brzmienie instrumentów, jak i akustyka sali wybrzmiewa w sposób bardziej zróżnicowany i dający lepszy wgląd w poszczególne plany. Każda część pasma NAD-a M10 V2 reprodukowana jest z zachowaniem wierności przekazu. Bas jest sprężysty i nisko schodzący, nie dominuje jednak w brzmieniu, lecz urzeka rozdzielczością i energetycznością. Rockowe i heavy metalowe utwory brzmią niezwykle angażująco im efektownie. Także odtwarzając ostatnie edycje „Męskie grania”, gdzie w wielu utworach przenikają się wokale różnych artystów, czerpaliśmy dużą satysfakcję z odsłuchu. Na tym właśnie polega kunszt tego wzmacniacza. Jest niezwykle uniwersalny, a przy tym analityczny w stopniu pozwalającym czerpać radość z muzyki.

Tylna ścianka tego wzmacniacza all-in-one wyposażona została w dwa złącza analogowe, wyjście pre-out oraz dwa wyjścia subwooferowe. Mamy też oczywiście złącza cyfrowe: optyczne, koaksjalne, HDMI z obsługą ARC oraz USB typu A, dzięki któremu podłączymy zewnętrzny dysk twardy lub pendrive z plikami muzycznymi. Dzięki łączności Bluetooth z obsługą kodeka aptX sygnał można przesłać także bezprzewodowo. W modelu M10 V2 zastosowano dwukierunkowy moduł, dlatego użytkownicy mogą zarówno przesyłać dźwięk za smartfona, jak też odtwarzać dźwięk na słuchawkach Bluetooth.

Yamaha R-N2000A

Portfolio marki Yamaha jest niezwykle bogate. Są to zarówno wzmacniacze, odtwarzacz, amplitunery i głośniki. Model R-N2000A nie jest więc  debiutem, jeśli wziąć pod uwagę kategorie wytwarzanego sprzętu. Gdy jednak rozważymy klasę urządzenia, wydaje się, że bezpośredniego poprzednika tego modelu raczej nie znajdziemy.

Wzmacniacz stereo all-in-one Yamaha R-N2000A

Wzmacniacz all-in-one Yamaha R-N2000A ma standardowe wymiary sprzętu Hi-Fi, dlatego będzie doskonale pasował z firmowym odtwarzaczem CD, jeśli jesteście miłośnikami tego formatu. Urządzenie ważny pokaźne 22 kg, co świadczy o jakości zastosowanych komponentów. Obudowę Yamahy R-N2000A wykonano w wysokiego gatunkowo aluminium. Na panelu czołowym uwagę zwracają eleganckie wskaźniki wychyłowe, pokazujące poziom wysterowania. Są one umieszczane jedynie we wzmacniaczach z wyższej półki, natomiast ich obecność w urządzeniu all-in-one stanowi ewenement, który warto docenić. Regulatory barwy i balansu mają kształt charakterystyczny dla japońskiego producenta. W dolnej części panelu znajduje się dyskretny wyświetlacz informujący o aktualnie odtwarzanym źródle sygnału. Trzeba przyznać, że dzięki wzornictwu w stylu vintage Yamaha R-N2000A prezentuje się niezwykle stylowo i efektownie. Jest to naszym zdaniem jedno z najbardziej eleganckich urządzeń all-in-one dostępnych w sprzedaży. Urządzenie dostępne jest w dwóch kolorach: czarnym oraz srebrnym.

Sekcja wzmacniająca w Yamaha R-N2000A pracuje w klasie AB. Producent rzetelnie podszedł do podawania mocy i umieścił dane z uwzględnieniem wszystkich rodzajów obciążenia. Nas najbardziej interesuje moc ciągła, która wynosi 90W na kanał przy obciążeniu 8 omów. Rozwiązania techniczne w tym amplitunerze zaczerpnięte zostały z flagowej serii wzmacniaczy, oznaczonych jako A-S. Użyte komponenty, jak i projekt ścieżki sygnałowej stanowią pokaz kunsztu inżynieryjnego japońskiego producenta. Wewnątrz urządzenia centralnie umieszczono pokaźnych rozmiarów transformator toroidalny, zapewniający odpowiednią rezerwę mocy. Wydajne chłodzenie zapewniają umieszczone po bokach radiatory. Bank kondensatorów ma łączną pojemność 18 000 pF, co zapewnia odpowiednią rezerwę mocy. Ścieżka sygnałowa została zaprojektowana w sposób niezwykle przemyślany. Najważniejsze elementy toru zasilającego i sygnałowego zostały od siebie w odpowiedni sposób oddzielone, dzięki czemu osiągnięto bardzo dobre parametry sygnału.

Za dekodowanie sygnału cyfrowego odpowiada przetwornik cyfrowo-analogowy ESS Sabre ESS ES9026PRO, stosowany w wielu urządzeniach audio z wyższej półki cenowej. Dzięki wysokiej klasy komponentom w torze sygnałowym oraz sekcji wzmacniającej, która pochodzi z najwyższej serii wzmacniaczy użytkownicy mogą mieć pewność, że wybierając to urządzenie all-on-one otrzymają jakość dźwięku porównywalną z dzielonymi systemami stereo z górnej półki.

Yamaha R-N2000A - ogromna klasa płynąca z doświadczenia Japończyków

Zanim przejdziemy do opisu złączy warto wspomnieć, że już sam wygląd terminali głośnikowych i gniazd robi niezwykle pozytywne wrażenie. Tylna ścianka błyszczy się, wszystko jest uporządkowane do tego stopnia, że niektórym może być po prostu żal, że przy codziennym użytkowaniu pozostaje to niewidoczne. Przejdźmy jednak do rzeczy. Gniazda głośnikowe umieszczono w dwóch rzędach oddalonych od siebie, aby ułatwić podłączenie przewodów. Centralne miejsce zajmują złącza cyfrowe i analogowe. Do tych pierwszych zaliczyć należy dwa wejścia optyczne, jedno koksjalne oraz USB typu B. Poniżej mamy trzy pary złącz analogowych 2xRCA, wyjście subwooferowe oraz wyjście pre-out, umożliwiające podłączenie zewnętrznej końcówki mocy. Nie zabrakło wbudowanego przedwzmacniacza do gramofonu, dlatego w dolnym rzędzie umieszczono wejście phono z żyłą uziemiająca. Obok umieszczono trigger. Po prawej stronie, nieco oddalone, znajduje się wejście HDMI, które oznaczono jako TV. Mamy także dwa złącza serwisowe oraz wejście Ethernet.

Jak na nowoczesny system all-in-one przystało, dużą nacisk położono na funkcje sieciowe tego urządzenia. Ich zadaniem jest bezprzewodowe przesyłanie muzyki poprzez sieć Wi-Fi. Funkcjonalności Yamaha R-N2000A obejmują więc odtwarzanie serwisów stremingowych (Spotify, Tidal, Deezer), odtwarzanie radia internetowego. Podobnie jak w pozostałych urządzeniach sieciowych, także w tym modelu zastosowano autorski system Yamaha MusicCast, służący do zarządzania odtwarzaniem muzyki. Pozwala on także stworzyć bezprzewodowy system multiroom, w skład którego mogą wchodzić amplitunery, wzmacniacze sieciowe oraz głośniki bezprzewodowe tego producenta. Lista obsługiwanych modeli jest szeroka, a użytkownicy mogą w każdej chwili rozbudowywać system. Jest to więc bardzo przydatna opcja dla osób nagłaśniających różne pomieszczenia. Do sterowania funkcjami sieciowymi służy aplikacja yamaha MusicCast Controller.

Dzięki AirPlay 2 oraz Bluetooth muzykę można przesłać do wzmacniacza all-in-one bezpośrednio z urządzenia mobilnego. Użytkownicy ceniący tradycyjne źródła sygnału docenią z pewnością obecność radia analogowego FM oraz przedwzmacniacza phono, który umożliwia podłączenie gramofonu z wkładką MM.

Warto podkreślić, że Yamaha R-N2000A wyposażona została w autorski system korekcji akustyki YPAO (Yamaha Parametric Room Acoustic Optimizer), umożliwiający dopasowanie charakterystyki brzmienia do warunków akustycznych pomieszczenia odsłuchowego na podstawie pomiarów. Użytkownik samodzielnie, korzystając z aplikacji i mikrofonu kalibracyjnego, wykonuje pomiar, który pozwala w pełni wykorzystać potencjał brzmieniowy systemu stereo.

Po wzmacniaczu all-in-one klasy premium, w którym zastosowano tor sygnałowy z flagowej serii wzmacniaczy, z pewnością oczekuje się brzmienia na niezwykle wysokim poziomie. Yamaha R-N2000A staje na wysokości zadania, oferując użytkownikom niezwykle klarowne, zrównoważone brzmienie ze świetną separacją instrumentów. Bas posiada odpowiednią gęstość i sprężystość, dobrze oddając niuanse instrumentów takich jak kontrabas oraz gitara basowa. Ten transparentny sposób wzmacniania sygnału doceniają świadomi użytkownicy, szukający wysokiej klasy sprzętu audio, który odda piękno każdego gatunku muzycznego. Yamaha R-N2000A nie podkreśla skrajów pasma, jak niektóre budżetowe amplitunery. Muzyka odtwarzana jest z niezwykłą subtelnością i harmonią, która znana jest z Hi-endowych wzmacniaczy. Oczywiście, pełnię możliwości sprzętu usłyszymy w dobrze zrealizowanych nagraniach, odtwarzając pliki hi-res, do czego zachęcają możliwość wbudowanego DAC-a.

Jeśli więc szukacie dobrze wyposażonego, nowoczesnego wzmacniacza all-in-one, pozostaje nam tylko polecić Yamahę R-N2000A. Pamiętajcie jednak, że dobrze brzmiący zestaw audio wymaga także odpowiednich kolumn. Podczas odsłuchu niezwykle pozytywne wrażenia zrobił na nas duet z „podłogówkami” Bowers&Wilkins 704 S3, które pod względem brzmienia tworzą idealny duet, zapewniając zrównoważone, klarowne i dynamiczne brzmienie.

Rose RS520

Na szczycie naszego rankingu znalazł się Hi-endowy wzmacniacz all-in-one Rose RS520. Dzięki dopracowanej konstrukcji i bogatemu wyposażeniu marka ta stała się w stosunkowo krótkim czasie rozpoznawalną i chętnie wybieraną marką premium. Dlatego Rose RS520 nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu.

Rose RS520 charakteryzuje się ekstremalną funkcjonalnością

Wzmacniacz all-in-one Rose RS520 reprezentuje niezwykle nowoczesną i odważna stylistykę, znaną z modeli NAD-a prezentowanych w tym rankingu. Panel frontowi w całości stanowi wyświetlacz LCD, który nie tylko wyświetla informacje, ale stanowi też centrum sterowania tym systemem. Szerokość wzmacniacza wynosi 43 cm, czyli jest to pełnowymiarowy sprzęt HiFi. Obudowa wykonana została w aluminium wysokiej jakości, które nie przenosi drgań, zapewniając stabilne posadowienie sprzętu oraz estetyczny wygląd.

Południowokoreański procent zastosował w tym modelu sekcję wzmacniacza pracującą w klasie AD. To rozwiązanie łączy zalety obu klas, zapewniając wyraziste i klarowne brzmienie oraz wysoką moc wyjściową. Rose RS520 oferuje aż 250W na kanał, dlatego należy uznać, że poczynione założenia dotyczące wysokiej wydajności zostały w tym sprzęcie w pełni zrealizowane. Producent podkreśla, że w tym modelu zastosowano są tranzystory z azotku galu, co jest niestandardowym rozwiązaniem. Przyczyniło się to do większej precyzji przy przełączaniu się tranzystorów, wpływając na bardziej naturalny i analogowy charakter dźwięku.

Wszelkie porównania z Rose nie mają sensu, to unikalne urządzenia

Za dekodowanie sygnału cyfrowego odpowiada przetwornik ESS Sabre ES9038PRO. Jest to niezwykle dopracowana kość, wyróżniająca się minimalnym poziomem zniekształceń harmonicznych oraz bardzo dobrą dynamiką. Parametry układu są imponujące. DAC pozwala dekodować pliki PCM w rozdzielczości 32-bit/768kHz oraz DSD512, co spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających miłośników dobrego brzmienia.

Pod względem funkcji ROSE RS520 stanowi wzmacniacz zintegrowany, odtwarzacz strumieniowy oraz przetwornik DAC w jednej obudowie. Skupmy się teraz na funkcjach sieciowych, jakie oferuje to urządzenie. Mamy oczywiście dostęp do serwisów streamingowych, urządzenie odtwarza też radio internetowe. Ale na tym nie kończą się możliwości. Urządzenie dysponuje korektorem parametrycznym, który pozwala dopasować parametry brzmienia do oczekiwań użytkowników. Wytłumić lub wzmocnić można dowolne pasmo częstotliwości. Rose RS250 jest kompatybilny z platformą Roon, służącą do zarządzania biblioteką muzyczną. Sterowanie wzmacniaczem all-in-one Rose RS 520 może odbywać się nie tylko poprzez aplikację ROSE Connect, która dostępna jest na urządzenia mobilne.

Rose RS520 - tu obejdziesz się bez zewnętrznego streamera.

Dźwięk wzmacniacza all-in-one Rose RS 520, jak na urządzenie klasy premium przystało, jest wielowymiarowy. Już od pierwszych minut odsłuchu zwróciliśmy uwagę na bardzo dobrą stereofonię. Poszczególne plany były wyraźnie zaznaczone i umiejscowione na scenie. Co ważne, słyszalne było także zróżnicowanie planów w poszczególnych płaszczyznach. Rose RS520 potrafił ukazać głębię sceny, co jest cechą sprzętu z górnej półki. Wysoko oceniamy niskie tony. Bas był nisko schodzący i dobrze zróżnicowany. Nie słyszeliśmy tendencji do zaokrągleń i uproszczeń w tym zakresie. Dobrze oddane zostają niuanse instrumentów w tym zakresie pasma – kontrabasu, gitary balowej i waltorni.

Rose RS520 wykazał się także pod względem dynamiki, co dało się odczuć także w audiofilskich albumów, np. Tool „10 000 days”, w którym „gęsty” wokal przeplata się ze złożoną warstwą instrumentalną. Te utwory odtworzone zostały z należytą werwą, w pełni oddając emocje. 

Na tylnej ściance znajdziemy komplet złącz umożliwiających szerokie możliwości podłączeniowe. Mamy oczywiście wejścia cyfrowe, czyli optyczne i jedno koaksjalne, pozwalające przesyłać dźwięk cyfrowy z zewnętrznego źródła dźwięku, np. TV, czy odtwarzacza CD. Producent zastosował także USB typu B, które umożliwia przesyłanie sygnału cyfrowego z komputera.

Rose RS 520 oferuje także wyjścia cyfrowe, które umożliwiają przesyłanie sygnału do zewnętrznego przetwornika DAC. Na tylnej ściance znajdziemy także trigger oraz czujnik IR. Dzięki zastosowaniu wyjścia pre out użytkownik może podłączyć do systemu zewnętrzną końcówkę mocy. Trzeba przyznać, że gama złącz jest niezwykle bogata i daje użytkownikom szerokie możliwości konfiguracji systemu.

Integra stereo wszystko w jednym – podsumowanie

W naszym rankingu najciekawszych modeli wybraliśmy sześć wzmacniaczy stereo all-in-one, które w jednej obudowie oferują wszystkie niezbędne funkcje, aby móc nazwać je urządzeniami audio typu „wszystko w jednym”. Są to wzmacniacze zintegrowane wyposażone we wbudowany przetwornik DAC i funkcje sieciowe. Dzięki temu użytkownik w niewielkiej obudowie otrzymuje w pełni wyposażone urządzenie audio, które wymaga jedynie podłączenia kolumn. Systemy all-in-one są chętnie wybierane zwłaszcza przez początkujących użytkowników, którzy nie chcą skupiać się na testowaniu i dobrze poszczególnych komponentów, lecz cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem.

W naszym rankingu zaprezentowaliśmy sześć wzmacniaczy typu all-in-one różniące się pod wieloma względami. Wiemy, że ze względu na mnogość funkcji i parametrów wybór urządzenia typu all-in-one nie jest łatwym zdaniem, dlatego zachęcamy do kontaktu z wybranym salonem sieci Top Hi-Fi. Świadomy i przemyślany wybór sprzętu audio, poparty naszą analizą i wskazówkami zagwarantuje radość z zakupu na długie lata.


Dowiedz się więcej o sprzęcie audio:


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video Design


Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: