Poprzedni
Następny

Maj 2023 na Netflix, HBO Max, Disney+ i pozostałych VOD – najciekawsze nowości

Przypadający w maju Dzień Matki znalazł swoje odbicie w propozycjach serwisów VOD na ten miesiąc. Ale mają one do zaoferowania o wiele więcej, niż tylko filmy i seriale o mamusiach. Zestaw kina domowego przyda się zarówno miłośnikom mocnych wrażeń, jak i tym, którzy śmiechem chcą rozładować stres po ciężkim dniu.

nowości vod maj 2023

Foto by Francisco Andreotti on Unsplash

Spis treści: Nowości VOD, Netflix, HBO, Amazon, Disney - maj 2023

  1. Netflix – co obejrzeć, maj 2023

  2. HBO Max – co obejrzeć, maj 2023

  3. Disney+ – co obejrzeć, maj 2023

  4. Amazon Prime Video – co obejrzeć, maj 2023

  5. Sky Showtime – co obejrzeć, maj 2023

  6. Nowości Apple TV+ maj 2023
  7. Podsumowanie

Nowości Netflix maj 2023

Dzień matki

"Dzień matki" to polski film produkcji Netflixa.  Grana przez Agnieszkę Grochowską Nina jest byłą agentką NATO do zadań specjalnych. Gdy jej dawno niewidziany syn zostaje porwany przez okrutnych gangsterów, kobieta musi użyć swoich umiejętności, by go uwolnić. Zapowiada się dużo emocji i niejeden zwrot akcji.

Matka

Jeszcze ciekawiej może być w filmie "Matka", tym razem produkcji amerykańskiej. Jego główna bohaterka to świetnie wyszkolona zabójczyni, która tuż po porodzie musi opuścić dziecko i uciekać przed niebezpieczeństwem grożącym jej ze strony wrogów. Po latach wychodzi z ukrycia, by odnaleźć porwaną córkę i wziąć odwet na swych przeciwnikach. W roli głównej megagwiazda popkultury Jennifer Lopez.

Nowości HBO Max maj 2023

Wonder Woman

Miłośnikom filmów o superbohaterach powinna przypaść do gustu "Wonder Woman", proponowana przez kanał HBO Max. Diana (Gal Gadot) to księżniczka Amazonek, wspaniale wyszkolona i szlachetna wojowniczka. Gdy na jej rodzinnej wyspie rozbija się pilot i informuje mieszkanki o ogólnoświatowym konflikcie zbrojnym, główna bohaterka opuszcza rajską siedzibę i wyrusza z misją zakończenia wielkiej wojny.

Miłość i śmierć

Superbohaterami nie są z pewnością ludzie pokazani w serialu "Miłość i śmierć". Opowiada on historię dwóch rodzin mieszkających na przedmieściach Dallas w Teksasie. Candy i Pat Montgomery oraz Betty i Allan Gore chodzą do kościoła i wiodą pozornie spokojne życie. Pozamałżeński romans doprowadza jednak do tragedii…

Nowości Disney+ maj 2023

Krater

Dzięki platformie Disneya mamy szansę oderwać się na chwilę od Ziemi. Wszystko za sprawą familijnego filmu "Krater", opowiadającego historię chłopca dorastającego w księżycowej kolonii górniczej. Po śmierci ojca wyrusza on wraz z czterema najlepszymi przyjaciółmi w podróż w celu zbadania legendarnego krateru.

Światełko

Z kolei serial "Światełko", wyprodukowany przez National Geographic , to opowieść o wrażliwości na los drugiego człowieka, jednocześnie odkrywająca prawdziwe ludzkie historie. Jego fabuła oparta jest na inspirującym życiorysie Miep Gies, młodej i beztroskiej kobiety, której życie ulega zmianie, kiedy jej szef Otto Frank prosi o pomoc w ukryciu rodziny przed nazistami. Przez kolejne dwa lata kobieta wraz z mężem oraz kilkorgiem innych cichych bohaterów drugiej wojny światowej czuwają nad bezpieczeństwem ludzi ukrywających się w sekretnym aneksie, przylegającym do budynku biurowego.

Nowości Amazon Prime Video maj 2023

Dnia Matki nie będzie

Zaskoczenie dla swych widzów przygotował serwis Amazon, który ogłasza, że… "Dnia Matki nie będzie". Bohaterami meksykańskiej komedii o takim właśnie tytule są Lidia i Manuel – para nowożeńców, których rodziny spotykają się, by świętować Dzień Matki. Ale – jak to często bywa – krewni skrywają sekret, którego ujawnienie wywraca wszystko do góry nogami. Uczestnicy imprezy od tej pory walczą tylko o to, żeby jakoś przerwać ten dzień…

Jimmy O. Yang: Good Deal

A jeśli mało nam śmiechu z perypetii Latynosów, możemy sięgnąć po stand-up "Jimmy O. Yang: Good Deal". Amerykański komik chińskiego pochodzenia podejmuje w nim różne tematy, w tym języki miłości i negocjacje ze swoimi azjatyckimi rodzicami. Pierwszy sezon do zobaczenia od maja w serwisie Amazon Prime Video.

Nowości Sky Showtime maj 2023

Villenueve Pironi: Racing’s Untold Tragedy

Gilles Villeneuve i Didier Pironi byli przyjaciółmi, a jednocześnie kierowcami legendarnego zespołu Ferrari, który w latach 80. święcił triumfy w Formule 1. Połączyła ich pasja i uzależnienie od szybkości, jednak później pewne kontrowersyjne wydarzenie poróżniło ich na zawsze. Przyjaźń, obłuda, ambicja i honor zderzają się ze sobą w dokumencie "Villenueve Pironi: Racing’s Untold Tragedy", który w maju pojawi się na platformie SkyShowtime. Nie tylko dla zagorzałych fanów sportów motorowych!

Fatal Attraction

W tym samym serwisie czeka nas też premiera serialu "Fatal Attraction". Tytuł nie jest obcy miłośnikom kina, jest to bowiem remake kultowego thrillera psychologicznego z lat 80. pod tytułem "Fatalne zauroczenie". Tematy małżeństwa i zdrady pokazane są tutaj z nowej, współczesnej perspektywy. W głównych rolach występują Joshua Jackson (jako Dan Gallagher) i Lizzy Caplan (jako Alex Forrest).

Nowości Apple TV+ maj 2023

Silos

W przyszłość sięga "Silos" - nowy serial oryginalny platformy Apple. W zniszczonym i toksycznym świecie żyje społeczność zamieszkująca ogromny podziemny silos, sięgający kilkaset pięter pod ziemię. Wszyscy ci ludzie podlegają masie obostrzeń, uważając, że zostały one wprowadzone wyłącznie dla ich dobra.  

Podsumowanie

Mimo, że w maju dni należą do najdłuższych w roku a zmrok zapada grubo po godzinie dwudziestej, co zachęca nas do aktywności poza domem, na pewno znajdzie się czas, aby obejrzeć przynajmniej część z wymienionych wyżej propozycji. A jeśli w trakcie rowerowej przejażdżki zauważysz szyld jednego z salonów sieci Top Hi-Fi, nie wahaj się złożyć nam wizyty, by sprawdzić, co nowego dzieje się w świecie sprzętu audio-wideo.


Dowiedz się więcej o sprzęcie audio:


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video DesignPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: