Poprzedni
Następny

Głośniki podłogowe do 10 000 zł – najciekawsze propozycje, ranking Top Hi-Fi

Kolumny podłogowe są bardzo popularnym typem głośników, chętnie wybieranym zwłaszcza przez posiadaczy nieco większych pomieszczeń do nagłośnienia. Bardzo duża ilość dostępnych modeli „podłogówek” nie ułatwia wyboru, dlatego w odpowiedzi na liczne pytania przygotowaliśmy ranking pięciu modeli głośników podłogowych w cenie do 10 000 zł. Umieściliśmy tutaj kolumny różniące się charakterem dźwięku, wyglądem oraz konstrukcją. Dzięki temu każdy użytkownik będzie mógł znaleźć model pasujący do jego oczekiwań.

Spis treści: Głośniki podłogowe do 10 000 zł

Kolumny podłogowe Linn Majik 140 sprawdzą się do różnego rodzaju muzyki, także w mniejszych pomieszczeniach

Kolumny podłogowe do 10 000zł – kiedy budżet pozwala na więcej

Jednym z najważniejszych kryteriów, które stosują Klienci, wybierając głośniki podłogowe, jest oczywiście cena. Określenie budżetu przeznaczonego na kolumny pomoże skupić się na modelach, które spełniają  Wasze założenie. Dysponując kwotą 10 000 zł, można wybrać dopracowane kolumny głośnikowe renomowanych producentów, które z odpowiednio dopasowanym wzmacniaczem zapewnią brzmienie na wysokim poziomie. Warto dodać, że taki budżet pozwala wybrać bardzo dobrze wykończone, eleganckie konstrukcje, które będą stanowiły doskonałą ozdobę każdego salonu lub pomieszczenia odsłuchowego.

Głośniki podłogowe do 10 000 zł – propozycje, ranking Top Hi-Fi

Nasz ranking stanowi w zasadzie obszerną odpowiedź na pytanie, jakie kolumny podłogowe wybrać do 10 000 zł. W tym zestawieniu znajdziecie bardzo wysoko oceniane przez Klientów i recenzentów głośniki podłogowe Bowers & Wilkins, ELAC, Linn i Sonoro. Polecane w naszym rankingu kolumny podłogowe stanowią najciekawsze propozycje w tej półce cenowej pod wieloma względami. Przede wszystkim są to modele często wybierane przez naszych Klientów do wysokiej klasy zestawów stereo oraz kina domowego, które oferują bardzo wysoką jakość dźwięku. Większość z proponowanych modeli została wielokrotnie nagrodzona przez światowe magazyny branżowe. W każdym z polecanych przez nas głośników producent zastosował innowacyjne rozwiązania w konstrukcji przetworników, które wpływają na wysoką jakość dźwięku, który jest przecież najważniejszym czynnikiem przy wyborze kolumn głośnikowych. Dlatego możecie mieć pewność, że polecane są przez nas tylko najlepsze kolumny podłogowe dostępne w danym budżecie.

ELAC Uni-Fi Reference F5

ELAC, dodając w nazwie serii głośników Uni-Fi frazę "Reference", wyraźnie sugeruje Klientom, do jakiej kategorii należy zaliczyć ten sprzęt. W tej serii znajdują się zarówno kolumny podstawkowe, jak i podłogowe, które wiele rozwiązań technicznych czerpią z najwyższej serii kolumn niemieckiego producenta.

Kolumny podłogowe Elac Uni-Fi Reference F5 cechują się dynamicznym brzmieniem i mogą stać blisko ściany

Pod względem designu głośniki podłogowe Elac Uni-Fi Reference F5 prezentują naszym zdaniem bardzo wyważony kompromis pomiędzy tradycyjnym podejściem, a nowoczesnością. Kolumny mają starannie wykonany, czarny panel czołowy z czterema przetwornikami. Skrupulatnie wykonana i spasowana obudowa z MDF oraz ponadczasowe wzornictwo sprawiają, że głośniki będą pasowały właściwie do każdego pomieszczenia.

Czas przybliżyć nieco konstrukcję tych kolumn podłogowych. Są to 3-drożne „podłogówki” z otworem bass reflex umieszczonym u dołu obudowy. Producent wprowadził w tym modelu szereg istotnych modyfikacji dotyczących przetworników. Głośnik średnio-wysokotonowy stanowi konstrukcję koncentryczną. Jest to rozwiązanie polegające na umieszczeniu przetwornika wysokotonowego w osi membrany głośnika średniotonowego.  Tweeter umieszczony wewnątrz membrany stanowi 1-calową kopułkę. W przetworniku średniotonowym wprowadzono wiele modyfikacji względem poprzedniej wersji kolumn.  To nowoczesna konstrukcja z nowym profilem stożka i magnesem neodymowym o średnicy membrany 130 mm. Za przetwarzanie niskich tonów odpowiadają 3 udoskonalone technicznie 5.25-calowe woofery basowe wyposażone w aluminiową membranę z dużym, wentylowanym magnesem. Unowocześniona konstrukcja tego przetwornika zapewnia lepszą liniowość i poprawioną charakterystykę przetwarzania basu.

Elac Uni-Fi Reference F5 oferują przejrzysty i szczegółowy dźwięk

Jak ten szereg znaczących modyfikacji w budowie przetworników wpłynął na brzmienie? Kolumny podłogowe Elac Uni-Fi Reference F5 oferują przejrzysty i szczegółowy dźwięk. Warto podkreślić świetną separację instrumentów i dobrą lokalizację źródeł pozornych. Słychać to zwłaszcza w muzyce klasycznej. Do naszego odsłuchu wybraliśmy koncertowe nagranie „Love in Portofino” Andrea Bocelli. W utworach rockowych i hard rockowych kolumny pokazują duże możliwości trzech wooferów, oferując niezwykle dynamiczny dźwięk z bardzo dobrze zróżnicowanymi niskimi tonami.

Kolumny podłogowe Elac Uni-Fi Reference F5 dostępne są w dwóch wersjach wykończenia: czarnym oraz białym.

Bowers & Wilkins 603 S2 Anniversary Edition

Kolumny podłogowe Bowers & Wilkins przez lata stały się symbolem dobrego brzmienia i wysokiej jakości wykonania. Brytyjski producent ma w ofercie zarówno rozsądnie wycenione głośniki, dostępne dla szerokiego grona odbiorców, jak też hi-endową serię 800, która od lat wyznacza standardy jakości dla innych producentów audiofilskich kolumn.

Zalecana moc wzmacniacza dla kolumn Bowers & Wilkins 603 S2 Anniversary Edition to 30 - 200 W @ 8Ω

Kolumny B&W z serii 600 stanowią doskonałą propozycję dla miłośników dobrego brzmienia, którzy chcą stworzyć wysokiej klasy zestaw stereo. W jej skład wchodzą zarówno głośniki podstawkowe, polecane w tym rankingu kolumny podłogowe, jak też głośnik centralny, pozwalający stworzyć system kina domowego. Model 603 S2 Anniversary Edition to unowocześniona konstrukcja kolumn, będąca jedną z najczęściej wybieranych podłogówek w tym budżecie. Trudno się temu dziwić, ponieważ głośniki te pod wieloma względami wyprzedzają konkurencję. Przede wszystkim brytyjski producent od lat udoskonala przetworniki stosowane w wytwarzanych kolumnach. Co więcej, w serii 600 znaleźć można szereg autorskich rozwiązań technicznych stosowanych w droższych kolumnach. Dlatego warto bliżej przyjrzeć się polecanym przez nas głośnikom podłogowym brytyjskiego producenta.

603 S2 Anniversary Edition są wyposażone w bas refleks

Aktualna wersja kolumn, oznaczona przez producenta 603 S2 Anniversary Edition, pod kilkoma względami różni się od poprzedniej. Estetyczne zmiany zaszły zarówno w obudowie, jak i wyglądzie przetworników. Obudowa głośników ma uniwersalny i stylowy wygląd. Wykonana została z grubych płyt MDF, które nie tylko zapewniają solidny wygląd, ale gwarantują też dobre wygłuszenie. W komplecie z kolumnami dostarczana jest solidna podstawa, pozwalająca we właściwy sposób ustawić kolumny. Istnieje także możliwość wkręcenia do podstawy kolców, które zapobiegają przenoszeniu rezonansów z podłoża.

Bowers & Wilkins 603 S2 Anniversary Edition  to 3-drożne kolumny podłogowe wyposażone w otwór bass reflex zlokalizowany z tyłu obudowy. Jak wspomnieliśmy we wstępie, obecna wersja kolumn zyskała szereg ulepszeń w konstrukcji poszczególnych przetworników. Zacznijmy od sekcji niskotonowej, która w polecanych kolumnach podłogowych składa się z dwóch wooferów o średnicy 120 mm każdy. Membrana w głośnikach basowych wykonana została z tworzywa stanowiącego połączenie papieru i kewlaru. Ten materiał gwarantuje bardzo wysoką sztywność głośnika. Według niezależnych pomiarów bas schodzi do zakresu 27,5 Hz, co jest bardzo dobrym wynikiem. Najwięcej zmian konstrukcyjnych zaszło w przetworniku średniotonowym. Bowers & Wilkins zastosował w nim membranę Continuum o autorskiej konstrukcji.  To rozwiązanie wcześniej stosowane były jedynie w wyższych seriach kolumn B&W. Producent nie podaje szczegółowo materiału, z którego została wykonana. Wymienia jednak korzyści płynących z jej zastosowania w kolumnach. Główną zaletą jest przede wszystkim odpowiednio dobrana miękkość. Dzięki temu głośnik nie wpada w niepożądane rezonanse, które mają negatywny wpływ na jakość dźwięku. Głośnik wysokotonowy, nazwany przez producenta Decoupled Double Dome, to w gruncie rzeczy aluminiowa kopułka o średnicy 25 mm.

kolumny podłogowe Bowers & Wilkins 603 S2 Anniversary Edition

Zapewne jesteście ciekawi, jak brzmią kolumny podłogowe Bowers & Wilkins 603 S2 Anniversary Edition. Na początku warto wspomnieć, że charakterystyka głośników brytyjskiego producenta jest niezwykle uniwersalna, co pozwala na dobór różnych wzmacniaczy, mogących wpłynąć na dźwięk w sposób oczekiwany przez użytkownika. W naszym teście podłączyliśmy je do wzmacniacza NAD C 399. Głośniki oferują przede wszystkim spójny i dynamiczny dźwięk, który wyróżnia się dużą szczegółowością.

Brytyjskie kolumny podłogowe oferują doskonałą stereofonię, dzięki czemu nagrania, niezależnie od gatunku odtwarzanej muzyki, brzmią w sposób naturalny i zachęcający do dalszego odsłuchu. W dźwięku żadna część pasma nie wychodzi przed szereg, cały zakres pasma stanowi jedność. Warto jednak podkreślić bliską i nasyconą średnicę, której precyzję doskonale słychać było w utworach z legendarnego albumu „The Dark Side of the Moon” zespołu Pink Floyd.

Wymagające utwory zespołu „System Of A Down”, w których wokal i instrumenty tworzą „wybuchową” mieszankę energii, odtworzone zostały z należytą dynamiką i werwą, a tam gdzie trzeba, oferują głęboki bas, co z pewnością spodoba się miłośnikom rocka i metalu.

Kolumny podłogowe Bowers & Wilkins 603 S2 Anniversary Edition zdobyły szereg nagród I wyróżnień od najważniejszych magazynów branżowych, takich jak Hi-Fi Choice, czy AV Forums.

Głośniki dostępne są w trzech wersjach wykończenia: czarnej, białej oraz dąb.

ELAC Carina FS247.4

ELAC Carina FS247.4 to drugi model głośników podłogowych, który rekomendujemy Wam w tym budżecie. W serii Carina występuje szereg zmian dotyczących wyglądu, konstrukcji przetworników oraz charakterystyki brzmienia, względem opisanego wyżej modelu z serii Reference. Dlatego zaznaczamy, że model ten, pochodzący z zupełnie innej serii, należy traktować odrębnie, nie sugerując się informacjami zawartymi w opisie kolumn głośnikowych Elac Uni-Fi Reference F5.

Kolumny podłogowe ELAC Carina FS247.4

Osoby znające markę Elac kojarzą ją zapewne z prostopadłościennym, nieco monotonnym kształtem obudowy. Wiele się jednak w tej kwestii zmieniło, gdyż w nowych kolumnach nie tylko widać, ale też słychać ducha nowoczesności, co szczegółowo opiszemy. Zmiany w designie objawiają się oczywiście zaokrąglonymi kształtami obudowy, które nadają lekkości i nowoczesności, a przede wszystkim odróżniają głośniki z serii Carina od podstawowych serii.

Elac Carina FS247.4 to kolumny z układem dwuipółdrożnym. Oznacza to, że przetworniki nisko-średniotonowe i niskotonowe stanowią te same konstrukcje. Odtwarzają jednak nieco inną część pasma, zgodnie z charakterystyką filtra zwrotnicy. Głośnik wysokotonowy to głośnik noszący firmową nazwę JET, od lat stosowany w wyższych seriach kolumn ELAC. Warto wyraźnie zaznaczyć, że nie jest to przetwornik wstęgowy, jak mogłoby się wydawać. To konstrukcja typu AMT, która udoskonalona i rozwijana przez niemieckiego producenta, zyskała zastrzeżoną nazwę. Istota tego głośnika polega na nietypowym, prostopadłym kierunku promieniowania. Dlatego podczas pracy następują mikrowychlenia, łudząco podobne do gry akordeonu. Z kolei przetworniki odtwarzające niskie i średnie tony to konstrukcje wyposażone w aluminiową membranę o średnicy około 13 cm. Taka konstrukcja wyróżnia się przede wszystkim dużą sztywnością, co zapobiega powstawaniu rezonansów.

Duże kolumny podłogowe ELAC Carina FS247.4 z bas refleks

Warto dodać, że te kolumny podłogowe mają dwa otwory bass reflex, umiejscowione z tyłu i dołu obudowy. To nietypowe i bardzo rzadko stosowane rozwiązanie, mające na celu zwiększenie efektywności przetwarzania niskich częstotliwości. Jak to wyszło w praktyce, opiszemy poniżej.

Brzmienie kolumn podłogowych Elac Carina FS247.4 trudno opisać w kilku słowach, oferują one bowiem angażujący, bogaty i wielowymiarowy dźwięk, który z pewnością przypadnie do gustu wymagającym użytkownikom. Przede wszystkim warto wyróżnić niesamowitą spójność dźwięku. Oznacza to, że poszczególne rejestry zostały idealnie dopasowane względem siebie w taki sposób, że żadna część pasma nie jest wyeksponowana. Niskie tony są różnorodne i sprężyste, co można usłyszeć zwłaszcza w rockowych i hard rockowych kawałkach. Dźwięk gitary basowej i kontrabasu zaskoczył nas swoją głębią i sprężystością. Najważniejsze jest jednak, że niskie tony we właściwy sposób spajają i wzbogacają dźwięk. Tony średnie są bliskie i bezpośrednie, dlatego głośniki doskonale odtwarzając wokale. Warto posłuchać na tych kolumnach jazzowych kawałków Diany Krall, aby przekonać się, jak może zabrzmieć ten niezwykle niski, kobiecy głos, zaliczany do kontraltu.

Kolumny podłogowe ELAC Carina FS247.4

Kolumny podłogowe ELAC Carina FS247.4 dostępne są w dwóch kolorach wykończenia: białym i czarnym.

Sonoro Grand Orchestra

Sonoro jest najmłodszą marką spośród zaprezentowanych w tym rankingu. W katalogu produktów niemieckiego producenta znajdują się nie tylko głośniki podstawkowe i podłogowe, ale też nowoczesne systemy all-in-one. Dzięki temu użytkownik może stworzyć zestaw stereo składający się z komponentów jednego producenta. W naszym rankingu znalazły się kolumny Sonoro Grand Orchestra, będące jedynymi „podłogówkami” w jego ofercie.

Kolumny podłogowe Sonoro Grand Orchestra

Tradycyjnie, nasz opis zaczniemy od wrażeń estetycznych. W przypadku kolumn Sonoro Grand Orchestra trzeba przyznać, że wzornictwo i jakość wykonania zasługuje na najwyższą ocenę. Niemiecki producent obudowę wykonał z HDF, czyli płyty laminowanej o dużej gęstości. Charakteryzuje się ona większą twardością i wytrzymałością w stosunku do często stosowanego w głośnikach MDF-u. Wykończona matowo obudowa została ręcznie szlifowana, aby zapewnić precyzyjne wykończenie powierzchni. Producent zastosował w tych kolumnach nieco pochyloną do tyłu przednią ściankę obudowy, która nie tylko nadaje im nowoczesny wygląd, ale ma też wpływ na walory brzmieniowe, zapobiegając powstawaniu fal stojących. Dzięki magnetycznym maskownicom na czołowej powierzchni kolumn nie widać żadnych otworów mocujących. Naszym zdaniem kolumny podłogowe Sonoro Grand Orchestra wyglądają stylowo i nowocześnie. Pod względem wzorniczym spełnią one oczekiwania nawet wyjątkowo wymagających audiofilów (i ich żon), którzy oczekują od kolumn wykonania na najwyższym poziomie.

Kolumny podłogowe Sonoro Grand Orchestra

Niemniej interesująca jest też konfiguracja przetworników tych kolumn podłogowych. Na samej górze znajdziemy głośnik wysokotonowy AMT, czyli Air Motion Transformer. To rozwiązanie od lat jest z powodzeniem stosowane przez ELAC-a. Istotą tego rozwiązania jest sposób emitowania fal dźwiękowych. Zastosowana tutaj membrana promieniuje dźwięk w sposób tłokowy, a jej powierzchnia porusza się prostopadle do osi. To rozwiązanie zostało wynalezione przez niemieckiego inżyniera, więc może kwestie patriotyczne przesadziły o zastosowaniu głośnika AMT. Niższe części pasma przetwarzają dwa 6-calowe przetworniki średnio-niskotonowe z papierową membraną powlekaną polietylenem.

Brzmienie kolumn Sonoro Grand Orchestra wyróżnia się w stosunku do opisywanych wyżej kolumn. Tutaj wyraźnie słychać lekkie wyeksponowanie przełomu niskich i średnich tonów. Z tego względu dźwięk jest dociążony i po prostu przyjemny. Kolumny idealnie odnajdują się w rockowym i bluesowym klimacie, dobrze oddając emocje w utworach. Bardzo pozytywnie wrażenia mieliśmy także po odsłuchu albumu „Cubed” zespołu Diorama. To mocna, wyrazista muzyka z gatunku electropop. Jeśli więc lubicie  dynamiczny dźwięk, który nastawiony jest na emocje, z pewnością warto wziąć pod uwagę te kolumny. Nie są one mistrzem neutralności, ale na pewno nie jest to dźwięk dyskotekowy, tylko w audiofilski sposób zestrojony.

Kolumny podłogowe Sonoro Grand Orchestra

Kolumny podłogowe Sonoro Grand Orchestra dostępne są w dwóch wersjach wykończenia: czarnej i srebrnej.

Linn Majik 140

Nie przeprowadzaliśmy co prawda badań rozpoznawalności marki, jednak wydaje nam się, że szkocki Linn można zaliczyć do niszowych producentów, którzy mają ściśle określonych odbiorców i starają się spełnić ich oczekiwania. Mowa oczywiście o bardziej świadomych miłośnikach dobrego brzmienia, którzy kolumny głośnikowe wybierają na podstawie odsłuchu i pomiarów, a nie pięknych zdjęć z katalogu. W naszym rankingu umieściliśmy kolumny podłogowe Linn Majik 140, które pod względem rozwiązań technicznych i potencjału brzmieniowego mogą konkurować ze znacznie droższymi konstrukcjami.

Kolumna podłogowa Linn Majik 140

Z zewnątrz Linn Majik 140 to kolumna podłogowa, która właściwie niczym się nie wyróżnia. Od razu można dostrzec jednak wysoką jakość materiału obudowy. Jest to fornir, stosowany przede wszystkim w kolumnach głośnikowych wyższej klasy. Solidność konstrukcji podkreśla jej waga, która wynosi ponad 21 kg. Kształt obudowy jest prosty i klasyczny. Ostre krawędzie obudowy nadają nieco powagi. To oczywiście nasze subiektywne odczucie, z którym można się nie zgadzać,

Niech Was jednak nie zmyli prosta forma obudowy. Wewnątrz Linn Majik 140 to prawdziwe „cudo techniki”, które szkocki producent wyposażył w szereg niestandardowych rozwiązań technicznych. Zacznijmy jednak od podstaw, czyli samej konstrukcji. Według informacji producenta są to 4-drożne kolumny podłogowe z bass reflex'em umieszczonym z tyłu obudowy. Za przetwarzanie niskich i średnich częstotliwości odpowiedzialny jest przetwornik o średnicy 16 cm z  membraną celulozową.

Kolumna podłogowa Linn Majik 140

Głośnik niskotonowy to 16 cm konstrukcja z membraną kompozytową, w której zewnętrzna warstwa wykonana została z włókna szklanego. Takie rozwiązanie ma zapewnić przede wszystkim sztywność. Ciekawe rozwiązania zaczynają przy konfiguracji głośnika wysokotonowego. Kolumny wyposażone są w dwa głośniki wysokotonowe o różnych średnicach. Pierwsza kopułka ma średnicę 30 mm, druga 16 mm. Dodanie drugiego przetwornika jako „supetweetera” ma na celu poprawę przetwarzania górnej części pasma, w okolicach 20.000Hz. Nie sposób opisać wszystkich „smaczków” zastosowanych przez producenta w tych kolumnach podłogowych. Bez wątpienia są to jednak niezwykle dopracowane „podłogówki”, których głównym celem jest odtwarzanie wysokiej jakości dźwięku.

Kolumna podłogowa Linn Majik 140 świetnie nadaje się do słuchania muzyki

Brzmienie głośników Linn Majik 140 ma charakter wciągający i wielowymiarowy, który pozwala poznać wiele utworów na nowo. Naszym zdaniem, jest to dźwięk z delikatnie wysuniętymi niskimi tonami, a w zasadzie jego średnim zakresie, czyli popularnie zwanym mid-basem. Dzięki temu dźwięk jest żywy i energetyczny. Na tych kolumnach świetnie słucha się nagrań rockowych. Legendarne utwory Queen brzmią tak, jakbyśmy obcowali z Freddim Mercurym na żywo. Wysokie tony są barwne i łagodne dla uszu, bardzo dobrze odtwarzają niuanse instrumentów. W nagraniach koncertowych kolumny potrafią oddać wielowymiarowość sceny nie tylko na boki, ale także głębię poszczególnych planów, co jest domeną najdroższych kolumn głośnikowych.

Elegancka kolumna podłogowa Linn Majik

Warto pamiętać, że Linn Majik 140 są kolumnami 4-omowymi, które potrzebują solidnej dawki prądu, aby w pełni pokazać swoje możliwości. W naszym odsłuchu wykorzystaliśmy integrę NAD C 399, która jest wydajnym prądowo wzmacniaczem o mocy 180 W na kanał. Ze względu na bardzo duży potencjał brzmieniowy audiofile mają jednak duże pole do popisu, próbując wydobyć z tych kolumn 100 % ich możliwości.

Zobacz także: film o Copland CSA100 z udziałem kolumn Linn Majik 140

Producent proponuje zestawienie kolumn podłogowych Majik 140 z własnym odtwarzaczem all-in-one Linn Majik DSM 2020. Wybierając tę konfigurację, użytkownik zyskuje niezwykle ciekawe opcje ustawień parametrów brzmienia. Chodzi o autorski system Space Optimisation, pozwalający na podstawie symulacji akustyki brzmienia dobrać charakterystykę dźwięku do danego pomieszczenia.

Kolumny podłogowe Linn Majik 140 dostępne są w pięciu wersjach kolorystycznych: biały, czarny, dąb, orzech, rosenut.

Podsumowanie

Użytkownicy poszukujący kolumn podłogowych w budżecie do 10 000 zł, mogą wybierać spośród niezwykle szerokiej oferty wielu producentów. Trudno się temu dziwić, duża część miłośników dobrego brzmienia poszukuje bowiem sprzętu właśnie w tej kategorii cenowej. Celem naszego poradnika było zaprezentowanie Wam najciekawszych modeli głośników podłogowych, które wyróżniają się przede wszystkim wysoką jakością dźwięku. W rankingu zawarliśmy modele, które oferują eleganckie wzornictwo oraz bardzo dobrą jakość wykonania. Użytkownicy, wybierając kolumny z tej półki cenowej, oczekują, że będą to konstrukcje stanowiące nie tylko źródło dźwięku, ale także część wystroju wnętrza. Pięć modeli kolumn podłogowych, które wybraliśmy, stanowi różne koncepcje producentów pod względem wzornictwa i charakteru dźwięku. Z doświadczenia wiemy, że Klienci mają różne wizje i oczekiwania dotyczące kolumn głośnikowych do zestawu stereo.

Wszystkie zaprezentowane w tym rankingu kolumny głośnikowe dostępne są w salonach Top Hi-Fi. Zachęcamy do umówienia się na odsłuch, podczas którego będziecie mogli ocenić walory brzmieniowe wybranego przez Was modelu podłogówek. Warto pamiętać, że #EksperciDobregoBrzmienia pomogą Wam w doborze wszystkich komponentów do systemu audio, nie tylko z kolumnami podłogowymi. Z naszą pomocą wybierzecie sprzęt dopasowany do Waszych potrzeb, który zapewni wysoką jakością dźwięku.

Przeczytaj również nasze pozostałe treści:


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video DesignPoprzedni
Powrót do strefy wiedzy
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: