Marka: NAD

C 399

Special Price 6 999 zł Regular Price 10 699 zł i
/ sztuka
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 7999 zł
 • Moc wyjściowa: 2 x 180 W
 • Impedancja głośników (min):
 • Pasmo przenoszenia: ±0.3 dB (20 Hz - 20 kHz)
 • Stosunek sygnał/szum: LINE INPUT, PRE-OUT: >106dB (IHF; A-weighted, ref. 500mV out, unity gain); LINE IN, SPEAKER OUT: >95 dB (A-weighted, 500 mV input, ref. 1 W out in 8 ohms);

Wysyłka: w ciągu 24h

Sprawdź szczegóły

Odbiór w salonie: już za godzinę

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 350 zł

Sprawdź szczegóły

Wzmacniacz zintegrowany NAD C 399

Model C 399, flagowy wzmacniacz zintegrowany z serii Classic, jest doskonałym dowodem na zaangażowanie firmy NAD w dążenie do doskonałości w aspekcie jakości brzmienia, ale także nieprzemijającej wartości. Model ten wykorzystuje autorski układ wzmocnienia firmy NAD – HybridDigital nCore, który do tej pory był dostępny tylko w modelach należących do serii Masters.

Sekcja cyfrowa w modelu C 399 zbudowana jest w oparciu o 32-bitowy/384 kHz przetwornik cyfrowo-analogowy ESS Sabre. Jest to ten sam układ, który zastosowano w uznanych wzmacniaczach NAD M10 i M33 serii Masters. Model C 399 jest również pierwszym wzmacniaczem, który wykorzystuje najnowszą generację technologii MDC (Modular Design Construction) firmy NAD. MDC2, bo o niej mowa, pozwala użytkownikom na dodawanie nowych, opcjonalnych modułów, które zapewniają takie funkcje jak strumieniowanie muzyki wykorzystujące rozwiązanie BluOS i korekcję akustyki pomieszczenia Dirac Live.

NAD C 399

Czysta moc

Wywodzący się z serii Masters firmy NAD, wzmacniacz HybridDigital nCore, zastosowany w modelu C 399, jest wysoce wydajny. Może dostarczyć 180 W mocy ciągłej na kanał (250 W mocy chwilowej na kanał), pozwalając C 399 na perfekcyjną reprodukcję muzycznych transjentów. Konstrukcja HybridDigital nCore jest znana z szerokiego pasma przenoszenia, płaskiej charakterystyki częstotliwościowej, odpowiedniego przetwarzania przy obcinaniu wierzchołków sygnału, a ponadto dużej wydajności prądowej i stabilności, nawet przy współpracy z wymagającymi kolumnami głośnikowymi. Co więcej, szumy i zniekształcenia są znikome praktycznie w każdych warunkach pracy, a zniekształcenia harmoniczne są zdominowane przez łagodne dla brzmienia drugą i trzecią harmoniczną.

Wprowadzone udoskonalenia pozwalają wzmacniaczowi wytworzenie naturalnego, wolnego od zniekształceń dźwięku – nawet dla wysokich poziomów głośności – z porywającą dynamiką, szczegółowością i perfekcyjnym odwzorowaniem przestrzeni. DAC ESS Sabre 9028 to moduł charakteryzujący się szerokim zakresem dynamiki przetwarzanego sygnału, bardzo niskim poziomem szumów i zniekształceń, a do tego praktycznie zerowym jitterem. Ten zaawansowany przetwornik cyfrowo-analogowy pozwala odtwarzać rozmaite cyfrowe źródła dźwięku z wyjątkową muzykalnością, precyzyjną i bogatą sceną dźwiękową, a do tego niezwykłą czystością.

NAD C 399

Zaawansowane, przyszłościowe rozwiązania

NAD Electronics wprowadził w 2006 r. innowacyjną, modułową konstrukcję, która umożliwiła dodawania nowych funkcji do wprowadzonych wcześniej na rynek komponentów. Wiele urządzeń firmy NAD ma specjalne gniazda na tylnym panelu przeznaczone dla modułów MDC, które wykonują przełączanie HDMI, strumieniowanie muzyki w systemie multiroom BluOS, przetwarzanie dźwięku przestrzennego Dolby Atmos i inne funkcje.

C 399 jest pierwszym wprowadzonym na rynek urządzeniem NAD-a obsługującym nową architekturę MDC2. Umożliwia to dwukierunkową komunikację między sprzętem audio a zainstalowanym w nim modułem rozszerzającym funkcjonalność. Rozwiązanie to zapewnia dodawanie nowych uaktualnień w przyszłości. MDC2 pomaga uchronić zakupiony sprzęt przed przedwczesnym „starzeniem się”, pozwalając na dodanie pożądanych przez użytkownika funkcji.

Opcjonalny moduł MDC2 BluOS-D ma wbudowany moduł Wi-Fi i złącze Ethernet, co pozwala na odtwarzanie muzyki z różnorodnych serwisów streamingowych z wykorzystaniem aplikacji BluOS Controller. Moduł MDC2 BluOS-D jest ponadto kompatybilny ze standardem MQA (ang. Master Quality Authenticated). Umożliwia korzystanie m.in. z takich serwisów streamingowych jak Tidal, Deezer, Amazon Music HD, Qobuz oraz Spotify. Dzięki dwukierunkowej komunikacji możliwe jest ponadto strumieniowanie muzyki z lokalnych źródeł dźwięku podłączonych do NAD-a C 399 do kompatybilnych komponentów zainstalowanych w innych pomieszczeniach i obsługujących platformę BluOS.

Moduł MDC2 BluOS-D obsługuje ponadto funkcję Dirac Live, co pozwala na przeprowadzenie pomiarów związanych z akustyką pomieszczenia odsłuchowego za pomocą dołączonego mikrofonu i intuicyjnej aplikacji. Redukcja niedoskonałości akustycznych środowiska odsłuchowego, dzięki zastosowaniu korekcji Dirac Live, zapewnia poprawę jakości przetwarzania niskich tonów, obrazowania, a także dokładność odwzorowania barwy dźwięku. Wspomniana dwukierunkowość architektury modułu MDC2 BluOS-D firmy NAD pozwala na przeprowadzenie korekcji akustyki Dirac Live z uwzględnieniem wszystkich źródeł dźwięku podłączonych do wzmacniacza C 399.

Różnorodność złączy we wzmacniaczu NAD C 399

Model C 399 ma dwa optyczne i dwa koaksjalne wejścia cyfrowe. Został wyposażony również w port HDMI eARC. Dzięki temu można odtwarzać dźwięk z podłączonego do wzmacniacza telewizora, przy jednoczesnej możliwości sterowania głośnością za pomocą pilota do TV. Fani analogowego brzmienia mogą wykorzystać do podłączenia dodatkowych źródeł dźwięku dwie pary wejść liniowych RCA z niskoszumowymi wzmacniaczami buforowymi, które przeciwdziałają degradacji brzmienia. W modelu C 399 nie zabrakło również niskoszumowego wejścia gramofonowego MM z precyzyjną korekcją RIAA. Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy wykorzystuje zaawansowany układ zapewniający tłumienie infradźwięków, jednocześnie bez wpływu na przetwarzane i słyszalne niskie tony.

Oprócz dwóch par terminali głośnikowych, NAD C 399 ma także wyjście przedwzmacniacza (2 x RCA) i dwa wyjścia subwooferowe. Urządzenie obsługuje również dwukierunkową łączność Bluetooth ze wsparciem dla kodeka aptX HD. Umożliwia to strumieniowanie muzyki z urządzeń mobilnych z rozdzielczością do 24 bitów, ale także przesyłanie sygnału audio do słuchawek bezprzewodowych. Model C 399 może również współpracować z przewodowymi słuchawkami. To zasługa wbudowanego wzmacniacza słuchawkowego, który obsłuży nawet wysokoimpedancyjne konstrukcje.

NAD C 399

Ponadczasowy klasyk

Od czasu wprowadzenia na rynek w 1978 r. legendarnego wzmacniacza zintegrowanego 3020, NAD jest synonimem wyjątkowej wartości i wydajności. Model C 399 przenosi reputację tej marki na zupełnie nowy poziom. Podobnie jak w przypadku każdego wzmacniacza NAD, również model C 399 może pochwalić się m.in. precyzyjną regulacją głośności z dokładnym balansem kanałów stereo czy niskoszumowymi obwodami.

Dzięki stopniowi wyjściowemu HybridDigital nCore i przetwornikowi cyfrowo-analogowemu ESS Sabre, NAD C 399 może współpracować z różnorodnymi cyfrowymi i analogowymi źródłami dźwięku z niespotykanym dotąd poziomem emocji i wyrafinowania. Dzięki innowacyjnym modułom rozszerzeń MDC2 firmy NAD, wzmacniacz C 399 może zostać wzbogacony o nowe rozwiązania techniczne, które pojawią się w przyszłości. Model C 399, dzięki zastosowanym rozwiązaniom, może więc służyć jako centralny punkt zaawansowanego, multimedialnego systemu muzycznego dziś i przez kolejne długie lata.

Parametry techniczne wzmacniacza NAD C 399:

 • Wzmocnienie HybridDigital nCore
 • 180 W mocy ciągłej na kanał przy 8/4 omach
 • 250 W mocy chwilowej na kanał
 • Zniekształcenia THD i IMD na bardzo niskim poziomie
 • 2 x gniazdo MDC2 pozwalające rozszerzyć funkcje wzmacniacza (np. o opcjonalny moduł MDC2 BluOS-D obsługujący platformę BluOS i korekcję Dirac Live)
 • DAC ESS Sabre zapewniający 32-bitowe przetwarzanie z częstotliwością próbkowania do 384 kHz
 • Stopień gramofonowy MM (2 x RCA)
 • Wejścia cyfrowe: 2 x optyczne, 2 x koaksjalne, HDMI z eARC
 • Dwa liniowe wejścia analogowe 2 x RCA
 • Dwie pary terminali głośnikowych (Speakers A + Speakers B)
 • Moduł Bluetooth (dwukierunkowy) z obsługą aptX HD
 • Dwa wyjścia subwooferowe RCA
 • Wbudowany wzmacniacz słuchawkowy
 • Pilot w zestawie (na podczerwień)
 • Wejście/wyjście wyzwalacza 12V (Trigger)
 • Wejście/wyjście podczerwieni (IR)
 • Port RS-232 do integracji z systemami automatyki domowej m.in. Control4, Crestron, RTI, Lutron i KNX

Zachęcamy też Państwa do zapoznania się z artykułami o wzmacniaczu zintegrowanym NAD C 399, dostępnymi w zakładce "Publikacje", znajdującej się nad opisem produktu.

 

Specyfikacja NAD C 399

Moc wyjściowa2 x 180 W
Impedancja głośników (min)
Pasmo przenoszenia±0.3 dB (20 Hz - 20 kHz)
Stosunek sygnał/szumLINE INPUT, PRE-OUT: >106dB (IHF; A-weighted, ref. 500mV out, unity gain); LINE IN, SPEAKER OUT: >95 dB (A-weighted, 500 mV input, ref. 1 W out in 8 ohms);
Zniekształcenia THDLINE INPUT, PRE-OUT: <0.002% at 2V out; LINE IN, SPEAKER OUT: <0.02% (250 mW to 180 W, 8 ohms and 4 ohms)
Wyjście słuchawkoweTak
Korekcja tonówTak
PilotTak
Głośniki A/BTak
Wymiary (S x W x G) mm435 x 120 x 390
Waga kg11.2

Opinie o NAD C 399

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(12 ocen)

 • 5 12
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

12 opinii

 1. Tomasz Skomski

  Ocena:
  Ocena: 5
  Tutaj budżet poszedł w całości na brzmienie i funkcjonalność. NAD designem nie zachwyca, jednak zagrał tak dobrze z moimi Klipschami, że wziąłem od razu. Oczywiście wzmacniacz doposażyłem w moduł MDC i aktualnie pisząc komentarz bawię się możliwościami korekcji Dirac Live. NAD zastąpił u mnie wzmacniacz Marantz 8005. Na Nadzie jest wszystkiego więcej, selektywniej i z życiem. Bas dostał lepszą kontrolę, dzięki czemu poprawiła się czytelność przekazu.
 2. Łukasz

  Ocena:
  Ocena: 5
  Wzmacniacz moim zdaniem stworzony do kolumn B&W z serii 600 s3. Słuchałem różnych konfiguracji z tymi kolumnami, bo je wybrałem już wcześniej. No i tak ten Nad brzmieniem oraz możliwościami był mi zdecydowanie najbliższy. Zakupiłem w komplecie oczywiście z modułem MDC-BluOS-D i to jest genialna sprawa!!!
 3. Kamil

  Ocena:
  Ocena: 5
  Sporo lepszy wzmacniacz od innych Nadów mimo praktycznie takiego samego wyglądu. Z dodatkowych rzeczy mamy moduł MDC-D z korekcją pomieszczenia Dirac i ja to doceniam bardzo, bo u mnie w domu się sprawdza. Gram na kolumnach B&W 603 s3, które kupiłem w komplecie z rzeczonym Nadem. Słuchałem oczywiście w salonie różnych konfiguracji przed wyborem i to mnie tylko utwierdziło, że robię dobrze.
 4. Wojtas

  Ocena:
  Ocena: 5
  Genialna dynamika z tego wzmacniacza się wydobywa. Mam to połączone z kolumnami Linn Majik 140, a wcześniej z Dynkami. Do lekko ocieplonych kolumn idealne połączenie. Dodaje trochę wigoru i konturu. Poukłada ładnie stereofonię. Moduły MDC opcjonalne dodają funkcje sieciowe BluOS-D to wręcz must have. Dodatkowo dostajemy korekcję Dirac i z tym jest fajna zabawa, bo daje niezłe efekty; przynajmniej u mnie.
 5. Artur

  Ocena:
  Ocena: 5
  Wygląd jak żaba, ale wnętrze się liczy. Gra z ELac Solano już od tygodnia u mnie i jestem zachwycony. Oczywiście dokupiłem od razu moduł Bluesound z Dirac i wszystko ze sobą współpracuje ekstra. Wzmak załącza się po włączeniu TV, funkcje sieciowe działają bez zająknięcia. Mocy wystarcza w zupełności. Zestaw gra dobrze tak głośno jak i po cichu.
 6. Tymon

  Ocena:
  Ocena: 5
  Mocny wzmacniacz z genialną funkcjonalnością. Wybrałem go w połączeniu z kolumnami Elac Vela 408. Dołożyłem oczywiście moduł Blu OS-D, który dodaje funkcje internetowe oraz kalibrację mikrofonem. Działa to świetnie. Sam wzmacniacz ma potężny bas, dobry rytm i dynamikę. Sprawdza się świetnie w takiej konfiguracji obojętnie jaki odtwarzam repertuar. Przy oglądaniu TV, Netflix itd. super. To był bardzo dobry wybór poparty oczywiście odsłuchami. Z początku chciałem zupełnie co innego. Dziękuję za fachową obsługę.
 7. Stanisław

  Ocena:
  Ocena: 5
  Przesiadka z modelu C388 sporo wniosła dobrego. Z zewnątrz wyglądają tak samo te wzmacniacze, jednak w środku C399 siedzą dużo lepsze końcówki mocy no i to słychać bardzo wyraźnie. Dodatkowym plusem jest wejście HDMI, dzięki czemu nie musiałem przekładać modułu z C388. Moduł MDC BluOS-D dedykowany do C399 ma także Dirac Live i to robi robotę. Nad gra u mnie z kolumnami B&W 704 s3 i jestem bardzo zadowolony z tego połączenia.
 8. michał

  Ocena:
  Ocena: 5
  Zdecydowanie lepszy od niższego modelu C388! Większa moc to wiadomo, jednak róznica w jakości dźwięku bierze się jak czytam przede wszystkim z lepszych końcówek mocy- wychwalanych wszędzie Purify. Jest bardziej rozdzielczo i selektywnie, bas ma większego kopa. Klarowna góra. Słuchałem na B&W 703. Różnica zdecydowanie warta dopłaty w tym przypadku. Do tego wbudowane HDMI ARC oraz możliwość dołożenia modułu MDC BluOS, z czego oczywiście skorzystałem.
 9. Damian

  Ocena:
  Ocena: 5
  Wygląda jak niższe modele C388 i C368 jednak niech to Was nie zwiedzie. Gra to na zupełnie innym poziomie zapewne za sprawą końcówek mocy. To najwyższa półka w klasie D, która zdobyła już dawno renomę. Nie ma takich cyfrowych naleciałości. Dodam także, że można zapakować do tego Nada wraz z modułem MDC BluOS Dirac Live i to robi robotę. W niższych modelach jest to niemożliwe. Tutaj dostajemy wszelkie dobrodziejstwa jakie oferuje ten system kalibracji. Ja bez tego już sobie życia nie wyobrażam. Wzmacniacz gra u mnie z kolumnami Linn Majik 140.
 10. Marco

  Ocena:
  Ocena: 5
  Wzmacniacz z zewnątrz wygląda jak młodsi bracia, jednak brzmienie jest co najmniej klasę lepsze niż w C388. Dźwięk ma więcej życia, bardziej trzymany w ryzach bas. W połączeniu z modułem BluOS-D dostajemy także funkcjonalność w postaci Dirac. Sprzęt dostosowuje się do warunków w pomieszczeniu. U mnie ta funkcja okazała się zbawienna, ponieważ nie mam Sali odsłuchowej jak w salonie Top Hi-Fi a sprzęt stoi w pokoju dziennym, gdzie nie ma idealnej akustyki- delikatnie mówiąc. W niższych modelach Dirac także nie uświadczymy. Suma summarum: warto dołożyć do C399 te ok 2000 PLN
 11. Buła

  Ocena:
  Ocena: 5
  Sporo lepsze brzmienie niż w modelu C388, jak czytam za sprawą końcówek mocy Purifi Audio. Nad C399 ma tez ogromną zaletę w postaci możliwości doposażenia go w moduł MDC Dirac. Jestem fanem tego rozwiązania, sprzęt po takiej kalibracji zagrał u mnie o klasę lepiej. Dźwięk jest też bardziej poukładany i doszlifowany względem niższych modeli. Już miałem brać Rotela do B&W 703 S2 ale ten Nad zagrał niegorzej od RA-1572 MK2, no i ma Dirac!
 12. Mateusz

  Ocena:
  Ocena: 5
  Jestem posiadaczem muszę powiedzieć słyszałem różne marki wzmacniaczy Nad C399 bije je na głowę pod każdym względem
  - Wysoka jakość dźwięku (średnie,wysokie,niskie) pełna współpraca z kolumnami nie zależnie jakie by nie były ważne aby zachować min 10%-20% powyżej wartości znamionowej wzmacniacza tzn wzmacniacz 180watt kolumna 200watt i powyżej impedancja w przedziale od 4ohm do 8ohm.
  - Połączony po Optyku różnice miedzy utworami w jakości 192kbps a 320kbps jest wyodrębnia wszystkie dźwięki przekazując pełną barwę składając ja w kompozycje nie do opisania nie zależnie od gatunku muzyki
  - Głośność od -10.0dB jest już głośno przy 0.0dB leci wiatr po nogawce Idze to w parze z czystością dźwięku (Na więcej się nie odważyłem) Olbrzymi potencjał. A Zakres do +12.0dB
  - Dynamika,kontrast,czystość,wyrazistość,Głębia moja Ocena w skali od 1 do 10 daje 12
  - Rozbudowa o dodatkowe moduły MDC
  - Jest to wzmacniacz z olbrzymią mocą prezentujący możliwości komputera
  Godny Polecenia.
  Rzetelny Produkt sprzedawany w renomowanym sklepie przez kompetentnych pracowników

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: