Marka: IsoAcoustics

Orea Graphite

Special Price 150 zł Regular Price 215 zł i
/ sztuka
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 199 zł

Wysyłka: w ciągu 24h

Sprawdź szczegóły

Odbiór w salonie: już za godzinę

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 8 zł

Sprawdź szczegóły

IsoAcoustics Orea Graphite - izolator akustyczny

Seria OREA zapewnia najwyższy możliwy poziom izolacji dla komponentów i gramofonów hi-fi.

IsoAcoustics Orea Graphite

  

Izolatory OREA Graphite eliminują niekorzystne wibracje i gwarantują czystszy, precyzyjniejszy dźwięk. Wersja Bronze kierowana jest do lżejszych komponentów, wliczając wzmacniacze, przetworniki c/a, odtwarzacze CD, głośniki i gramofony. Wykonane z obrabianej stali nierdzewnej, izolatory Bronze są niskie, aby ograniczyć do minimum ryzyko zwiększenia wysokości.

 

IsoAcoustics Orea Graphite

 Każdy izolator Graphite wytrzymuje ciężar do 1,8 kg i ma kolorowy pierścień w swojej dolnej części, określający model i nośność izolatora. Seria OREA pakowana jest indywidualnie, co zwiększa elastyczność przy określaniu liczby niezbędnych sztuk. Zalecana ilość to minimum trzy izolatory pod każdym komponentem w zależności od ciężaru urządzenia.

IsoAcoustics Orea Graphite

 Górny kołnierz izolatora OREA działa niemal jak przyssawka i przylega do dolnej części podtrzymywanego urządzenia. Z kolei dolny kołnierz opiera się bezpośrednio na powierzchni, na której ustawiony zostaje sprzęt audio. Cała energia kierowana jest do rdzeni izolatorów OREA, które dopasowane są do pracy w określonych zakresach wagowych. Efektem jest czystsze i precyzyjniejsze brzmienie, przekładające się na prawdziwy, trójwymiarowy dźwięk.

IsoAcoustics Orea Graphite

 

Często zadawane pytania i odpowiedzi:

 

Czy izolatory OREA mogą być używane z głośnikami?

Tak.

 

Jak wybrać między Bronze, Indygo i Bordeaux?

Decyzja powinna być podjęta przede wszystkim w oparciu o wagę komponentu, który izolatory będą wspierały. Każdy element będzie wymagał 3 lub więcej izolatorów OREA. Limity wagowe zilustrowano na wykresie.

 

Jak określa się limity wagowe?

Limity wagowe są określane na podstawie krzywych wydajności. Produkty są w stanie utrzymać dodatkową wagę bez szkody, ale wydajność izolacji zaczyna spadać powyżej określonych wag.

 

Jakie są zalety sprzętu izolującego?

Sprzęt może być wrażliwy na wibracje i siły. Usunięcie szkodliwych wibracji uwalnia nowe poziomy jasności i otwartości dźwięku w przypadku używania OREA ze wzmacniaczami, przetwornikami DAC, odtwarzaczami CD, gramofonami i innymi.

 

Recenzje: 

„Oferują fantastyczne wsparcie izolacji i kontrolę wibracji dla ogromnej liczby urządzeń i komponentów w cenie, która jest po prostu niespotykana w tej nieco przeszacowanej branży”


Dan Worth
HiFi Pig


„Z czterema Oreas pod każdym wzmacniaczem Stellar M700, dźwięk zyskał nowy wymiar jasności i przejrzystości…”


Robert Deutsch

Stereophile Magazine

Luty 2018 r

 

isoacoustics-nagrody

Specyfikacja IsoAcoustics Orea Graphite

Opinie o IsoAcoustics Orea Graphite

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(2 oceny)

 • 5 2
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

2 opinie

 1. Rdzawy Dzik

  Ocena:
  Ocena: 5
  Testowałem pod odtwarzaczem CD i słychać, a pod gramofonem to głuchy nawet usłyszy wpływ tego ustrojstwa na dźwięk. Poprawę słychać najbardziej na basie, jest precyzyjniejszy. Mimo, że mój gramofon stoi na 25 kilogramowym marmurze, to i tak przy słuchaniu czuje na obudowie gramofonu jakieś mikro rezonanse. Wystarczy przyłożyć palec do plinty gramofonu. Czym jest głośniej i jest mocniejszy bas tym problem się powiększa no i dźwięk jest gorszy. Po podłożeniu Orea Graphite rezonanse są zdecydowanie mniejsze. Miałem możliwość wypożyczenia na kilka dni i skorzystałem. Idzie się spokojnie dogadać, z resztą takie rzeczy to chyba nikt w ciemno by nie kupił.
 2. Sceptyk

  Ocena:
  Ocena: 5
  Nie miałem przekonania. Testowałem już bezpieczniki do audio nawet i różnicy nie słyszałem. Tutaj jednak wygląda to trochę inaczej. Z perspektywy czysto technicznej to ma prawo działać i to żadna magia, a fizyka. Testowałem pod odtwarzaczem CD Rotel. Wiadomo, że w odtwarzaczu cd są elementy ruchome, kręci się szybko płyta. To powoduje mikro drgania. Podkładając te ustrojstwa odseparowujemy odtwarzacz od podłoża. On wtedy jakby lewituje. Wpływ na brzmienie przy Iso jest ewidentny. Ja jako sceptyk to piszę. Zrobił się jakby gładszy dźwięk, ma lepszą kontrolę, jest spokojniej, mniej natarczywie. Pod CD polecam, teraz zabieram się na test pod wzmacniaczem. Tutaj już pewnie będzie trudniej, ale sprawdzimy.

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: