Marka: Audioquest

HDMI 48G Forest

As low as 249 zł Regular Price 299 zł i
/ sztuka
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 257 zł
 • Rodzaj: cyfrowy
 • Cyfrowe: HDMI
 • Materiał przewodnika: miedź
 • Inne: 48Gbps bandwidth; 10K, 8K/60 i 4K/120; 0.5% Silver-Plated Copper A/V Conductors (HDMI); eARC: 0.5% Silver + Level-1 Noise Dissipation

Wysyłka: w ciągu 24h

Sprawdź szczegóły

Odbiór w salonie: już za godzinę

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 12 zł

Sprawdź szczegóły

Przewód HDMI 48G Forest

Przede wszystkim dźwięk – z takiego założenia wyszli projektanci firmy AudioQuest, tworząc najnowsze kable z serii 48 i eARC-Priority. Dla przewodów HDMI o przepustowości sięgającej 48 Gb/s niezwykle istotna jest dokładność i ścisła tolerancja podczas ich produkcji. Z tego względu elementy i rozwiązania techniczne firmy AudioQuest są obecnie równie ważne, jak dotychczas. Model Forest 48 może pochwalić się przewodnikami z posrebrzanej miedzi (0,5%), które w celu skutecznego rozpraszania zakłóceń radiowych są kontrolowane kierunkowo.

Audioquest HDMI 48G Forest

Przepustowość 48 Gb/s

Przewody HDMI AudioQuest 48 mogą przesyłać nawet profesjonalne wideo Ultra-HD 10K. Aby umożliwić transfer na poziomie 48 Gb/s, inżynierowie zastosowali cztery zbalansowane pary audio/wideo o przepustowości 12 Gb/s każda. Precyzja i rygorystyczna tolerancja – cechy, które wymagane są podczas produkcji przewodów HDMI o przepustowości 48 Gb/s – oznaczają, że wiele sprawdzonych elementów i technik firmy AudioQuest są ważniejsze, niż kiedykolwiek wcześniej.

Z myślą o obsłudze 8K/10K

Kable HDMI z najnowszej serii 48 mogą pochwalić się przepustowością, która pozwala przesyłać materiały wideo w rozdzielczości do aż 10K. Modele te wyróżniają się również rozdzielczością/częstotliwością odświeżania do 8K/60 i 4K/120. Wszystkie przewody HDMI z serii 48 są kompatybilne wstecz i obsługują obecne wyświetlacze 4K.

Audioquest HDMI 48G Forest

Skuteczne rozpraszanie zakłóceń

Aby poprawić skuteczność rozpraszania zakłóceń, AudioQuest w swoich kablach HDMI coraz częściej pokrywa przewodniki z miedzi długoziarnistej (LGC) grubą warstwą srebra. Nałożenie wysokiej jakości metalu na zewnętrznej stronie przewodnika przynosi korzyści w odniesieniu do całościowej efektywności – to niebywale opłacalny sposób na zmaksymalizowanie wydajności kabla cyfrowego. W modelu Forest 48 AudioQuest wykorzystuje przewodniki z posrebrzanej (0,5%) miedzi.

Kontrolowana kierunkowość

Klasyczne „100-procentowe ekranowanie” nie pozwala w pełni zabezpieczyć się przed efektami coraz powszechniejszego promieniowania Wi-Fi, komórkowego i satelitarnego. Dlatego Audio-Quest w swoich przewodach HDMI stosuje 19 przewodników z kontrolowaną kierunkowością, aby zmniejszyć pogarszające wydajność zakłócenia radiowe, kierując je z dala od czułych obwodów.

Wysoka jakość dźwięku

W związku z tym, że jakość dźwięku jest niezwykle ważna, przewodniki eARC w kablach HDMI z serii 48 wykorzystują te same doskonałe materiały, kontrolowane kierunkowo przewodniki i techniki rozpraszania zakłóceń co główne pary przesyłające sygnał AV. W kablach AudioQuest eARC-Priority główne pary danych AV mają wydajność na poziomie modelu Cinnamon, podczas gdy para danych eARC wykorzystuje te same zaawansowane elementy konstrukcyjne, co ich odpowiedniki z serii 48.

Kanał zwrotny audio, ARC (ang. Audio Return Channel), przesyła dźwięk z telewizora do soundbaru lub amplitunera AV, upraszczając i zwiększając elastyczność całego systemu. Dotychczas korzystając z ARC można było przesyłać najwyżej stratny (skompresowany) 5.1-kanałowy dźwięk przestrzenny. Dzisiejszy sprzęt HDMI 2.1 obsługuje ulepszony kanał zwrotny audio (eARC), który znacznie poprawia cyfrową przepustowość, aby obsłużyć nieskompresowany i bezstratny wielokanałowy dźwięk o wysokiej rozdzielczości, wliczając Dolby TrueHD i Atmos oraz DTS-HD Master Audio i DTS:X.

 

Specyfikacja Audioquest HDMI 48G Forest

Rodzajcyfrowy
CyfroweHDMI
Materiał przewodnikamiedź
Inne48Gbps bandwidth; 10K, 8K/60 i 4K/120; 0.5% Silver-Plated Copper A/V Conductors (HDMI); eARC: 0.5% Silver + Level-1 Noise Dissipation
Profilokrągły

Opinie o Audioquest HDMI 48G Forest

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

 • 5 1
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

1 opinia

 1. Mike

  Ocena:
  Ocena: 5
  Szybka dostawa, wszystko OK.

Publikacje na temat Audioquest HDMI 48G Forest

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: