Poprzedni
Następny

Głośniki podłogowe do 5000 zł – najciekawsze propozycje, ranking Top Hi-Fi

Kolumny podłogowe za ok. 5000 zł reprezentują już średnią półkę. Taki sprzęt łączy w sobie precyzję i wysoką jakość wykonania z ciekawym, rozbudowanym brzmieniem. Ale jak to z brzmieniem bywa – często ma ono różną charakterystykę. Dlatego przygotowaliśmy zestawienie, które podpowie Wam, jakie kolumny podłogowe do 5000 zł kupić. Miłej lektury, a później – odsłuchów.

Spis treści: Kolumny podłogowe do 5000 zł

 1. Kolumny podłogowe – apetyt rośnie w miarę jedzenia

 2. Głośniki podłogowe do 5000 zł – propozycje, ranking Top Hi-Fi

  a) Indiana Line Tesi 661

  b) ELAC Debut Reference F5

  c) PSB Imagine X1T

  d) KEF Q750

  e) Audio Pro A48

 3. Podsumowanie

Najlepsze kolumny podłogowe do 5000 zł, co wybrać?

Kolumny podłogowe – apetyt rośnie w miarę jedzenia

To prawda. Tym bardziej że w świecie audio często działa prosta zasada – wyższy budżet daje konstruktorom większe możliwości. W przypadku kolumn podłogowych przekłada się to na przykład na zastosowanie dodatkowych bądź większych przetworników czy użycie bardziej zaawansowanych materiałów, np. tworzywa, z którego produkuje się membrany. I choć te różnice mogłyby się wydawać kosmetyczne, często znajdują przełożenie na jakość brzmienia.

Nie twierdzimy jednak, że między kolumnami podłogowymi za ok. 3000 zł a tymi za ok. 5000 zł jest przepaść. Natomiast to właśnie te drugie pozwolą lepiej wykorzystać potencjał dobrej klasy wzmacniacza lub odpowiednio przystosowanego pomieszczenia odsłuchowego . Dlatego polecamy je melomanom, którzy zaczynali od podstaw, ale mają coraz większy apetyt na dobre brzmienie i – przykładowo – wymienili już swój pierwszy stereofoniczny wzmacniacz zintegrowany na bardziej zaawansowany.

Sprawdź też artykuły: Jak wybrać głośniki? oraz Głośniki podłogowe do 3000 zł – najciekawsze propozycje, ranking Top Hi-Fi

Kolumny podłogowe do 5000 zł – jaka wielkość pomieszczenia

Skoro jesteśmy przy warunkach lokalowych, warto przypomnieć, w jakich pomieszczeniach najlepiej sprawdzają się głośniki podłogowe. Ogólnie przyjęto bowiem, że taki sprzęt pełnię swoich możliwości pokazuje dopiero w pokojach o powierzchni od 20 m2 wzwyż. Wtedy dostępna jest odpowiednia przestrzeń na rozstawienie kolumn i zaplanowanie względem nich punktu odsłuchowego.

A co z mniejszymi pomieszczeniami? W pierwszej kolejności polecamy do nich kolumny podstawkowe. W drugiej – jeśli tzw. bookshelfy nie wchodzą w grę – odpowiednią adaptację akustyczną pokoju. Tu jednak dużo zależy od indywidualnych czynników, dlatego najlepiej skonsultować wybór ze specjalistami. Dodajmy tylko, że zbyt duże kolumny głośnikowe w zbyt małym pomieszczeniu mogą po prostu narobić… hałasu. Takiego z gatunku mało przyjemnych, w którym bas jest zbyt intensywny (lub odwrotnie - zduszony), a pozostałe pasma – mało wyraźne, zlewające się w jedno. Pamiętajcie - nawet najlepsze kolumny podłogowe nie zachwycą, jeśli nie zapewnicie im choćby odrobiny optymalnych warunków odsłuchowych.

Więcej o tym, jakie kolumny podłogowe wybrać i jak je ustawić, przeczytasz w artykule: Jak wybrać głośniki podłogowe? Jakie kolumny podłogowe kupić i jak je ustawić?

Głośniki podłogowe do 5000 zł – propozycje, ranking Top Hi-Fi

Pora odpowiedzieć na pytanie: „jakie głośniki podłogowe do 5000 zł kupić?”. W naszym rankingu zebraliśmy pięć propozycji – cztery zestawy kolumn pasywnych i jeden aktywnych. Co ważne, każdego modelu możecie posłuchać w najbliższym salonie Top Hi-Fi. My to zrobiliśmy, a poniżej dzielimy się przemyśleniami i wrażeniami. Dodajmy tylko, że kolumny podłączaliśmy do wzmacniacza zintegrowanego Hegel H95.

Indiana Line Tesi 661 – mocne uderzenie basu

Zestawienie otwieramy kolumnami Indiana Line Tesi 661. To ciekawa i stylowa propozycja od włoskiej marki, która została założona w 1977 r. Dodajmy, że w portfolio producenta seria Tesi to kolumny z wyższej półki średniej, przeznaczone zarówno do zestawów stereo, jak i systemów kina domowego.

Indiana Line Tesi 661 - kolumny głośnikowe za rozsądne pieniądze

Pod kątem designu Tesi 661 – podobnie zresztą jak i cała seria – stawiają na nieśmiertelną klasykę. Mają lekką i smukłą bryłę z delikatnie zaokrąglonymi rogami i stylowym wykończeniem powłoką winylową. Świetnie dopasują się więc do wszystkich wnętrz z drewnianymi akcentami. Dodamy tylko, że naszym zdaniem właśnie tak wygląda elegancka kolumna podłogowa.

Specyfikacja i konstrukcja

 • Przetworniki: dwa niskotonowe o średnicy 160 mm, jeden średniotonowy 160 mm, tweeter 26 mm

 • System: 3-drożny

 • Pasmo przenoszenia: 35 Hz – 22 kHz

 • Obudowa: Bass reflex (tunel skierowany do dołu)

 • Rekomendowana moc wzmacniacza: 30 – 160 W

 • Waga: 14,1 kg

Brzmienie

Indiana Line Tesi 661 to kolumny wprost stworzone do żywiołowego, energetycznego repertuaru. Sposób, w jaki radzą sobie z elektroniką czy rapem, jest wręcz niespotykany w tym przedziale cenowym i robi ogromne wrażenie. Ale głośniki odnajdują się też w repertuarze rockowym, klasycznym czy jazzowym, choć robią to na swój, nieco przyciemniony i rozrywkowy sposób.

Zacznijmy od basu. Tutaj Tesi 661 należą się same pochwały. Po pierwsze – dosłownie słychać i czuć, że pasmo przenoszenia tych kolumn zaczyna się od 35 Hz. Rytm bardziej żywiołowych utworów można bowiem poczuć na własnej skórze. Po drugie – jak na sprzęt tej klasy, bas jest dobry jakościowo. Wyraźnie słychać różnicę w częstotliwościach, nie brakuje też dynamiki. Jedynie przy wysokim poziomie głośności można odnieść wrażenie, że nieco wymyka się spod kontroli i rozlewa na inne pasma. W obliczu wszystkich zalet to jednak maleńki minus.

bas refleks w modelu Tesii 661 umieszczono u podstawy głośnika

Jeśli chodzi o średnicę, trzeba przyznać, że inżynierowie marki Indiana Line dobrze ją wyważyli. Znaleźli bowiem kompromis między jej rozrywkowym, ciepłym brzmieniem a szczegółowością. Tony średnie najmocniej osadzone są w niższych rejestrach pasma, co daje mocny zastrzyk energii. Góra tego zakresu jest jednak nieco wycofana, co można usłyszeć w części riffów i wokalach. Same wokale wypadają nieźle – zwłaszcza te męskie, które są dociążone i wyraziste. Żeńskie trochę się chowają za instrumentami, ale wciąż zachowują naturalną barwę.

W przypadku tonów wysokich, nad którymi czuwa 26-milimetrowa kopułka z jedwabiu, nie będzie niespodzianki. Tutaj producent ponownie postawił na bardzo dobre wyważenie. Brzmienie jest naturalne i pełne, a zarazem nieprzesadzone. Najlepszym dowodem jest to, że talerze perkusyjne brzmią jak… talerze perkusyjne. Nie ma mowy o zlewającym się w jeden dźwięk syczeniu czy nadmiernej metaliczności, sterylności.

Podsumowując: Indiana Line Tesi 661 to kolumny o mocnym, energicznym, żywiołowym brzmieniu, ale jednocześnie wciąż pozostające możliwie blisko naturalnego przekazu. W efekcie emitowany przez nie dźwięk jest na tyle łatwy w odbiorze, że zadowoli miłośników rozrywkowego grania, i na tyle szczegółowy, że złapie ucho wyrafinowanych melomanów.

To sprzęt w sam raz do codziennego słuchania muzyki oraz do kina domowego – tutaj, dobrze dobrane do pomieszczenia, Tesi 661 mogą poradzić sobie nawet bez subwoofera.

ELAC Debut Reference F5 – subtelność i emocje

Kolejną propozycją w naszym rankingu kolumn podłogowych do 5000 zł są głośniki niemieckiej marki ELAC. Chodzi o serię Debut, a dokładniej jej szlachetniejszą reedycję – Reference.

Parametry techniczne kolumn podłogowych Reference F5 nie zetną z nóg, a mimo to świetnie brzmią

Stylistycznie ELAC Debut Reference F5 zgrabnie łączą nowoczesność z klasyką. Ich smukła, minimalistyczna bryła wykończona drewnianą okleiną może się podobać. I – co najważniejsze – będzie pasować do każdego wnętrza.

Specyfikacja i konstrukcja

 • Przetworniki: dwa niskotonowe o średnicy 133 mm (z włóknem aramidowym), jeden średniotonowy 133 mm (także z włóknem aramidowym), tekstylny tweeter 25 mm

 • System: 3-drożny

 • Pasmo przenoszenia: 42 Hz – 35 kHz

 • Obudowa: Bass reflex (tunele znajdują się z tyłu + szczelinowy otwór z przodu)

 • Rekomendowana moc wzmacniacza: < 140 W

 • Waga: 16,69 kg

Brzmienie

Precyzja, detaliczność i przestrzenność. To trzy aspekty brzmienia, które najmocniej wyróżniają ELAC Debut Reference F5 na tle konkurencji. Te kolumny zapraszają słuchacza w świat dźwięku, aby co chwilę zaskakiwać subtelną grą detali. Potrafią nawet grać ciszą, a o tym poniżej.

Najpierw weźmy na tapet bas. W Debut Reference F5 jest on miękki, ale przy tym precyzyjny i punktowy. Dzięki temu nawet mocne uderzenia stopy nie wywołują niepożądanego pogłosu. Bas w żadnym wypadku nie wychodzi przed szereg. Za to świetnie współgra z pozostałymi pasmami, precyzyjnie wymierzając rytm. Warto jednak wspomnieć, że miłośnicy mocniejszego uderzenia mogą w przypadku tych kolumn poczuć lekki niedosyt. Do kina domowego zdecydowanie potrzebny będzie subwoofer.

Wielo-calowe woofery basowe - ELAC Debut Reference F5 ich nie potrzebują, liczy się wydajność przetworników

Prawdziwa magia dzieje się jednak w średnim zakresie pasma. Jest on bardzo lekko ocieplony, co automatycznie wpływa na łatwość jego odbioru. Natomiast sama rozdzielczość dźwięku jest za-chwy-ca-ją-ca! W utworach akustycznych można dosłownie poczuć przestrzeń między nutami, tym bardziej ze zakres dynamiki kolumn jest na tyle imponujący, że z łatwością wyłapuje się różnicę w głośności np. poszczególnych strun gitary. Debut Reference F5 imponują również wielowarstwowością brzmienia, i to w każdym gatunku muzycznym. Wystarczy zamknąć oczy, aby poczuć, że instrumenty są szeroko rozłożone, a brzmienie niektórych sytuuje się bliżej bądź dalej słuchacza. Magia.

A co z tonami wysokimi? Kolumny reprodukują je starannie, na pierwszym miejscu stawiając naturalność i wierność przekazu. W wielu utworach przestrzenność wysokich tonów wręcz zaskakuje. Talerze perkusyjne, dzwonki czy inne instrumenty grające w tym rejestrze dobiegają słuchacza z oddali, fenomenalnie rozciągając brzmienie.

Podsumowując: ELAC Debut Reference to kolumny o wyrównanej charakterystyce każdego pasma, którą łączą z zachwycającą detalicznością i przestrzennością. Jednocześnie nie rozbierają one utworów na części pierwsze i nie popadają w przesadną analityczność. Polecamy każdemu, kto ma szeroki gust muzyczny, a podczas odsłuchów zwraca uwagę na wszystkie detale.

PSB Speakers Imagine X1T - silne i dynamiczne

Naszą kolejną propozycją są kolumny podłogowe od kanadyjskiej marki PSB Speakers, która niedawno świętowała 50 urodziny. Wybraliśmy model X1T z serii Imagine – będącej jedną ze średniopółkowych propozycji Kanadyjczyków.

PSB Imagine X1T, świetne kolumny podłogowe do słuchania muzyki dynamicznej

Od razu warto zauważyć, że ta propozycja różni się wyglądem od poprzednich. Konstrukcja kolumn PSB Speakers Imagine X1T stawia na nowoczesny, minimalistyczny design z maskownicami zakrywającymi całą przednią ścianę. Po ich zdjęciu ukazują się natomiast przykuwające wzrok żółte przetworniki niskotonowe.

Specyfikacja i konstrukcja

 • Przetworniki: dwa niskotonowe o średnicy 133 mm (z polipropylenową membraną), wykonany z tytanu głośnik wysokotonowy

 • System: 2,5-drożny

 • Pasmo przenoszenia: 35 Hz – 23 kHz

 • Obudowa: Bass reflex (tunel umieszczony z przodu)

 • Rekomendowana moc wzmacniacza: 20 – 200 W

 • Waga: 17,3 kg

Brzmienie

PSB Speakers Imagine X1T grają w przyjemny, rozrywkowy sposób. Są przy tym naprawdę uniwersalne. Kiedy trzeba uderzyć mocnym, zwartym basem – robią to świetnie. A kiedy trzeba zagrać spokojniej – potrafią stworzyć intymny, kameralny nastrój.

Że bas ma spore możliwości, już wspomnieliśmy. Musimy więc dodać, że jest przy tym dobrze kontrolowany. W szybszych fragmentach utworów świetnie trzyma rytm i nie gubi szczegółów. Z kolei w wolniejszych nie rozpycha się nadmiernie i pozwala wybrzmiewać średnicy.

Imagine X1T, kolumny głośnikowe oferujące świetne niskie tony

Średnica w Imagine X1T jest wyraźnie ocieplona i przyjemnie dociążona. Dzięki temu brzmienie odczuwa się jako pełne, emocjonujące. Na szczególną pochwałę zasługuje tu dolny zakres średnich tonów, który zestrojono w taki sposób, aby jak najlepiej korzystał z basowej podstawy. Dlatego większość gitarowych riffów brzmi mięsiście i energetycznie.

I w tym modelu tony wysokie nie są przesadnie eksponowane. Można nawet powiedzieć, że są nieco wycofane. W połączeniu z naturalną fakturą sopranów daje to przyjemny, miły dla ucha efekt oraz buduje satysfakcjonująco szeroką scenę.

Podsumowując: PSB Speakers Imagine X1T są głośnikami uniwersalnymi, dostosowanymi przede wszystkim do codziennych odsłuchów. Sami umiejscowilibyśmy je gdzieś pomiędzy żywiołowością Tesi 661 a subtelnością Debut Reference F5. Polecamy, jeśli szukacie uniwersalnego sprzętu albo macie nieco mniejsze pomieszczenie odsłuchowe (16-20 m2) i koniecznie chcecie kolumny podłogowe. Dodajmy jeszcze, że zlokalizowany z przodu obudowy bass reflex ułatwia znalezienie dla X1T miejsca blisko ściany, co w mniejszych przestrzeniach może mieć niebagatelne znaczenie.

KEF Q750 - równy przekaz

KEF to marka, która powstała w 1961 r. w Anglii. Już od samego początku jej istnienia inżynierowie dążyli do tego, żeby jednym z aspektów działania firmy było opracowywanie zupełnie nowych, autorskich rozwiązań audio. Potwierdzeniem ich sukcesu jest okrągłe 100 patentów, którymi KEF może się pochwalić. Dlatego w naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć modelu od tego producenta. Wybraliśmy średnio-półkowe Q750.

KEF Q750 nie posiadają obudowy bas refleks i dysponują membraną bierną

Pierwszą zaletą tych kolumn jest wygląd. Minimalistyczny, nowoczesny, z eleganckim satynowym wykończeniem, które tworzy miły dla oka poblask. W sam raz do współczesnych wnętrz.

Specyfikacja i konstrukcja

 • Przetworniki: Wykonany z aluminium głośnik niskotonowy o średnicy 165 mm, dwa aluminiowe głośniki średniotonowe o średnicy 165 mm, wentylowana kopułka o średnicy 25 mm

 • System: 2,5-drożny

 • Pasmo przenoszenia: 48 Hz – 28 kHz

 • Obudowa: zamknięta

 • Rekomendowana moc wzmacniacza: 15 – 150 W

 • Waga: 16,5 kg

Brzmienie

Ten fragment zaczniemy trochę inaczej. Skoro wcześniej pisaliśmy, że KEF chętnie udoskonala swój sprzęt, stosując autorskie rozwiązania, spójrzmy na te, które znalazły się w modelu Q750. To między innymi zespół głośnikowy Uni-Q, który zapewnia czystszy, bardziej precyzyjny dźwięk, oraz udoskonalone resory i nowe zawieszenie przetworników niskotonowych, dzięki którym bas zyskuje więcej jakości i lepszą kontrolę przy wysokich ustawieniach głośności.

I trzeba przyznać, że rozwiązania i patenty marki KEF po prostu się sprawdzają. Kolumny grają w dojrzały i bardzo wyrównany sposób. Stawiają przy tym na wierność przekazu, ale w żaden sposób nie temperują rozrywkowych aspektów brzmienia. Bardzo dobre wrażenie robi także scena – rozbudowana i przestrzenna – taka, na której instrumenty mają wydzielone miejsca i nie wchodzą sobie w drogę.

Bas jest szybki i zwarty, schodzi nisko i ma niezłą dawkę energii. To zasługa zastosowanych w kolumnach obudów zamkniętych, dzięki którym tony niskie są po prostu bardziej zdyscyplinowane i mniej podatne na akustykę pomieszczenia. Może i więc bas nie wywoła wstrząsów w pokoju, ale za to dobrze wyznacza rytm i tworzy podstawę dla prawdziwych gwiazd, którymi są średnica i soprany.

Przetwornik współosiowy, charakterystyczny punk kolumn głośnikowych KEF

Tak, średnie tony w KEF-ach Q750 zdecydowanie wychodzą ponad utarte w tej klasie cenowej standardy. Cieszą ucho wielością szczegółów i niuansów, a także naturalną (choć lekko zaokrągloną) fakturą dźwięków. Warto zwrócić uwagę na wokale – w Q750 brzmią bardzo bezpośrednio i detalicznie, momentami wręcz hipnotycznie.

Podobnie jest z tonami wysokimi. Wyraziste, naturalne, z bardzo dobrą szczegółowością i rozpiętością – świetnie budują przestrzenność sceny i wprowadzają spory ładunek emocjonalny. Równocześnie – uwaga – nie są w żaden sposób przesadzone.

Podsumowując: KEF Q750 to bardzo dobra propozycja dla każdego, kto szuka sprzętu umiejętnie łączącego muzykalność z pewną dozą wyrafinowania. Aż chce się powiedzieć, że to kolumny podłogowe, które nie przytłaczają wieloaspektowym brzmieniem, ale jednocześnie bardzo wyraźnie pokazują, że w każdym utworze jest coś, co można odkryć na nowo.

Audio Pro A48 - dla praktycznych melomanów

Nasz ranking głośników podłogowych do 5000 zł zamykamy kolumnami aktywnymi prosto ze Szwecji. Właśnie stamtąd wywodzi się marka Audio Pro, która od ponad 40 lat wiedzie prym w dostarczaniu na rynek minimalistycznych pod kątem designu, ale celujących w maksymalnie dobry dźwięk urządzeń.

Audio Pro A48 dają głęboki bas, a przy tym naturalny dźwięk

Z pewnością nie będzie więc dla Was zaskoczeniem, że Audio Pro A48 wyglądem świetnie wpisują się w skandynawskie klimaty. To po prostu zgrabne, pozbawione jakichkolwiek przesadzonych elementów kolumny, które staną się atrakcyjnym dopełnieniem każdego nowoczesnego wnętrza.

Specyfikacja i konstrukcja

 • Przetworniki: wysokotonowy o średnicy 50 mm oraz nisko-średniotonowy

 • Wbudowany wzmacniacz: cyfrowa klasa D 2 × 30 W oraz 2 × 130 W

 • Pasmo przenoszenia: 32 Hz – 25 kHz

 • Obudowa: Bass reflex (tunel z tyłu)

 • Łączność: Bluetooth 4,2, Wi-Fi, wejścia analogowe audio 2 × RCA, cyfrowe wejście optyczne audio, HDMI z ARC, obsługa Spotify Connect i Apple AirPlay 2, kompatybilność z Google Cast

 • Waga: 10,5 kg

Funkcjonalność

I tym razem zaczniemy niestandardowo, bo od funkcjonalności. Pamiętajcie, że Audio Pro A48 to kolumny aktywne, czyli takie, które nie potrzebują wzmacniacza (ma go lewa kolumna podłogowa). Same oferują za to mnóstwo udogodnień, jeśli chodzi o łączność. Sygnał można przesyłać do nich bezprzewodowo – za pośrednictwem Wi-Fi i Bluetootha – oraz przewodowo, np. przez HDMI ARC, co czyni je świetnym wyborem na kolumny do telewizora. Tym bardziej że łatwo można podłączyć do nich subwoofer, a same kolumny obsługują tryb wirtualnego dźwięku przestrzennego.

Łatwą kontrolę nad A48 umożliwia prosta i przejrzysta aplikacja producenta. Z jej poziomu szybko połączycie się z serwisem streamingowym i odpalicie swoje playlisty. W zasięgu ręki jest także pilot zdalnego sterowania.

Brzmienie

Zdajemy sobie sprawę, że w porównaniu do wyżej opisanych kolumn A48 to zawodnik z innej kategorii wagowej (i cenowej, bo przecież kolumny mają zintegrowany wzmacniacz). I choć można by pomyśleć, że podczas odsłuchów da się usłyszeć przepaść, to… tej przepaści wcale nie ma. Oczywiście są różnice, ale jak na swoją specyfikację Audio Pro A48 są wyjątkowo dobrze i kompetentnie zestrojone.

Już na starcie słychać mocny, nisko schodzący i dociążony bas. Dobrze zestrojone głośniki niskotonowe powodują, że gra on pod dobrą kontrolą, z właściwą dozą dynamiki. A przy tym zachowuje całkiem niezłą szczegółowość, co w przypadku tego typu sprzętu nie należy do spraw oczywistych. W każdym razie – brzmienie jest dobrze osadzone w najniższym pasmie, a rytm niektórych utworów można wręcz poczuć na własnym ciele.

Dobre kolumny aktywne powinny mieć dużo wejść sygnałowych

Tony średnie są zestrojone w typowo rozrywkowy sposób – nieco ocieplone i przyciemnione. W połączeniu z niezła detalicznością daje to bardzo przyjemny efekt. Dźwięk jest łatwy w odbiorze i atrakcyjny, ale w żadnym razie nie można powiedzieć, że został w jakiś sposób zubożony. A już na pewno nie w tony wysokie, które w przypadku A48 są po prostu zaskakująco czyste i naturalne.

Podsumowując: Audio Pro A48 to bardzo dobre głośniki aktywne dla każdego, kto chciałby uniknąć stawiania wzmacniacza i prowadzenia okablowania, ale jednocześnie myśli o kolumnach podłogowych i chce się cieszyć dobrym brzmieniem. Naszym zdaniem świetny wybór, gdy ograniczenia lokalowe nie pozwalają na bardziej rozbudowane zestawy.

Podsumowanie

Celem, który przyświecał nam, gdy tworzyliśmy ranking kolumn podłogowych do 5000 zł, było pokazanie, że w tej kwocie można kupić już naprawdę dobry sprzęt o zróżnicowanych możliwościach. Wybraliśmy więc modele o bardziej rozrywkowej charakterystyce, czyli Indiana Line Tesi 661 oraz PSB Speakers Imagine X1T, a także aspirujące do bardziej analitycznego grania ELAC Debut Reference F5 oraz KEF Q750. Ten kwartet uzupełniliśmy jeszcze aktywnymi i mocno konkurencyjnymi w swojej cenie Audio Pro A48.

I choć cała piątka to jedne z ciekawszych kolumn podłogowych za ok. 5000 zł , wiemy, że słowami nie da się oddać wszystkiego. Dlatego zapraszamy na odsłuchy do najbliższego salonu Top Hi-Fi & Video Design. #EksperciDobregoBrzmienia zaprezentują Wam wybrany sprzęt, a także podsuną kilka innych rozwiązań, o których nie wspominaliśmy w tym tekście, i podpowiedzą, jak wybrać najlepsze kolumny w budżecie do ok. 5000 zł

Przeczytaj również nasze pozostałe treści:


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video DesignPoprzedni
Powrót do strefy wiedzy
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: