Poprzedni
Następny

NODE X – odtwarzacz sieciowy na jubileusz marki Bluesound

W tym roku mija 10 lat od powstania marki Bluesound. Specjalnie na tę okazję producent wprowadza na rynek limitowaną edycję streamera NODE X w unikalnym srebrnym wykończeniu. Model ten nawiązuje do cenionego odtwarzacza sieciowego NODE. Nowe urządzenie, dzięki ulepszonym komponentom, po raz kolejny wyznacza nowe standardy jakości dźwięku i funkcjonalności. Premiera nowego produktu połączona jest z digitalową kampanią promocyjną, za pośrednictwem której Bluesound celebruje 10. rocznicę istnienia, a jednocześnie dziękuje wielu partnerom, którzy przyczynili się do osiągnięcia olbrzymiego sukcesu marki.

Bluesound NODE X

Jubileuszowy model NODE X to kolejny krok do przodu pod względem wydajności. To zasługa m.in. zaawansowanego przetwornika cyfrowo-analogowego ESS 9028Q2M Sabre, cenionego przede wszystkim za muzykalność, niemal zerowy poziom zniekształceń typu jitter, ultra niskie szumy i dużą dynamikę. Co więcej, urządzenie ma wbudowany hi-endowy wzmacniacz słuchawkowy, wykorzystujący technikę THX AAA™ (od ang. Achromatic Audio Amplifier) z opatentowaną korekcją błędów typu „feed-forward”, co przekłada się na niski poziom szumu, zniekształceń i niskie zużycie energii. Zapewnia to bezkompromisowe brzmienie dźwięku odtwarzanego na słuchawkach podłączanych za pośrednictwem gniazda jack 6,3 mm znajdującego się na froncie streamera NODE X. A jak ma się nowy model do wcześniejszego urządzenia Node (Bluesound Node vs Node X)?

NODE był naszym najlepiej sprzedającym się produktem i jest to najczęstszy punkt wejścia dla audiofilów stawiających na markę Bluesound, a zatem właściwym było stworzenie produktu rocznicowego opartego właśnie na NODE – powiedział Gordon Simmonds, Chief Executive Officer Lenbrook Group of Companies.

Bluesound NODE X test

Doskonale wyposażony

Streamer Bluesound NODE X ma wbudowany dwuzakresowy moduł Wi-Fi (2,4 i 5 GHz). Zapewnia bezpośredni dostęp do ponad 20 rozmaitych serwisów muzycznych i tysięcy internetowych programów radiowych. Użytkownik może też odtwarzać muzykę zgromadzoną na komputerze lub dysku sieciowym NAS, a wszystko kontrolować za pośrednictwem intuicyjnej w obsłudze aplikacji BluOS Controller. Jest ona dostępna dla urządzeń z systemem Android i iOS, ale także w wersji na komputery Mac i PC.

Model NODE X jest kompatybilny z platformą BluOS, która może obsłużyć nawet do 64 odtwarzaczy w ramach jednego systemu, wszystkie strumieniujące audio w jakości do 24 bit/192 kHz. Urządzenie firmy Bluesound obsługuje bezstratne formaty audio i jest kompatybilne ze standardem MQA. Ma ponadto funkcję Apple AirPlay 2 i wbudowany dwukierunkowy moduł Bluetooth.

bluesound node x anniversary edition

Bluesound NODE X

Na tylnym panelu streamera firmy Bluesound znajdziemy złącze HDMI z ulepszonym zwrotnym kanałem audio (HDMI eARC), a także złącza Ethernet i USB-A. Nie zabrakło również wejścia optycznego/analogowego oraz wyjść cyfrowych (koaksjalnego i optycznego) i wyjścia analogowego (2 x RCA), z wykorzystaniem których do do modelu Node X podłączymy nawet głośniki komputerowe.

Kompatybilny z rozwiązaniami multiroom

Bezproblemowo zgrupuj odtwarzacz sieciowy NODE X z wieloma głośnikami Bluesound wykorzystywanymi w całym domu, tworząc intuicyjny w obsłudze system multiroom. Streamer może być obsługiwany nie tylko za pomocą pilota RC1 lub dotykowego panelu sterującego znajdującego się na górnym panelu obudowy urządzenia, ale także z wykorzystaniem smartfona, tabletu lub komputera z zainstalowaną aplikacją BluOS Controller. Do obsługi można również wykorzystać asystentów głosowych, takich jak Apple Siri, Amazon Alexa czy Asystent Google. Model NODE X możesz także zintegrować się z „inteligentnym” domem dzięki dostępności sterowników dla Crestron, Control4, URC, RTI, ELAN i innych popularnych systemów sterowania domem.

10 lat marki Bluesound

Premiera nowego odtwarzacza sieciowego NODE X to tylko jeden z elementów związanych z celebracją jubileuszu marki Bluesound. Producent z tej okazji uruchamia też specjalną stronę internetową poświęconą 10. rocznicy, która pozwala bliżej poznać historię marki, a jednocześnie jest wyrazem wdzięczności dla klientów i partnerów Bluesound.

blusound node x

Pod koniec maja producent zaprezentuje serię okolicznościowych filmów. Zostaną w nich przedstawieni niektórzy z partnerów, którzy do tej pory stanowili trzon historii Bluesounda, w tym partnerzy streamingowi, tacy jak Neil Young Archives, Qobuz, Radio Paradise i SoundMachine, a także technologiczni – MQA, Axign i Hypex. Jason Knott, Chief Content Officer CE Pro, omówi miejsce Bluesounda w nowoczesnym domu „inteligentnym”, a kontrahenci detaliczni, tacy jak HiFi Klubben, Sevenoaks Sound and Vision, SoriShop oraz grupa ProSource, przedstawią swoje spojrzenie na pierwsze 10 lat działalności Bluesounda odpowiednio ze Skandynawii, Wielkiej Brytanii, Korei Południowej i Stanów Zjednoczonych.

Każdy z tych partnerów w jakiś sposób wzbogaca doświadczenia naszych audiofilskich konsumentów ze sprzętem Bluesound, pomagając wyróżnić naszą markę – mówi Matthew Simmonds, Product Manager Bluesound.


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video DesignPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: