Poprzedni
Następny

Jakie słuchawki do iPhone’a wybrać w 2022 roku? Poradnik Top Hi-Fi

Średnia ocen: 5
(2 oceny) 2 komentarze

Żółty pasuje do niebieskiego. Do kawy pasuje ciastko, a do jabłka – jabłko. Ale i tak chcemy i lubimy mieć wybór. Podobnie jest w świecie audio. Bo choć na pytanie o to, jakie słuchawki do iPhone’a wybrać, automatycznie nasuwa się odpowiedź, że jakieś z jabłuszkiem, warto sprawdzić też inne propozycje. Niektóre z nich zwracają na siebie uwagę nie tylko brzmieniem, ale też designem czy funkcjonalnością. Dlatego przygotowaliśmy ranking słuchawek do iPhone’a na 2022 rok. Świadomie nie umieściliśmy w nim modeli Apple z linii AirPods, ponieważ chcemy przedstawić najlepsze naszym zdaniem alternatywy. Zapraszamy do lektury.

Spis treści: Jakie słuchawki do iPhone’a wybrać w 2022 roku? Poradnik Top Hi-Fi

 1. Słuchawki do iPhone – jakie wybrać? Jaka cena?
 2. Słuchawki przewodowe do iPhone’a - czy warto?
 3. Słuchawki bezprzewodowe do iPhone’a – optymalny wybór
 4. Jakie słuchawki do iPhone'a w 2022 roku?
 5. Podsumowanie

Audio-Technica ATH-M20XBT

Słuchawki do iPhone’a – jakie wybrać? Jaka cena?

Pogląd, że jedyne właściwe słuchawki do iPhone’a to AirPodsy albo Beatsy, nie wziął się znikąd. Firma Apple stworzyła naprawdę funkcjonalny i wygodny ekosystem, w ramach którego urządzenia i akcesoria współpracują bez najmniejszych zgrzytów. No i same słuchawki Apple oferują – co podkreślają ich użytkownicy – niezłą jakość dźwięku. Ale tutaj pojawia się inne pytanie: czy na pewno są warte swojej ceny? Nad tą kwestią nie będziemy się tu pochylać. Zaproponujemy za to kilka ciekawych modeli, które naszym zdaniem sprawdzą się jako słuchawki do iPhone’a w 2022 roku.

Ile kosztują dobre słuchawki do iPhone’a?

Chcąc nie chcąc, wracamy do tematu ceny. Powiedzmy to jeszcze raz: słuchawki bezprzewodowe Apple nie należą do najtańszych. Łatwo więc znaleźć dla nich korzystniejszą cenowo alternatywę. Ciekawe propozycje zaczynają się już od kilkuset złotych, co po części ma związek z podejściem Apple do kodeków. Ale o tym za chwilę. Na moment zostańmy jeszcze przy cenie.

W chwili, gdy piszemy te słowa, Apple Beats Studio 3 kosztują u producenta 2000 zł. Natomiast flagowe Apple AirPods Max to już wydatek przekraczający 3000 zł. Tymczasem na rynku jest mnóstwo ciekawych słuchawek nausznych, których ceny oscylują w granicach 500 zł. To już spora oszczędność, choć trzeba się pogodzić na przykład z brakiem ANC. Godne polecenia słuchawki nauszne z aktywną redukcją szumów to już koszt przynajmniej ok. 1000 zł.

Devialet Gemini

Podobnie jest w przypadku słuchawek True Wireless. Modele konkurencyjne dla słuchawek Apple można znaleźć w przedziale oscylujący w okolicach 500 zł i w górę. W grę – oprócz jakości brzmienia – wchodzą oczywiście także cechy wpływające na codzienny komfort odsłuchów i prowadzenia rozmów. Mamy tu na myśli m.in.: czas pracy baterii, aktywną redukcję hałasu czy możliwość szybkiego ładowania. Jeśli połączyć je z dobrym brzmieniem, automatycznie kierujemy wzrok na wyższą półkę.

Jakie kodeki obsługują smartfony Apple?

Właśnie, o co chodzi z tymi kodekami? Skoro nawet świeża nowość z Cupertino, czyli iPhone 14, nadal oferuje wyłącznie obsługę kodeka AAC, łatwo się domyślić, że i poprzednie modele pod tym względem się od niego nie odróżniały. Pomimo zaawansowania technologicznego tych smartfonów kodeki pozostają ich piętą achillesową. Jedynym „wyborem” jest AAC, którego bitrate – przypomnijmy – wynosi maksymalnie 320 kb/s (dla porównania: w przypadku aptX HD to nawet 576 kb/s).

Bowers & Wilkins Px8

Dlatego słuchawki Apple współpracują wyłącznie z podstawowymi kodekami. I jeśli szukasz budżetowego rozwiązania – wystarczy Ci sprzęt, który obsługuje właśnie AAC (i SBC). A czy będzie to dobry wybór? Jeśli z słuchawek zamierzasz korzystać wyłącznie ze iPhone’em – tak. Jeżeli natomiast chcesz parować je także z innymi źródłami – np. smartfonem z większym wyborem kodeków, odtwarzaczem czy nawet systemem mini – sięgnij po model, który obsługuje co najmniej aptX HD. Dzięki temu po prostu lepiej wykorzystasz potencjał swoich urządzeń.

I jeszcze jedno: właśnie przez kodeki nie ma większej różnicy, czy kupujesz bezprzewodowe słuchawki do iPhone’a 14 czy 13. Oba smartfony obsługują te same kodeki, z oboma słuchawki zagrają tak samo.

Słuchawki przewodowe do iPhone’a – czy warto?

Apple od jakiegoś czasu mocno stawia na łączność bezprzewodową, czego dowodem jest fakt, że do iPhone’ów nie są już dołączane adaptery Lightning – jack 3,5 mm. Dlatego naturalnym wyborem stają się słuchawki bezprzewodowe. Takie rozwiązanie przekłada się też na lepszą wygodę, co w przypadku korzystania z urządzenia mobilnego, którym jest smartfon, ma niemałe znaczenie. Kable nie tylko ograniczają swobodę ruchu, ale także często się plączą, co potrafi być uciążliwe.

Ciekawą i praktyczną propozycją są natomiast bezprzewodowe słuchawki nauszne z opcjonalną łącznością przewodową (znajdziesz je w naszym rankingu). Możesz korzystać z nich zarówno przez Bluetooth, jak i właśnie po kablu. Taki wybór sprawdzi się i w przypadku iPhone’a – choć trzeba będzie zastosować przejściówkę ze złączem Lightning – i w przypadku innych źródeł.

Słuchawki bezprzewodowe do iPhone’a – optymalny wybór

Optymalnym wyborem, o czym już wspominaliśmy, będą właśnie słuchawki bezprzewodowe. Przyjrzyjmy się najchętniej wybieranym konstrukcjom i ich mocnym oraz słabszym stronom.

Dokanałowe słuchawki True Wireless do iPhone’a – wygodne i praktyczne

Dla wielu osób są najlepszym wyborem, jeśli chodzi o słuchawki do iPhone’a. Kompaktowy kształt i dobra izolacja od otoczenia zdecydowanie przemawiają na ich korzyść. Za minus można uznać fakt, że modele o ciekawym brzmieniu i rozbudowanych funkcjonalnościach nie należą do najtańszych.

Słuchawki nauszne do iPhone’a – większy wybór, więcej możliwości

To z kolei propozycja dla tych, którzy lubią mieć wybór. Dostępne są przecież słuchawki zamknięte, półotwarte i otwarte. Do stosowania poza domem polecamy przede wszystkim zamknięte – taka konstrukcja sprzyja lepszej izolacji. Otwarte bądź półotwarte zdecydowanie nie sprawdzą się np. w tramwaju. Tak naprawdę takich modeli bezprzewodowych na rynku jest po prostu bardzo mało. O takich słuchawkach pomyśl więc, kiedy odsłuchy planujesz głównie w domu, z wykorzystaniem przewodu.

Audio-Technica ATH-M20XBT

Słuchawki nauszne często oferują również opcjonalne połączenie przewodowe. To niewątpliwy plus, jeśli masz w wyposażeniu bardziej zaawansowane źródła, np. wzmacniacze słuchawkowe. Nie można też zapomnieć o tym, że gdy rozładuje się bateria, połączenie przewodowe może okazać się ratunkiem.

Skoro mowa o baterii, warto jeszcze wspomnieć, że obecnie wysokiej klasy słuchawki wyposażone są w sensory noszenia (mogą to być czujniki optyczne lub pojemnościowe). Dzięki nim znacznie trudniej rozładować energię akumulatorów, ponieważ po zdjęciu lub wyciągnięciu z ucha słuchawki automatycznie się wyłączają.

Słuchawki douszne do iPhone’a – nieoczywisty wybór

Po słuchawki douszne najczęściej sięgają osoby, które mają problemy z dopasowaniem do swoich uszu słuchawek dokanałowych. Modeli dousznych nie wkłada się do kanału słuchowego, a jedynie umieszcza przy jego ujściu. To skutkuje odczuwalnie gorszą separacją od otoczenia oraz mniejszą stabilnością. Naszym zdaniem negatywnie odbija się to na jakości odsłuchów, więc ten typ słuchawek na razie pomijamy w rankingu.

Bowers & Wilkins PI7

Jakie słuchawki do iPhone’a w 2022 roku?

Poniżej przedstawiamy naszym zdaniem najciekawsze alternatywy dla słuchawek marki Apple. Wybraliśmy dwa mocno konkurencyjne cenowo modele dokanałowe oraz trzy propozycje nauszne. Oto one:

Audio-Technica ATH-M20xBT – niedrogie słuchawki nauszne do iPhone’a

To konstrukcja wzorowana na znanych i cenionych przez miłośników dobrego brzmienia słuchawkach studyjnych ATH-M20X. W modelu bezprzewodowym zastosowano przetworniki dynamiczne o średnicy 40 mm z aluminiowymi cewkami pokrytymi miedzią. Zestrojono je w taki sposób, aby poprawić reprodukcję niskich częstotliwości. Dzięki temu uzyskano dynamiczny, mocny bas, który świetnie sprawdza się w muzyce rozrywkowej.

Audio-Technica ATH-M20XBT

Pałąk i nausznice – wykończone wysokiej klasy materiałami – amortyzują nacisk na głowię, dzięki czemu nawet podczas parogodzinnych odsłuchów skupisz się wyłącznie na muzyce. Pomogą w tym również szerokie opcje regulacji rozpiętości, które ułatwiają dopasowanie słuchawek do kształtu głowy. Warto dodać, że cała konstrukcja waży zaledwie 216 gramów.

Jeśli natomiast chodzi o łączność, ATH-M20xBT obsługują kodeki AAC i SBC. Możesz natomiast łączyć je ze źródłem także przewodowo – w opakowaniu znajdziesz kabel o długości 1,2 m.

Audio-Technica ATH-M20xBT – najważniejsze cechy:

 • ANC – brak, skuteczne tłumienie pasywne
 • Czas pracy – ok. 60 godzin
 • Szybkie ładowanie – 3 godziny pracy po 10 minutach ładowania
 • Rozmowy – mikrofon dookólny
 • Obsługiwane kodeki: AAC i SBC

Audio-Technica ATH-M20xBT to propozycja dla wszystkich tych, którzy chcą kupić dobre, niedrogie słuchawki nauszne do iPhone’a. Aż 60 godzin pracy na jednym ładowaniu to wynik zdecydowanie ponadprzeciętny, dwukrotnie wyższy niż to, co oferuje większość słuchawek bezprzewodowych. Dobrze przylegające do głowy nauszniki zapewniają bardzo dobrą izolację pasywną. A do tego sprzęt od japońskiej marki sprawdzi się nie tylko podczas słuchania muzyki, ale również w czasie gry na urządzeniach mobilnych. To zasługa trybu niskiej latencji, który minimalizuje opóźnienia i pozwala się cieszyć płynną rozrywką.

Devialet Gemini – oryginalne słuchawki dokanałowe do iPhone’a

Devialet to młoda francuska marka, która od 15 lat rozwija innowacyjne technologie przetwarzania dźwięku. W swoich słuchawkach TWS producent zastosował takie rozwiązania, jak Ear Active Matching, Internal Delay Compensation oraz kaskadowe komory dekompresyjne. Sprawdźmy, jakie przewagi dają one TWS-om prosto z Paryża.

Devialet Gemini

Ear Active Matching to układ automatycznie dostosowujący sygnał audio do kształtu ucha wewnętrznego słuchacza. Wszystko dzięki pracy zaawansowanego algorytmu, który wysyła i odbiera sygnały dźwiękowe, a następnie dostosowuje brzmienie do użytkownika. Z kolei kaskadowy układ komór dekompresyjnych reguluje ciśnienie i zapobiega przenikaniu zewnętrznych hałasów – wszystko, by zapewnić wysoką jakość dźwięku.

Internal Delay Compensation to natomiast technologia wspierająca aktywną redukcję szumów. Dwa mikrofony i filtry cyfrowe skutecznie niwelują dźwięki otoczenia. Co więcej, dzięki aplikacji możesz wybrać jeden z trzech poziomów redukcji, aby jak najlepiej dopasować ją do otoczenia, w którym się znajdujesz.

Devialet Gemini – najważniejsze cechy:

 • ANC – tak, trzystopniowe
 • Czas pracy – słuchawki do 6 godzin (z włączonym ANC), z etui ładującym – do 24 godzin
 • Szybkie ładowanie – brak danych, do pełnego naładowania słuchawek potrzeba 90 minut
 • Rozmowy – mikrofon z technologią filtrującą odgłosy otoczenia
 • Obsługiwane kodeki: AAC, SBC, aptX

Devialet Gemini są dobrze wycenionymi słuchawkami, które ucieszą wszystkich miłośników technologicznych nowinek i oryginalnych gadżetów. Ten sprzęt łączy spersonalizowane brzmienie z aktywną redukcją szumów o bardzo wysokiej skuteczności. No i jest świetnie przystosowany do mobilnego stylu życia. Kompaktowy kształt i ciekawy design sprawiają, że naszym zdaniem to świetne słuchawki do iPhone’a SE.

Bowers & Wilkins PI7 – zaawansowane słuchawki True Wireless do iPhone’a

Pora na odrobinę klasyki rodem z Anglii. Słuchawki Bowers & Wilkins PI7 przykuwają uwagę oryginalnym designem, a to dopiero początek tego, co mają do zaoferowania. Za ich brzmienie odpowiadają przetworniki dynamiczne o średnicy 9,2 mm, wsparte dodatkowo przetwornikami armaturowymi. Taki układ zapewnia mocny bas (także subbas), detaliczną średnicę oraz naturalnie brzmiące tony wysokie. Rozpiętość i szczegółowość dźwięku jest po prostu większa niż w standardowych konstrukcjach z pojedynczym przetwornikiem dynamicznym.

Bowers & Wilkins PI7

Bowersy PI7 mogą także pochwalić się szeregiem rozwiązań poprawiających komfort ich codziennego użytkowania. Ich starannie wyważona konstrukcja sprawia, że dobrze i stabilnie leżą w uszach. Adaptacyjne ANC z kolei dostosowuje pracę aktywnej redukcji szumów, aby zapewnić komfort odsłuchów i optymalne zużycie energii. Warto dodać, że sterowanie pracą słuchawek umożliwiają wygodnie umieszczone, praktyczne przyciski. Oprócz nich możesz skorzystać także z aplikacji oraz poleceń głosowych. I nawet regulacja głośności staje się łatwiejsza.

Bowers & Wilkins PI7 –najważniejsze cechy:

 • ANC – tak, adaptacyjne
 • Czas pracy – słuchawki do 4 godzin (z włączonym ANC), etui ładujące – do 16 godzin
 • Szybkie ładowanie – tak, 15 minut ładowania wystarcza na około 2 godziny odsłuchów
 • Rozmowy – dwa oddzielne mikrofony obsługujące technologię Qualcomm cVc2
 • Obsługiwane kodeki: AAC, SBC, aptX, aptX Adaptive, aptX HD

Bowers & Wilkins PI7 to propozycja, którą wybraliśmy z myślą o wymagających użytkownikach ceniących komfort i minimalizm. Ten sprzęt sprawdzi się nie tylko w ruchu – na przykład w drodze do biura – ale także w domowym zaciszu. W tej drugiej sytuacji nieoceniona okaże się funkcja, którą Bowersy PI7 jako pierwsze wprowadzają na rynek. Chodzi o inteligentne etui z funkcją przesyłania dźwięku. Skorzystaj z niego, aby w mgnieniu oka sparować słuchawki na przykład z telewizorem. Dlatego naszym zdaniem PI7 z powodzeniem zastąpią na przykład słuchawki bezprzewodowe AirPods.

Bowers & Wilkins Px7 S2 – bezprzewodowe słuchawki nauszne do iPhone’a

Pozostajemy w klimatycznej Anglii, choć zmieniamy konstrukcję słuchawek. Na szczęście design i jakość wykonania pozostają na najwyższym poziomie, do czego zresztą marka Bowers & Wilkins zdążyła już przyzwyczaić. W przypadku PX7 S2 staranne wykonanie przekłada się oczywiście na świetny komfort codziennego użytkowania. Nausznice – wyłożone zapamiętującą kształt ucha pianką – wygodnie przylegają do głowy, otaczając uszy słuchacza.

Bowers & Wilkins Px7 S2

Za brzmienie słuchawek Bowers & Wilkins Px7 S2 odpowiadają inspirowane kolumnami głośnikowymi przetworniki dynamiczne o średnicy 40 mm. Wykonano je z superlekkiej biocelulozy, która odznacza się dużą precyzją. W dodatku naładowane słuchawki wystarczają nawet na 30 godzin odsłuchów, a w razie potrzeby podłączenie do ładowarki na 15 minut zapewnia energię na aż 7 godzin pracy. W zestawie znajduje się również przewód, z którego można skorzystać opcjonalnie.

Bowers & Wilkins Px7 S2 –najważniejsze cechy:

 • ANC – tak, dodatkowo tryb Pass-Through, który umożliwia słyszenie odgłosów otoczenia
 • Czas pracy – do 30 godzin
 • Szybkie ładowanie – tak, 15 minut zapewnia energię na 7 godzin pracy
 • Rozmowy – dwa oddzielne mikrofony
 • Obsługiwane kodeki: AAC, SBC, aptX, aptX Adaptive, aptX HD.

Bowers & Wilkins Px7 S2 to kolejna w naszym rankingu propozycja dla osób szukających zrównoważonego, audiofilskiego brzmienia, nie tylko w domowym zaciszu.

Bowers & Wilkins Px8 – słuchawki bezprzewodowe dla najbardziej wymagających

W każdej kategorii produktowej trafiają się takie perełki, które przez jakiś czas stanowią punkt odniesienia dla konkurencji. Jeśli chodzi o słuchawki bezprzewodowe, jednym z takich modeli są właśnie Bowers & Wilkins Px8. Ich najmocniejsze strony stanowią świetny design, rewelacyjna wygoda i oczywiście brzmienie.

Bowers & Wilkins Px8

Zacznijmy od konstrukcji. Pierwszym, co rzuca się w oczy, jest jej elegancki, minimalistyczny wygląd. To zasługa najwyżej klasy materiałów, w tym skóry Nappa, którą pokryto słuchawki. Ich zastosowanie przekłada się również na imponującą solidność. I to przy zachowaniu wynoszącej zaledwie 320 gramów wagi. Dzięki temu słuchawki nie ciążą na głowie nawet podczas długich odsłuchów.

Również pod kątem brzmienia Bowers & Wilkins Px8 należą do ścisłej czołówki. To zasługa 40-milimetrowych przetworników dynamicznych z karbonową membraną, których konstruktorzy inspirowali się kolumnami akustycznymi. Dzięki pokryciu membran warstwą węglową znacznie poprawiła się ich responsywność. To z kolei przełożyło się na lepszą kontrolę dźwięku.

Na uwagę zasługuje też fakt szczególnego dopracowania sposobu umieszczenia przetworników w nausznicach. Zastosowane przez inżynierów rozwiązanie sprawia bowiem, że na całej powierzchni membrana zachowuje równą odległość od ucha słuchacza. To sprawia, że reprodukcja poszczególnych pasm jest jeszcze bardziej precyzyjna.

Bowers & Wilkins Px8 – najważniejsze cechy:

 • ANC – tak, dodatkowo tryb Pass-Through, który umożliwia słyszenie odgłosów otoczenia
 • Czas pracy – do 30 godzin
 • Szybkie ładowanie – tak, 15 minut zapewnia energię na 7 godzin pracy
 • Rozmowy – dwa oddzielne mikrofony
 • Obsługiwane kodeki: AAC, SBC, aptX, aptX Adaptive, aptX HD.

Wszystkie opisane powyżej cechy sprawiają, że słuchawki nauszne Bowers & Wilkins Px8 to idealna propozycja na słuchawki do iPhone’a dla najbardziej wymagających użytkowników. Tym bardziej że dołączony do zestawu przewód pozwala używać ich także z innymi źródłami, w tym wzmacniaczami słuchawkowymi.

Podsumowanie, czyli jakie słuchawki do iPhone’a wybrać w 2022 roku?

To zależy. Głównymi czynnikami, które warto wziąć pod uwagę, są: budżet, konstrukcja oraz oczekiwania, jakie masz w stosunku do brzmienia. Jeśli szukasz opcji oszczędnościowej, wybierz słuchawki bezprzewodowe za 300-500 zł. Jeżeli zależy Ci na jak największej mobilności, niech będą to kompaktowe, dokanałowe True Wireless. A gdy największą wagę przywiązujesz do brzmienia – sięgnij po propozycję z najwyższej półki. Na pewno skorzystasz z nich nie tylko w trybie mobilnym.

Bowers & Wilkins Px8

Jeśli chcesz sprawdzić inne słuchawki, takie, których nie zebraliśmy w naszym rankingu, zapraszamy do najbliższego salonu Top Hi-Fi & Video Design. Nasi #EksperciDobregoBrzmienia zaprezentują Ci pełną ofertę słuchawek, nie tylko do iPhone’a. Dzięki temu łatwiej wybierzesz te, które spełnią Twoje oczekiwania i zapewnią radość z słuchania muzyki.

Dowiedz się więcej o sprzęcie audio:

A może chcesz poczytać nasze artykuły o muzyce?Poprzedni
Powrót do strefy wiedzy
Następny
5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(2 oceny)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: