Audio-Technica
ATH-M20xBT
ATH-M20xBT firmy Audio-Technica to konstrukcja wzorowana na popularnych przewodowych słuchawkach studyjnych należących do serii M tego producenta – ATH-M20x. Słuchawki ATH-M20xBT zapewniają porównywalne wrażenia słuchowe ze wspomnianym studyjnym modelem. To zasługa m.in. zaawansowanych przetworników elektroakustycznych o średnicy 40 mm, do budowy których wykorzystano magnesy z pierwiastków ziem rzadkich, a także cewki wykonane z aluminium pokrytego miedzią. Co więcej, elementy te zostały dostrojone, aby umożliwić odpowiednie przetwarzanie sygnału w zakresie niskich tonów.
ATH-M20xBT
Studyjne brzmienie
Model ATH-M20xBT wyróżnia stylowy, nowoczesny design, a do budowy tych słuchawek wykorzystano wysokiej jakości materiały. Zastosowane rozwiązania pozwoliły na uzyskanie doskonałego brzmienia, które zadowoli nawet najbardziej wymagających melomanów. Dzięki słuchawkom ATH-M20xBT możesz cieszyć się brzmieniem wzorowanym na studyjnym modelu ATH-M20xBT firmy Audio-Technica tam, gdzie tego potrzebujesz – nie tylko w domowym zaciszu, ale również podczas spacerów czy podróży.
ATH-M20xBT
Stworzone także myślą o graczach
Słuchawki ATH-M20xBT sprawdzą się również wśród graczy. Obsługują tryb niskiej latencji (od ang. Low Latency Mode. Jest to rozwiązanie, które zapewnia odpowiednią synchronizację między dźwiękiem odtwarzanym przez słuchawki, a obrazem oglądanym na źródłowym urządzeniu audio-wideo, np. na tablecie. Na uwagę zasługuje ponadto funkcja multiparowania, dzięki której model ATH-M20xBT może pozostawać w łączności bezprzewodowej Bluetooth z dwoma urządzeniami jednocześnie. Dzięki temu doskonale sprawdzi się także w zastosowaniach multimedialnych.
ATH-M20xBT
Wydajna bateria
i wygoda użytkowania
Model ATH-M20xBT ma wbudowaną wydajną baterię, która po pełnym naładowaniu wystarcza nawet na 60 godz. ciągłej bezprzewodowej pracy. Co więcej, dostępna jest funkcja szybkiego ładowania. Dzięki niej 10 minut ładowania zapewnia do 3 godz. użytkowania z wykorzystaniem standardu Bluetooth. Komfort użytkowania gwarantują wygodne nauszniki i pałąk wykonane z wysokiej jakości materiałów. Słuchawki są łatwe w obsłudze dzięki wbudowanemu mikrofonowi i ergonomicznym przyciskom ulokowanym na lewym nauszniku, które pozwalają na sterowanie odtwarzaniem muzyki, obsługę połączeń telefonicznych oraz regulowanie głośności.
Publikacje
Zachęcamy też Państwa do zapoznania się z artykułami o słuchawkach Audio - Technica ATH-M20xBT, dostępnymi w zakładce "Publikacje", znajdującej się nad opisem produktu.
ATH-M20xBT
Najważniejsze cechy
- Bezprzewodowy model wokółuszny zapewniający brzmienie porównywalne z  przewodowymi profesjonalnymi słuchawkami studyjnymi ATH-M20x.
- Przetworniki elektroakustyczne z  magnesami z  pierwiastków ziem rzadkich i  cewkami z  drutu aluminiowego pokrytego miedzią, dostrojone w  celu poprawy niskich częstotliwości.
- Tryb niskiej latencji poprawiający synchronizację audio-wideo, gwarantujący płynne przetwarzanie sygnału w  streamingu i  podczas gier.
- Funkcja parowania wielopunktowego umożliwiająca jednoczesne połączenie z  dwoma urządzeniami Bluetooth, np.  smartfonem i  tabletem.
- Funkcja szybkiego ładowania – do  3 godzin bezprzewodowej pracy po  10-minutowym ładowaniu (przez złącze USB-C).
- Mikrofon i  przyciski w  lewym nauszniku do  łatwej obsługi połączeń, sterowania odtwarzaniem muzyki oraz regulacji głośności i  wyciszania.
- Konstrukcja nauszna zapewniająca doskonałą izolację dźwięku w  głośnym otoczeniu.
- Nauszniki i  pałąk wykonane z  wysokiej jakości materiałów.
- W zestawie kabel o  długości 1,2  m do  opcjonalnego połączenia przewodowego.
ATH-M20xBT
Podstawowe parametry techniczne
- Budowa wokółuszna zamknięta
- Przetworniki dynamiczne o średnicy 40 mm
- Pasmo przenoszenia słuchawek: 5 Hz – 32 kHz
- Czułość słuchawek: 100 dB/mW
- Impedancja: 32 omy
- Typ mikrofonu: dookólny
- Pasmo przenoszenia mikrofonu: 50 Hz – 20 kHz
- Czułość mikrofonu: -42 dB (1 V/Pa, przy 1 kHz)
- Wbudowany moduł Bluetooth 5.0
- Czas pracy na baterii: do 60 godz.
- Czas pełnego ładowania baterii: około 4 godz.
- Masa słuchawek: około 216 g
Specyfikacja Audio-Technica ATH-M20xBT (czarny)
Impedancja (Ω) | 36 |
---|---|
Pasmo przenoszenia (Hz) | 5 - 32,000 |
Czułość (dB/V) | 100 dB/mW |
Konstrukcja | Zamknięta |
Złącze | Mini Jack (3.5mm), USB-A, USB-C |
Odłączany przewód | Tak |
Aktywna redukcja szumów | Nie |
Sterowanie + mikrofon | Tak |
Futerał | Nie |
Waga kg | 0.216 |
Inne | Kompatybilne profile BT: A2DP, AVRCP, HFP, HSP; Czas ładowania akumulatora 4 godz.; |
Opinie o Audio-Technica ATH-M20xBT (czarny)
- 5 8
- 4 0
- 3 0
- 2 0
- 1 0
Masz ten produkt?
Dodaj Opinię8 opinii
- Kolejne sluchawki Audio-technika (po kablowych AVA400) i kolejny raz jestem zadowolony.
Słuchawki dobrze leżą na głowie, chociaż wolałbym nauszniki zamszowe, jak w kablowych AVA400, niestety w wariancie BT nie ma takiej opcji. Sterowanie nie jest przeladowane, głośność + przycisk pausa/wyłączanie., dla mnie ta prostota jest wielkim plusem.
Dźwięk bardzo klarowny, dobrze rozmieszczony, może nieco za mocne niskie tony, ale najważniejsze, że żadne pasma nie dominują, dźwięk jest fajnie zrównoważony. Nie dziwię się, że sluchawki Audio-technika są używane w studiach, może z czasem dokupię wyższy model M50. - Z pozytywów: słuchawki grają czysto, nawet przy głośnym odsłuchu. Wygodnie leżą, odpowiednio dociskają do uszu, najważniejsze nie męczą po dłuższym użytkowaniu i mało ważą. Cena adekwatna do jakości. Jedynie linia basowa mogła by mieć większą głębię, dla mnie osobiście, nieco zbyt płytka ścieżka niskich tonów. Do słuchania gatunków Rock, Metal, Funk, Pop czy tworzenia i wyłapywania dźwięków tego typu muzyki w zupełności wystarczą. Przy D&B, Techno już jest niedosyt.
- Super granie jak za takie pieniądze. Wygodne, lekkie, trzymają parametry jeśli chodzi o czas pracy na baterię. Nie mam uwag w tym budżecie. Kolejny zakup to będzie model wyżej, no ale najpierw trzeba znosić te.
- Jestem bardzo miło zaskoczona ich brzmieniem. Słuchawki są wybitne w tym przedziale cenowym!
- Mega dobrze i równo grające słuchawki. Żadne Philipsy i inne JBL nie mają startu jeśli chodzi o naturalność i liniowość grania. Jeśli szukacie dźwięku takiego jak powinien być bez zbytniej ilości podbarwiania na siłę, to jest to idealny produkt dla Was w takim przedziale cenowym oczywiście. Lepiej grają dopiero ATH-M50x BT2, a więc wyższy model tego producenta. ANC co prawda nie ma, ale ja tam fanem ANC nie jestem, tym bardziej w tak niedrogich słuchawkach, gdzie te tematy kuleją strasznie.
- Słuchawki wyglądają ekstra oldskulowo. Są bardzo wygodne i dobrze trzymają się na głowie. Komfort noszenia bardzo wysoki. Szybkie ładowanie, długi czas pracy na baterii. Jakość dźwięku na bardzo wysokim poziomie. Pod tym względem słuchawki biją na głowę konkurencję. Zanim je wybrałem, słuchałem kilkunastu innych modeli w podobnych cenach, odwiedziłem kilka salonów i marketów elektronicznych. Audio Technica zdecydowanie wygrała.
- Szukałem właśnie czegoś tańszego niekoniecznie pięknego jednak solidnie grającego. Jako użytkownik Audio Technici M50 nie mogłem chyba wybrać inaczej i w salonie to się tylko potwierdziło, jak testowałem także inne modele słuchawek. Chrześniak będzie zadowolony!
- Jak na ten budżet słuchawki zadziwiają jakością dźwięku, detalicznością i ilością szczegółów. A podane jest to wszystko bez męczenia słuchacza. Na głowie układają się bardzo dobrze, nie są ciężkie, pałąk jest gruby i miękki. Na M50 mnie nie stać, a to jest fajna i sporo tańsza alternatywa.
Do pobrania
Publikacje na temat Audio-Technica ATH-M20xBT (czarny)
- Jakie bezprzewodowe słuchawki nauszne wybrać i kupić? Ranking 2024
- Stax SRS-X1000, czyli Twoja przepustka do świata wyjątkowego brzmienia
- Słuchawki douszne czy dokanałowe? Jakie słuchawki wybrać i jak dopasować je do uszu?
- Słuchawki z Bluetooth multipoint. Dlaczego ta funkcja może być przydatna? - poradnik Top Hi-Fi
- Jak działa tryb transparentny w słuchawkach? Kiedy się przydaje?
- Słuchawki do 1000 zł – jakie wybrać? Doradzamy
- Jakie słuchawki do iPhone’a wybrać w 2024 roku? Poradnik Top Hi-Fi
- Jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać? Jak wybrać słuchawki Bluetooth?