Sprawdź dlaczego warto przyjść do naszych salonów

Indiana Line Nota 740 X

Indiana Line należy do grona najważniejszych włoskich marek z sektora audio. Oferuje kolumny głośnikowe, a także głośniki instalacyjne. Jej tradycje sięgają 1977 r. Projektanci i inżynierowie pracujący dla Indiana Line stawiają sobie za cel opracowywanie modeli charakteryzujących się najwyższej jakości wykonaniem, przy racjonalnie wykorzystywanych podzespołach. Dzięki temu osiągnięto walory brzmieniowe, które wykraczają daleko poza parametry uzyskiwane przez konkurencyjne modele dostępne w podobnym przedziale cenowym.

Kunszt włoskiego stylu

Serię Nota cechuje ponadczasowy design, który doskonale potwierdza kunszt włoskiej stylistyki i myśli projektowej. Odpowiednio wyprofilowane boczne panele nadają kolumnom do niej należącym charakterystycznego wyglądu. W połączeniu z wykończeniem trwałą i estetyczną powłoką winylową, która dostępna jest w kolorze jasnego orzecha lub czarnego dębu, Nota 740 X nie tylko będzie zdobiła wnętrze Twojego pomieszczenia odsłuchowego, ale przy tym zadziwi Cię dynamiką brzmienia i emocjonującym dźwiękiem. W połączeniu z innymi, odpowiednio dobranymi podzespołami, będziesz mógł poczuć się niemal tak, jak podczas koncertu „na żywo”.

Nota 740 X – doskonała do systemu kina domowego

Indiana Line Nota 740 X to 2-drożna kolumna centralna z 26-milimetrową kopułką wysokotonową i parą 107-milimetrowych przetworników nisko-średniotonowych. Pracują one w poziomym symetrycznym układzie, w którym tweeter ulokowany jest między dwoma wooferami. Otwór bas refleks umieszczony jest z tyłu, co zmniejsza słyszalność rezonansów piszczałkowych dobiegających z jego wnętrza, mających negatywny wpływ na czytelność odtwarzanego głosu. Nota 740 X została stworzona przede wszystkim z myślą o wykorzystaniu w systemach kina domowego. Sprawdzi się zwłaszcza w średniej wielkości pomieszczeniach (od ok. 12 do ok. 20 m2). Wraz z kolumnami podłogowymi Nota 550 X lub podstawkowymi Nota 260 X (jako głośnikami frontowymi) oraz modelami Nota 240 X (jako głośnikami efektowymi), możesz stworzyć kompletny, spójny brzmieniowo zestaw kolumn przygotowany do obsługi dźwięku m.in. w standardzie DTS:X. Głośnik Nota 740 X ma impedancję obciążenia z zakresu od 4 do 8 omów, a moc wzmacniacza wykorzystywanego do zasilenie kolumny centralnej powinna wynosić od 30 do 100 W.

Klarowne i czyste brzmienie

Polipropylenowe membrany rozmieszczonych symetrycznie głośników nisko-średniotonowych łagodnie i ciepło oddają brzmienie średnicy, a przy tym gwarantują solidną dawkę basu. Podobnie jak w wooferach użytych w innych modelach z serii Nota, również i tutaj przetworniki nisko-średniotonowe mają mikro-rowkowanie na podobieństwo płyty CD. Tweeter z magnesem neodymowym oraz radialną komorą tłumiącą znajduje się w specjalnie wyprofilowanym froncie, co poprawia rozpraszanie wysokich tonów. Co więcej, model Nota 740 X w filtrze głośnika wysokotonowego ma wyłącznie cewki powietrzne i kondensatory foliowe, co powoduje, że soprany są wyjątkowo czyste i wyraźne.

Najważniejsze cechy modelu Nota 740 X:

 • 2-drożny głośnik centralny
 • Częstotliwość podziału zwrotnicy: 2,6 kHz
 • 2 x 107-milimetrowy przetwornik nisko-średniotonowy
 • 26-milimetrowy tweeter
 • Obudowa bas refleks z otworem z tyłu
 • Pasmo przenoszenia: od 60 Hz do 22 kHz
 • Wykończenie: czarny dąb lub jasny orzech
 • Sugerowana moc wzmacniacza: 30 – 100 W
 • Czułość: 92 dB (2,8 V/1 m)
 • Wymiary (W x S x G): 130 x 400 x 235 mm
 • Masa: 4,6 kg

Nota 550 X

Nota 260 X

Nota 250 X

Nota 240 X

Nota 740 X

System2-drożny
ObudowaBass-reflex
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa30-100 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy2 x 107 mm
Przetwornik średniotonowyb.d.
Przetwornik wysokotonowy26 mm
Pasmo przenoszenia60-22000 Hz
Skutecznośćb.d.
Częstotliwość podziału2600 Hz
Wymiary (S x W x G) mm400 x 130 x 235 mm
Waga kg4.6
Wersje wykończeniaCzarny, Orzech

Marka: Indiana Line

Nota 740 X

As low as 699 zł
/ sztuka
 • System: 2-drożny
 • Obudowa: Bass-reflex
 • Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa: 30-100 W
 • Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy: 2 x 107 mm

Wysyłka: w ciągu 24h

Sprawdź szczegóły

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: już za godzinę

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 35 zł

Sprawdź szczegóły

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Polecane Produkty

Podobne produkty

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: