Sprawdź dlaczego warto przyjść do naszych salonów

Indiana Line Nota 550 X

Tradycje Indiana Line sięgają 1977 r. Przez wiele lat funkcjonowania na rynku zdążyła ona wyrobić sobie miano jednej z najważniejszych włoskich marek w branży audio. W jej ofercie znajdziemy kolumny głośnikowe i głośniki instalacyjne. Inżynierowie i projektanci marki Indiana Line od początku istnienia marki mają za cel wprowadzanie na rynek modeli, które będą charakteryzowały się wysokiej jakości wykonaniem i racjonalnie wykorzystywanymi komponentami. Takie podejście firmy pozwoliło ona stworzenie produktów osiągających walory brzmieniowe daleko wykraczające poza parametry możliwe do osiągnięcia w podobnym zakresie cenowym.

Ponadczasowa linia wzornicza

Ponadczasowe kształty obudowy kolumn z serii Nota, do której należy podłogowy model Nota 550 X, to potwierdzenie kunsztu włoskiego designu. Jej elegancko wyprofilowane panele boczne są wykończone estetyczną, a przy tym trwałą powłoką winylową. Jest ona dostępna w dwóch wariantach – w kolorze jasnego orzecha lub czarnego dębu. Nota 550 X nie tylko zostanie ozdobą Twojego wnętrza, ale także zaskoczy Cię brzmieniem o wysokiej dynamice, dostarczając dźwięk emocjonujący i silny, jak w trakcie koncertu „na żywo”.

Jedyna podłogowa konstrukcja

Indiana Line Nota 550 X to 2,5-drożna kolumna podłogowa z 26-mm kopułką wysokotonową i parą 135-milimetrowych przetworników (jednym niskotonowym i jednym nisko-średniotonowym). Ulokowany najniżej przetwornik charakteryzuje się dużym wychyleniem liniowym membrany. Masywna obudowa wykonana z płyty MDF ma dwa wzmocnienia wewnętrzne i wspiera się na lakierowanej na czarno podstawie. Otwór bas refleks modelu Nota 550 X umieszczony jest z przodu, co ułatwia ustawienie zestawu kolumn w pomieszczeniu, nawet blisko ściany. Co bardzo praktyczne, otwór bas reflex został tak ulokowany, aby po założeniu maskownicy również on został ukryty. Nota 550 X jest przeznaczona do pomieszczeń średniej wielkości – od 12 do ok. 20 m2. Kolumna ta charakteryzuje się impedancją obciążenia na poziomie od 4 do 8 omów, a moc wzmacniacza, który jest niezbędny do zasilenia tej podłogowej konstrukcji powinna wynosić od 30 do 150 W.

Pełnia i czystość brzmienia

W modelu Nota 550 X membrany przetworników niskotonowego i nisko-średniotonowego mają mikro-rowkowanie na podobieństwo płyty CD. Łagodnie i ciepło oddają brzmienie średnicy, a zarazem gwarantują mocne odtwarzanie głębokiego basu. Materiałowa kopułka wysokotonowa z magnesem neodymowym oraz unikalną, radialną komorą tłumiącą, umieszczona została w specjalnie wyprofilowanym froncie, co poprawia rozpraszanie wysokich tonów. Aby podkreślić wyjątkowość modeli Indiana Line z serii Nota, w tym również podłogowego modelu Nota 550 X, w filtrze głośnika wysokotonowego zastosowano wyłącznie cewki powietrzne i kondensatory foliowe, dzięki czemu soprany są czyste i wyraźne.

Zachęcamy też Państwa do zapoznania się z artykułami o kolumnach Indiana Line Nota 550 X, dostępnymi w zakładce "Publikacje", znajdującej się nad opisem produktu.

Najważniejsze cechy modelu Nota 550 X:

 • 2,5-drożna konstrukcja podłogowa
 • Częstotliwości podziału zwrotnicy: 250 Hz i 2,8 kHz
 • 135-milimetrowy przetwornik niskotonowy
 • 135-milimetrowy przetwornik nisko-średniotonowy
 • 26-milimetrowy tweeter
 • Obudowa bas refleks z otworem na froncie
 • Pasmo przenoszenia: od 38 Hz do 22 kHz
 • Wykończenie: czarny dąb lub jasny orzech
 • Sugerowana moc wzmacniacza: 30 – 130 W
 • Czułość: 91 dB (2,8 V/1 m)
 • Wymiary (W x S x G): 880 x 175 x 275 mm
 • Masa: 11,4 kg

Nota 550 X

Nota 260 X

Nota 250 X

Nota 240 X

Nota 740 X

System3-drożny
ObudowaBass-reflex
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa30-130 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy135 mm
Przetwornik średniotonowy135 mm
Przetwornik wysokotonowy26 mm
Pasmo przenoszenia38-22000 Hz
Skutecznośćb.d.
Częstotliwość podziału250/2800 Hz
Wymiary (S x W x G) mm175 x 880 x 275 mm
Waga kg11.4
Wersje wykończeniaCzarny, Orzech

Polecane Produkty

Akcesoria

Marka: Indiana Line

Nota 550 X

As low as 1 199 zł
/ sztuka
 • System: 2.5-drożny
 • Obudowa: Bass-reflex
 • Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa: 30-130 W
 • Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy: 135 mm

Wysyłka: w ciągu 24h

Sprawdź szczegóły

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: już za godzinę

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 60 zł

Sprawdź szczegóły

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Polecane Produkty

Podobne produkty

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: