Marka: ELAC

Vela FS407.2 (biały połysk)

9 999 zł
/ sztuka
  • System: 2.5-drożny
  • Obudowa: Bass-reflex
  • Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa: 40-300 W/kanał
  • Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy: 2 x 150 mm Ø, AS XR cone

Wysyłka: w ciągu 24h

Sprawdź szczegóły

Odbiór w salonie: już za godzinę

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 500 zł

Sprawdź szczegóły

Kolumna podłogowa ELAC Vela FS407.2


FS407.2 to najmniejszy z podłogowych modeli należących do nowej generacji serii Vela niemieckiej firmy ELAC. Doskonale łączy w sobie potęgę i możliwości głośnika podłogowego z finezją i wizualną lekkością zarezerwowaną dla konstrukcji podstawkowych. Obudowa modelu Vela FS407.2 zawiera w sobie to, co najlepszego ma do zaoferowania w zakresie akustyki niemiecka myśl projektowa. Zakres niskotonowy obsługują dwa 150-milimetrowe woofery z membranami AS XR, z których jeden dodatkowo pełni rolę głośnika średniotonowego. Na szczególną uwagę zasługuje jednak jednostka wysokotonowa JET 6, czyli nowa wersja przetwornika wstęgowego, będącego od wielu lat znakiem rozpoznawczym najbardziej zaawansowanych kolumn firmy ELAC.

Wstęgowy przetwornik wysokotonowy JET 6

W modelu FS407.2 zastosowano nową konstrukcję cenionego tweetera JET, oznaczoną jako JET 6 – z charakterystyczną harmonijkową membraną, która zapewnia precyzyjną reprodukcję dźwięku w zakresie wysokich tonów. Przetwornik elektroakustyczny JET 6 wykorzystuje rozwiązania, które minimalizują niepożądane rezonanse, a tym samym ma niebagatelny wpływ na brzmienie. Pozwala uzyskać liniową charakterystykę amplitudową aż po zakres ultradźwięków, precyzyjnie oddając nawet najbardziej subtelne muzyczne detale.

Membrany niczym „kryształy”

Charakterystyczne woofery zastosowane w modelu FS407.2 mają papierowo-aluminiowe membrany AS-XR (od ang. Paper and Aluminium Sandwich eXtended Range). Mają one powierzchnię przypominającą strukturę kryształu. Dzięki tego typu membranom kolumny firmy ELAC imponują precyzyjnym i energicznym basem. Rozwiązanie to dodatkowo usztywnia całą konstrukcję, a dzięki temu zapewnia bardziej precyzyjne brzmienie. Co więcej, niezwykle silne magnesy przetworników w połączeniu z bardzo sprężystymi, a jednocześnie lekkimi i sztywnymi membranami pozwalają uzyskać doskonały obraz dźwiękowy, nawet przy wysokich poziomach głośności.

Doskonałe brzmienie

Podstawa kolumny wykonana jest z aluminium i wyposażona w port bass reflex, co ułatwia ustawienie głośnika FS407.2 w pomieszczeniu odsłuchowym. Kąt nachylenia obudowy, w połączeniu z nowym falowodem głośnika wysokotonowego JET 6 sprawia, że mamy do czynienia z modelem o wyrafinowanym, angażującym brzmieniu. Mimo swoich stosunkowo niewielkich gabarytów Vela FS407.2 z łatwością odwzorowuje pasmo przenoszenia z zakresu od 30 Hz aż do 50 kHz, a więc znacznie wykraczające poza zakres ludzkiego słuchu. Jednak dzięki kolumnom firmy ELAC można te niesłyszalne dźwięki wręcz poczuć na własnej skórze i odnieść wrażenie uczestniczenia w koncercie na żywo. Co więcej, podobnie jak model poprzedniej generacji, również Vela FS407.2 ma możliwość podłączenie w bi-wiringu lub bi-ampingu.

Wyrafinowane wzornictwo

ELAC Vela FS407.2 to zaawansowany model podłogowy, który doskonale wpasowuje się w aranżację praktycznie dowolnego wnętrza. Sprawdzi się zarówno w przestronnych salonach, jak i w mniejszych, przytulnych pomieszczeniach. Zaoblone pionowe krawędzie, doskonale współgrają z delikatnie zaokrągloną ścianką frontową, korzystnie wpływając na jakość dźwięku, redukując wpływ obudowy na brzmienie. Nowa generacja serii Vela firmy ELAC została zaprojektowana tak, aby połączyć zaawansowaną inżynierię z atrakcyjnym i unikalnym designem. Kolumny dostępne są w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, białej i orzechowej. Wszystkie zostały pokryte lakierem i wykończone na wysoki połysk. W ofercie dostępna jest również opcjonalna metalowa maskownica.

Najważniejsze cechy

• 2,5-drożna kolumna podłogowa

• Solidna podstawa wykonana z aluminium

• Obudowa typu bass reflex

• Dwa woofery o średnicy 15 cm (AS XR)

• Tweeter JET 6 – nowa wersja cenionego przetwornika

• Częstotliwości podziału zwrotnicy: 450 Hz i 2,4 kHz

• Szerokie pasmo przenoszenia (30 Hz do 50 kHz)

• Możliwość podłączenia w bi-wiringu/bi-ampingu

• 3 warianty kolorystyczne: czarny, biały i orzechowy (wszystkie z wykończeniem na wysoki połysk)

• Opcjonalna metalowa maskownica

• Wymiary: 100 x 22,9 x 33,2 cm

• Masa: 19,1 kg (sztuka)

Orzech

Czarny

Biały

Specyfikacja ELAC Vela FS407.2 (biały połysk)

System2.5-drożny
ObudowaBass-reflex
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa40-300 W/kanał
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy2 x 150 mm Ø, AS XR cone
Przetwornik średniotonowy150 mm Ø, AS-XR Cone
Przetwornik wysokotonowyJET 6
Pasmo przenoszenia30 Hz – 5000 kHz
Skuteczność88 dB at 2,83 V/m
Częstotliwość podziału450 | 2400 Hz
Wymiary (S x W x G) mm229 x 1000 x 266
Waga kg19,1
Wersje wykończeniaBiały połysk, Czarny połysk, Orzech połysk
Impedancja4 Ohm

Opinie o ELAC Vela FS407.2 (biały połysk)

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: