seria diva

Kolumny głośnikowe z serii Diva to konstrukcje, które zostały zaprojektowane tak, aby zapewniały wierne brzmienie, dynamikę i moc. Dzięki temu modele te z łatwością odwzorowują atmosferę koncertów „na żywo” i filmowych efektów specjalnych. Najważniejsze jest jednak to, że za sprawą wyśmienitej rozdzielczości i naturalności przetwarzanego dźwięku, precyzyjnej odpowiedzi impulsowej oraz angażujących niskich tonów, seria Diva pozwala odkrywać w domowym zaciszu piękno muzyki, niemal przenosząc słuchacza do miejsca, w którym realizowane było nagranie.

Diva 660

Jest to podłogowa kolumna głośnikowa, która charakteryzuje się szybką i niezwykle precyzyjną odpowiedzią impulsową. Niezwykły potencjał brzmieniowy tej konstrukcji pozwala wykorzystać ją do budowy wysokiej jakości systemów stereo. Zastosowany w niej „pływający” przetwornik wysokotonowy, ulokowany między wooferem a przetwornikiem średniotonowym, zapewnia naturalne i bogate w detale brzmienie wysokich tonów. Z kolei dwa woofery o średnicy 180 mm dostarczają ciepłych niskich tonów o dużej dynamice, a dzięki przetwornikowi średniotonowemu Indiana Line Diva 660 może poszczycić się realistycznym odwzorowaniem m.in. wokali, bez przesycania ich basami. Na uwagę zasługuje ponadto scena dźwiękowa, która jest szeroka i emocjonująco wciągająca.

Diva 552

Indiana Line Diva 552 to stosunkowo nieduża, podłogowa kolumna głośnikowa, która wyróżnia się fantastyczną rozdzielczością i naturalnością odwzorowania głosu oraz emocjonującym, głębokim basem. To m.in. zasługa zastosowania 140-milimetrowego przetwornika niskotonowego z celulozową membraną oraz głośnika średniotonowego z membraną ze sztywnego, lekkiego i bardzo dobrze wytłumionego materiału Curv. Na uwagę zasługuje również jednostka wysokotonowa, która za sprawą miękkiej gumowej osłony odizolowana jest od obudowy i w połączeniu z radialną komorą rezonansową gwarantuje wysoką jakość brzmienia sopranów.

Diva 262

Większa z dwóch podstawkowych kolumn głośnikowych z serii Diva, dzięki zastosowaniu 173-milimetrowego przetwornika nisko-średniotonowego, pozwala uzyskać jeszcze mocniejszy i głębszy bas. Dzięki temu model ten doskonale sprawdzi się zarówno w systemach stereo, jak i w zestawach kina domowego. Podobnie jak w wypadku pozostałych konstrukcji z tej serii, membrana wykonana jest ze sztywnego, a jednocześnie lekkiego materiału Curv. Tweeter zastosowany w modelu Diva 262 umieszony został w miękkiej, gumowej osłonie, co pozwoliło do minimum ograniczyć ryzyko przenoszenia drgań obudowy na jednostkę wysokotonową.

Diva 252

Diva 252 jest kompaktową, podstawkową kolumną głośnikową, wyróżniającą się szybką i precyzyjną odpowiedzią impulsową. Aby uzyskać wysoką jakość dźwięku projektanci zastosowali przetwornik nisko-średniotonowy z membraną Curv – sztywnym i lekkim materiałem, cechującym się dużym tłumieniem wewnętrznym. Za odwzorowanie wysokich tonów odpowiada tweeter, który osadzony jest w obudowie za pomocą miękkiej, gumowej osłony. Głośnik współpracuje z radialną komorą rezonansową, która kontroluje prawidłowe wychylenie kopułki.

Diva 752

Ten głośnik kanału centralnego został stworzony jako oczywiste dopełnienie systemu kina domowego. Mimo zastosowania komponentów znanych z pozostałych konstrukcji z serii Diva, głośnik centralny wyróżnia się indywidualną charakterystyką brzmieniową, którą cechuje niesamowita rozdzielczość i naturalność w odwzorowaniu głosu, a także szybka i precyzyjna odpowiedź impulsowa. W dopasowaniu brzmienia do akustyki pomieszczenia odsłuchowego pomagają specjalne piankowe zatyczki dostarczane wraz z głośnikiem, które można umieścić w wylocie portu bas refleks.

Poznaj rodzinę indiana line

seria diva

seria nota

seria tesi

seria dj

seria basso

instalacyjne