seria diva

Wśród wszystkich produktów Indiana Line, kolumny głośnikowe z serii Diva zajmują szczególne miejsce. Nową generację tej flagowej linii tworzą dwa modele: podstawkowy Diva 3 oraz podłogowy Diva 5. Wykorzystują nowoczesne rozwiązania techniczne, m.in. zaprojektowane specjalnie dla kolumn Diva membrany Curv, autorskie zawieszenie górne Dual-Wave czy komputerowo zoptymalizowane zwrotnice.

Kolumny łączą wszechstronne, naturalne brzmienie z perfekcyjną jakością wykonania oraz eleganckim wzornictwem. Wzrok przyciąga subtelnie odchylony ku tyłowi front o znacznej grubości i masie. Do wyboru są teraz dwa wykończenia: czarne oraz nowa wersja z białym frontem i skrzynią w kolorze dębu. Dzięki temu nowe kolumny Diva oczarują słuchacza swoim stylem i z łatwością wkomponują się w różnorodne wykończenia wnętrz.

Diva 5

2,5-drożne kolumny podłogowe, które charakteryzują się przejrzystym, a jednocześnie wiernym i naturalnym brzmieniem: z klarownymi wysokimi tonami, pełną i naturalną średnicą oraz głębokim, znakomicie kontrolowanym basem. Równocześnie pozostają niezwykle uniwersalne, dzięki czemu doskonale poradzą sobie z każdym gatunkiem muzycznym i mogą współpracować z dowolną elektroniką.

Diva 3

Podstawkowe kolumny głośnikowe, które świetnie odnajdą się zarówno w systemach stereo, jak i zestawach kina domowego. Wypełnią świat słuchacza brzmieniem naturalnym i nowoczesnym – bez względu na styl muzyki i rodzaj elektroniki towarzyszącej. Zaprojektowane tak, aby dostarczały przejrzysty i otwarty dźwięk w każdej nucie: z krystalicznie czystymi sopranami, mocną średnicą i głębokim basem.

Kolumny z poprzedniej generacji serii Diva

Diva 660

Jest to podłogowa kolumna głośnikowa, która charakteryzuje się szybką i niezwykle precyzyjną odpowiedzią impulsową. Niezwykły potencjał brzmieniowy tej konstrukcji pozwala wykorzystać ją do budowy wysokiej jakości systemów stereo. Zastosowany w niej „pływający” przetwornik wysokotonowy, ulokowany między wooferem a przetwornikiem średniotonowym, zapewnia naturalne i bogate w detale brzmienie wysokich tonów. Z kolei dwa woofery o średnicy 180 mm dostarczają ciepłych niskich tonów o dużej dynamice, a dzięki przetwornikowi średniotonowemu Indiana Line Diva 660 może poszczycić się realistycznym odwzorowaniem m.in. wokali, bez przesycania ich basami. Na uwagę zasługuje ponadto scena dźwiękowa, która jest szeroka i emocjonująco wciągająca.

Diva 552

Indiana Line Diva 552 to stosunkowo nieduża, podłogowa kolumna głośnikowa, która wyróżnia się fantastyczną rozdzielczością i naturalnością odwzorowania głosu oraz emocjonującym, głębokim basem. To m.in. zasługa zastosowania 140-milimetrowego przetwornika niskotonowego z celulozową membraną oraz głośnika średniotonowego z membraną ze sztywnego, lekkiego i bardzo dobrze wytłumionego materiału Curv. Na uwagę zasługuje również jednostka wysokotonowa, która za sprawą miękkiej gumowej osłony odizolowana jest od obudowy i w połączeniu z radialną komorą rezonansową gwarantuje wysoką jakość brzmienia sopranów.

Diva 262

Większa z dwóch podstawkowych kolumn głośnikowych z serii Diva, dzięki zastosowaniu 173-milimetrowego przetwornika nisko-średniotonowego, pozwala uzyskać jeszcze mocniejszy i głębszy bas. Dzięki temu model ten doskonale sprawdzi się zarówno w systemach stereo, jak i w zestawach kina domowego. Podobnie jak w wypadku pozostałych konstrukcji z tej serii, membrana wykonana jest ze sztywnego, a jednocześnie lekkiego materiału Curv. Tweeter zastosowany w modelu Diva 262 umieszony został w miękkiej, gumowej osłonie, co pozwoliło do minimum ograniczyć ryzyko przenoszenia drgań obudowy na jednostkę wysokotonową.

Diva 252

Diva 252 jest kompaktową, podstawkową kolumną głośnikową, wyróżniającą się szybką i precyzyjną odpowiedzią impulsową. Aby uzyskać wysoką jakość dźwięku projektanci zastosowali przetwornik nisko-średniotonowy z membraną Curv – sztywnym i lekkim materiałem, cechującym się dużym tłumieniem wewnętrznym. Za odwzorowanie wysokich tonów odpowiada tweeter, który osadzony jest w obudowie za pomocą miękkiej, gumowej osłony. Głośnik współpracuje z radialną komorą rezonansową, która kontroluje prawidłowe wychylenie kopułki.

Diva 752

Ten głośnik kanału centralnego został stworzony jako oczywiste dopełnienie systemu kina domowego. Mimo zastosowania komponentów znanych z pozostałych konstrukcji z serii Diva, głośnik centralny wyróżnia się indywidualną charakterystyką brzmieniową, którą cechuje niesamowita rozdzielczość i naturalność w odwzorowaniu głosu, a także szybka i precyzyjna odpowiedź impulsowa. W dopasowaniu brzmienia do akustyki pomieszczenia odsłuchowego pomagają specjalne piankowe zatyczki dostarczane wraz z głośnikiem, które można umieścić w wylocie portu bas refleks.

Poznaj rodzinę indiana line

seria diva

seria nota

seria tesi

seria dj

seria basso

instalacyjne