seria tesi

Serię Tesi tworzy pięć wyjątkowych konstrukcji – dwie wolnostojące, dwie podstawkowe i głośnik centralny. Ich cechą wspólną jest duża rozdzielczość i wierność w odwzorowaniu głosu, połączone z szybką i precyzyjną odpowiedzią impulsową. W każdej kolumnie głośnikowej projektanci zastosowali głośniki średnio-niskotonowe z polipropylenowymi membranami wzmacnianymi miką oraz centralnie umieszczonym korektorem fazy. Podłogowe modele z serii Tesi dodatkowo wykorzystują przetwornik niskotonowy z celulozową membraną, pozwalający uzyskać niesamowitą dynamikę i ciepły, głęboki bas.

Tesi 2

Tesi 2 to lekka i kompaktowa kolumna głośnikowa, która rozwija koncepcję modelu Tesi 241. Ta 2-drożna konstrukcja wykorzystuje nowoczesne rozwiązania techniczne, zapożyczone z najwyższej serii Indiana Line Diva. Wprowadzone zmiany idą w parze z racjonalnym wykorzystaniem podzespołów, dzięki czemu Tesi 2 zapewnia czysty i otwarty dźwięk przy zachowaniu atrakcyjnej ceny. Jest znakomitym wyborem dla użytkowników, którzy poszukują prostych, ale stylowych głośników o uniwersalnym brzmieniu do mniejszych pomieszczeń. Kolumny świetnie sprawdzą się jako głośniki efektowe w zestawie kina domowego, ale przede wszystkim w systemie stereo do nagłośnienia telewizora czy też jako para kolumn do miniwieży ustawiona na półce lub regale.

Tesi 3

Tesi 3 to prosta, a zarazem wydajna podstawkowa kolumna głośnikowa, która bazuje na sukcesie głośników Tesi 261. Ta 2-drożna konstrukcja wykorzystuje wyrafinowane rozwiązania techniczne, zaczerpnięte z najwyższej serii Indiana Line Diva. Wprowadzone zmiany idą w parze z racjonalnym wykorzystaniem podzespołów, dzięki czemu Tesi 3 w idealny sposób łączy kompaktowe rozmiary z czystym i otwartym dźwiękiem – a to wszystko przy zachowaniu atrakcyjnej ceny. Jest doskonałym wyborem dla użytkowników, którzy poszukują kolumn o prostym, lecz nowoczesnym designie i uniwersalnym brzmieniu.

Tesi 5

Tesi 5 to wyrafinowana techniczne, a jednocześnie prosta i wydajna podłogowa kolumna głośnikowa z najnowszej odsłony serii Tesi. Ta 2,5-drożna konstrukcja jest ewolucją modelu Tesi 561 i wykorzystuje wiele innowacyjnych rozwiązań technicznych, które zadebiutowały we flagowej serii Indiana Line Diva. Wprowadzone zmiany idą w parze z racjonalnym wykorzystaniem podzespołów, w efekcie czego Tesi 5 zapewnia nadzwyczaj dobry, czysty i otwarty dźwięk przy zachowaniu atrakcyjnej ceny. Jest świetną propozycją dla wszystkich tych, którzy poszukują kolumn podłogowych o prostym, lecz nowoczesnym wzornictwie i uniwersalnym brzmieniu.

Tesi 6

Tesi 6 to flagowa kolumna podłogowa najnowszej odsłony serii Tesi, która pojawia się w miejsce Tesi 661. Ta 3-drożna konstrukcja wykorzystuje zupełnie nowe rozwiązania techniczne, zaczerpnięte z referencyjnej linii Indiana Line Diva, które w porównaniu z poprzednią Tesi, można określić jako rewolucyjne. Te zmiany idą w parze z racjonalnym wykorzystaniem komponentów, z czego tradycyjnie słynie marka Indiana Line. I takaż jest nowa Tesi. Wyrafinowana technicznie, lecz prosta i wydajna w swej konstrukcji. W efekcie projektantom udało się uzyskać czysty i otwarty dźwięk przy zachowaniu atrakcyjnej ceny. Tesi 6 będzie świetnym wyborem dla użytkowników, którzy chcą uzyskać nowoczesne i uniwersalne brzmienie w szlachetnej, trójdrożnej konfiguracji.

Tesi 7

Tesi 7 to prosty i wydajny głośnik centralny, który został specjalnie zoptymalizowany do realistycznego i szczegółowego odtwarzania głosu w zestawach kina domowego. Ta 2-drożna konstrukcja bazuje na sukcesie modelu Tesi 761 i wykorzystuje nowoczesne rozwiązania techniczne, zaczerpnięte z referencyjnej serii Indiana Line Diva. Wprowadzone zmiany idą w parze z racjonalnym wykorzystaniem podzespołów oraz wysoką jakością wykonania, dzięki czemu Tesi 7 zapewnia czysty i otwarty dźwięk przy zachowaniu atrakcyjnej ceny.

Tesi 661

Jest to flagowa, 3-drożna kolumna głośnikowa z serii Tesi. Projektanci zastosowali w niej najbardziej rozbudowany układ głośnikowy – z dwoma przetwornikami niskotonowymi z membranami celulozowymi, głośnikiem średnio-niskotonowym z membraną polipropylenową wzmacnianą miką oraz tweeterem z jedwabną kopułką. Indiana Line Tesi 661 z łatwością wypełni pięknym, mocnym dźwiękiem nawet większe przestrzenie. Model ten wyposażony jest w nóżki z odlewanego aluminium, które połączone są z gumowymi podkładkami antywibracyjnymi, aby zapewnić skuteczną izolację kolumny od podłoża.

Tesi 561

Podłogowa kolumna głośnikowa Indiana Line Tesi 561 to niezwykle wszechstronna konstrukcja. Dzięki smukłej budowie sprawdzi się w większości pomieszczeń, zarówno w systemie stereo, jak i w roli głośników frontowych zestawu kina domowego. Trzy przetworniki – niskotonowy z membraną celulozową, średnio-niskotonowy z membraną polipropylenową wzmacnianą miką oraz wysokotonowy z jedwabną kopułką – dostarczają pełnozakresowy dźwięk, który zachwyca swoją dynamiką i czystością. Dzięki temu zarówno muzyka, jak i filmowe efekty specjalne brzmią niesamowicie.

Tesi 261

Podstawkowy model Indiana Line Tesi 261 to uniwersalna kolumna głośnikowa, która z łatwością sprawdza się w roli podstawowego nagłośnienia w systemach stereo, a także jako głośnik efektowy w zestawach kina domowego, także tych przeznaczonych do większych pomieszczeń. Przetwornik niskotonowy z polipropylenową membraną wzmacnianą miką oraz tweeter z kopułką z tkanego jedwabiu tworzą zgrany duet, który zapewnia czysty, mocny i precyzyjny dźwięk. Kolumna głośnikowa Indiana Line Tesi 261 znana jest ze swojej niesamowitej dynamiki i przykuwającego uwagę basu.

Tesi 241

Test 241 jest kompaktową, podstawkową kolumną głośnikową, która idealnie sprawdza się w systemach kina domowego w roli głośnika efektowego, a także w systemach stereo przy nagłaśnianiu mniejszych pomieszczeń. Mimo zastosowania niedużego przetwornika niskotonowego, model ten dostarcza angażujący dźwięk, wyróżniający się bardzo dobrą rozdzielczością i naturalnością odwzorowania głosu, a także szybką i precyzyjną odpowiedzią impulsową. Piankowa zatyczka dostarczana wraz z Indiana Line Tesi 241 pozwala zmodyfikować poziom niskich tonów, aby dopasować brzmienie do akustyki pomieszczenia odsłuchowego.

Tesi 761

Model Tesi 761 to obowiązkowy element każdego systemu kina domowego opartego na kolumnach głośnikowych Indiana Line z serii Tesi. Projektanci wyposażyli ten głośnik centralny w dwa przetworniki nisko-średniotonowe z polipropylenowymi membranami wzmacnianymi miką, między którymi pracuje wysokotonowa jednostka z jedwabną kopułką. Indiana Line Tesi 761 wyróżnia się bardzo dobrą dynamiką i szybką odpowiedzią impulsową. Wraz z głośnikiem dostarczana jest piankowa zatyczka, która po ulokowaniu w porcie bas refleks ułatwia dopasowanie brzmienia do akustyki pomieszczenia.

Poznaj rodzinę indiana line

seria diva

seria nota

seria tesi

seria dj

seria basso

instalacyjne