seria nota

Tworząc serię Nota projektanci wzięli pod uwagę wymagania, jakie przed kolumnami głośnikowymi stawiają nowoczesne, zaawansowane techniki rejestracji dźwięku. Dlatego też każdy z modeli należących do tej serii zapewnia wydajność, która pozwala uzyskać wysoką jakość dźwięku oraz poziom dynamiki i mocy, które niezbędne są do skutecznego odwzorowania niesamowitych emocji koncertów „na żywo” oraz filmowych efektów dźwiękowych. Doskonałe połączenie wszystkich komponentów sprawia, że modele z serii Nota niemal ożywiają odwzorowywany dźwięk, kreując wyjątkowy pod względem akustycznym spektakl.

Nota 550 X

Za pomocą modelu Nota 550 X, Indiana Line wprowadza serię Nota do świata podłogowych kolumn głośnikowych. Dzięki zastosowaniu 135-milimetrowych przetworników (jeden niskotonowy i jeden nisko-średniotonowy) projektantom udało się zachować stosunkowo niewielką szerokość całej kolumny, co przekłada się na jej smukłą konstrukcję, a równocześnie zapewnić mocny, głęboki bas. W efekcie zarówno muzyka, jak i filmowe efekty dźwiękowe, mogą zabrzmieć z pełną mocą – nawet wtedy, gdy system stereo lub zestaw kina domowego znajduje się w dużym, przestronnym salonie.

Nota 260 X

Nota 260 X jest najbardziej okazałą konstrukcją podstawkową w serii Nota marki Indiana Line. Projektanci wyposażyli ją w aż 166-milimetrowy przetwornik nisko-średniotonowy z membraną z polipropylenu. To dzięki niemu, a także dzięki zastosowaniu stosunkowo dużej obudowy typu bas refleks, model ten zapewnia pełnozakresowy dźwięk z mocnym, głębokim basem. Jeżeli ilość niskich tonów okaże się zbyt duża, wystarczy umieścić w porcie wentylacyjnym dołączoną do kompletu piankową zatyczkę, dopasowując w ten sposób brzmienie do akustyki pomieszczenia.

Nota 250 X

Ten kompaktowy głośnik podstawkowy jest ciekawą propozycją dla miłośników dźwięku stereo, którzy szukają nagłośnienia do niedużego pomieszczenia. Sprawdzi się także wśród fanów kina domowego, poszukujących niewielkiego głośnika efektowego. Wykorzystując 135-milimetrowy przetwornik nisko-średniotonowy z membraną z polipropylenu oraz 26-milimetrowy głośnik wysokotonowy z jedwabną kopułką, Indiana Line Nota 250 X zapewnia bardzo dobrą jakość dźwięku, z przykuwającym uwagę poziomem dynamiki i mocnym basem. Za pomocą dołączonej do zestawu zatyczki piankowej użytkownik może dopasować brzmienie do akustyki pomieszczenia i własnych preferencji.

Nota 240 X

Podstawkowa kolumna głośnikowa Nota 240 X to najmniejszy model z całej serii Nota. Ze względu na swoje rozmiary model ten można z łatwością ustawić w niemal dowolnym miejscu – na specjalnej podstawce, półce lub na szafce RTV. Nota 240 X doskonale sprawdzi się także w roli głośnika efektowego. Mimo zastosowania niedużego przetwornika nisko-średniotonowego, kolumna wyróżnia się fantastyczną dynamiką i brzmieniem basu. Wraz z głośnikiem dostarczana jest piankowa zatyczka – wystarczy umieścić ją w porcie bas refleks, aby dopasować ilość niskich tonów do preferencji użytkownika i akustyki pomieszczenia.

Nota 740 X

Żaden system kina domowego nie może obejść się bez głośnika centralnego. W przypadku serii Nota tę rolę pełni model Nota 740 X. Jest to kompaktowa konstrukcja, w której 26-milimetrowy przetwornik wysokotonowy z jedwabną kopułką współpracuje z dwoma 107-milimetrowymi głośnikami nisko-średniotonowymi z membranami polipropylenowymi wzmacnianymi miką. Podobnie jak w wypadku modeli podstawkowych z serii Nota, użytkownik może za pomocą piankowej zatyczki dopasować brzmienie głośnika centralnego do akustyki pomieszczenia odsłuchowego.

Poznaj rodzinę indiana line

seria diva

seria nota

seria tesi

seria dj

seria basso

instalacyjne