Marka: Audioquest

HDMI 18G Forest

Special Price 1 699 zł Regular Price 1 799 zł i
/ sztuka
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1399 zł
  • Rodzaj: cyfrowy
  • Cyfrowe: HDMI
  • Profil: okrągły
  • Inne: 18Gbps bandwidth; 8K/30 (8-bit, 4:2:0), 7680 x 4320; eARC; SOLID 0.5% SILVER CONDUCTORS; HDR; HARD-CELL FOAM INSULATION; HDMI ACTIVE; DIRECTIONALITY-HDMI; HIGH SPEED DATA CAPACITY

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: Prosimy o kontakt

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0%

Sprawdź szczegóły

AudioQuest HDMI 18G Forest

HDMI 18G Forest to okablowanie uosabia wszystkie główne filozofie firmy AudioQuest dotyczące projektowania tego typu elementów wyposażenia systemu audio-wideo. Konstrukcje z serii Forest wykorzystują przewodniki z litej miedzi pokryte 0,5-procentową warstwą srebra, izolację pianką HCF o wysokiej gęstości oraz precyzyjną geometrię sygnału. Szczególną uwagę zwrócono na maksymalizację wydajności HDMI i rzeczywiście – kable HDMI firmy AudioQuest przenoszą jakość dźwięku na wyższy poziom.

Obsługa wysokiej rozdzielczości obrazu i duża przepustowość

Kable AudioQuest 18 Gbps High Speed HDMI mają przepustowość 18 Gbps wymaganą dla obrazu o jakości do 8K/30 fps (8-bitów, 4:2:0), czyli rozdzielczości 7680 x 4320 (ponad 33 miliony pikseli) i prędkości do 30 klatek na sekundę. Obsługują przy tym tryby HDR (szeroki zakres dynamiki) oraz ulepszony zwrotny kanał audio (eARC).

AudioQuest HDMI 18G Forest

Ulepszony zwrotny kanał audio eARC

Wszystkie generacje kabli AudioQuest HDMI „z Ethernetem” nie tylko obsługują ARC (zwrotny kanał audio), lecz także – w celu zapewnienia najwyższej jakości dźwięku – para przewodników odpowiedzialnych za przesyłanie sygnału dla ARC jest wewnętrznie uregulowana pod względem kierunku i biegnie odwrotnie do czterech par sygnałowych, które przesyłają informacje do telewizora.

Nowe modele, kompatybilne ze standardem HDMI 2.1 obsługują ulepszony zwrotny kanał audio (eARC), co znacznie zwiększa przepustowość transmisji, umożliwiając tym samym obsługę nieskompresowanego i bezstratnego dźwięku wielokanałowego wysokiej rozdzielczości, w standardach takich jak Dolby TrueHD i Dolby Atmos oraz DTS-HD Master Audio i DTS: X.

Lite przewodniki powlekane srebrem 0,5 %

Lite przewodniki minimalizują szkodliwe efekty zarówno elektrycznych, jak i magnetycznych oddziaływań pomiędzy pojedynczymi elementami przewodzącymi. W przypadku kabli cyfrowych, których sygnały charakteryzują się tak wysoką częstotliwością, że poruszają się niemal wyłącznie po powierzchni przewodnika, na przewodniki z miedzi długoziarnistej (LGC) nakładane są coraz grubsze warstwy srebra w celu dalszej poprawy skuteczności w rozpraszaniu zakłóceń. Pokrycie przewodnika metalem najwyższej jakości daje olbrzymie korzyści w zakresie ogólnej wydajności transmisji sygnałów.

Obsługa trybów HDR

Kable HDMI AudioQuest 18Gbps High Speed obsługują szeroki zakres dynamiki (HDR) oraz dynamiczne tryby HDR. Obraz z HDR-em ma większy kontrast, co sprawia, że biele są jaśniejsze, a czernie jeszcze bardziej czarne, natomiast kolory są bardziej nasycone. Dynamiczny tryb HDR (na przykład HDR10+ i Dolby Vision) zapewnia optymalizację przetwarzania obrazu klatka po klatce zamiast stałych ustawień HDR dla całego materiału wideo.

Izolacja pianką HCF

Zastosowana w kablu HDMI izolacja pianką HCF zapewnia odpowiednią geometrię kluczowej pary sygnałowej. Każdy materiał stały przylegający do przewodnika wpływa negatywnie na jakość obwodu. Izolacja zastosowana w przewodach a także elementy płytek drukowanych pochłaniają energię. Część tej energii jest magazynowana, a następnie uwalniana w postaci zniekształceń. Pianka HCF jest podobna do pianki polietylenowej używanej w bardziej przystępnych cenowo kablach z serii Bridges & Falls, jest jednak dodatkowo wypełniana azotem. Ponieważ azot (podobnie jak powietrze) nie absorbuje energii i dlatego nie uwalnia energii z lub do przewodnika, zniekształcenia zostają zredukowane. Ponadto sztywność materiału pozwala przewodnikom kabla na zachowanie stabilnej relacji na całej długości kabla, co przekłada się na stabilną impedancję i dalszą minimalizację zniekształceń.

Duża prędkość transmisji danych

Od momentu przekształcenia DVI w HDMI standardy i możliwości standardu HDMI uległy znacznej poprawie. Wszystkie generacje są kompatybilne wstecz. Jednak nie wszystkie wcześniejsze modele kabli HDMI mogą przesyłać dane z prędkością 18 Gbps, która jest wymagana do optymalnego działania dzisiejszych urządzeń wyposażonych w HDMI w standardzie minimum 2.0.

Niektóre źródła sygnału wideo (odtwarzacze Blu-ray) mogą być ustawione na „up-sample”, co wymaga przepustowości 18 Gbps. Zwykle upsampling powinien być przeprowadzany w telewizorze, a nie w podłączonym do niego urządzeniu – ale ostateczna decyzja należy w tym aspekcie do użytkownika. Kable HDMI AudioQuest z oznaczeniem na pudełku „Exceeds 18 Gbps” gwarantują wyższą wydajność niż standardowa dla wszystkich możliwych strumieni danych HDMI.

 

 

Specyfikacja Audioquest HDMI 18G Forest

Rodzajcyfrowy
CyfroweHDMI
Długość (m)7.5
Profilokrągły
Inne18Gbps bandwidth; 8K/30 (8-bit, 4:2:0), 7680 x 4320; eARC; SOLID 0.5% SILVER CONDUCTORS; HDR; HARD-CELL FOAM INSULATION; HDMI ACTIVE; DIRECTIONALITY-HDMI; HIGH SPEED DATA CAPACITY

Opinie o Audioquest HDMI 18G Forest

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: