Marka: Technics

SU-GX70EG

As low as 8 500 zł Regular Price 8 590 zł i
/ sztuka
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 8590 zł
  • Moc wyjściowa: 40 W + 40 W (1 kHz, T.H.D. 1,0%, 8 Ω, 20 kHz LPF); 80 W + 80 W (1 kHz, T.H.D. 1,0%, 4 Ω, 20 kHz LPF)
  • Impedancja głośników (min): 4 - 16 Ω
  • Pasmo przenoszenia: PHONO (MM) 20 Hz–20 kHz (ODCHYLENIE RIAA ±1 dB, 4 Ω); LINE 20 Hz–40 kHz (-3 dB, 4 Ω); DIGITAL 20 Hz–80 kHz (-3 dB, 4 Ω)
  • Wyjście słuchawkowe: Tak

Wysyłka: w ciągu 24h

Sprawdź szczegóły

Odbiór w salonie: już za godzinę

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 425 zł

Sprawdź szczegóły

SU-GX70

Sieciowy wzmacniacz audio Klasa Grand

Doskonałe system audio w salonie, które umożliwia bezproblemowe korzystanie z wideo, audio i muzyki dzięki integracji na najwyższym poziomie przy użyciu w pełni cyfrowych technologii firmy Technics.

Funkcje

W pełni cyfrowy wzmacniacz, układ JENO Engine (eliminacja zniekształceń typu jitter i optymalizacja kształtowania charakterystyki szumów)

W modelu SU-GX70 zastosowano w pełni cyfrowy wzmacniacz oparty na znanej technologii dźwięku cyfrowego Technics. System cyfrowego przesyłu przetwarza sygnał całkowicie w domenie cyfrowej na wszystkich etapach, od wejścia po wyjście. W porównaniu do przesyłu analogowego system ten jest mniej podatny na degradację sygnału spowodowaną przez zewnętrzny szum, zapewnia więc wyższą precyzję transmisji. Dokładne przetwarzanie sygnału nie tylko zapewnia dźwięk cyfrowy o wysokiej rozdzielczości, ale pozwala też zachować miękką teksturę charakterystyczną dla nagrań analogowych.Co więcej, układ JENO Engine został wykorzystany dla kanału HDMI ARC (kanał zwrotny audio), który po raz pierwszy został zainstalowany w produkcie firmy Technics. Pomaga to zredukować obniżenie jakości dźwięku powodowane przez zniekształcenia typu jitter podczas transmisji cyfrowych sygnałów audio (S/PDIF), zapewniając niezrównany poziom czystości dźwięku podczas odtwarzania dźwięku z telewizora przez HDMI ARC.

Idealna odpowiedź impulsowa dzięki funkcji LAPC (kalibracja fazy z dostosowaniem do obciążenia)

Impedancja kolumn głośnikowych zmienia się przy poszczególnych częstotliwościach, dlatego wzmacniacz powinien napędzać głośniki w sposób niezależny od ich charakterystyki. Niemniej jednak konwencjonalne wzmacniacze cyfrowe są podłączone do kolumn za pośrednictwem filtra dolnoprzepustowego na wyjściu, co powoduje, że wpływ charakterystyki impedancji kolumn na te wzmacniacze jest jeszcze większy. Ponadto podczas gdy charakterystykę amplitudową konwencjonalnych wzmacniaczy można było poprawić ze względu na ujemne sprzężenie zwrotne, nie udawało się poprawić charakterystyki fazowej. Dlatego właśnie opracowaliśmy algorytm optymalizacyjny, dzięki któremu uzyskuje się idealną odpowiedź impulsową za pomocą cyfrowego przetwarzania sygnału poprzez pomiar charakterystyki fazy — amplitudy częstotliwości wzmacniacza dla podłączonych głośników. Ta technika umożliwia spłaszczenie charakterystyki częstotliwościowej amplitudy i fazy, co wcześniej nie było możliwe, jak również zapewnia wysoką jakość dźwięku o bogatym wyrazie przestrzennym.

System podwójnego zasilania

Projekt zasilacza ma wyjątkowo krytyczne znaczenie w systemach audio zawierających wzmacniacze, obwody cyfrowe i inne podobne komponenty. Aby wyeliminować wszelkie niekorzystne oddziaływania na wzmacniacz, model SU-GX70 wyposażono w dedykowany zasilacz dla układów wzmacniacza, uniezależniając je od pozostałych układów. Dodatkowo w dedykowanym zasilaczu wzmacniacza oraz w komponentach wzmacniacza zastosowano kondensatory elektrolityczne, które są instalowane w najwyższych modelach.Model SU-GX70 wykorzystuje szybki system zasilania impulsowego o częstotliwości około 130 kHz. Zwiększenie częstotliwości pracy impulsowej powoduje, że zakłócenia w paśmie odtwarzania muzyki są redukowane. Zapewnia to wysoką czułość zasilania sygnałów muzycznych i obsługę wysokiej mocy głośników.

Wysoka jakość dźwięku dzięki wyjściu wideo HDMI o niskim szumie

Aby wzmacniacz SU-GX70 mógł odbierać sygnały audio przez HDMI ARC (kanał zwrotny audio), ze względu na specyfikację, sygnały wideo muszą być najpierw wyprowadzone z SU-GX70. Jednak może to powodować niepożądane szumy. W związku z tym sygnały wideo są wyprowadzane z wzmacniacza SU-GX70 z mniejszą szybkością, a wartość cyfrowa koloru każdego piksela jest ustawiana na zero. Zapewnia to pracę przy niskim obciążeniu pomiędzy urządzeniami nadawczo-odbiorczymi HDMI, zapobiegając generowaniu niepożądanych szumów przez sygnały wideo. Zmniejsza to również ewentualny wpływ na jakość dźwięku. Ponadto przesyłanie sygnałów z telewizora do układu JENO Engine najkrótszą możliwą drogą minimalizuje dalszy wpływ jittera. Jest to mechanizm unikatowy dla firm Panasonic/Technics jako licencjodawców HDMI.

Tryb Pure Amplification

W trybie Pure Amplification wyłączenie zasilania obwodów sieciowych i HDMI usuwa wszelkie zakłócenia pochodzące z urządzenia lub anteny. Umożliwia to odtwarzanie muzyki z jeszcze lepszą czystością.

Wejście analogowe z wykorzystaniem dyskretnych obwodów wzmacniacza

Zastosowany w modelu SU-GX70 dyskretny obwód wzmacniacza został przeprojektowany i zaadaptowany z układu zastosowanego w modelu SU-R1000, a ponadto zastosowano ten sam symetryczny układ. Zastosowano również inne wysokiej jakości komponenty audio z modelu SU-R1000, takie jak niskoszumowe przetworniki FET, rezystory z cienką powłoką oraz kondensatory foliowe i elektrolityczne. W ten sposób urządzenie zostało dopracowane w każdym szczególe.

Bogaty wybór wejść, różne funkcje sieciowe

Wyjście wideo HDMI o niskim szumie, obsługujące teraz technologię HDMI ARC, zapewnia użytkownikom możliwość korzystania z wysokiej jakości muzyki i dźwięku ze źródła wideo.

Specyfikacja

W pełni cyfrowy wzmacniacz, układ JENO Engine (eliminacja zniekształceń typu jitter i optymalizacja kształtowania charakterystyki szumów)

Idealna odpowiedź impulsowa dzięki funkcji LAPC (kalibracja fazy z dostosowaniem do obciążenia)

System podwójnego zasilania

Wysoka jakość dźwięku dzięki wyjściu wideo HDMI o niskim szumie

Tryb Pure Amplification

Wejście analogowe z wykorzystaniem dyskretnych obwodów wzmacniacza

Rozmiar i masa

Wysokość 98mm

Szerokość 430mm

Głębokość 368mm

Masa 6.6kg

Wymiary przy zalecanym typie podstawy.

Daj się zainspirować

Sieciowy wzmacniacz audio SU-GX70

Specyfikacja Technics SU-GX70EG

Moc wyjściowa40 W + 40 W (1 kHz, T.H.D. 1,0%, 8 Ω, 20 kHz LPF); 80 W + 80 W (1 kHz, T.H.D. 1,0%, 4 Ω, 20 kHz LPF)
Impedancja głośników (min)4 - 16 Ω
Pasmo przenoszeniaPHONO (MM) 20 Hz–20 kHz (ODCHYLENIE RIAA ±1 dB, 4 Ω); LINE 20 Hz–40 kHz (-3 dB, 4 Ω); DIGITAL 20 Hz–80 kHz (-3 dB, 4 Ω)
Wyjście słuchawkoweTak
PilotTak
Pobór mocy (max)63 W
Wymiary (S x W x G) mm430 x 98 x 368
Waga kg6.6
InneWAV, FLAC, DSD, AIFF, ALAC, AAC, MP3; BT (AAC, SBC); DAB/DAB+/FM;

Opinie o Technics SU-GX70EG

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: