Marka: Luxman

D-07X

Cena na telefon
 • Odtwarzane formaty płyt: CD, CD-R, CD-RW, MQA-CD, SACD
 • Przetworniki C/A: ROHM BD34301EKV (monaural mode) x 2
 • Pasmo przenoszenia: CD : 5 Hz to 20 kHz (+0, -1.0 dB); SACD : 5 Hz to 38 kHz (+0, -3.0 dB); USB : 5 Hz to 47 kHz (+0, -3.0 dB)
 • Zniekształcenia THD: CD: 0.0016%; SACD: 0.0007%,; USB: 0.001%

Odbiór w salonie: Dostępny tylko w salonie

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0%

Sprawdź szczegóły

Odtwarzacz CD/SACD Luxman D-07X

D-07X to urządzenie, które pod względem stylistyki i wydajności nawiązuje do innego odtwarzacza CD/SACD firmy Luxman – hi-endowego modelu D-10X. Dzięki wykorzystaniu obwodów cyfrowych, wspierających zaawansowane, bezstratne formaty plików oraz najnowszemu układowi DAC, model D-07X jest w stanie wydobyć pełnię możliwości brzmieniowych z nagrań zamieszczonych na płytach CD i SACD.

Odtwarzacz CD/SACD Luxman D-07X

Zaawansowany przetwornik cyfrowo-analogowy

W urządzeniu zastosowano dwa wysokiej klasy układy DAC BD34301EKV wyprodukowane przez ROHM Semiconductor. Pracują one w konfiguracji dual mono. Za pośrednictwem złącza USB i podłączonego do niego komputera czy dysku NAS, model D-07X obsługuje zaawansowane przetwarzanie audio – z częstotliwością próbkowania do 768 kHz i 32-bitową rozdzielczością i wspiera standard DSD 22,4 MHz. Urządzenie oferuje ponadto obsługę popularnego formatu MQA. Układ taktowania pozwala na precyzyjne przetwarzanie sygnału cyfrowego i jest wyposażony w dwa zaawansowane moduły o niskim jitterze, redukujące do minimum niepożądane szumy. Wbudowany filtr FIR (o skończonej odpowiedzi impulsowej) umożliwia wybór preferowanej jakości dźwięku podczas odtwarzania plików SACD lub DSD.

Odtwarzacz CD/SACD Luxman D-07X

Wytrzymały mechanizm LxDTM-i

Mechanizm ładowania płyt CD/SACD jest w modelu D-07X ulokowany asymetrycznie – po lewej stronie urządzenia. Zastosowany układ LxDTM-i (od Luxman original Disc Transport Mechanism-improved) realizuje możliwie najkrótszą ścieżkę przetwarzania sygnału i zapewnia miejsce dla wysokiej jakości obwodów analogowych. Zintegrowana pudełkowa struktura mechanizmu, zamocowanego bezpośrednio do solidnego bocznego panelu, skutecznie blokuje zewnętrzne wibracje. Zapewnia to jednocześnie stabilny odczyt sygnału cyfrowego, porównywalny pod względem jakości z modelem D-10X. Wysuwana tacka na płyty wykonana jest z odlewanego ciśnieniowo aluminium, eliminując niepotrzebne rezonanse i umożliwiając precyzyjne i płynne ładowanie nośnika CD/SACD.

Nowo opracowany dyskretny układ buforowy

Wysokiej klasy analogowe obwody wyjściowe, które decydują o ostatecznej jakości dźwięku, są jednym z najważniejszych czynników niezbędnych do osiągnięcia głębokiej ekspresji muzycznej, której oczekuje się od komponentów klasy hi-end projektowanych przez firmę Luxman. Dlatego też odtwarzacz CD/SACD Luxman D-07X został wyposażony w nowo opracowany konwerter I/V, który odbiera sygnały z wyjść różnicowych układu pary przetworników BD34301EKV, pracujących w trybie monofonicznym. Co więcej, wysokiej jakości układy buforowe obniżają impedancję sygnału wyjściowego. Filtrowanie poza pasmem słyszalnym, które jest niezbędne w przypadku odtwarzaczy cyfrowych, jest wykonywane w buforze zamiast w niezależnym stopniu LPF. Umożliwia to odtworzenie naturalnych i gładkich przebiegów analogowych, co skutkuje większą czystością i lepszą jakością dźwięku.

Odtwarzacz CD/SACD Luxman D-07X

Zasilacz o dużej pojemności

Pojemność transformatora zasilającego w odtwarzaczu D-07X została zwiększona o 50 proc. w porównaniu do modelu D-06u firmy Luxman. Kondensatory filtrujące o dużej pojemności i niezależne bloki regulatorów zostały zainstalowane dla każdego obwodu, aby stworzyć wysoce stabilne środowisko zasilania, charakterystyczne dla produktów Luxmana. W ten sposób uzyskano czystą i stabilną moc.

Rozróżnianie oryginalnych technologii i konstrukcji

Odtwarzacz D-07X wykorzystuje ekranowane chassis, izolujące zastosowane w nim ścieżki sygnałowe od niepożądanych zakłóceń i szumu cyfrowego. Solidne, żeliwne nóżki, dźwigające masywny korpus urządzenia, chroni delikatne sygnały muzyczne przed zewnętrznymi wibracjami, jakie mogą być wytwarzane np. przez półkę, na której ustawimy odtwarzacz. Wewnętrzne elementy tłumiące dodatkowo eliminują wibracje, generowane wewnątrz samego urządzenia.

Odtwarzacz CD/SACD Luxman D-07X

Bogactwo terminali

Na tylnym panelu odtwarzacza znajdziemy wyjścia analogowe – zarówno pozłacane terminale RCA, jak i ekranowane terminale XLR firmy Neutrik. Urządzenie oferuje również łączność cyfrową, w tym m.in. wejście USB typu B obsługujące formaty PCM/DCD. Ma także wejścia i wyjścia optyczne i koaksjalne z obsługą PCM do 192 kHz/23 bit. Dostępne są ponadto terminale jack 3,5 mm (wejście i wyjście), które można wykorzystać do sterowania we współpracy z innymi kompatybilnymi urządzeniami firmy Luxman. Nie zabrakło też wejścia wyzwalacza (Trigger). W modelu D-07X ulepszone zostało ponadto gniazdo zasilające, które pozwala na zastosowanie zaawansowanych, masywnych kabli sieciowych, gwarantując przy tym stabilne połączenie.

Czytelny wyświetlacz

Model D-07X ma czytelny ekran, który wyposażony jest w tryb wyświetlania z 4-krotnym powiększeniem. Dzięki temu treści na nim prezentowane są doskonale widoczne nawet z większej odległości. Podczas odtwarzania audio w standardzie MQA, za pomocą odpowiedniego koloru wskaźnika LED prezentowany jest status dekodowania dla tego rozwiązania: Studio – kolor niebieski, Authentic – zielony, Renderer – magenta.

Odtwarzacz CD/SACD Luxman D-07X

Najważniejsze cechy modelu Luxman D-07X:

 • Obsługiwane płyty: SACD, CD (CD-R/RW, MQA-CD)
 • Wbudowany układ DAC: ROHM BD34301EKV x 2
 • Wyjścia analogowe: 2 x RCA, 2 x XLR
 • Wejścia wyjścia cyfrowe: optyczne i koaksjalne
 • Wejście USB-B z obsługą PCM w jakości do 32 bit/768 kHz i DSD 22,4 MHz
 • Złącza Control (wejście i wyjście jack 3,5 mm) do automatyzacji sterowania
 • Wejście wyzwalacza (Trigger)
 • Pobór mocy: 37 W
 • W zestawie pilot zdalnego sterowania (RD-29) i kabel zasilający
 • Wymiary: 440 x 132 x 410 mm
 • Masa: 17 kg

 

Specyfikacja Luxman D-07X

Odtwarzane formaty płytCD, CD-R, CD-RW, MQA-CD, SACD
Przetworniki C/AROHM BD34301EKV (monaural mode) x 2
Pasmo przenoszeniaCD : 5 Hz to 20 kHz (+0, -1.0 dB); SACD : 5 Hz to 38 kHz (+0, -3.0 dB); USB : 5 Hz to 47 kHz (+0, -3.0 dB)
Zniekształcenia THDCD: 0.0016%; SACD: 0.0007%,; USB: 0.001%
Stosunek sygnał/szumCD: 122 dB; SACD: 125 dB; USB: 122 dB
Wejścia cyfroweCoaxial, Optyczne, USB
FLAC, WAV 192/24Tak
Tryb GAPLESS (bez pauz)Nie
Sterowanie aplikacjąNie
WiFiNie
Pobór mocy (max)37 W
Wymiary (S x W x G) mm440 x 132 x 410
Waga kg17

Opinie o Luxman D-07X

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: