Sprawdź dlaczego warto przyjść do naszych salonów

Thorens TD 403 DD

Gramofon renomowanej europejskiej marki Thorens – model TD 403 DD – zachowując wszystkie zalety napędu bezpośredniego, oferuje ramię TP 150 i wkładkę Ortofon 2M Blue. Aluminiowy, odlewany ciśnieniowo talerz waży 1,4 kg, ma 12 cali średnicy i 22 mm grubości, a więc jest masywniejszy niż w modelu TD 402 DD. Z kolei ramię jest takie samo jak w droższym modelu TD 1500. Dodatkowo, na łatwym w obsłudze headshellu (uchwycie do wkładek gramofonowych, znajdującym się na końcu ramienia) umieszczono skalibrowaną wstępnie wkładkę Ortofon 2M Blue.

Thorens TD 403 DD

Ramię TP 150 – klasycznej produkcji firmy Thorens

Thorens gwarantuje najwyższej jakości produkty kolejnemu już pokoleniu fanów muzyki. W modelu TD 403 DD proponuje swoim klientom ramię TP 150, które jest podobne do stosowanego w modelu TD 124 DD ramienia TP 124. Ma efektywną masę 14 g, regulację wysokości i azymutu. Wyposażone jest w standardowe złącze SME, dzięki czemu nic nie stoi na przeszkodzie, aby zmienić headshell lub wyposażyć ramię w inną wkładkę. Regulacja antyskatingu odbywa się za pomocą przesuwnego ciężarka znajdującego się w podstawie ramienia.

Thorens TD 403 DD

Wkładka Ortofon 2M Blue gotowa do użytku

Model TD 403 DD możemy zaliczyć do kategorii tzw. „plug and play”, co ma podkreślić łatwość podłączenia i obsługi urządzenia. Dotyczy to również wkładki z diamentową, eliptyczną igłą. Producent gwarantuje, że cartridge Ortofon 2M Blue został odpowiednio skonfigurowany i jest gotowy do użytku zaraz po wyjęciu z opakowania.

Thorens TD 403 DD – wygląd i wykończenie

Doświadczony producent nie zapomina o estetycznej stronie swoich gramofonów. Thorens TD 403 DD dostępny jest w wersji wykończonej orzechowym fornirem w wysokim połysku lub czarnym lakierem fortepianowym. Obie obudowy, oprócz stylowego wyglądu, zapewniają również odpowiednią stabilizację urządzenia, a co za tym idzie – wyższą jakość odtwarzanego dźwięku. Górna część gramofonu wykonana jest ze szczotkowanego aluminium, co szczególnie w połączeniu z nowoczesną kolorystyką niebieskiej wkładki Ortofon daje ciekawy efekt wizualny.

Thorens TD 403 DD

Najważniejsze cechy gramofonu Thorens TD 403:

 • Typ napędu: bezpośredni (direct drive)
 • Talerz o średnicy 12 cali, 22-milimetrowej grubości i masie 1,4 kg
 • Obsługiwane prędkości obrotu płyty: 33 1/3 obr./min, 45 obr./min
 • Ramię: Thorens TP 150
 • Headshell: SME, wymienny
 • Wkładka: Ortofon 2M Blue
 • Zasilacz zewnętrzny: 24 V DC
 • Osłona przeciwpyłowa w zestawie
 • Masa: 7,2 kg

 

Typ ramieniaKlasyczne
Typ wkładkiMM
Odczyt płytyManualny
Prędkość obrotowa33 1/3, 45
Waga talerza1.4
Przeniesienie napęduPasek
Wyjście USBNie
Wbudowany przedwzmacniaczNie
Pokrywa w komplecieTak
Wymiary (S x W x G) mm420 x 150 x 360
Waga kg7.2

Marka: Thorens

TD 403 DD

As low as 6 299 zł Regular Price 6 400 zł
/ sztuka
 • Typ ramienia: Klasyczne
 • Typ wkładki: MM
 • Odczyt płyty: Manualny
 • Prędkość obrotowa: 33 1/3, 45

Wysyłka: w ciągu 24h

Sprawdź szczegóły

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: już za godzinę

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 315 zł

Sprawdź szczegóły

Gramofon renomowanej europejskiej marki Thorens – model TD 403 DD – zachowując wszystkie zalety napędu bezpośredniego, oferuje ramię TP 150 i wkładkę Ortofon 2M Blue. Aluminiowy, odlewany ciśnieniowo talerz waży 1,4 kg, ma 12 cali średnicy i 22 mm grubości, a więc jest masywniejszy niż w modelu TD 402 DD.

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: