Poprzedni
Następny

TD 204 – nowy gramofon manualny firmy Thorens z napędem paskowym

Thorens, renomowany europejski producent gramofonów, zaprezentował nowy w pełni manualny gramofon z napędem paskowym. Model ten spełni wymagania nawet najbardziej wybrednych miłośników dobrego brzmienia. TD 204 to konstrukcja, której nie brakuje atrybutów gramofonu klasy premium, a przy tym charakteryzująca się wyjątkowo korzystnym stosunkiem ceny do jakości.

Thorens TD 204

Model TD 204 został opracowany z myślą m.in. o początkujących melomanach. Tożsamość marki Thorens podkreśla wysoka jakość obróbki, która jednocześnie gwarantuje długą żywotność urządzenia.

W nowym gramofonie zastosowano nowo opracowane ramię TP 120 z nowoczesnymi łożyskami wysokiej jakości. Dzięki temu współczynnik tarcia zredukowano do niezwykle niskiego poziomu, jak na tę klasę cenową. TP 120 to 9-calowa konstrukcja w kształcie litery „J”, której efektywna masa wynosi 15 gramów. Wizualne podobieństwo do innych modeli Thorensa – TP 150 i TP 124 jest nieprzypadkowe, co zapowiada również pierwszorzędne właściwości.

Thorens TD 204

Odłączany headshell (ze złączem SME) wyposażony jest we wkładkę AT95E firmy Audio-Technica, japońskiego specjalisty nie tylko od tego typu komponentów audio. Kompensacja skatingu w modelu TD 204 odbywa się poprzez sprężynę.

Na tylnym panelu gramofonu znajdują się wysokiej jakości złącza RCA – wyjście audio do podłączenia urządzenia z zewnętrznym wzmacniaczem czy amplitunerem. Zintegrowany przedwzmacniacz gramofonowy MM, który w razie potrzeby można wyłączyć, pozwala na bezpośrednie podłączenie do wejścia liniowego w urządzeniu wzmacniającym sygnał audio.

Thorens TD 204

Talerz w modelu TD 204 to solidny element, wykonany z odlewanego ciśnieniowo aluminium, który jest wprawiany w ruch obrotowy za pomocą paska napędowego. Cokół gramofonu spoczywa na czterech nóżkach, doskonale tłumiących niepożądane wibracje. Dostępne wykończenia na wysoki połysk – w kolorze czarnym lub orzechowym (Black High Gloss i Walnut High Gloss) – idealnie wpasowują się w aktualną ofertę produktową Thorensa.

Dostępność nowego modelu w salonach Top Hi-Fi & Video Design jest przewidywana na pierwszy kwartał 2023 roku.


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video DesignPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: