Poprzedni
Następny

Pathos - historia firmy, proces produkcyjny

Historia

Firma Pahtos została założona w 1994 roku przez trzech włoskich pionierów: Gaetano Zaniniego, Giannini Boritano oraz Paolo Andriolo, we włoskim mieście Vicenza na północy Włoch, które jest sławne ze swojej architektury, zaprojektowanej przez Andrea Palladio. Tradycja tworzenie wyjątkowych rzeczy przetrwała od czasów Palladio do dnia dzisiejszego. Dziś w regionie skoncentrowano się na produkcji metalu, różnego rodzaju biżuterii oraz modzie. Miasto na przestrzeni wieków dało się  poznać jako miejsce, gdzie promowane są innowacyjne rozwiązania. Tak było kiedyś, za czasów Andrea Palladio, tak jest dzisiaj, w czasie Gaetano Zaniniego, Giannini Boritano czy Paolo Andriolo. Pathos to połączenie przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Tworzy dla miłośników Hi-Fi małe dzieła sztuki, monumenty na miarę XXI wieku. Najwyższa jakość wykonania, niesamowity, niespotykany design, unikalna sygnatura dźwiękowa – zdecydowanie są to produkty ze wszech miar unikatowe.

Pomysł

Historia Pathos zaczęła się w 1994 roku trochę przypadkowo - zwykłym zbiegiem okoliczności. Pewnego dnia Gianni Boritano opracował nowy obwód wzmacniacza. Aby w pełni wykorzystać możliwości nowego rozwiązania, Gianni Boritano poprosił dwóch przyjaciół Paolo Andriolo oraz Gaetano Zaniniego o pomoc w badaniu możliwości jakie daje  nowa technologia. W rezultacie powstał prototyp, który swoje miejsce znalazł w sklepie ze sprzętem Hi-End należącym do Gaetano Zaniniego. Pozwoliło na szerokie testy oraz możliwość porównania z innymi, już funkcjonującymi na rynku, urządzeniami. Po pierwszych testach porównawczych cała trójka myślała, że urządzenie referencyjne, którego używali do porównań jest uszkodzone. W rzeczywistości okazało się, że to ich prototyp z nowo zaprojektowanym obwodem zapewnił tak niesamowite wrażenie dźwiękowe, że zdeklasował konkurenta. W początkowym etapie panowie mieli wiele wątpliwości, niemniej jednak urządzenie było zbyt dobre, by odłożyć jest na półkę i nie kierować go do produkcji. Innymi słowy, Pathos powstał, aby przekazać całemu światu nowy, rewolucyjny obwód wzmacniacza nazywany INPOL (Inseguitore a Pompa Lineare = Linear Pump Tracker). INPOL jest własnością Pathos i jest chroniony światowym patentem.

Projektowanie i produkcja

Za design urządzeń odpowiedzialny został Paolo, który od lat przejawiał zamiłowanie do wzornictwa przemysłowego. W rezultacie jego pracy powstał przez wielu uważany za najpiękniejszy wzmacniacz jaki kiedykolwiek wyprodukowano, żywa legenda swoich czasów, a mianowicie model T.T. Gaetano rozpoczął produkcję wykorzystując najlepsze materiały i komponenty, bez jakichkolwiek kompromisów. W odczuciu projektantów każdy aspekt projektu miał spełniać najwyższe standardy, począwszy od rozwiązań technologicznych, a skończywszy na wrażeniach wizualnych. Poprzez lata idea „im gorzej wygląda, tym lepiej gra” była powszechna w branży audio. Pathos udowodnił, że jest inna lepsza droga. Pathos przemawia do nas na wielu płaszczyznach – każdy znajdzie coś dla siebie i może to doceniać na swój, unikalny sposób. Wystarczy spojrzeć na urządzenie, by powiedzieć, że jest to urządzenie ekskluzywne, że mamy do czynienia z produktem wyjątkowym, ekskluzywnym. Czasami lepiej słuchać z otwartymi oczami, by nacieszyć nie tylko zmysł słuchu… Wszystkie produkty Pathos są ręcznie produkowane w mieście Vicenza, wykorzystując znany na całym świecie kunszt rzemieślniczy lokalnych mistrzów. Do produkcji wykorzystujemy najwyższej jakości materiały i komponenty, które przechodzą drobiazgowe kontrole i testy. Wszystko to, aby zagwarantować najwyższą jakość. Naszym zdaniem unikalne produkty zasługują na unikalne traktowanie.

Nowe możliwości dla rynku


Początki firmy Pathos nie były łatwe, biorąc pod uwagę wąski niezwykle zatłoczony rynek audio, na którym funkcjonuje tysiące różnych firm. Jest on niezwykle mały i ciężki, niemniej jednak nawet w tak trudnym terenie można znaleźć miejsce dla firm czy produktów, które oferują innowacyjne rozwiązania i unikatowy design. Rynek hi-fi potrzebował kogoś, kto odważyłby się podążyć nową, nieutartą ścieżką z niekonwencjonalnym podejściem. Pathos powstał ze świadomości, że jest wystarczająco dużo miejsca dla tych, którzy mają do zaproponowania coś innego, nowego, innowacyjnego, dla tych szukających maksymalnej wierności w odtwarzaniu muzyki.

Nasza filozofia

Filozofia, która towarzyszy marce Pathos od samego początku, “niekonwencjonalne podejście”, skutecznie stworzyła podwaliny, punkt odniesienia dla filozofii biznesu. Podeście do muzyki w Pathos nie jest szablonowe, nie posiada określonych zasad. Naszym nadrzędnym celem i jasnym przesłaniem jest odtworzyć muzykę w najbardziej autentyczny sposób. Tworzenie produktów podobnych lub powielanie jednej z wielu już istniejących ścieżek i rozwiązań na rynku, nie wpisuje się w filozofię funkcjonowania Pathos. W naszym odczuciu każdy kolejny produkt, każdy projekt musi zawierać innowacje techniczne które będą miały realny wpływ na dźwięk, innowacje, które może przynieść rzeczywiste korzyści dla klienta w postaci „wiernej reprodukcji muzyki”.

Obecnie

Jako producent wysokiej jakości wzmacniaczy Pathos jest rozpoznawalną i cenioną marką na rynku audio. Włoskie produkty zdobyły wiele międzynarodowych nagród i zebrały wiele pozytywnych opinii od branżowej prasy. Aby sprostać wymaganiom konsumentów i nadążyć ze stale rosnącym zapotrzebowaniem w ciągu dziesięciu lat dwukrotnie musieliśmy zmienić siedzibę na większą. Na przestrzeni lat notowaliśmy stały wzrost sprzedaży. W tym samym okresie zaprezentowaliśmy wiele nowych produktów. W tym samym okresie obwód INPOL “ewoluował” i na dzień dzisiejszy nikt nie wymyślił lepszego do produkcji wzmacniaczy. INPOL został zaprojektowany po to, by przekazywać dźwięk w najlepszy, możliwy sposób. 

Przyszłość

Obecnie fabryka Pathos jest pięć razy większa od tej, w której zaczynaliśmy przygodę z audio przez duże „A”. Dzięki temu nasza praca może zostać podzielona na konkretne sekcje. Jeden departament odpowiedzialny jest za obróbkę drewna, inny za obróbkę metalowych elementów. Nasze laboratorium będzie jeszcze większe z racji tego, iż w Pathos jeszcze większą uwagę będziemy przywiązywać do technicznych rozwiązań i innowacji. Dzięki naszemu motto „niekonwencjonalne podejście” będzie zaskakiwać i zachwycać, zarówno uszy, jak i oczy. A wszystko z pasji do muzyki.

Misja

Przyszliśmy na świat razem z technologią InPol, mając w głowach jasną i określoną koncepcję reprodukcji dźwięku. Wciąż podążamy obranym wtedy szlakiem, tą samą ścieżką co na początku, krok po kroku ulepszając nasze produkty z dbałością o najmniejsze szczegóły. Wiemy, jak tworzyć nasze produkty, bo dzięki nim wciąż kochamy muzykę.

Wizja

Nie obawiamy się o przyszłość, ponieważ mamy koncepcje, które płyną prosto z naszej tradycji; pomysły, które dojrzewają dzięki sugestiom oraz otoczeniu pełne unikalnego piękna. Naszym celem jest sprawić, by urządzenia z Vicenzy miały swój własny, niepowtarzalny, osobisty charakter. Aby nasz dźwięk był jak najbardziej osobisty i rozpoznawalny z całej gamy urządzeń audio. Chcemy i dążymy do tego, aby ludzie doświadczali słuchania muzyki z taką samą pasją i miłością jak my.

Etyka

Jesteśmy dumni z naszych wartości, ponieważ wyrastają one z  tożsamości kulturowej regionu z którego pochodzimy, w którym się urodziliśmy, w którym funkcjonujemy oraz pracujemy. Są to: pasja, dzielenie się, miłość i szacunek do ludzi oraz rzeczy.

To uniwersalne wartości, wspólne dla nas wszystkich. To wartości, które pozwalają nam na tworzenie czegoś wyjątkowego i czyni nasze urządzenia wyjątkowymi i rozpoznawalnymi.

Proces produkcyjny

Za każdym naszym projektem stoi inspiracja lub prośba/żądanie audiofilów - ludzi mających pasję do muzyki. Tak zaczynamy.

Od szkicu przez projekt 3D do ustalenia ostatecznych gabarytów. Zadaniem każdego urządzenia jest wkomponowanie się w przestrzeń dostępną w domu.

Podstawowym materiałem, z którego wykonane są nasze produkty, jest aluminium - ze względu na dużą elastyczność w procesie obróbki oraz na bardzo dobre właściwości przewodzenia ciepła. Każdy element wykonywany w ramach określonego procesu produkcyjnego jest przy zachowaniu najwyższych standardów i norm. Nadwyżki materiałów i odpady powstałe w wyniku procesu produkcji są powtórnie przetwarzane i wykorzystanie w produkcji kolejnych urządzeń lub w innych procesach produkcyjnych.

Po zakończeniu procesu obróbki mechanicznej każdy element jest myty ultradźwiękowo, aby usunąć ewentualne ślady oleju lub drobiny materiału pozostałe po obróbce mechanicznej. Następnie każdy element szlifowany i piaskowany. Dzięki temu powierzchnie są gładkie i gotowe do malowania.

Aluminiowa farba nakładana w procesie malowania proszkowego jest ostatnim procesem produkcyjnym. Proces zapewnia naturalny połysk i powierzchnię odporną na zarysowania oraz zadrapania. Aluminiowy proszek nie wpływa w żaden sposób na przewodność cieplną, ani elektryczną.

W wielu naszych urządzeniach można znaleźć drewniane wykończenia. Każdy element, z którego wykonujemy drewniane detale, podlega drobiazgowemu sprawdzeniu, a cały proces przebiega w taki sposób, by zminimalizować straty materiału.

Każdy element pokryty jest bezbarwnym lakierem, którego zadaniem jest stworzenie bariery chroniącej przed uderzeniami, wilgocią czy promieniami słonecznymi. Następnie tak zabezpieczony komponent podlega polerowaniu.

Cienka warstwa lakieru naniesiona w końcowej fazie produkcji sprawia, że drewniane elementy mają klasyczny, matowy wygląd.

Elektronika wytwarzana jest w naszym laboratorium, począwszy od schematu do fizycznego powstania elektroniki. Aby zapewnić bezproblemowe funkcjonowanie urządzenia, każda sztuka podlega szczegółowym, restrykcyjnych testom przez montażem w urządzeniu.

Za każdym razem jak będziesz miał możliwość spojrzeć we wnętrze urządzenia Pathos, Twoim pierwszym wrażeniem będzie niezwykła harmonia pomiędzy elementami. Doświadczysz też nieodpartej pewności, że wszystkie znajdują się na swoim miejscu nieprzypadkowo.

Płytki SMT są instalowane na automatycznej linii montażowej, która umieszcza poszczególne komponenty z największą dokładnością. Następnie każdy element łączony jest z płytką w procesie spawania w ciepłym strumieniu powietrza. Całość procesu kontrolowana jest przez elektroniczny system optyczny. Jeżeli zajdzie taka konieczność, płytka jest prześwietlana promieniami rentgenowskimi.

Płytki PTH są ręcznie montowane przez naszych wykwalifikowanych pracowników, a następnie zgrzewane przy użyciu specjalistyczny zgrzewarek. Dzięki zastosowaniu tej technologii, każdy punkt zgrzewu otrzymuje odpowiednią ilość cyny w określonym przedziale czasu. Najdelikatniejsze komponenty na początku są testowane elektrycznie, a następnie montowane i zgrzewane ręcznie zapewniając najwyższą jakość i wydajność.

Lampy są jednymi z najważniejszych komponentów, dlatego też przykładamy dużą wagę do tego elementu naszych wzmacniaczy. Każda lampa jest testowana i na podstawie osiągniętych wyników lampy łączone są w pary dla zapewnienia najlepszego dopasowania, a tym samym najlepszej wydajności pracy.

Kolejnym etapem w procesie produkcji urządzeń Pathos jest złożenie wszystkich elementów wykończenia oraz ostatecznego sprawdzenia poprawności działania wszystkich funkcji. Na końcu urządzenie jest przygotowywane do wysyłki.

Do każdego urządzenia dodawana jest karta produktu, która zawiera cały proces powstawania urządzenia i w której można znaleźć, jakie testy zostały przeprowadzone w procesie produkcji oraz ich wynik. Dodatkowa kopia dokumentu jest przechowywana w naszym biurze, tak abyśmy mieli pewność, że urządzenia opuszczające mury fabryki są w pełni funkcjonalne, wolne od wad i uszkodzeń. Na karcie również zapisywana jest cała historia urządzenia np. przeprowadzone naprawy serwisowe.

W Pathos uważamy, że jeżeli chcesz otrzymać coś wyjątkowego, musisz na każdym etapie zadbać o jak najmniejsze szczegóły. Dlatego też wszystkie opisane procedury, cały proces produkcyjny realizowany jest w naszej fabryce, naszych laboratoriach. Przez lata nasz park maszynowy był uzupełniany o coraz to nowsze, bardziej zaawansowane maszyny dedykowane dla każdego procesu produkcyjnego. Nasze produkty powstają we Włoszech i są wykonywane ręcznie przez włoskich pasjonatów dobrego wyglądu i brzmienia.

Cały proces powstawania urządzenia począwszy od konceptu poprzez projekt. a następnie wykonanie dokonywany jest w Pathos. Selekcja materiałów, elementy elektroniki, pierwsze prototypy, testy odsłuchowe, produkcja czy pakowanie, dzieje się we włoskiej Vicenzie, tak aby mieć gwarancję, że wszystkie elementy skomplikowanej układanki, jaką są urządzenia Pathos, stworzyły jedną, spójną całość. 

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

 1. TT Remote padouk wood

  TT Remote padouk wood

  Pathos
  Wzmacniacze zintegrowane
  26 999 zł
 2. Inpol Ear

  Inpol Ear

  Pathos
  Wzmacniacze słuchawkowe
  21 999 zł
  Prosimy o kontakt
 3. In the Groove srebrny

  In the Groove srebrny

  Pathos
  Przedwzmacniacze gramofonowe
  7 499 zł
 4. In the Groove czarny

  In the Groove czarny

  Pathos
  Przedwzmacniacze gramofonowe
  7 499 zł
  Prosimy o kontakt
 5. In the Groove

  In the Groove

  Pathos
  Przedwzmacniacze gramofonowe
  Już od 7 499 zł
 6. Logos MkII padouk wood

  Logos MkII padouk wood

  Pathos
  Wzmacniacze zintegrowane
  19 999 zł
 7. Logos MkII czarny

  Logos MkII czarny

  Pathos
  Wzmacniacze zintegrowane
  19 999 zł
 8. Logos MkII

  Logos MkII

  Pathos
  Wzmacniacze zintegrowane
  Już od 19 999 zł
 9. Inpol 2 padouk wood

  Inpol 2 padouk wood

  Pathos
  Wzmacniacze zintegrowane
  39 999 zł
 10. Inpol 2 czarny

  Inpol 2 czarny

  Pathos
  Wzmacniacze zintegrowane
  39 999 zł
  Prosimy o kontakt
 11. Inpol 2

  Inpol 2

  Pathos
  Wzmacniacze zintegrowane
  Już od 39 999 zł
 12. Inpol Ear czarny połysk

  Inpol Ear czarny połysk

  Pathos
  Wzmacniacze słuchawkowe
  21 999 zł
  Prosimy o kontakt

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: