Poprzedni
Następny

Kwintesencja włoskiego designu – recenzja wzmacniacza Pathos InPol 2 MkII na Soundrebels

InPol 2 MkII to ulepszona wersja hybrydowego wzmacniacza zintegrowanego firmy Pathos. Urządzenie to, w porównaniu do poprzednika, zapewnia większą moc przy 4-omowym obciążeniu. Czym zaskoczyła redaktorów portalu Soundrebels nowa konstrukcja, która wyszła spod skrzydeł włoskiego producenta? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Wzmacniacz hybrydowy Pathos InPol 2 MkII

Marcin Olszewski z portalu Soundrebels na początku swojej recenzji nawiązuje do różnic między wersją MkII, a jej poprzednikiem:

Tytuł najbardziej istotnej z pewnością przypadnie zastąpieniu zasilania impulsowego konwencjonalnymi trafami – po jednym na kanał, co poniekąd jest powrotem do korzeni i mówiąc wprost do normalności. Wzrosła też z 3 do 4 szt. liczebność pyszniących się lubieżną czerwienią 22 mF kondensatorów. Ponadto z drobiazgów natury użytkowej nie można pominąć innego rozstawu terminali głośnikowych…

Wzmacniacz hybrydowy Pathos InPol 2 MkII

Testujący nie mogli przejść obojętnie obok nietuzinkowego wyglądu urządzeń Pathosa i konstrukcji obudowy wzmacniacza z charakterystycznymi elementami na ścianach bocznych:

Zanim jednak dokonamy czysto wirtualnej wiwisekcji nie sposób przeoczyć jeden z rozpoznawczych znaków Pathosa, czyli zjawiskowych, stanowiących ściany boczne radiatorów o piórach ukształtowanych tak, by tworzyły nazwę marki (…). Warto również podkreślić, że o ile walory natury estetycznej są bezdyskusyjne, to w tym przypadku owe radiatory nie stanowią li tylko ozdoby, lecz wręcz konieczny i zarazem skuteczny element konstrukcyjny.

Opisując walory wizualne, nie muszę specjalnie niczego udowadniać, bowiem gołym okiem widać, iż rzeczony hybrydowy piecyk bez dwóch zdań kroczy przez lata obraną przez markę drogą wdrażania w życie najczystszej postaci sztuki wzorniczej.

Wzmacniacz hybrydowy Pathos InPol 2 MkII

Model InPol 2 MkII to blisko 40-kilogramowe urządzenie. Marcin Olszewski szybko wyjaśnia skąd bierze się tak duża masa urządzenia:

Okazuje się bowiem, iż InPol 2 MkII jest konstrukcją dual mono i to taką prawdziwą, a nie pozorowaną, więc w każdym kanale znajdziemy nie tylko słusznych rozmiarów toroidalny transformator zasilający, lecz również w niczym nie ustępujące im gabarytami monstrualne cewki rdzeniowe.

Wzmacniacz firmy Pathos zaskakuje nie tylko jakością wykonania i swoim wzornictwem, ale także brzmieniem. Tak opisuje je Marcin Olszewski:

…na naszego dzisiejszego bohatera lepiej nie patrzeć ani przez pryzmat ani lampowych, ani A-klasowo-tranzystorowych stereotypów. O ile bowiem lekkie zaokrąglenie bez trudu odnajdziemy w dole pasma, to już średnica i góra mają więcej wspólnego z transparentnością i rześką słodyczą…

Wzmacniacz hybrydowy Pathos InPol 2 MkII

Jacek Pazio, drugi z recenzentów z portalu Soundrebels, był wręcz zaskoczony tym, jak wzmacniacz hybrydowy Pathos InPol 2 MkII wpływa na jakość dźwięku w systemie audio:

Czym, jeżeli w ogóle, zaskoczył mnie tytułowy Włoch? Otóż przyznam się bez bicia, iż owszem zaskoczył i to bardzo pozytywnie, mimo nieco innego podejścia do ogólnej prezentacji dźwięku niż jestem na co dzień przyzwyczajony. Powodem jest tylko jemu znany sposób z jednej strony – mocnego akcentowania poszczególnych zakresów częstotliwościowych, a z drugiej – uniknięcia chadzania każdego z nich swoim torem. Czy to bas – energetyczny, mocny, ale bez przysłowiowej buły, gęsta średnica – ewidentnie lekko pchnięta w stronę esencjonalnej wyczynowości, czy też góra pasma – wyrazista i bogata w detale, ale bez ostrości, każdy wycinek pasma zdawał się być fajnie podkręcony.

Jacek Pazio w podsumowaniu swojej recenzji krótko punktuje korzyści wynikające z posiadania wzmacniacza InPol 2 MkII, który – jak podkreślił – jest urządzeniem na lata. Są to:

Po pierwsze – oszczędności środków płatniczych z racji braku nawrotów Audiophilii Nervosy. Po drugie – permanentne skupienie się na muzyce, a nie poszukiwaniach nowego sprzętowego Graal-a. Zaś po trzecie – wynikający z dwóch powyższych plusów ogólny spokój ducha melomana. Czegóż chcieć więcej.

Wzmacniacz hybrydowy Pathos InPol 2 MkII

Pełny tekst recenzji modelu InPol 2 MkII firmy Pathos znajdziesz na portalu Soundrebels w zakładce Artykuły.

Jeśli planujesz zakup tego lub innego wzmacniacza do swojego systemu audio, zachęcamy do odwiedzenia salonu sprzedaży Top Hi-Fi & Video Design, gdzie z pomocą fachowych doradców możesz przeprowadzić odsłuchy odpowiednio skomponowanego zestawu stereo, dopasowanego do Twoich wymagań.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: