Poprzedni
Następny

„Cieszy nie tylko oczy, ale i uszy” – test Pathos Inpol Remix MkII HiDac2 na Audiostereo

Model Inpol Remix MkII HiDac2 firmy Pathos to hybrydowy wzmacniacz zintegrowany, który nie tylko zapewnia wyjątkowej jakości brzmienie w systemie audio, ale też doskonale się prezentuje. Sprawdziliśmy, co o tej nietuzinkowej konstrukcji sądzi Marcin Olszewski z portalu Audiostereo.

Pathos Inpol Remix MkII HiDac2

Redaktor testujący hybrydowy model Pathosa nawiązał do „pozornie” podobnego modelu Classic Remix tego samego producenta, który miał okazję sprawdzać kilka lat wcześniej. Okazuje się, że podobieństwo jest głównie pod względem wizualnym:

Słowem-kluczem okazuje się jednak owo „pozornie”, gdyż o ile pod względem aparycji, przynajmniej na pierwszy rzut oka mamy do czynienia z efektem iście jednojajowej ciąży mnogiej, to już tak pod względem wyposażenia, jak i budowy podobieństwa się kończą.

Trudno było przejść obojętnie obok charakterystycznego dla marki Pathos designu wzmacniacza:

Dystyngowana, matowa czerń korpusu idealnie kontrastuje z satyną zgrabnej gałki regulacji głośności i piór srebrnych radiatorów układających się w napis Pathos.

Pathos Inpol Remix MkII HiDac2

Na uwagę zasługuje także wnętrze modelu Inpol Remix MkII HiDac2, który pod względem układowym przypomniał testującemu inne urządzenie firmy Pathos:

Od strony elektrycznej mamy do czynienia z w pełni zbalansowanym i pracującym w czystej klasie A układem hybrydowym będącym ucieleśnieniem najnowszej generacji podwójnego układu InPol (Inseguitore Pompa Lineare). Podobnie, jak w starszym rodzeństwie (daleko nie szukając Inpol 2 MkII) lampową sekcję przedwzmacniacza ulokowano za regulacją wzmocnienia i również w tym wypadku zrezygnowano z konwencjonalnego potencjometru.

Pathos Inpol Remix MkII HiDac2

Marcin Olszewski z Audiostereo niezwykle barwnie opisuje brzmienie hybrydy firmy Pathos:

...dźwięki dobiegające z głośników po wpięciu Pathosa nabierały takiej słodyczy i wysycenia, że nawet deszczowe, jesienne popołudnia stawały się nawet nie tyle znośne, co wręcz romantyczne i optymistycznie nastrajające. Z jednej zatem strony mieliśmy oczywiste odejście od ideału transparentności, czyli umownego drutu ze wzmocnieniem, jednak z drugiej narracja proponowana przez włoską mini-integrę mogła wywołać grymas sprzeciwu jedynie na twarzach ortodoksyjnych akolitów iście prosektoryjnego chłodu i laboratoryjnej analityczności.

O tym, jak wyjątkowy jest model Inpol Remix MkII HiDac2 niech świadczy podsumowanie recenzji Marcina Olszewskiego, który rekomenduje to urządzenie osobom poszukującym zaawansowanej, a jednocześnie designerskiej hybrydowej konstrukcji:

Jeśli szukacie niewielkiej a jednocześnie szalenie funkcjonalnej hybrydy zdolnej cieszyć nie tylko oczy, ale i uszy, to tytułowa propozycja, czyli Pathos Inpol Remix MkII HiDac2 bezdyskusyjnie na Waszej liście znaleźć się powinna.

Pełny tekst recenzji znajdziesz na stronie internetowej audiostereo.pl w zakładce „Magazyn”.

Pathos Inpol Remix MkII HiDac2

Jeśli chcesz samemu przekonać się, jak model Pathos Inpol Remix MkII HiDac2 sprawdza się w praktyce, zapraszamy do odwiedzenia naszych salonów sprzedaży Top Hi-Fi & Video Design. Po wcześniejszym umówieniu się z fachowymi doradcami, będziesz mógł przetestować możliwości tego wzmacniacza zintegrowanego w połączeniu z odpowiednio dobranymi pozostałymi komponentami.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: