Poprzedni
Następny

Test Pathos Converto Mk2

Średnia ocen: 5
(1 ocena) 1 komentarz

Jednym z przetestowanych urządzeń w minionym numerze magazynu „Audio” był Pathos Converto Mk2. W związku z tym przekonajmy się, jak ta łącząca zalety wzmacniacza słuchawkowego i przetwornika DAC kontrukcja wypadła w przeprowadzonym teście.

Jak możemy przeczytać we wstępie artykułu, „sprzęt firmy Pathos to piękno włoskiego stylu przeniesione na grunt audio. Oryginalne obudowy, wyrafinowane detale, najlepsze materiały, a przede wszystkim smakowite pomysły”. Odzwierciedleniem tych cech jest właśnie zbudowany ze starannie wyselekcjonowanych komponentów najwyższej klasy wzmacniacz słuchawkowy Converto Mk2.

Projektanci do budowy wzmacniacza/DACa sięgnęli po aluminium, a na górnej pokrywie urządzenia wyfrezowano logo firmy Pathos. Dwa przyciski na przednim panelu umożliwiają aktywowanie trybu czuwania oraz wybór wejścia. Converto Mk2 udostępnia również wejścia takie jak: koncentryczne S/PDIF, optyczne S/PDIF, USB typu B oraz liniowe analogowe RCA. Konstrukcja ta ponadto przetwarza PCM 32/384 i DSD128 i jednocześnie pozwala na dużą pracę w różnych systemach.

Pod względem brzmieniowym Converto MkII „nie przesłania dynamiki i detalu melancholią – gra żywo, z animuszem, nie roztkliwia się, tempa jeszcze nie podkręca, lecz pozwala muzyce nie tylko płynąć, lecz także pulsować, kołysać, a nawet rozhuśtać emocje. Nie wieje tutaj ani chłodem, ani klubowym dymem.... Pathos osiąga naturalność przez dobre proporcje wszystkich pożądanych składników, w tym dynamiki i detaliczności”.

Dodatkowo czytamy, że „Converto tworzy bliski, nasycony pierwszy plan, „wchodzi” z dźwiękiem. Do tego scena jest szeroka i (…) wrażenie „obcowania” z muzyką jest dominujące i w praktyce zupełnie odsuwa jakiekolwiek „techniczne” zastrzeżenia”. Tym samym użytkownik może liczyć na „mocny bas oraz połączenie dynamiki i dokładności z soczystością i barwą”.

Jeżeli chcesz osobiście przekonać się o możliwościach Pathos Converto MkII zachęcamy do odwiedzenia jednego z naszych salonów. Każdy nasz salon wyposażony jest w salę odsłuchową. Dzięki temu możesz w komfortowych warunkach sprawdzić, czy brzmienie danego urządzenia spotka się z Twoim gustem muzycznym.

Aby dokonać rezerwacji sali odsłuchowej na dogodną dla siebie godzinę wystarczy skontaktować się z najbliższym salonem telefonicznie lub wypełnić formularz na naszej stronie internetowej www.tophifi.pl.

Natomiast pełny test Converto MkII znajduje się TUTAJ.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny
5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: