Poprzedni
Następny

W roli głównej: Tom Hardy i jego doskonałe kreacje aktorskie

Średnia ocen: 5
(1 ocena) 1 komentarz

Tom Hardy to jeden z najpopularniejszych aktorów swojego pokolenia, który nie boi się żadnych wyzwań – grał już w dramatach kostiumowych, komediach romantycznych, filmach akcji, thrillerach, filmach obyczajowych, a nawet… nagrywał rap. Fani uwielbiają go też za wielkie serce – aktor od wielu lat angażuje się w działalność na rzecz praw zwierząt. To tylko kilka powodów, żeby go cenić – pozostałe znajdziecie poniżej. Oto kilka świetnych filmów z Tomem Hardym, które warto wrzucić na swoje kino domowe.

Fot. Tom Hardy / Oficjalny profil aktora na serwisie Instagram

Brudny szmal (The Drop) / 2014

W “Brudnym szmalu” Tom Hardy wciela się w rolę Boba Saginowskiego, który pracuje jako barman w knajpie swojego kuzyna. Nie jest to zwykły osiedlowy barek, lecz miejsce, którego najczęstszymi bywalcami się okoliczni gangsterzy, traktujący zaplecze lokalu jako osobisty bank dla swojej brudnej forsy. Spokojny Bob ignoruje to, co widzi, więc jego życie przebiega spokojnie. Do czasu – jak to w takich filmach bywa. Kiedy znajduje bezdomnego szczeniaka i zbliża się do swojej sąsiadki, tempo jego życia przyspiesza.

Locke / 2013

“Locke” to film drogi, który mocno trzyma w napięciu mimo tego, iż cała akcja odbywa się w jednym miejscu – w pędzącym angielską autostradą aucie. John gna do Londynu, by być obecnym przy narodzinach swojego dziecka. Sęk w tym, że jego żona nic o tym nie wie – przychodzący właśnie na świat potomek jest owocem przygody jednej nocy na służbowym wyjeździe. To nie koniec problemów – żeby wypełnić swój świeży rodzicielski obowiązek, Locke ryzykuje całą swoją karierę, w kryzysowym momencie opuszczając ważny plac budowy, za który odpowiada. Przez całą drogę Locke jest w telefonicznym kontakcie z matką dziecka, współpracownikami i, ostatecznie, również z nieświadomą niczego żoną, dzięki czemu kolejno poznajemy wydarzenia poprzedzające jego podróż i motywy, które nim kierowały.


Doskonale dobrany zestaw kina domowego? Do takich na pewno będzie należał system oparty na najnowszym RX-A2A. Sprawdź propozycje naszych zestawów i wybierz najlepszą dla siebie opcję.

A więcej na temat nowych amplitunerów Yamahy dowiesz się z naszego artykułu:


Zjawa (The Revenant) / 2015

“Zjawa” to kolejny film, w którym Tom Hardy wystąpił u boku Leonardo Di Caprio, a właściwie przeciwko niemu – wcielił się bowiem w rolę członka drużyny myśliwskiej, który zabija młodego chłopaka, a następnie porzuca jego rannego ojca Hugh Glassa (Di Caprio) na pewną śmierć wśród zimowej dziczy. Traper jednak nie poddaje się mrozom i, wiedziony żądzą zemsty, podąża śladem swojego oprawcy, by rozliczyć go za śmierć syna. Scenariusz filmu opiera się na powieści  Michaela Punkego "The Revenant: A Novel of Revenge, a postać Hugh Glassa jest inspirowana legendarnym traperem, który miał przejść ponad 300 kilometrów, by wrócić do domu.

Bronson / 2008

Bardzo trudno jest zagrać żyjącą postać, a Tom Hardy już w kilku różnych filmach udowodnił, że ma do tego talent. Jednych z nim i pierwszym, dzięki któremu o brytyjskim aktorze zrobiło się nieco głośniej, był “Bronson” z 2008 roku. Hardy wcielił się w nim w rolę najsłynniejszego więźnia Wielkiej Brytanii, czyli Michaela Petersona, szerzej znanego jako Charles Bronson. Łysa głowa, zakręcony wąs, wyjątkowo brutalne pomysły, ognisty temperament i niezwykłe poczucie humoru – to właśnie znany wszystkim Brytyjczykom Charlie, a aktorowi udało się go odwzorować w perfekcyjny sposób.

Gangster (Lawless) / 2012

Jest 1931 rok. Prohibicja staje się faktem, ale jakoś trzeba sobie radzić. Trzej bracia Bondurant z Virginii dobrze o tym wiedzą, więc rozkręcają potajemny biznes w postaci nielegalnej produkcji bimbru i przemytu alkoholu. Środkowy brat Forrest (Hardy) jest mózgiem całego przedsięwzięcia, młodszy brat Jack obserwatorem i strażnikiem, a najstarszy, Howard – mięśniami. Biznes idzie jak należy, dopóki gdy w mieście nie pojawia się nowy stróż prawa (Guy Pierce), co powoduje lawinę dramatycznych i bardzo brutalnych wydarzeń.


Przy oglądaniu dobrego filmu czy serialu warto zadbać nie tylko o oprawę wizualną, ale także tę dźwiękową. W wyborze optymalnego systemu stereo lub zestawu kina domowego pomogą nasze poradniki:


Stuart: Spojrzenie w przeszłość (Stuart: A Life Backwards) / 2007

W tym filmie zobaczycie innego Toma Hardy’ego, niż znacie z wielu jego hitów. Nie jest tu ani twardzielem, ani brutalem, ani lovelasem, lecz wciela się w rolę wątłego bezdomnego alkoholika Stuarta, który został brutalnie doświadczony przez życie. Kiedy poznaje dziennikarza o imieniu Alexander (Benedict Cumberbatch), udaje mu się zaufać mężczyźnie i dzieli się z nim swoją historią, której – mimo tragicznych doświadczeń – nie brak jest poczucia humoru.

A może czas na 6 filmów z Keanu Reevesem, które warto odkurzyć? Natomiast jeżeli szukasz sprzętu audio i masz pytania na jego temat, skontaktuj się z najbliższym salonem Top Hi-Fi & Video Design – nasi specjaliści chętnie doradzą i pomogą wybrać najlepszy sprzęt, zgodny z Twoimi oczekiwaniami. Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny
5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: