Poprzedni
Następny

6 filmów z Keanu Reevesem, które warto odkurzyć

Keanu Reeves ma na koncie 75 filmów, wiele niezapomnianych ról i ważne miejsce w popkulturze. Przy okazji niedawnej premiery wielce oczekiwanej na całym świecie gry “Cyberpunk 2077” przypominamy kilka starszych filmów, które warto odświeżyć.

fot. Kadr z filmu “Johnny Mnemonic”

Keanu Reeves jest jedną z niewielu gwiazd Hollywood, która nie dała się porwać wielkiemu sukcesowi i grubości portfela, przez lata pozostając normalnym gościem. Mówi jak buddyjski mnich, ale nie brak mu poczucia humoru; zna różne sztuki walki, lecz ma gołębie serce i potajemnie przeznacza ogromne sumy na działalność charytatywną, a także tworzy muzykę, piszę poezję i nie boi się żadnych wyzwań artystycznych – jak tu go nie lubić? 

Przez ciemne zwierciadło

“Przez ciemne zwierciadło” to animowany thriller na podstawie powieści Philipa K. Dicka z 1977 roku, który powstał dzięki ręcznemu pokolorowaniu klatek filmu fabularnego. Opowiada on historię uzależnionego od nowego i bardzo niebezpiecznego narkotyku gliniarza, który działa pod przykrywką jako członek gangu dosyć nieudolnych przestępców, a jego głównym zadaniem jest wytropienie źródła substancji, która uzależnia coraz więcej osób. Z każdym dniem Bob czuje jednak, że jego wewnętrzna granica między dobrem a złem zaciera się coraz bardziej, a narkotyk sprawia, że zaczyna zatracać również swoją tożsamość.

Reakcja łańcuchowa

Być może nie jest to najlepszy film akcji na świecie, ale warto go obejrzeć – również dlatego, że poza Reevesem zobaczymy tu takie gwiazdy jak Morgan Freeman i Rachel Weisz. Keanu wciela się tu w młodego naukowca rakietowego Eddiego, który wraz ze swoim zespołem odkrywa sposób na zamianę wody w paliwo – a, jak mówi zwiastun filmu,” jest to tajemnica, za którą reszta świata jest gotowa zabić”. Jakimś cudem wieść o odkryciu wydostaje się poza ściany laboratorium, a niedługo potem większość zespołu zostaje zamordowana, a pozostali zostają oskarżeni o zdradę. Kto odpowiada za sabotaż naukowców?


Przy oglądaniu dobrego filmu czy serialu warto zadbać nie tylko o oprawę wizualną, ale także tę dźwiękową. W wyborze optymalnego systemu stereo lub zestawu kina domowego pomogą nasze poradniki:


Słodki listopad

Keanu sprawdza się nie tylko w twardzielskich rolach niezniszczalnych facetów, ale świetnie radzi sobie również w komediach romantycznych, bo umówmy się: jest to winien swojej uwielbianej przez kobiety( i niektórych mężczyzn) urodzie. “Słodki listopadzi”, który opowiada o z góry skazanej na porażkę miłości z chorobą w tle to mocna pozycja na liście dramatów z Reevesem – jest to piękny, smutny i bardzo życiowy film.

Krótka piłka

“Hardball” to sportowy film obyczajowy będący adaptacją książki pod tym samym tytułem. Keanu Reeves Wciela się tu w rolę szorstkiego hazardzisty, którego życie zmusza do “lekkiej” zmiany życiowych torów – musi objąć posadę trenera drużyny Małej Ligi baseballa, która składa się z dzieciaków z najbiedniejszych dzielnic Chicago. To z pozoru nieudane połączenie okazuje się jednak strzałem w dziesiątkę, a –  ku własnemu zaskoczeniu – trener nawiązuje ze swoimi podopiecznymi więź. Nie tylko z nimi – w szkole poznaje również atrakcyjną nauczycielkę, którą niechcący wciąga w swoje problemy.

Sezon rezerwowych

Może nie jest to ambitny film, który odmienia życie, ale “Sezonowi rezerwowych” nie można odmówić  tego, iż jest porcją bardzo dobrej rozrywki.

Nadchodzą ważne playoffy sezonu futbolu amerykańskiego, a jedna z drużyn, The Washington Sentinels, rozpoczyna strajk. Zaniepokojony właściciel drużyny ściąga więc legendarnego trenera i daje mu dokładnie tydzień na zbudowanie zastępczej drużyny od podstaw. Dla kibiców i właścicieli cały strajk jest katastrofą, jednak mało kto ma świadomość, że dla sportowych outsiderów z ławki rezerwowych jest to wielka szansa, na którą czekali przez całe życie.


Dlaczego warto zainwestować w dobry sprzęt do Netflixa, HBO Go lub innych tego typu serwisów. O tym dowiesz się z naszego filmu:


Johnny Mnemonic

Ten film jest jest jak połączenie “Hakerów” z “Matrixem”, lecz niewykluczone, że jest jeszcze lepszy. “Johnny Mnemonic” z 1995 roku była nie tylko rolą, która wpisała Reevesa na listę kandydatów do roli Neo w “Matrixie”, ale i pozwoliła pozostawić mu po sobie ślad w kulturze cyberpunk.

Akcja filmu dzieje się w 2021 roku. Cyfrowe dane nie są dostępne – telefony, satelity i komputery są nieustannie hakowane, a cenne informacje dostają się w niepowołane ręce (brzmi znajomo?). Jedynym sposobem na bezpieczne przekazywanie tajnych wiadomości są kurierzy danych, którzy ładują informację bezpośrednio do specjalnego miejsca w mózgu i skutecznie przenoszą je do adresatów. Jednym z nich jest Johnny, który trafia na bardzo niebezpieczne zadanie i jeśli go nie wykona, jego głowa ulegnie autodetonacji.

 

A jeżeli szukasz sprzętu audio i masz pytania na jego temat, skontaktuj się z najbliższym salonem Top Hi-Fi & Video Design – nasi specjaliści chętnie doradzą i pomogą wybrać najlepszy sprzęt, zgodny z Twoimi oczekiwaniami. Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: