Poprzedni
Następny

Amplituner AV do kina domowego i do stereo – test Yamahy MusicCast RX-V6A

Poszerzając swoją gamę produktową o amplituner kina domowego MusicCast RX-V6A Yamaha odpowiedziała na potrzeby zarówno miłośników nowoczesnych rozwiązań, jak i tradycjonalistów. Możliwości brzmieniowe tej konstrukcji sprawdziła redakcja „Audiostereo”, odwiedzając nasz salon przy ul. Romaszewskiego 6 w Warszawie.

Amplituner AV MusicCast RX-V6A jest jedną z dwóch nowych konstrukcji Yamahy z podstawowej linii urządzeń kina domowego. Jednak określenie „podstawowy” w odniesieniu do tych modeli służy wyłącznie odróżnieniu ich od amplitunerów AV z referencyjnej serii Aventage. Potwierdzeniem faktu, że mamy do czynienia z zaawansowaną konstrukcją może być m.in. obecność szeregu rozwiązań dla graczy, możliwości symulacji słynnych na całym świecie sal odsłuchowych, dostęp do całej gamy trybów dźwiękowych, a także bogactwo złączy, w tym gniazdo wyzwalacza, port Ethernet, HDMI i USB, a także wejścia liniowe wraz z gramofonowym.

Yamaha przyzwyczaiła swoich użytkowników do tego, że bogactwo funkcji i złączy idzie w parze z wysoką jakością dźwięku. Najnowszy amplituner AV Yamahy idzie o krok dalej i zachwyca brzmieniem zarówno wielokanałowego, jak i stereofonicznego, szczególnie w odniesieniu do materiałów zapisanych w plikach wysokiej rozdzielczości, co potwierdziły materiały koncertowe.

„Niezależnie czy na scenie królowała Metallica, czy australijscy emeryci z AC/DC, za każdym razem ryk otaczającej publiczności wywoływał ciarki na plecach, a potężne riffy okraszone nawałnicą perkusyjnych pasaży nie pozwalały nawet na chwilę wytchnienia” – zauważa recenzent Marcin Olszewski i dodaje: „Jeśli dodamy do tego efekty pirotechniczne i tzw. oprawę, coraz bardziej utwierdzałem się w przekonaniu, że to całe, nieco pobłażliwie traktowane przeze mnie do tej pory „kino domowe”, wcale nie jest takie złe”.

Bez wątpienia duży udział w uzyskaniu fantastycznego brzmienia miały także kolumny głośnikowe Bowers & Wilkins 603 S2 Anniversary Edition i pozostałe konstrukcje tego brytyjskiego producenta, które tworzyły system nagłośnieniowy. „Yamaha z Bowersami złapała wiatr w żagle i pokazała pazury nie tylko w kinie domowym, lecz i w stereo, co jasno wskazuje na jej zaskakującą uniwersalność”.

To wszystko sprawia, że wszyscy miłośnicy fantastycznego dźwięku, niezależnie czy poszukujący urządzenia do kina domowego czy też do słuchania muzyki, podczas poszukiwań optymalnego sprzętu powinni wziąć pod uwagę właśnie amplituner AV Yamaha MusicCast RX-V6A.

Cały test tego modelu dostępny jest TUTAJ.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: