Marki: NAD, Indiana Line

C 389 + Tesi 5

As low as 8 299 zł Regular Price 10 397 zł i
/ komplet
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 10397 zł

Wysyłka: w ciągu 24h

Sprawdź szczegóły

Odbiór w salonie: już za godzinę

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 415 zł

Sprawdź szczegóły

Wzmacniacz zintegrowany NAD C 389

NAD C 389 to wzmacniacz zintegrowany, który z powodzeniem może służyć jako centralny punkt wysokiej klasy systemu stereo. Wykorzystując sprawdzoną konstrukcję wzmacniacza HybridDigital UcD firmy NAD oraz ten sam przetwornik cyfrowo-analogowy ESS Sabre, który zastosowano w uznanym wzmacniaczu strumieniowym M33, C 389 dostarczy porywającą dynamikę i znakomitą szczegółowość ze wszystkich źródeł dźwięku.

Wzmacniacz zintegrowany NAD C 389

Dzięki pełnemu zestawowi wejść cyfrowych i analogowych, C 389 może współpracować ze wszystkimi Twoimi urządzeniami źródłowymi. Zastosowano w nim najnowszą generację modułowej technologii MDC (Modular Designs Construction), co ułatwia dodawanie ekscytujących rozwiązań, takich jak strumieniowanie muzyki high-res BluOS i korekcja akustyki pomieszczenia Dirac Live.

Wzmacniacz zintegrowany NAD C 389

Wydajność i moc

Od ponad 50 lat marka NAD jest synonimem wydajności, a C 389 kontynuuje tę tradycję. Stopień wyjściowy wzmacniacz oparty jest na dostosowanej do potrzeb wersji wydajnego układu HybridDigital UcD firmy NAD, z wieloma modułami wzmacniaczy UcD w zbalansowanej konfiguracji mostkowej oraz innowacyjnym zasilaczem impulsowym, który zapewnia duże rezerwy prądu na żądanie. C 389 może dostarczyć moc 130W na kanał w sposób ciągły, z praktycznie niezmierzonymi zniekształceniami i szumem w całym paśmie audio, oraz do 350W na kanał mocy chwilowej, dla bezproblemowej reprodukcji muzycznych transjentów.

Sekcja cyfrowa wyposażona jest w ten sam 32-bitowy/384kHz układ ESS Technology Sabre DAC, stosowany w nagradzanym wzmacniaczu Masters M33 firmy NAD. Znany z wyjątkowo szerokiego zakresu dynamiki, ultra niskiego poziomu szumów i zniekształceń oraz niemal zerowego poziomu jittera zegara, przetwornik C/A ESS Sabre 9028 umożliwia C 389 dostarczenie zdumiewającej czystości i niemal holograficznego obrazu.

Wzmacniacz zintegrowany NAD C 389

Przygotowany na przyszłe rozwiązania

Projektanci wyposażyli C 389 w dwa gniazda rozszerzeń MDC2, dzięki czemu wzmacniacz może pozostać na bieżąco z nowymi osiągnięciami w technologii A/V. Pierwszym modułem MDC2 firmy NAD jest MDC2 BluOS-D, wyposażony w funkcję strumieniowania BluOS high-res multi-room oraz korekcję akustyki pomieszczenia Dirac Live.

MDC2 BluOS-D łączy się z siecią domową poprzez Wi-Fi lub przewodowo poprzez Ethernet. Korzystając z aplikacji BluOS Controller na urządzeniu inteligentnym lub komputerze osobistym, można odtwarzać muzykę z ulubionych serwisów streamingowych i biblioteki muzycznej za pośrednictwem C 389.

BluOS ma zintegrowaną obsługę ponad 20 serwisów, w tym kilku oferujących dźwięk bezstratny i wysokiej rozdzielczości, takich jak Amazon Music HD, Deezer, Idagio, Qobuz i Tidal. Podobnie jak wszystkie komponenty obsługujące BluOS, MDC2 BluOS-D ma możliwość dekodowania i renderowania MQA, co umożliwia strumieniowanie w wysokiej rozdzielczości z Tidal. Obsługuje również Apple AirPlay 2, Spotify Connect i Tidal Connect, a także sterowanie głosowe Amazon Alexa i Google Assistant. Po zainstalowaniu MDC2 BluOS-D, C 389 może być częścią systemu muzycznego multiroom w całym domu, obejmującego aż 64 strefy.

Wzmacniacz zintegrowany NAD C 389

Poprzez przeciwdziałanie powszechnym problemom akustycznym, takim jak fale stojące i odbicia w pomieszczeniu, korekcja akustyki pomieszczenia Dirac Live przekształca wrażenia słuchowe. Podłącz dostarczony mikrofon do portu USB MDC BluOS-D, a następnie uruchom bezpłatną aplikację Dirac Live na urządzeniu inteligentnym lub komputerze osobistym. Dirac Live odtworzy tony testowe przez głośniki, przeanalizuje wyniki, a następnie prześle filtry kompensacyjne do MDC BluOS-D. Będziesz mógł cieszyć się głębszym, bardziej teksturowanym basem, dokładniejszym, obrazowaniem, większą czystością średnich tonów i doskonałym balansem tonalnym.

Bogactwo złącz

C 389 może współpracować ze wszystkimi Twoimi analogowymi i cyfrowymi komponentami źródłowymi. Opcje połączeń obejmują dwa optyczne i dwa współosiowe wejścia cyfrowe oraz dwa zestawy wejść analogowych RCA o poziomie liniowym. Wejścia analogowe posiadają ultra-niskie wzmacniacze buforowe dla większej czystości dźwięku.

Dla entuzjastów winyli, C 389 wyposażono w precyzyjny przedwzmacniacz gramofonowy z obsługą wkładek MM z dokładną korekcją RIAA, wysokimi marginesami przeciążenia i wyjątkowo niskim poziomem szumów. Sekcja gramofonowa wyposażona jest w innowacyjny układ tłumiący szumy infradźwiękowe, które są zawsze obecne podczas odtwarzania płyt winylowych, bez wpływu na jakość basu.

Wzmacniacz zintegrowany NAD C 389

W przypadku filmów i telewizji C 389 jest wyposażony w wejście HDMI eARC, dzięki czemu można odtwarzać dźwięk z telewizora, jednocześnie kontrolując głośność za pomocą pilota TV. Dzięki dwóm wyjściom subwoofera C 389 może służyć jako centrum 2.1- lub 2.2-kanałowego systemu do odtwarzania muzyki i filmów. Po zainstalowaniu MDC2 BluOS-D można ustawić częstotliwość zwrotnicy za pomocą aplikacji BluOS, aby uzyskać płynne połączenie między subwooferami i głównymi kolumnami.

Ponadto C 389 ma dedykowany wzmacniacz słuchawkowy o niskiej impedancji wyjściowej i bardzo wysokiej zdolności napięciowej, co sprawia, że pasuje nawet do wymagających słuchawek studyjnych. Wzmacniacz obsługuje też dwukierunkową łączność Bluetooth z obsługą kodeka aptX-HD firmy Qualcomm, umożliwiający 24-bitowe strumieniowanie ze smartfona lub tabletu oraz bezprzewodowe odtwarzanie przez słuchawki i głośniki Bluetooth.

Prawdziwie ponadczasowy

Bazując na pięciu dekadach innowacji w projektowaniu wzmacniaczy, wzmacniacz C 389 HybridDigital DAC firmy NAD oferuje audiofilskie osiągi, elastyczne możliwości podłączenia, wiodące w swojej klasie możliwości rozbudowy i długoterminową wartość. Dzięki precyzyjnej kontroli głośności, układom o ultra niskim poziomie szumów oraz najnowocześniejszej konstrukcji wzmacniacza, C 389 może dostarczyć cudownie wyrafinowany dźwięk o realistycznym poziomie odsłuchu przez praktycznie każde kolumny. Przyszłościowa technologia MDC2 sprawia, że możesz zaktualizować swój C 389 o ekscytujące funkcje, takie jak strumieniowe przesyłanie muzyki do wielu pomieszczeń i automatyczna korekcja akustyki pomieszczenia.

Wzmacniacz zintegrowany NAD C 389

Najważniejsze parametry

 • Wzmacniacz HybridDigital UcD w pełni zbalansowanej konfiguracji mostkowej
 • Moc ciągła: 130 W na kanał przy 8/4 omach
 • Moc chwilowa: 210 W przy 8 omach, 300 W przy 4 omach, 350 W na kanał
 • Dwa porty MDC2 dla rozszerzenia funkcjonalności
 • Opcjonalny moduł MDC2 BluOS-D umożliwia strumieniowanie muzyki BluOS Hi-Res w trybie multiroom oraz korekcję akustyki pomieszczenia Dirac Live
 • Wolny od zakłóceń 32-bit/384kHz przetwornik C/A ESS Sabre 9028
 • Ultra-niskoszumowy przedwzmacniacz gramofonowy MM z układem filtracji infradźwiękowej
 • Dwa optyczne i dwa koncentryczne wejścia cyfrowe
 • Wejście HDMI-eARC
 • Dwie pary wejść analogowych o poziomie liniowym z ultra-niskoszumowymi wzmacniaczami buforowymi
 • Dwa zestawy wyjść głośnikowych
 • Dwukierunkowy Bluetooth Qualcomm aptX HD
 • Dwa wyjścia dla subwoofera
 • Dedykowany wzmacniacz słuchawkowy
 • Pilot IR, 12V Trigger in/out, IR in/out, RS-232 Serial port
 • Bezproblemowa integracja z systemami sterowania inteligentnym domem, takimi jak Control4, Crestron, RTI, URC, Lutron i Elan

Kolumny podłogowe Indiana Line 5

Tesi 5 to wyrafinowana techniczne, a jednocześnie prosta i wydajna podłogowa kolumna głośnikowa z najnowszej odsłony serii Tesi. Ta 2,5-drożna konstrukcja jest ewolucją modelu Tesi 561 i wykorzystuje wiele innowacyjnych rozwiązań technicznych, które zadebiutowały we flagowej serii Indiana Line Diva. Wprowadzone zmiany idą w parze z racjonalnym wykorzystaniem podzespołów, w efekcie czego Tesi 5 zapewnia nadzwyczaj dobry, czysty i otwarty dźwięk przy zachowaniu atrakcyjnej ceny. Jest świetną propozycją dla wszystkich tych, którzy poszukują kolumn podłogowych o prostym, lecz nowoczesnym wzornictwie i uniwersalnym brzmieniu.

Wzmocniona wewnętrznie obudowa

Skrzynia modelu Tesi 5 jest wzmocniona trzema solidnymi, poziomymi wręgami, które minimalizują niechciane drgania ścian obudowy i redukują fale stojące powstające wewnątrz kolumny. Przyczynia się to do słyszalnej poprawy klarowności i przestrzenności brzmienia, zwłaszcza w zakresie średnich tonów. Co więcej, umieszczony z przodu otwór bas refleks pozwala na ustawienie głośników nawet blisko ściany. Tesi 5 sprawdzi się najlepiej w średnich i większych pomieszczeniach – o powierzchni od 16 do 25 m2.

Zrównoważone i dynamiczne brzmienie

W Tesi 5 znalazły się trzy przetworniki: 26-milimetrowy tweeter, 160-milimetrowy przetwornik nisko-średniotonowy oraz jednostka niskotonowa o średnicy 160 mm. Głośnik wysokotonowy wyróżnia się teraz nowym, prostokątnym frontem, który nawiązuje do najwyższej serii Diva i świetnie współgra z designem pierścieni maskujących kosze głośnikowe. Pozostałe dwa przetworniki wykorzystują membrany z polipropylenu domieszkowanego miką, który w przypadku woofera zastąpił membranę papierową. Zastosowane rozwiązania przełożyły się na zrównoważone i dynamiczne brzmienie.

Membrana polipropylenowa z miką

Membrany przetwornika nisko-średniotonowego oraz woofera zostały wykonane z polipropylenu – niezwykle uniwersalnego i cenionego materiału, który w przypadku głośnika niskotonowego zastąpił celulozową pulpę. Dla zwiększenia sztywności membrany i oddania najdrobniejszych brzmieniowych detali, polipropylen jest domieszkowany minerałem o nazwie mika. Dzięki temu można cieszyć się bardziej precyzyjnym i angażującym brzmieniem swojej ulubionej muzyki. Wewnątrz membran 160 mm przetworników umieszczono korektor fazy, który odpowiada za szerokie rozpraszanie środka pasma częstotliwości akustycznych.

Górny resor Dual-Wave

Rozwiązanie zastosowane po raz pierwszy w serii Diva teraz trafiło także do kolumn Tesi. Górny resor Dual-Wave znajduje się w parze 160-mm przetworników. To wyjątkowe, precyzyjnie zaprojektowane zawieszenie górne poszerza zakres liniowej pracy głośnika oraz zmniejsza zniekształcenia w zakresie basu, a co za tym idzie, tzw. zniekształcenia intermodulacyjne. Przekłada się to na zdecydowanie lepsze brzmienie – z czystszym, mocniejszym basem i lepiej artykułowaną średnicą. Można to odczuć zwłaszcza podczas słuchania instrumentów perkusyjnych, strunowych i akustycznych.

Zaprojektowana od nowa zwrotnica

Wolnostojące kolumny Tesi 5 korzystają z zaprojektowanej od nowa i wysoce zoptymalizowanej zwrotnicy. Topologia obwodu, liczba zastosowanych komponentów i ich parametry zostały dokładnie wyselekcjonowane do obudowy kolumny i zastosowanych w niej przetworników. Pozwoliło to zmniejszyć straty mocy oraz uzyskać wyrównane pasmo przenoszenia i niski poziom zniekształceń, przy wysokiej efektywności. Dzięki minimum impedancyjnemu wynoszącemu 4 omy kolumny Tesi 5 mogą współpracować z każdym wzmacniaczem.

Zoptymalizowane układy magnetyczne przetworników

Układy magnetyczne dwóch przetworników – niskotonowego i nisko-średniotonowego – zostały zaczerpnięte z referencyjnej serii Diva i zoptymalizowane z użyciem najnowocześniejszych metod projektowych. Charakteryzują się dużym skokiem liniowym oraz utrzymują stabilne parametry w jak najszerszym zakresie amplitudy i częstotliwości. Dodatkowo poprawie uległy dynamika i efektywność odtwarzanego basu, co jest zasługą zdecydowanie większych niż w poprzednim modelu napędów magnetycznych. Tak jak we wcześniejszych kolumnach Indiana Line, indukcyjność napędów jest linearyzowana z pomocą aluminiowych pierścieni, teraz umieszczonych w obydwu 160 mm przetwornikach. Przekłada się to na bardziej czytelny i klarowny dźwięk – nawet przy dużej głośności.

Atrakcyjne wykończenie

Kolumny Tesi 5 zostały zaprojektowane tak, aby połączyć uniwersalne, emocjonujące brzmienie z atrakcyjnym i klasycznym designem. Cechują się skromnym, a jednocześnie stylowym wykończeniem PVC. Do wyboru są trzy wersje kolorystyczne: biała, czarna (czarny dąb) i mokka. Dzięki temu głośniki doskonale wkomponują się w aranżację praktycznie dowolnego wnętrza. Estetyczny charakter modelu Tesi 5 dopełniają magnetycznie mocowane maskownice oraz obudowa z MDF z lekko zaokrąglonymi krawędziami.

Najważniejsze cechy:

 • 2,5-drożna kolumna podłogowa
 • 26 mm kopułka wysokotonowa
 • 160 mm woofer i 160 mm przetwornik nisko-średniotonowy z membraną z polipropylenu domieszkowanego miką
 • Nowy front głośnika wysokotonowego i pierścienie maskujące kosze głośnikowe
 • Autorskie zawieszenie Dual-Wave pary 160 mm przetworników
 • Obudowa bas refleks z otworem z przodu
 • Solidnie wzmocniona obudowa z MDF z zaokrąglonymi narożnikami
 • Zwrotnica zoptymalizowana z wykorzystaniem najnowszych metod projektowych
 • Usprawnione układy napędowe 160 mm przetworników
 • Magnetycznie mocowane maskownice
 • Pasmo przenoszenia: 35 – 22 000 Hz
 • Sugerowana moc wzmacniacza: 30 – 150 W
 • Trzy wersje kolorystyczne: biała, czarna (czarny dąb) i mokka
 • Wymiary (W x Sz x G): 900 x 180 x 300 mm
 • Masa: 13,5 kg

Specyfikacja NAD C 389 + Tesi 5

C 389
Moc wyjściowa2 x 130 W
Pasmo przenoszenia20 Hz – 20 kHz ±0.3 dB
Stosunek sygnał/szumLine-in, Pre-out: >106dB (IHF; A-weighted, ref. 500 mV out, unity gain); Line-in, speaker-out: >95 dB (A-weighted, 500 mV input, ref. 1 W out in 8 ohms)
Zniekształcenia THDLine-in, Pre-out: <0.002 % @ 2 V out; Line-in, speaker-out: <0.02% (250 mW to 130 W, 8 ohms and 4 ohms)
PilotTak
Pobór mocy (standby)0.5 W
Wymiary (S x W x G) mm435 x 100 x 390
Waga kg8.7
InneDwa porty MDC2; Jitter-free 32-bit/384kHz ESS Sabre 9028 DAC; HDMI-eARC; Qualcomm aptX HD Bluetooth
Tesi 5 (czarny)
System2.5-drożny
ObudowaBass-reflex
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa30 - 150 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy160 mm
Przetwornik średniotonowy160 mm
Przetwornik wysokotonowy26 mm
Pasmo przenoszenia35 - 22000 Hz
Skuteczność92 dB (2.83 V / 1 m)
Częstotliwość podziału600/3000 Hz
Wymiary (S x W x G) mm180 x 900 x 300
Waga kg13.5
Wersje wykończeniaBiały, Czarny, Mokka
Impedancja4 Ohm, 5 Ohm, 6 Ohm, 8 Ohm

Opinie o NAD C 389 + Tesi 5

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: