Marki: Bowers & Wilkins, Rotel

RA-1592 + BW 703 S2

ROTEL RA-1592

Rotel RA-1592 jest najbardziej wyrafinowanym wzmacniaczem zintegrowanym w ponad 55-letniej historii tego japońskiego producenta. W tej najnowszej konstrukcji projektanci zawarli swoje bogate doświadczenie w budowaniu wysokiej klasy sprzętu audio, gwarantując tym samym najwyższy poziom doskonałości muzycznej. Dzięki temu, ta niezwykle wszechstronna konstrukcja spełnia wymagania nawet najbardziej wymagających miłośników muzyki.

Podczas projektowania RA-1592 konstruktorzy zastosowali rozwiązania, dzięki którym znane już modele – przedwzmacniacz RC-1590 i końcówka mocy RB-1590 – zdobyły wiele nagród i uznanie wśród rzeszy audiofili. Zwarta, elegancka obudowa skrywa układ końcówki mocy, która pracuje w klasie AB i dostarcza potężną moc 200 W na kanał, co pozwala wzmacniaczowi współpracować z praktycznie dowolnymi kolumnami głośnikowymi. Potwierdzeniem wysokiego poziomu zaawansowania konstrukcji jest również układ zasilania. Jego kluczowym elementem jest opracowany przez Rotela transformator toroidalny. Moduł ten w połączeniu z kondensatorami foliowymi gwarantuje, że wzmacniaczowi nigdy nie zabraknie siły do odwzorowania nawet najbardziej zróżnicowanych dynamicznie utworów.

Z końcówką mocy ściśle współpracuje sekcja przedwzmacniacza, wykorzystująca m.in. doskonały przetwornik cyfrowo-analogowy AKM (768 kHz/32 bity) i najwyższej jakości stopnie analogowe. Moduł przetwornika i towarzyszące układy wspierają szeroką gamę źródeł wejściowych, w tym PC-USB (192 kHz/24 bity) kompatybilne z DSD, trzy cyfrowe wejścia koncentryczne oraz trzy cyfrowe wejścia optyczne. Wszechstronność urządzenia zwiększają wbudowany moduł łączności bezprzewodowej Bluetooth aptX i umieszczony na frontowym panelu port USB, który umożliwia m.in. podłączenie iPoda. Miłośników analogowego brzmienia ucieszy obecność wejścia gramofonowego (MM), zbalansowanego połączenia XLR oraz trzech analogowych wejść RCA.

Dowiedz się więcej o wzmacniaczu ROTEL RA-1592

 

Bowers & Wilkins 703 S2

Ta postawna kolumna podłogowa wypełni nawet duże pomieszczenia szczegółowym i niezwykle realistycznym dźwiękiem. Jej konstrukcja łączy w sobie elegancki design i nowoczesne rozwiązania techniczne.

Bowers & Wilkins 703 S2 Lifestyle

Najważniejsze cechy:

 • Konstrukcja trójdrożna z obudową bas-refleks
 • Kolumna podłogowa do dużych pomieszczeń
 • 25 mm głośnik wysokotonowy Carbon Dome™
 • 150 mm głośnik średniotonowy FST z membraną Continuum™
 • Głośnik średniotonowy izolowany mechanicznie od obudowy
 • 165 mm głośniki niskotonowe z membranami Aerofoil™
 • Flowport™
 • Trzy dostępne wykończenia: Satynowa Biel, Lśniąca Czerń i Różany
 

Bowers & Wilkins 700 S2 Tweeter Drive UnitGłośnik wysokotonowy Carbon Dome™ to zupełnie nowe opracowanie, stworzone na potrzeby najnowszej serii 700 S2. Pokrycie membrany węglem, oprócz korzyści akustycznych, nadaje jej bardzo charakterystycznego wyglądu.


 

Specyfikacja Rotel RA-1592 + BW 703 S2

RA-1592-Black
Wymiary (S x W x G) mm431 x 144 x 425
Waga kg16.8
703 S2 czarny połysk
System3-drożny
ObudowaBass-reflex
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa30 - 200 W 8Ω
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy2x 165 mm, membrany o profilu Aerofoil
Przetwornik średniotonowy150 mm, membrana Continuum
Przetwornik wysokotonowy25 mm, Carbon Dome
Pasmo przenoszenia46Hz - 28kHz ±3dB
Skuteczność89dB spl (2.83VRMS, 1m)
Wymiary (S x W x G) mm320 x 1025 x 370
Waga kg25
Wersje wykończeniaCzarny połysk
Impedancja8 Ohm

Polecane Produkty

Akcesoria do Rotel RA-1592 + BW 703 S2

Opinie o Rotel RA-1592 + BW 703 S2

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(3 oceny)

 • 5 3
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

3 opinie

 1. Adam Gortat

  Ocena:
  Ocena: 5
  Gra u mnie ten zestawik od kilku tygodni. Jestem zachwycony. Warto było odsłuchać kilku zestawów przed zakupem, bo na oku miałem zupełnie co innego. Opinie w internecie to jednak co innego niż odsłuchać samemu. Każdy ma przecież inne preferencje, słucha innej muzyki. Dla mnie ten zestaw jest przede wszystkim uniwersalny i z każdym gatunkiem muzycznym radzi sobie bardzo dobrze. Lubię posłuchać jazzu ale także dołożyć do pieca Metallicą. Właśnie dlatego ten zestaw wybrałem spośród kilku odsłuchiwanych. Za odtwarzacz pracuje u mnie Bluesound Node 2i wykorzystując DAC w Rotelu. Zestaw gra w salonie 40 metrowym. Od kolumn siedzę w odległości około 3,5-4 metry. Po położeniu dywanu przed kolumnami zestaw zaczął grać spokojniej. Akustyki niestety nie mam super. Zanim dobrałem odtwarzacz Bluesounda, to muzyki słuchałem z Tidala z telefonu poprzez bluetooth i dźwięk nawet był znośny. Jednak zakup odtwarzacz zwolnił telefon, dodał jakości i kolejnych funkcjonalności jak odtwarzanie z dysku sieciowego, czy radia internetowego.
 2. Greg

  Ocena:
  Ocena: 5
  Bardzo umiejętnie dopasowane komponenty. Miałem okazję odsłuchać w salonie ten zestaw i np. w stosunku do tańszego modelu wzmacniacza tutaj dźwięk mi się podobał dużo bardziej. Poza słyszalnie lepszym panowaniem nad kolumnami, a szczególnie basem, sporo lepiej zagrało mi też na wysokich tonach. Przestrzeń i stereofonia sporo lepsza. Do tych kolumn zdecydowanie dołożyć do właśnie modelu RA-1592. Na pochwałę zasługuje także jakość wbudowanego przetwornika cyfrowego. Mam podłączonego Bluesounda Node 2i i z dac w Rotelu gra nieporównywalnie lepiej niż z wyjść rca.
 3. Rafał Tomczak

  Ocena:
  Ocena: 5
  Wybrałem ten zestaw, bo zagrał najbardziej uniwersalnie ze wszystkich mi prezentowanych. W domu rozstrzał gatunkowy muzyki mamy bardzo duży i szukałem setu, który przede wszystkim poradzi sobie dobrze z każdą muzyką. Na kolumnach Bowersa można posłuchać bez problemu i zmęczenia muzyki filmowej, klasycznej, jazzu, czy także cięższych brzmień jak np. Metallica czy Iron Maiden. Trochę poczytałem przed wizyta w salonie i zestawienie Rotela i B&W jest dość popularne od dawna. Faktycznie, mogę potwierdzić, że gra to bardzo dobrze. W moim salonie ok 38 metrowym te kolumny zagrały pełnią życia. Warto je odsunąć od tylnej ściany na chociaż 40 cm. Daje to korzystny efekt. Dźwięk jest bardziej trójwymiarowy. Miałem trochę problemów z basem i tutaj muszę przyznać, że pomogły i to bardzo nóżki antywibracyjne od Iso Acoustics. Gram z sieci, głównie Tidal i radio internetowe, a w tej roli świetnie sprawdził się Bluesound Node 2i wpięty kablem Koaksjalnym do Rotela.

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: