Marka: Rotel

RA-1592 (wyprzedaż)

Rotel RA-1592

Produkt wyprzedażowy, w pełni sprawny, pochodzi z ekspozycji 

Rotel RA-1592 jest najbardziej wyrafinowanym wzmacniaczem zintegrowanym w ponad 55-letniej historii tego japońskiego producenta. W tej najnowszej konstrukcji projektanci zawarli swoje bogate doświadczenie w budowaniu wysokiej klasy sprzętu audio, gwarantując tym samym najwyższy poziom doskonałości muzycznej. Dzięki temu, ta niezwykle wszechstronna konstrukcja spełnia wymagania nawet najbardziej wymagających miłośników muzyki.

Podczas projektowania RA-1592 konstruktorzy zastosowali rozwiązania, dzięki którym znane już modele – przedwzmacniacz RC-1590 i końcówka mocy RB-1590 – zdobyły wiele nagród i uznanie wśród rzeszy audiofili. Zwarta, elegancka obudowa skrywa układ końcówki mocy, która pracuje w klasie AB i dostarcza potężną moc 200 W na kanał, co pozwala wzmacniaczowi współpracować z praktycznie dowolnymi kolumnami głośnikowymi. Potwierdzeniem wysokiego poziomu zaawansowania konstrukcji jest również układ zasilania. Jego kluczowym elementem jest opracowany przez Rotela transformator toroidalny. Moduł ten w połączeniu z kondensatorami foliowymi gwarantuje, że wzmacniaczowi nigdy nie zabraknie siły do odwzorowania nawet najbardziej zróżnicowanych dynamicznie utworów.


Z końcówką mocy ściśle współpracuje sekcja przedwzmacniacza, wykorzystująca m.in. doskonały przetwornik cyfrowo-analogowy AKM (768 kHz/32 bity) i najwyższej jakości stopnie analogowe. Moduł przetwornika i towarzyszące układy wspierają szeroką gamę źródeł wejściowych, w tym PC-USB (192 kHz/24 bity) kompatybilne z DSD, trzy cyfrowe wejścia koncentryczne oraz trzy cyfrowe wejścia optyczne. Wszechstronność urządzenia zwiększają wbudowany moduł łączności bezprzewodowej Bluetooth aptX i umieszczony na frontowym panelu port USB, który umożliwia m.in. podłączenie iPoda. Miłośników analogowego brzmienia ucieszy obecność wejścia gramofonowego (MM), zbalansowanego połączenia XLR oraz trzech analogowych wejść RCA.

Funkcjonalność modelu zwiększają wyjście przedwzmacniacza (RCA), dwa wyjścia subwooferowe i dwie pary zacisków głośnikowych (A-B). Te ostatnie można wykorzystać do połączenia bi-wiring lub do nagłośnienia dwóch pomieszczeń. Możliwości instalacyjne urządzenia zwiększają również port RS 232, wyjścia wyzwalacza i wejście zdalnego sterowania. Dopełnieniem zalet RA-1592 są wbudowane układy zabezpieczające, np. przed przeciążeniem prądowym i przegrzaniem, co chroni układy elektroniczne urządzenia i podłączone kolumny głośnikowe.

Specyfikacja Rotel RA-1592 (wyprzedaż)

Wymiary (S x W x G) mm431 x 144 x 425
Waga kg16.8

Opinie o Rotel RA-1592 (wyprzedaż)

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(3 oceny)

 • 5 3
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

3 opinie

 1. Adrianek505

  Ocena:
  Ocena: 5
  Ja swojego króliczka dogoniłem, a jest nim Rotel RA-1592 z tymi właśnie kolumnami. Ten zestaw gra dokładnie tak jak sobie założyłem. Jest mocno, energicznie, ale i selektywnie. Świetnie przy spokojnej jak i mocniejszej muzie. Kolumny wykonane bardzo ładnie. Przesiadłem się na nie z Elaca FS147 i był to przeskok, nie krok do przodu. Solano potrzebują jednak wydajnego wzmacniacza, aby pokazać na co je stać. 200w/kanał z Rotela chyba je zaspokaja w 100%. Obojętnie czy odpalę gramofon, czy coś z sieci zestaw gra przepięknie. Dzięki za pomoc Top Hi-Fi
 2. Noras

  Ocena:
  Ocena: 5
  Wzmacniacz Rotela zakupiłem w zestawie z kolumnami Elac Vela 408. Przed decyzją odsłuchałem jeszcze kilka innych zestawów w podobnej cenie i ten zestaw najbardziej spodobał mi się przy tych ciut gorzej zrealizowanych kawałkach rockowych i popowych. Tutaj po prostu tak bardzo nie słychać niedociągłości przy realizacji. Zestaw gra u mnie w trudnych warunkach akustycznych. Salon o powierzchni 40 metrów z antresolą. Akustyka jak w kościele :P Ten zestaw zagrał na tyle dobrze, że się na niego zdecydowałem i nie żałuję. Jako źródło dokupiłem odtwarzacz CD Rotel RCD-1572 i Bluesound Node 2i.
 3. Omnibus

  Ocena:
  Ocena: 5
  Duży, ciężki, zbudowany jak trzeba wzmacniacz. Mocy jest sporo. Okiełzna większość kolumn na rynku. U mnie z B&W CM10 radzi sobie wybornie. Okiełznał czasami nadto świszczącą górę pasma. Na dole dołożył miękkości i spokoju. Zestawienie Rotela z B&W zawsze było ciekawe i takie pewne. Polecam

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: