Marka: Bowers & Wilkins

703 S2 czarny połysk

Bowers & Wilkins 703 S2

Promocyjna cena dotyczy egzemplarzy, które mogą pochodzić z ekspozycji i nosić ślady użytkowania, prosimy o kontakt z wybranym salonem przed dokonaniem zakupu.

Ta postawna kolumna podłogowa wypełni nawet duże pomieszczenia szczegółowym i niezwykle realistycznym dźwiękiem. Jej konstrukcja łączy w sobie elegancki design i nowoczesne rozwiązania techniczne.

Bowers & Wilkins 703 S2 Lifestyle

Najważniejsze cechy:

 • Konstrukcja trójdrożna z obudową bas-refleks
 • Kolumna podłogowa do dużych pomieszczeń
 • 25 mm głośnik wysokotonowy Carbon Dome™
 • 150 mm głośnik średniotonowy FST z membraną Continuum™
 • Głośnik średniotonowy izolowany mechanicznie od obudowy
 • 165 mm głośniki niskotonowe z membranami Aerofoil™
 • Flowport™
 • Trzy dostępne wykończenia: Satynowa Biel, Lśniąca Czerń i Różany
 

Bowers & Wilkins 700 S2 Tweeter Drive UnitGłośnik wysokotonowy Carbon Dome™ to zupełnie nowe opracowanie, stworzone na potrzeby najnowszej serii 700 S2. Pokrycie membrany węglem, oprócz korzyści akustycznych, nadaje jej bardzo charakterystycznego wyglądu.


Konstrukcja modelu 703 S2 bazuje na rozwiązaniach zaczerpniętych z flagowej serii 800 Diamond, oraz tych, opracowanych specjalnie na potrzeby nowej serii 700 S2. Inżynierowie Bowers & Wilkins poświęcili wiele tysięcy godzin żmudnej pracy, żeby stworzyć zupełnie nową linię kolumn, która wyznacza standardy w swojej klasie. Głośnik wysokotonowy to zupełnie nowa konstrukcja, zastępująca swojego poprzednika Aluminium Double Dome™Carbon Dome™, bo tak się nazywa najnowsze rozwiązanie brytyjskiej firmy to aluminiowa kopułka wysokotonowa napylana cienką warstwą węgla. Dodatkowo, od tyłu umieszczono na niej pierścieniem z węgla. Pozwoliło to na uzyskanie wyższego pasma przenoszenia, a w rezultacie, czystszej i dokładniejszej góry pasma.

Bowers & Wilkins 700 S2 głośnik średniotonowy FST ContinuumGłośnik średniotonowy FST™ Continuum™ to efekt wieloletnich prac i tysięcy godzin odsłuchów. Widać szczegóły nowego, aluminiowego kosza, który jest jedną z wielu innowacji w tym głośniku.

Głośnik średniotonowy w tej kolumnie to zupełnie nowa jednostka, bazująca na opracowanej dla potrzeb serii 800 Diamond membranie Continuum™. Nowy materiał charakteryzuje się lepszą sztywnością i lepszym wewnętrznym tłumieniem, niż poprzednio używany Kevlar™. Nowością jest również kosz zastosowany w nowym głośniku średniotonowym. Zaprojektowano go z pomocą oprogramowania FEA, co pozwoliło zoptymalizować jego budowę pod kątem sztywności i kontroli własnych rezonansów. Cała konstrukcja jest izolowana mechanicznie od obudowy, aby zminimalizować podbarwienia, wywołane drganiami obudowy. Zawieszenie FST™ zostało zoptymalizowane pod względem pracy w zakresie średnich częstotliwości. Efektem jest jeden z najdoskonalszych głośników średniotonowych na rynku. Średnie tony odtwarzane przez te kolumny wyróżnia się brakiem podkolorowań i niezwykłą namacalnością.

Bowers & Wilkins 700 S2 głośnik niskotonowy AerofoilGłośnik niskotonowy z membraną Aerofoil to rozwiązanie zaczerpnięte z referencyjnej serii 800 Diamond. Na zdjęciu widać jak dobrą wentylacją dysponuje ta konstrukcja.

Dwa głośniki niskotonowe o średnicy 165 mm zastosowane w modelu 703 S2 posiadają membrany Aerofoil, rozwiązanie zaczerpnięte ze szczytowej serii 800 Diamond. Ich zmienny przekrój pozwala na zachowanie wysokiej sztywności w połączeniu z niską masą własną. Konstrukcja tej membrany jest kanapkowa, zewnętrzne okładziny wykonane zostały z papieru, środek jest wypełniony tworzywem EPS. Głośniki pracują razem z tunelem Flowport, który pozwala uniknąć podbarwień dołu pasma, jednocześnie zachowując zalety układu bas-refleks. Te głośniki oferują czysty i potężny bas, który sprawi, że słuchanie muzyki będzie prawdziwym przeżyciem.

Specyfikacja Bowers & Wilkins 703 S2 czarny połysk

System3-drożny
ObudowaBass-reflex
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa30 - 200 W 8Ω
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy2x 165 mm, membrany o profilu Aerofoil
Przetwornik średniotonowy150 mm, membrana Continuum
Przetwornik wysokotonowy25 mm, Carbon Dome
Pasmo przenoszenia46Hz - 28kHz ±3dB
Skuteczność89dB spl (2.83VRMS, 1m)
Wymiary (S x W x G) mm320 x 1025 x 370
Waga kg25
Wersje wykończeniaCzarny połysk
Impedancja8 Ohm

Polecane Produkty

Akcesoria do Bowers & Wilkins 703 S2 czarny połysk

Opinie o Bowers & Wilkins 703 S2 czarny połysk

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(6 ocen)

 • 5 6
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

6 opinii

 1. Paweł

  Ocena:
  Ocena: 5
  Dżwięk, jakość wykonania na najwyższym poziomie. Skorzystałem z promocyjnej ceny (obecnie) super okazja. Obsługa zamówienia przez Top HiFi pełen profesjonalizm. POLECAM satysfakcja gwarantowana. 2. Nikodem

  Ocena:
  Ocena: 5
  Wygląd podobny, dźwięk totalnie na innym poziomie. Bardziej dostojny, barwniejszy. Jak nie B&W do których byłem przyzwyczajony. Miałem wcześniej 603s3. Przepaść. W połączeniu z Rotelem RA-1572 mk2 dźwięk najbardziej mi się podobał, a w zestawie z odtwarzaczem RCD-1572 mk2 zagrało super, a cena mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła.
 3. Feniks

  Ocena:
  Ocena: 5
  Wyglądają niby podobnie do serii 603, głośniki prawie identyczne, a brzmienie z zupełnie innej ligi. Na odsłuch przyniosłem swój wzmacniacz Musical Fidelity M6SI. Długo słuchałem i porównywałem z innymi kolumnami, jednak Bowersy od początku spodobały mi się najbardziej i ostatecznie wylądowały u mnie. Zagrały z największym rozmachem. Świetny i szybki bas oraz bardzo przestrzenna góra. Po ok 2 miesiącach grania w domu mogę podpowiedzieć, że warto podmienić fabryczne blaszane zwory na odcinki z przewodu głośnikowego no i warto wkręcić zamiast fabrycznych kolców Iso Acoustics Gaia. To co dzieje się po takim upgreadzie jest nie do opisania. Przyrost jakościowy o 100%. Żaden przewód, żaden gadżet nigdy nie zrobił na mnie takiego wrażenia. Aż tak tanie to nie jest, ale warto chociaż wypożyczyć na testy. Podejrzewam, że i tak już zostaną. Tak było w moim przypadku.
 4. Mariusz

  Ocena:
  Ocena: 5
  Grają u mnie od tygodnia z elektronika Nada; C388 z modułem Bluesound i modułem HDMI. Sprzęt sprawuje się świetnie, jest bardzo wygodny w obsłudze. Dźwięk jest klarownym, dynamiczny, z pazurem. Basik jest szybki i precyzyjny z niezłym wykopem. Kolumny wybrałem w kolorze piano black. Wyglądają dostojnie i pasują do nowoczesnego designu w salonie. Czysta forma bez żadnych otworów na kołki maskownic, dziura bass reflex z tyłu. Minimalizm w czystej formie. 5 lat gwarancji od producenta. Klasowy sprzęt.
 5. Ryba Rychu

  Ocena:
  Ocena: 5
  To już moje czwarte kolumny od tego producenta i po przesiadce z serii 600 widzę, a właściwie słyszę sporą różnicę. Przyrost jakości ogromny. Z wzmacniaczem Luxman L-505 grają wyśmienicie. Potencjał tych kolumn usłyszałem już jakiś czas temu, ponieważ wcześniej grałem na starym Rotelu 980BX.
 6. Pawlak

  Ocena:
  Ocena: 5
  Dwa razy droższe od modelu 603… Seria 700 wykończona jest lakierem, seria 600 nie. Głośniki wyglądają bardzo podobnie. Pozory jednak mogą mylić. Wyższa seria gra zdecydowanie lepiej. Testowałem na Yamasze A-S1100, Rotelu RA-1572 i Nadzie C388. Na wszystkich piecach różnica na korzyść wyższego modelu była moim zdaniem warta dopłaty. Dla mnie najlepiej zagrały z Nadem, jednak kolega z którym byłem na odsłuchu preferował połączenie z Rotelem. Podsumowując: bardzo uniwersalne kolumny radzące sobie z każdym repertuarem. Można na nich posłuchać na prawdę głośno bez zniekształceń dźwięku. Wytrzymają sporo. Jakość wykończenia adekwatna do tej półki cenowej. W zestawie kolce oraz silikonowe nóżki. Gwarancja 5 lat. Wybór na lata.

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: