Sprawdź dlaczego warto przyjść do naszych salonów

Michi X5 – wzmacniacz zintegrowany

Michi X5 to najnowszy wzmacniacz zintegrowany, który wyznacza standardy pod względem wydajności. Konstrukcja ta zapewnia niesamowite 600 W mocy w klasie AB przy 4 Ω nawet w ekstremalnych warunkach obciążenia. Ponadto projektanci wyposażyli model ten w wejście obsługujące wszystkie popularne źródła, w tym analogowe, cyfrowe, XLR, PC-USB z renderowaniem MQA, Bluetooth aptX i przełączalny przedwzmacniacz gramofonowy MM lub MC.

Rotel Michi X5

Najważniejsze cechy Michi X5:

 • 600 W mocy w klasie AB przy 4 Ω
 • Ponadwymiarowy, autorski transformator toroidalny
 • Nowoczesne wzornictwo
 • Rozbudowana sekcja cyfrowa
 • Niezbędne złącza analogowe
 • Port USB-A
 • Port RS232
 • Para wejść XLR
 • Wejście gramofonowe
 • Cztery pary wejść RCA
 • Wyjście dla subwooferów
 • Możliwość rozbudowy o oddzielny przedwzmacniacz
 • Bluetooth 5.0 aptX HD

Michi, czyli hi-endowy Rotel

Japońska marka Rotel na początku lat 90. XX w. postanowiła zaprezentować światu urządzenia przeznaczone dla najbardziej wymagających użytkowników. Aby jeszcze bardziej podkreślić unikatowość tego sprzętu, Japończycy zdecydowali się stworzyć odrębną markę tych urządzeń, którą nazwali Michi. Jej urządzenia miały stanowić ciekawą alternatywę dla najbardziej znanych marek audio z górnej półki.

Każda nowa konstrukcja Michi cechuje się autorskim projektem układu zasilania oraz bezkompromisowym projektem ścieżki sygnałowej, w którym znajdują się wyłącznie wysokiej klasy komponenty. Zastosowane rozwiązania pozwoliły zachować absolutną wierność wzmacnianego sygnału.

Muzyczna perfekcja

Dźwiękowe mistrzostwo X5 udało się osiągnąć za sprawą znakomitej równowagi pomiędzy innowacją a krytycznym podejściem inżynieryjnym do każdego elementu audio, obwodu i całego toru sygnałowego. Efektem jest doskonały projekt industrialny charakteryzujący się fenomenalną wydajnością.

Potwierdzeniem wyjątkowej muzycznej ekspresji X5 jest połączenie świetnej kontroli niemal nieograniczonej energii basu oraz niesamowitej czystości średnich i wysokich częstotliwości. X5 dostarcza realistyczne odwzorowanie dźwięku, zapewniając skrupulatną precyzję synchronizacji muzycznej i dokładne pozycjonowanie w przestrzeni, niezależnie od tego, czy odtwarzany jest utwór artysty solowego, czy też pełnej orkiestry symfonicznej.

Zaawansowane rozwiązania

Ponadwymiarowy, autorski transformator toroidalny X5 odpowiada za zasilanie baterii wysoko wydajnych kondensatorów wygładzających o pojemności 88 000 µ z izolowanym zasilaniem przeznaczonym dla wszystkich wrażliwych akustycznie układów. W ten sposób udało się wyeliminować niepożądany szum lub zniekształcenia i jeszcze bardziej udoskonalić dźwięk.

Rotel Michi X5

Ponadczasowe wzornictwo

Nowoczesny design oraz świetnie implementowany minimalizm podkreśla połączenie matowych powierzchni z połyskującym frontem. Choć wszystko jest stonowane i czarne, udało się z użyciem wyłącznie jednego (ponadczasowego) koloru i różnorodności tekstur uzyskać efekt wizualny pasujący do ceny urządzenia. X5 prezentuje się naprawdę fantastycznie, czego nie oddają żadne zdjęcia lub grafiki producenta. Zarówno gabaryty oraz wygląd zdradzają, że mamy do czynienia z wyrafinowanym kawałkiem sprzętu grającego.

Wyświetlacz wysokiej rozdzielczości

Na przedniej ściance znajduje się graficzny wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości. Ten jest konfigurowalny i może prezentować status pracy urządzenia, 12-zakresowy korektor graficzny lub wskaźnik mocy szczytowej. Wygodę obsługi i konfiguracji dopełniają elementy sterujące umieszczone na frontowym panelu, a także dostarczany wraz ze wzmacniaczem pilot zdalnego sterowania.

Bogata gama złącz

Projektanci zadbali o szerokie możliwości połączeniowe. Michi X5 może pochwalić się zarówno świetną sekcją cyfrową oraz wszystkimi niezbędnymi złączami analogowymi. Cyfrowa część interfejsu to port USB-A funkcjonujący jako główne wejście przetwornika cyfrowo-analogowego.

Użytkownik ma także do dyspozycji trzy wejścia optyczne, trzy koaksjalne, wejście zewnętrznych pilotów sterujących, port RS232, parę wejść XLR, wejście gramofonowe, cztery pary wejść RCA, moduł Bluetooth 5.0 aptX oraz oddzielne wyjście dla subwooferów. Ponadto system można rozbudować o zewnętrzny przedwzmacniacz, co jest zasługą wyjścia Pre-Out o stałym poziomie.

Warto dodać, że podwójne, pokryte rodem zaciski głośnikowe pozwalają na łatwe podłączenie kolumn głośnikowym, również z wykorzystaniem połączenia bi-wire.

Rotel Michi X5

Opinie specjalistów z branży audio

„Wzmacniacz nie tylko świetnie wykonany i cieszący oko swą majestatyczną bryłą, lecz przede wszystkim fenomenalna i zarazem kompletna pod względem brzmieniowym konstrukcja. Pozbawiony praktycznie własnego charakteru niczym kameleon zmienia się wraz z odtwarzanym repertuarem a tym samym mając szansę na wpasowanie się w większość poprawnie skonfigurowanych systemów z praktycznie dowolnymi, pod względem trudności wysterowania, kolumnami. Wystarczy tylko dać mu kilka dni na akomodację, zadbać o porządne okablowanie (w tym zasilające) i cieszyć się jego obecnością” – Marcin Olszewski, soundrebels.pl.

„Jeżeli możesz wyobrazić sobie system audio, który oferuje odległy dźwięk, to Michi X5 będzie tego przeciwieństwem – ten wzmacniacz stereo usuwa dystans, przybliżając Ciebie do muzyki tak blisko, jak to tylko możliwe” – Jonas Müller, techweekmag.com.

„Rotel Michi X5 jest nie tylko prawdziwą bestią wśród wzmacniaczy, ale także konstrukcją niezwykle piękną o osiągach adekwatnych do jego ceny i jakości wykonania. Choć X5 kosztuje więcej niż typowy produkt Rotela, to biorąc pod uwagę to, co ma do zaoferowania, cena jest jak najbardziej rozsądna. W porównaniu z niektórymi konkurentami można ją nawet uznać za okazyjną. Rotel stworzył niezwykle udany, hi-endowy wzmacniacz zintegrowany, który kontynuuje tradycję dostarczania urządzeń o wyjątkowej wartości” – Roger Kanno, soundstagehifi.com.

Moc wyjściowa2 x 600 W
Impedancja głośników (min)
Pasmo przenoszeniaPhono input: 20 Hz-20k Hz (+1.5 dB, -0.2 dB); Line level inputs: 10 Hz-100k Hz (+0 dB, -1 dB)
Stosunek sygnał/szumPhono Input (MM/MC): 80 dB; Line Level Inputs: 102 dB
Zniekształcenia THD< 0.008%
Wyjście słuchawkoweTak
PilotTak
Głośniki A/BNie
TransformatorToroidalny
Pobór mocy (max)850 W
Pobór mocy (standby)< 0.5 W
Wymiary (S x W x G) mm485 x 195 x 452
Waga kg42

Marka: Rotel

MICHI X5

Cena promocyjna 27 999 zł Normalna cena 34 999 zł
/ sztuka
 • Moc wyjściowa: 2 x 600 W
 • Impedancja głośników (min):
 • Pasmo przenoszenia: Phono input: 20 Hz-20k Hz (+1.5 dB, -0.2 dB); Line level inputs: 10 Hz-100k Hz (+0 dB, -1 dB)
 • Stosunek sygnał/szum: Phono Input (MM/MC): 80 dB; Line Level Inputs: 102 dB

Wysyłka: w ciągu 24h

Sprawdź szczegóły

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: już za godzinę

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 1400 zł

Sprawdź szczegóły
Michi X5 - wzmacniacz zintegrowany.

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: