NAD C388

Najlepszy w swojej klasie hybrydowy cyfrowy wzmacniacz DAC C 388 wykorzystuje wyrafinowane technologie NAD, takie jak Asymmetrical PowerDrive ™, aby zagwarantować odpowiednie wysterowanie dla nawet najbardziej wymagających głośników. Zaawansowany tor audio sekcji przedwzmacniacza gwarantuje C 388 niski poziom zniekształceń przy każdym poziomie głośności. Dzięki opcji rozbudowy za pomocą dedykowanych modułów MDC wzmacniacz łatwo dostosowuje się do potrzeb użytkownika, oferując m. in. pełen zestaw funkcji odtwarzacza strumieniowego high res audio i jednocześnie jednostki systemu multiroom. Dzięki szerokim możliwościom połączeniowym, C 388 jest niezwykle wszechstronnym urządzeniem, które stanie się wysokiej jakości centrum domowego systemu audio.

Brzmienie. Precyzja. Moc.

W swojej najnowszej konstrukcji projektanci NAD postawili amplifikację HybridDigital™. Dzięki temu, do wnętrza C 388, zamiast mało efektywnego prądowo stopnia wyjściowego klasy AB, trafiły obwody oparte na wzmacniaczach impulsowych klasy D. To specjalnie zaprojektowane układy wykorzystujące zmodyfikowaną wersję sprawdzonego stopnia wyjściowego Hypex UcD. Rozwiązanie to pozwala to na uzyskanie znakomitej precyzji odtwarzanego dźwięku i pokaźnej, pozbawionej zniekształceń i szumów mocy 150 W na kanał, która w szczególnych przypadkach może sięgać aż 240 W wartości szczytowej.

NAD C388

Możliwość dodawania funkcji

Dzięki opracowanej przez NAD modułowej koncepcji konstrukcyjnej MDC, wzmacniacz może być łatwo wzbogacany o dodatkowe funkcjonalności, znacznie poszerzające jego możliwości. Pozwala to na indywidualną konfigurację zestawu funkcji C 388 przez użytkownika, a więc doskonałe dopasowanie możliwości wzmacniacza do faktycznych potrzeb posiadacza. Dodatkowo, dzięki możliwości stosowania rozszerzeń sprzętowych, urządzenie staje się otwarte na przyszłość i zabezpiecza użytkownika przed technologicznym starzeniem się wzmacniacza.

BluOS

Obecnie, NAD oferuje dwa moduły rozszerzające dla tego modelu. Pierwszym z nich jest karta MDC BluOS 2 dodająca pełną funkcjonalność odtwarzacza strumieniowego i bezprzewodowego systemu mutliroom, drugim zaś moduł MDC HDM-2 dodający do wzmacniacza zestaw przyłączy HDMI, co umożliwia odtwarzanie w wysokiej jakości dźwięku z telewizora, dekodera TV, konsoli gier czy odtwarzacza 4K UHD.

NAD MDC BluOS 2

Strumieniowanie audio i multiroom

Dodanie opcjonalnego modułu MDC BluOS 2 zapewnia dostęp do sieci lokalnej przez Wi-Fi lub przewodowe połączenie Ethernet oraz umożliwia strumieniowe przesyłanie Hi-Res Audio. W ten sposób, wzmacniacz staje się jednocześnie wysokiej klasy źródłem audio, mając dostęp do milionów nagrań z serwisów muzycznych w chmurze, tysięcy internetowych stacji radiowych oraz plików muzycznych z komputera i domowej sieci. Kompatybilność modułu MDC BluOS 2 z urządzeniami ekosystemu Bluesound, pozwala na współpracę C 388 z głośnikami multiroom i innymi jednostkami systemu znajdującymi się w różnych pokojach.

BluOS

Muzyka poprzez dwukierunkowy Bluetooth™

Wbudowany w C388 moduł Bluetooth™ A2DP jest wyposażony w wysoko wydajny kodek aptX®, dzięki któremu muzyka jest przesyłana z dowolnego urządzenia kompatybilnego z tym interfejsem w jakości porównywalnej z płytą CD. Dzięki zastosowaniu dwukierunkowego połączenia Bluetooth, możliwe jest przesyłanie dźwięku innych źródeł audio podłączonych do wzmacniacza, do bezprzewodowych słuchawek (np. NAD Viso HP-70) lub głośników Bluetooth dowolnej marki.

Dwukierunkowy Bluetooth

Wzmacniacz słuchawkowy

Do układów audio C 388 wbudowany został w osobny wzmacniacz słuchawkowy o niskiej impedancji wyjściowej i bardzo dużych możliwościach w zakresie napięcia sygnału wyjściowego, dzięki czemu możliwe jest wysterowanie nawet bardzo wymagających słuchawek studyjnych o wysokiej impedancji. 

Znakomite możliwości połączeniowe

Wzmacniacz C368 to prawdziwe centrum domowej rozrywki. Bogaty zestaw przyłączy zawiera zarówno komplet analogowych wejść liniowych, jak też optyczne i koaksjalne wejścia cyfrowe oraz dedykowane przyłącze dla gramofonu MM. Dodatkowe wyjście Pre-out, może być wykorzystane dla rozbudowy systemu lub podłączenia aktywnego subwoofera, zaś podwójny zestaw zacisków głośnikowych pozwala na współpracę wzmacniacza z dwoma parami kolumn głośnikowych. Całość uzupełniają przyłącza dla wyzwalacza 12V oraz port RS-232, pozwalające na zintegrowanie wzmacniacza w ramach systemów sterowania. 

NAD C388

Specyfikacja NAD C388

Moc wyjściowa2 x 150 W
Pasmo przenoszenia10Hz-65kHz
Stosunek sygnał/szum< 94dB (IHF; A-weighted, 500mV input ref. 1W out in 8 Ω) < 13dB (IHF; A-weighted, ref. 50W in 8 Ω, max volume)
Zniekształcenia THD0.009%
PilotTak
Głośniki A/BTak
Pobór mocy (max)30W
Pobór mocy (standby)0.5W
Wymiary (S x W x G) mm435 x 71 x 302

Opinie o NAD C388

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(15 ocen)

 • 5 15
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

15 opinii

 1. Witold

  Ocena:
  Ocena: 5
  Zakup do kolumn B&W 603. Tak jak pisali poprzednicy oraz wyczytałem na forach. Ten model zapanował w pełni nad wymagającymi B&W. W końcu mam niski i kontrolowany bas. Zestaw gra bardzo dobrze głośno jak i cicho, a wcześniej tego nie było. Już się bałem, że z kolumnami zaliczyłem wtopę, jednak okazało się, że miałem zbyt słaby wzmacniacz. Wydać musiałem więcej niż chciałem, jednak zdecydowanie było warto i teraz jestem bardzo zadowolony. Kolumny kupiłem w promocji, więc w sumie aż tak źle nie wyszło. Kolejny upgread to będzie moduł BluOS, który zastąpi tani streamer Ifi. No i ogromna zaleta Nada, mianowicie można go wykorzystać jako końcówkę mocy w kinie domowym.
 2. Jan Niezbedny

  Ocena:
  Ocena: 5
  Multi funkcjonalny wzmacniacz i nie tylko, za sprawa mozlwiosci rozbudowy o modul stermera i modul hdmi może sluzyc jako centrum rozrywki dla tych, którzy stawiają bardziej na stereo niż dźwięk surround. Dzwiekowo jest bardzo dobrze. Ja wybrałem z kolumnami B&W 703 S2 i z nimi gra przepięknie. 200 wat na kanal spokojnie wysterowuje te trudne kolumny. Miałem okazje ich sluchac także z konkurencyjnymi wzmakami za podobna kase i żaden nie gral tak dobrze z B&W. O funkcjonalnościach nie wspomnę. Muzyke odtwarzam z Tidal za pomocą Tidal Connect. Tak, Nad to ma dokupując wlasnie modul BluOS 2i.
 3. Adrian

  Ocena:
  Ocena: 5
  Mocny i ciepło grający wzmacniacz. Słuchałem z kolumnami B&W 603 Anniversary. Najpierw grały z Yamahą R-N803D. Grało ok, ale jak chłopaki podłączyli do tych kolumn Nada C388 z modułem sieciowym Bluesound to nie było powrotu do Yamahy. Różnica w cenie dość spora, jednak warta każdej złotówki. Nad lepiej łagodzi twardość tych kolumn. Bas lepiej wybrzmiewa, jest bardziej miękki, przyjemniejszy dla ucha. Wysokie tony tak samo. W tym graniu czuć lepsze panowanie nad kolumnami, czuć power. Obsługa Bluesounda jest świetna, dodatkowo NAD obsługuje pliki MQA z Tidal. Także jest dwukierunkowy bluetooth tak jak w Yamaszce. Zdecydowany krok do przodu względem R-N803D.
 4. Błażej Panek

  Ocena:
  Ocena: 5
  Wybrałem te kolumny na odsłuchu w zestawieniu z wzmacniaczem Nad C388. W tym wypadku wzmacniacz za taką samą cenę co kolumny miał uzasadnienie, ponieważ wydobył z tych kolumn dużo więcej niż tańsze propozycje, a na zmianie z modelu C368 na właśnie C388 usłyszałem sporo więcej kontroli i panowania nad kolumnami. Kolumny grają u mnie w dużym 40-metrowym salonie w połączeniu z subwooferem B&W DB4S. Niestety nie miałem miejsca na podłogowe kolumny, ponieważ na całej ścianie pod tv mam długą dębową półkę. Miałem obawy jak zagrają podstawkowe kolumny w takim metrażu jednak jest bardzo dobrze i nawet przy oglądaniu filmów niczego mi nie brakuje. Do wzmacniacza dołożyłem moduł BluOS 2i i moduł HDMI. Wszystko śmiga jak w kinie.
 5. Przemo

  Ocena:
  Ocena: 5
  Wydajny wzmacniacz, do tego wygląda bardzo niepozornie, za co także go lubię. Znajomi są zadziwieni po odsłuchach u mnie. Wzmacniacz stereo z dobrym DAC, który może stać się centrum rozrywki. Modułowo można doposażyć go w wejścia/wyjście HDMI ARC oraz moduł do stremowania muzyki z sieci. Działa to wszystko genialnie. Sam montaż modułu to czysta przyjemność. Odkręcamy dwie śruby, wsuwamy moduł i przykręcany. Aktualizujemy soft i już działa. Pochwalić także trzeba aplikację Blu OS 2i. Śmiga jak wyścigókwa, obsługuje MQA z Tidal i ma bardzo wygodne menu.
  5 gwiazdek za super dopracowany sprzęt.
  Przemo Janiak
 6. Rafał

  Ocena:
  Ocena: 5
  Większość poprzedników już prawie wszystko napisała . Ja mogę to potwierdzić tylko. Wzmacniaczowi trzeba dać trochę czadu na wygrzanie się. Jak większości. Później jest tylko coraz lepiej. Wzmacniacz ma i moc i kontrolę i fajne barwy. Nie męczy. Nie oszukuje. Nie tworzy pseudo przestrzeni. Gra tak na ile pozwala realizacja oraz źródło i kable. Niczego nie brakuje wg mnie. Wiadomo zawsze można lepiej .Lecz za jakie pieniądze...Świetna sprawa te rozszerzenia. Jak dla mnie zamiast modułu Hdmi to w przyszłości jakiś np. Dac mógłby powstać ..
  Reasumując wzmacniacz bomba ..a słuchsłem już trochę wzmacniaczy..:).
 7. Kamil Graf

  Ocena:
  Ocena: 5
  Kolumny wybrałem po odsłuchu porównawczym ze starszym, wyprzedawanym modelem. Przyrost jest znaczący, nowy model zagrał dużo lepiej i na niego się zdecydowałem. Odsłuchy Bowersów zaczynałem w niższym budżecie, słuchałem amplitunerów sieciowych, jednak dopiero na tym Nadzie C388 kolumny pokazały co potrafią. Zagrały swobodnie i bas w końcu miał porządną kontrolę. Z resztą sprzedawca wspominał przy tych kolumnach, że są wymagające i potrafią zagrać wybitnie z porządnym wzmacniaczem. Teraz już wiem o co mu chodziło hehe. Nada doposażyłem o świetny odtwarzacz sieciowy Bluesound BluOS 2i i moduł HDMI. Dzięki temu mam funkcjonalność jak w kinie domowym, włączam TV i odpala się sprzęt audio, a dźwięk nieosiągalny dla kina domowego.
 8. Sylwaj

  Ocena:
  Ocena: 5
  Na tym zestawie da się posłuchać muzyki, ale da się też porządnie przyłożyć. Nawet wtedy jest pełna kontrola, wzmak się nie gubi. To jest zestaw stworzony do mocnego grania. Nie każdy lubi plumkać po godzinach. Ja lubię ciężką muzę. Odpalam sobie Master of Puppets i gra, a takiej muzyki nie da się słuchać po cichu. Dźwięk ma masę i energię. 200 wat na kanał robi robotę, a te Bowersy pięknie cykają i ładnie pracują na basie. Dla mnie bomba. Moduł Bluesounda już mnie przerósł kosztowo, więc dokupiłem do Tidala Audio Pro Link 1. Podłączony po światłowodzie daje radę.
 9. Jano12

  Ocena:
  Ocena: 5
  Bardzo wydajny wzmacniacz.Z łatwością poradził sobie z moimi ProAcami Studio 148.
 10. Banasio

  Ocena:
  Ocena: 5
  Miałem okazję porównać ten wzmacniacz z modelem niższym Nad C368. Test porównawczy odbył się na kolumnach B&W 603 (ten wszędzie nagradzany model). Na C368 niby wszystko było ok, jednak po odsłuchaniu wyższego modelu, nie było już powrotu do tańszej integry. Na C388 te kolumny dopiero dostały oddechu. Czuć było, że przestały się dusić. Dzięki temu dźwięk miał lepszą kontrolę. Bas potrafił zejść niżej. Przeskok dość znaczący. Przy tych kolumnach zdecydowanie warty dołożenia tej różnicy w cenie wzmacniaczy. Dodatkowe możliwości modułów rozszerzeń MDC, czyli BluOS i HDMI, to genialna sprawa. Godny to następca cenionego modelu C375BEE, a oferujący możliwości XXI wieku.
 11. Dominik K2

  Ocena:
  Ocena: 5
  Kawał pieca. Słychać te 200w/kanał i wcale nie ma się odczucia, że to wzmacniacz w klasie D. To jakieś brednie. Słuchałem z B&W 603 i grało to super. Było wszystko, góra, dół i średnica. Czuć panowanie nad kolumnami, czego mi brakowało na niższym modelu C368. Jednak B&W lubią prąd i tez wzmak dopiero odpowiednio je okiełznał. Kolejnym atutem przemawiającym właśnie za Nadem, to moduły MDC a wśród nich oprócz HDMI jest BluOS 2i, czyli Bluesound Node 2i w wersji MDC do włożenia do wzmacniacza. Efekt? Brak kolejnych klocków i kabli, wszystko wyświetla się na wyświetlaczu Nada, no i genialny Bluesound. MQA i najlepiej dopracowana apka na rynku. Wyszedłem z nim, a jakże :)
 12. Benek Zyg

  Ocena:
  Ocena: 5
  Idealny kompan dla kolumn B&W 603. Przy okazji nadmienię, że to chyba najtańszy wzmacniacz, z którymi te kolumny pokazują co naprawdę potrafią. Nad idealnie mocowo wysterowuje te kolumny. Przepiękna przestrzeń stereofoniczna. Łagodnieją i miękną basy.
  Do tego warto dołożyć moduł od Bluesound (BluOS 2i) i mamy genialnie działający system all in one.
  Do odtwarzania polecam Tidal w jakości Masters. Słychać różnicę, a Bluesound jako jeden z nielicznych ta funkcjonalność obsługuje.
 13. Miko

  Ocena:
  Ocena: 5
  Cyfrowy Nad to coś, do czego podchodziłem ze sporym dystansem, jako że nie byłem nastawiony pozytywnie do tego typu rozwiązań ze względu na brzmienie i jakość wykonania wzmacniaczy które miałem okazję słuchać. Natomiast z odsłuchu tego sprzętu mam bardzo pozytywne wrażenia i myślę że w kolekcji moich sprzętów nadszedł czas na cyfrowy wzmacniacz z dobrej półki, i ten NAD wydaje się doskonałym kandydatem!
 14. Magic Mike

  Ocena:
  Ocena: 5
  Następca modelu 375BEE, jednak z dużo lepszą funkcjonalnością. Świetny przetwornik cyfrowo-analogowy na pokładzie, bardzo dobry przedwzmacniacz phono. Bluetooth o dziwo grające całkiem nieźle (tutaj technologia poszła do przodu pod naporem producentów smartphonów). Dodatkowo do dyspozycji są dwa sloty MDC, czyli możemy naszego Nada sami doposażyć w moduł sieciowy Bluesound oraz moduł z HDMI ARC. Wtedy robi się z tego w pełni wyposażony kombajn all-in-one. Warto też wspomnieć o bardzo dobrej stabilności działania aplikacji BluOS. To jest top-of-the-top. Nady zawsze grały dobrze z kolumnami Bowers & Wilkins i tutaj nic się nie zmieniło.
 15. Andrzej

  Ocena:
  Ocena: 5
  Godny następca 375-ki, doposażony na oczekiwania dzisiejszych czasów. Bardzo dobrej jakości przetwornik c/a do którego mogę podłączyć 4 urządzenia, bluetooth dla mało wymagających i przedwzmacniacz phono dla zwolenników winyla. W C375BEE były opcjonalne moduły, a tutaj mamy to w standardzie i to jeszcze lepszej jakości (zwłaszcza przetwornik c/a). Jeżeli Ktoś chciałby dodatkowo zwiększyć ilość podłączeń cyfrowych może dokupić moduł HDMI z trzema wejściami i jednym wyjściem, oczywiście z przepustowością 4K. Ułatwia to także zintegrowanie z urządzeniami video. Drugi z modułów opcjonalnych to rewelacyjny jakościowo Bluos, który pozwala na streaming plików i korzystanie z internetowych usług (radio, Spotify, Tidal, itp.)
  Samo granie to kontynuacja bardzo wysokiej jakości poprzednika (którego użytkowałem parę dobrych lat), przy czym trochę więcej jest w nim przestrzeni i szczegółowości. Rewelacyjny wzmacniacz za nieduże jeszcze koszta, który bez problemu powinien wysterować Wasze głośniki.

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: