Marki: Yamaha, Indiana Line

RX-V6A + Tesi 5 + 2 + 7

As low as 8 299 zł Regular Price 10 294 zł i
/ komplet
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 10294 zł

Wysyłka: w ciągu 24h

Sprawdź szczegóły

Odbiór w salonie: już za godzinę

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 415 zł

Sprawdź szczegóły

Yamaha MusicCast RX-V6A cena wyświetla się na górze strony

Amplituner Yamaha MusicCast RX-V6A

7-kanałowy amplituner kina domowego Yamaha MusicCast RX-V6A to prawdziwe centrum Twojej domowej rozrywki - kilka złączy HDMI obsługujących 8K, odtwarzanie najnowszego standardu obrazu HDR10+, specjalne funkcje dedykowane gamingowi oraz program dźwiękowy Dolby Atmos z funkcją wirtualizacji wysokości to tylko niektóre najważniejsze cechy tego wszechstronnego urządzenia. Dodatkowo RX-V6A wyposażono w całkowicie nową konstrukcję wzmacniacza i oczywiście w autorski system multiroom MusicCast.

 • Złącza HDMI 8K dzięki którym podłączysz nie jedno, a kilka urządzeń 8K np. konsole
 • Obsługa standardu HDR10+ i eARC
 • Specjalne funkcje dedykowane gamingowi (ALLM, VRR, QMS, QFT)
 • Obsługa Dolby Atmos oraz program dźwiękowy Dolby Atmos z funkcją wirtualizacji wysokości – nawet jeśli nie używasz 7 głośników
 • Całkowicie nowa stylistyka amplitunera
 • Całkowicie nowa konstrukcja wzmacniacza
 • Autorski system multiroom MusicCast i funkcje sieciowe (w tym AirPlay2)
 • Możliwość podłączenia bezprzewodowych głośników tylnych (MusicCast Surround)
 • Obsługa za pomocą pilota, aplikacji MusicCast lub asystentów głosowych
 • Wejście Phono do podłączenia gramofonu i inne złącza

Złącza HDMI obsługujące 8K

Yamaha MusicCast RX-V6A wyposażony jest w bogatą gamę złączy HDMI (7 wejść/1 wyjście), przy czym trzy wejścia i wyjście obsługują rozdzielczość 8K/60 Hz*. Dzięki temu RX-V6A stanie się domowym centrum rozrywki na lata, do którego będzie można podłączyć jednocześnie kilka źródeł obsługujących rozdzielczość 8K np. konsole. Złącza HDMI są oczywiście kompatybilne wstecz i obsługują rozdzielczości 4K (4K/120 Hz) i niższe. Do uaktywnienia obsługi 8K potrzebna będzie aktualizacja oprogramowania amplitunera. Odtwarzanie rozdzielczości 8K wymaga również kompatybilnego telewizora.

Obsługa eARC i nowoczesnych standardów obrazu, w tym HDR10+

Największą przewagę standardu HDR10+ jest obsługa dynamicznych metadanych (w przeciwieństwie do statycznych w niektórych innych standardach) dzięki czemu otrzymywana jest informacja o pożądanej przez twórców filmu charakterystyce nie tylko całego filmu, ale każdej poszczególnej sceny np. w zakresie kontrastu pomiędzy jasnymi i ciemnymi fragmentami. Obsługa standardu HDR10+ dostępna będzie poprzez aktualizację oprogramowania RX-V6A. Z kolei eARC pozwali Ci cieszyć się najlepszym dźwiękiem filmów oglądanych w serwisach streamingowych.

Yamaha MusicCast RX-V6A dostępność - aby sprawdzić dostępność RX-V6A w danym salonie wystarczy kliknąć na górze strony "Sprawdź dostępność w salonie"

Specjalne funkcje dla graczy

Projektanci Yamahy zadbali również o graczy i wyposażyli RX-V6A w najnowsze technologie stosowane m.in. w nowych konsolach. Są to ALLM (Auto Low Latency Mode) i VRR (Variable Refresh Rate). Pierwsze z rozwiązań pozwoli konsoli na wysłanie do amplitunera i telewizora informacji, która automatycznie ustawi pożądany tryb dedykowany grom charakteryzujący się brakiem opóźnień i usprawnieniem wyświetlania. Przy przełączeniu źródła np. z powrotem na filmy ta funkcja będzie automatycznie dezaktywowana. VRR to z kolei stosowany w grach mechanizm eliminujący rozrywanie się ramek obrazu i minimalizujący opóźnienia, a także dostosowujący częstotliwość odświeżania tak, aby zachować płynność obrazu. W połączeniu z funkcjami QMS (Quick Media Switching), redukującą opóźnienie sygnału przy przełączaniu i eliminującą chwilowy czarny ekran, oraz QFT (Quick Frame Transport), zmniejszającą opóźnienie przy przesyłaniu klatek obrazu, RX-V6A staje się idealną maszyną zapewniającą wysoką jakość dźwięku w grach przy zachowaniu wszystkich istotnych dla każdego gracza funkcjonalności związanych z obrazem. Funkcje dedykowane grom będą dostępne aktualizacją oprogramowania. Do ich obsługi potrzebny jest również kompatybilny z nimi telewizor.

Obsługa Dolby Atmos oraz program dźwiękowy Dolby Atmos z funkcją wirtualizacji wysokości – nawet jeśli nie używasz 7 głośników

Yamaha MusicCast RX-V6A to 7.2 kanałowy amplituner AV, który obsłuży każdy system kina domowego Dolby Atmos złożony z 7 głośników. Yamaha wychodzi jednak naprzeciw oczekiwaniom także tych, którzy chcieliby korzystać z możliwości zarezerwowanych dla Dolby Atmos, ale nie mają w swoim systemie głośników sufitowych bądź promieniujących do góry. Dolby Atmos z technologią wirtualizacji wysokości symuluje wrażenia Atmos wykorzystując głośniki skierowane do przodu. Użytkownik może więc skonfigurować pięć głośników, aby odtworzyć efekt dodatkowych dwóch głośników sufitowych lub wykorzystać wszystkie siedem kanałów do symulacji potężnego efektu czterech górnych głośników.

Całkowicie nowa stylistyka amplitunera

Już przy pierwszym kontakcie z amplitunerem AV RX-V6A uwagę przykuwa jego całkowicie odmienione wzornictwo. Łagodnie zaokrąglone boki, a także elegancko wkomponowany w przednią ściankę wyświetlacz i niewielka liczba przełączników oraz pokręteł nadają urządzeniu szlachetny charakter, zapewniając użytkownikowi szybki i łatwy dostęp do wielu funkcji amplitunera.

Yamaha MusicCast RX-V6A

Całkowicie nowa konstrukcja wzmacniacza

Nowe amplitunery Yamaha, w tym RX-V6A, to również całkowicie nowa konstrukcja wzmacniacza charakteryzująca się m.in. wysoką szybkością narastania napięcia wyjściowego, dzięki czemu amplituner zabrzmi potężnie i dynamicznie zarówno w filmach jak i muzyce – także dzięki mocy 100W (przy 8 omach) i 150W (przy 4 omach). Nowy wzmacniacz to także bardziej precyzyjna transmisja sygnału dla dźwięku wysokiej rozdzielczości.

Autorski system multiroom MusicCast i funkcje sieciowe (w tym AirPlay2)

Nie można też zapomnieć o autorskim systemie MusicCast, który pozwala na bezprzewodowe przesyłanie muzyki z RX-V6A do urządzeń w innych pomieszczeniach w domu (i vice-versa). Amplituner wyposażono także w liczne funkcje sieciowe: wbudowane serwisy streamingowe (m.in. Spotify i Tidal), radio internetowe, obsługę AirPlay2 i dwukierunkowy Bluetooth, dwuzakresowe Wi-Fi (2.4 / 5 GHz).

musiccast

Możliwość podłączenia bezprzewodowych głośników tylnych (MusicCast Surround)

Yamaha RX-V6A jest także kompatybilny z technologią MusicCast Surround, dzięki której do amplitunera można bezprzewodowo podłączyć również głośniki MusicCast 20 lub MusicCast 50 jako tylne głośniki efektowe w kinie domowym.  Dzięki temu rozwiązaniu nie musimy prowadzić przewodów od amplitunera do głośników tylnych zachowując zalety pełnego systemu kina domowego.

musiccast

Obsługa za pomocą pilota, aplikacji MusicCast lub asystentów głosowych

Amplituner oprócz dołączonego pilota może być również zarządzany przez darmową, polskojęzyczną aplikację MusicCast lub asystentów głosowych (ich dostępność może różnić się w zależności od regionu i wymaga urządzenia z wbudowanym mikrofonem np. smartfona lub głośnika z wbudowanym asystentem głosowym).

Wejście Phono do podłączenia gramofonu i inne złącza

Do RX-V6A możesz również podłączyć gramofon, nawet jeśli nie posiada on wbudowanego przedwzmacniacza. Ponadto amplituner udostępnia port USB (na przedniej ściance), port sieciowy, koncentryczne i optyczne wejścia cyfrowe oraz cztery pary wejść analogowych.

Kolumny podłogowe Indiana Line 5

Tesi 5 to wyrafinowana techniczne, a jednocześnie prosta i wydajna podłogowa kolumna głośnikowa z najnowszej odsłony serii Tesi. Ta 2,5-drożna konstrukcja jest ewolucją modelu Tesi 561 i wykorzystuje wiele innowacyjnych rozwiązań technicznych, które zadebiutowały we flagowej serii Indiana Line Diva. Wprowadzone zmiany idą w parze z racjonalnym wykorzystaniem podzespołów, w efekcie czego Tesi 5 zapewnia nadzwyczaj dobry, czysty i otwarty dźwięk przy zachowaniu atrakcyjnej ceny. Jest świetną propozycją dla wszystkich tych, którzy poszukują kolumn podłogowych o prostym, lecz nowoczesnym wzornictwie i uniwersalnym brzmieniu.

Wzmocniona wewnętrznie obudowa

Skrzynia modelu Tesi 5 jest wzmocniona trzema solidnymi, poziomymi wręgami, które minimalizują niechciane drgania ścian obudowy i redukują fale stojące powstające wewnątrz kolumny. Przyczynia się to do słyszalnej poprawy klarowności i przestrzenności brzmienia, zwłaszcza w zakresie średnich tonów. Co więcej, umieszczony z przodu otwór bas refleks pozwala na ustawienie głośników nawet blisko ściany. Tesi 5 sprawdzi się najlepiej w średnich i większych pomieszczeniach – o powierzchni od 16 do 25 m2.

Zrównoważone i dynamiczne brzmienie

W Tesi 5 znalazły się trzy przetworniki: 26-milimetrowy tweeter, 160-milimetrowy przetwornik nisko-średniotonowy oraz jednostka niskotonowa o średnicy 160 mm. Głośnik wysokotonowy wyróżnia się teraz nowym, prostokątnym frontem, który nawiązuje do najwyższej serii Diva i świetnie współgra z designem pierścieni maskujących kosze głośnikowe. Pozostałe dwa przetworniki wykorzystują membrany z polipropylenu domieszkowanego miką, który w przypadku woofera zastąpił membranę papierową. Zastosowane rozwiązania przełożyły się na zrównoważone i dynamiczne brzmienie.

Membrana polipropylenowa z miką

Membrany przetwornika nisko-średniotonowego oraz woofera zostały wykonane z polipropylenu – niezwykle uniwersalnego i cenionego materiału, który w przypadku głośnika niskotonowego zastąpił celulozową pulpę. Dla zwiększenia sztywności membrany i oddania najdrobniejszych brzmieniowych detali, polipropylen jest domieszkowany minerałem o nazwie mika. Dzięki temu można cieszyć się bardziej precyzyjnym i angażującym brzmieniem swojej ulubionej muzyki. Wewnątrz membran 160 mm przetworników umieszczono korektor fazy, który odpowiada za szerokie rozpraszanie środka pasma częstotliwości akustycznych.

Górny resor Dual-Wave

Rozwiązanie zastosowane po raz pierwszy w serii Diva teraz trafiło także do kolumn Tesi. Górny resor Dual-Wave znajduje się w parze 160-mm przetworników. To wyjątkowe, precyzyjnie zaprojektowane zawieszenie górne poszerza zakres liniowej pracy głośnika oraz zmniejsza zniekształcenia w zakresie basu, a co za tym idzie, tzw. zniekształcenia intermodulacyjne. Przekłada się to na zdecydowanie lepsze brzmienie – z czystszym, mocniejszym basem i lepiej artykułowaną średnicą. Można to odczuć zwłaszcza podczas słuchania instrumentów perkusyjnych, strunowych i akustycznych.

Zaprojektowana od nowa zwrotnica

Wolnostojące kolumny Tesi 5 korzystają z zaprojektowanej od nowa i wysoce zoptymalizowanej zwrotnicy. Topologia obwodu, liczba zastosowanych komponentów i ich parametry zostały dokładnie wyselekcjonowane do obudowy kolumny i zastosowanych w niej przetworników. Pozwoliło to zmniejszyć straty mocy oraz uzyskać wyrównane pasmo przenoszenia i niski poziom zniekształceń, przy wysokiej efektywności. Dzięki minimum impedancyjnemu wynoszącemu 4 omy kolumny Tesi 5 mogą współpracować z każdym wzmacniaczem.

Zoptymalizowane układy magnetyczne przetworników

Układy magnetyczne dwóch przetworników – niskotonowego i nisko-średniotonowego – zostały zaczerpnięte z referencyjnej serii Diva i zoptymalizowane z użyciem najnowocześniejszych metod projektowych. Charakteryzują się dużym skokiem liniowym oraz utrzymują stabilne parametry w jak najszerszym zakresie amplitudy i częstotliwości. Dodatkowo poprawie uległy dynamika i efektywność odtwarzanego basu, co jest zasługą zdecydowanie większych niż w poprzednim modelu napędów magnetycznych. Tak jak we wcześniejszych kolumnach Indiana Line, indukcyjność napędów jest linearyzowana z pomocą aluminiowych pierścieni, teraz umieszczonych w obydwu 160 mm przetwornikach. Przekłada się to na bardziej czytelny i klarowny dźwięk – nawet przy dużej głośności.

Atrakcyjne wykończenie

Kolumny Tesi 5 zostały zaprojektowane tak, aby połączyć uniwersalne, emocjonujące brzmienie z atrakcyjnym i klasycznym designem. Cechują się skromnym, a jednocześnie stylowym wykończeniem PVC. Do wyboru są trzy wersje kolorystyczne: biała, czarna (czarny dąb) i mokka. Dzięki temu głośniki doskonale wkomponują się w aranżację praktycznie dowolnego wnętrza. Estetyczny charakter modelu Tesi 5 dopełniają magnetycznie mocowane maskownice oraz obudowa z MDF z lekko zaokrąglonymi krawędziami.

Najważniejsze cechy:

 • 2,5-drożna kolumna podłogowa
 • 26 mm kopułka wysokotonowa
 • 160 mm woofer i 160 mm przetwornik nisko-średniotonowy z membraną z polipropylenu domieszkowanego miką
 • Nowy front głośnika wysokotonowego i pierścienie maskujące kosze głośnikowe
 • Autorskie zawieszenie Dual-Wave pary 160 mm przetworników
 • Obudowa bas refleks z otworem z przodu
 • Solidnie wzmocniona obudowa z MDF z zaokrąglonymi narożnikami
 • Zwrotnica zoptymalizowana z wykorzystaniem najnowszych metod projektowych
 • Usprawnione układy napędowe 160 mm przetworników
 • Magnetycznie mocowane maskownice
 • Pasmo przenoszenia: 35 – 22 000 Hz
 • Sugerowana moc wzmacniacza: 30 – 150 W
 • Trzy wersje kolorystyczne: biała, czarna (czarny dąb) i mokka
 • Wymiary (W x Sz x G): 900 x 180 x 300 mm
 • Masa: 13,5 kg

Kolumny podstawkowe Indiana Line Tesi 2

Tesi 2 to lekka i kompaktowa kolumna głośnikowa, która rozwija koncepcję modelu Tesi 241. Ta 2-drożna konstrukcja wykorzystuje nowoczesne rozwiązania techniczne, zapożyczone z najwyższej serii Indiana Line Diva. Wprowadzone zmiany idą w parze z racjonalnym wykorzystaniem podzespołów, dzięki czemu Tesi 2 zapewnia czysty i otwarty dźwięk przy zachowaniu atrakcyjnej ceny. Jest znakomitym wyborem dla użytkowników, którzy poszukują prostych, ale stylowych głośników o uniwersalnym brzmieniu do mniejszych pomieszczeń. Kolumny świetnie sprawdzą się jako głośniki efektowe w zestawie kina domowego, ale przede wszystkim w systemie stereo do nagłośnienia telewizora czy też jako para kolumn do miniwieży ustawiona na półce lub regale.

Usztywniona obudowa z bas refleks

Aby usunąć niepożądane wibracje ścian obudowy i obniżyć fale stojące powstające wewnątrz kolumny, skrzynia modelu Tesi 2 została dodatkowo usztywniona przez wewnętrzne wzmocnienie. Przyczynia się to do wyraźnej poprawy klarowności i przestrzenności brzmienia, zwłaszcza w przypadku średnich tonów. Otwór bas refleks mieści się z tyłu, co przy ustawieniu głośników bliżej ściany, pomaga skutecznie odtwarzać nawet niski bas. Warto dodać, że optymalne zestrojenie układu bas refleks tych małych kolumn pozwala uzyskać nadspodziewanie głębokie, dynamiczne niskie tony, które nadają muzyce rytm i energię.

Zastosowane przetworniki

Kolumna Tesi 2 wyposażona jest w dwa wydajne przetworniki: 26-milimetrowy tweeter oraz przetwornik nisko-średniotonowy o średnicy 120 mm. Głośnik wysokotonowy wyróżnia się nowym, prostokątnym frontem, który nawiązuje do referencyjnej serii Diva i idealnie uzupełnia się z designem pierścieni maskujących kosze głośnikowe. Z kolei mid-woofer wykorzystuje polipropylenową membranę z dodatkiem miki. Spójne połączenie wszystkich zakresów sprawia, że Tesi 2 dostarcza zrównoważone, a jednocześnie dynamiczne brzmienie.

Polipropylenowa membrana z miką

Przetwornik nisko-średniotonowy wykorzystuje membranę z polipropylenu – niezwykle uniwersalnego i cenionego materiału. Dla nadania membranie odpowiedniej sztywności i precyzyjnego oddania najdrobniejszych brzmieniowych detali, polipropylen jest domieszkowany minerałem o nazwie mika. Pozwala to cieszyć się bardziej szczegółowym i angażującym brzmieniem swojej ulubionej muzyki. Co więcej, umieszczona w mid-wooferze nakładka przeciwpyłowa zapewnia szerokie rozpraszanie średnich częstotliwości, bogato nasycając nimi pomieszczenie odsłuchowe.

Zawieszenie górne Dual-Wave

Rozwiązanie zastosowane po raz pierwszy w serii Diva teraz trafiło także do kolumn Tesi. Górny resor Dual-Wave znajduje się w przetworniku nisko-średniotonowym. To wyjątkowe, precyzyjnie zaprojektowane zawieszenie górne poszerza zakres liniowej pracy głośnika oraz zmniejsza zniekształcenia w zakresie basu, a co za tym idzie, tzw. zniekształcenia intermodulacyjne. Przekłada się to na zdecydowanie lepsze brzmienie – z czystszym, mocniejszym basem i lepiej artykułowaną średnicą. Można to odczuć zwłaszcza podczas słuchania instrumentów perkusyjnych, strunowych i akustycznych.

Opracowana od nowa zwrotnica

Model Tesi 2 wykorzystuje zaprojektowaną od nowa i wysoce zoptymalizowaną zwrotnicę. Topologia obwodu, liczba zastosowanych komponentów i ich parametry zostały starannie wyselekcjonowane do obudowy kolumny i znajdujących się w niej przetworników. Pozwoliło to zmniejszyć straty mocy oraz uzyskać wyrównane pasmo przenoszenia i niski poziom zniekształceń, przy wysokiej efektywności. Podstawkowe kolumny Tesi 2 mogą współpracować z dowolnym wzmacniaczem o mocy od 30 do 80 W, a przebieg impedancji jest łagodny – z minimum wynoszącym 4 omy.

Ulepszone układy napędowe mid-woofera

Układy magnetyczne przetwornika nisko-średniotonowego zostały zaczerpnięte z najwyższej serii Diva i zoptymalizowane z użyciem najnowocześniejszych metod projektowych. Charakteryzują się dużym skokiem liniowym oraz utrzymują stabilne parametry w jak najszerszym zakresie amplitudy i częstotliwości. Zastosowanie zdecydowanie większych niż w poprzednim modelu napędów magnetycznych poprawiło dynamikę i efektywność odtwarzanego basu. Tak jak w innych Indiana Line, indukcyjność napędów jest linearyzowana z pomocą aluminiowych pierścieni umieszczonych w 120 mm przetworniku. Zapewnia to bardziej czytelny i klarowny dźwięk – nawet przy zaskakująco dużej głośności, jak na rozmiary konstrukcji.

Stylowa konstrukcja

Kompaktowe kolumny Tesi 2 nie tylko oferują wszechstronne i wyjątkowo dynamiczne brzmienie, ale także doskonale się prezentują. Model ten dostępny jest w trzech kolorach – białym, czarnym (czarny dąb) i w kolorze mokka – i został wykończony skromną, a jednocześnie stylową powłoką winylową. Ponadczasowe wzornictwo sprawia, że głośniki można łatwo wkomponować w aranżację dowolnego wnętrza. Całości dopełniają magnetycznie mocowane maskownice oraz nowocześnie zaokrąglona w narożnikach obudowa z MDF.

Najważniejsze cechy:

 • 2-drożna kolumna podstawkowa
 • 26 mm kopułka wysokotonowa
 • 120 mm przetwornik nisko-średniotonowy z membraną z polipropylenu domieszkowanego miką
 • Nowy front głośnika wysokotonowego i pierścienie maskujące kosze głośnikowe
 • Autorskie zawieszenie Dual-Wave mid-woofera
 • Obudowa bas refleks z otworem z tyłu
 • Solidnie wzmocniona obudowa z MDF z zaokrąglonymi narożnikami
 • Zwrotnica zoptymalizowana z wykorzystaniem najnowszych metod projektowych
 • Usprawnione układy napędowe przetwornika nisko-średniotonowego
 • Magnetycznie mocowane maskownice
 • Pasmo przenoszenia: 55 – 22 000 Hz
 • Sugerowana moc wzmacniacza: 30 – 80 W
 • Trzy wersje kolorystyczne: biała, czarna (czarny dąb) i mokka
 • Wymiary (W x Sz x G): 245 x 140 x 180 mm
 • Masa: 3 kg

Głośnik centralny Indiana Line Tesi 7

Tesi 7 to prosty i wydajny głośnik centralny, który został specjalnie zoptymalizowany do realistycznego i szczegółowego odtwarzania głosu w zestawach kina domowego. Ta 2-drożna konstrukcja bazuje na sukcesie modelu Tesi 761 i wykorzystuje nowoczesne rozwiązania techniczne, zaczerpnięte z referencyjnej serii Indiana Line Diva. Wprowadzone zmiany idą w parze z racjonalnym wykorzystaniem podzespołów oraz wysoką jakością wykonania, dzięki czemu Tesi 7 zapewnia czysty i otwarty dźwięk przy zachowaniu atrakcyjnej ceny.

Wzmocniona wewnętrznie obudowa

Skrzynia głośnika Tesi 7 została dodatkowo usztywniona przez wewnętrzne wzmocnienie, aby usunąć niechciane wibracje ścian obudowy i zredukować fale stojące powstające w środku kolumny. Przyczynia się to do znacznej poprawy klarowności i przestrzenności brzmienia, co jest istotne zwłaszcza w przypadku wiernego odtwarzania dialogów. Znajdujący się z tyłu otwór bas refleks funkcjonuje optymalnie nawet po umieszczeniu kolumny blisko ściany lub we wnęce regału. Wraz z innymi modelami z nowej odsłony serii Tesi można stworzyć kompletny, spójny brzmieniowo zestaw głośników do kina domowego.

Zastosowane przetworniki

Producent wyposażył kolumnę centralną Tesi 7 w trzy wydajne przetworniki: 26 mm tweeter oraz parę mid-wooferów o średnicy 160 mm. Przetwornik wysokotonowy wyróżnia się teraz nowym, prostokątnym frontem, który nawiązuje do najwyższej serii Diva i świetnie współgra z designem pierścieni maskujących kosze głośnikowe. Pozostałe dwa głośniki wykorzystują membrany z polipropylenu domieszkowanego miką. Spójne połączenie wszystkich zakresów sprawia, że Tesi 7 dostarcza zrównoważone, a jednocześnie czyste i otwarte brzmienie.

Membrana polipropylenowa domieszkowana miką

Membrany przetworników nisko-średniotonowych zostały wykonane z polipropylenu – niezwykle wszechstronnego i cenionego materiału. Dla nadania membranie niezbędnej sztywności i precyzyjnego oddania najdrobniejszych brzmieniowych detali, polipropylen jest domieszkowany minerałem o nazwie mika. Dzięki temu można cieszyć się dokładniejszym i bardziej angażującym brzmieniem swojej ulubionej muzyki. Wewnątrz membran głośników 160 mm umieszczono korektor fazy, który odpowiada za szerokie rozpraszanie środka pasma częstotliwości akustycznych.

Górny resor Dual-Wave

Rozwiązanie zastosowane po raz pierwszy w serii Diva teraz trafiło także do kolumn Tesi. Górny resor Dual-Wave znajduje się w parze 160-mm przetworników. To wyjątkowe, precyzyjnie zaprojektowane zawieszenie górne poszerza zakres liniowej pracy głośnika oraz zmniejsza zniekształcenia w zakresie basu, a co za tym idzie, tzw. zniekształcenia intermodulacyjne. Przekłada się to na zdecydowanie lepsze brzmienie – z czystszym, mocniejszym basem i lepiej artykułowaną średnicą. Można to odczuć zwłaszcza podczas słuchania instrumentów perkusyjnych, strunowych i akustycznych.

Zaprojektowana od nowa zwrotnica

Głośnik centralny Tesi 7 korzysta z zaprojektowanej od nowa i wysoce zoptymalizowanej zwrotnicy. Topologia obwodu, liczba zastosowanych komponentów i ich parametry zostały starannie wyselekcjonowane do obudowy kolumny i zastosowanych w niej przetworników. Pozwoliło to zmniejszyć straty mocy oraz uzyskać wyrównane pasmo przenoszenia i niski poziom zniekształceń, przy wysokiej efektywności. Dzięki minimum impedancyjnemu wynoszącemu 4 omy kolumna Tesi 7 może współpracować z każdym wzmacniaczem.

Ulepszone układy magnetyczne

Układy magnetyczne dwóch przetworników o średnicy 160 mm zostały zaczerpnięte z najwyższej serii Diva i zoptymalizowane z użyciem najnowocześniejszych metod projektowych. Charakteryzują się dużym skokiem liniowym oraz utrzymują stabilne parametry w jak najszerszym zakresie amplitudy i częstotliwości. Poprawie uległy również dynamika i efektywność odtwarzanego basu, co jest zasługą zdecydowanie większych niż w poprzednim modelu napędów magnetycznych. Tak jak w innych kolumnach Indiana Line, indukcyjność napędów jest linearyzowana z pomocą aluminiowego pierścienia. W ten sposób można cieszyć się bardziej czytelnym i klarownym dźwiękiem – nawet przy dużej głośności.

Atrakcyjne wykończenie

Głośnik centralny Tesi 7 łączy emocjonujące, dojrzałe brzmienie z atrakcyjnym i klasycznym designem. Wykończony jest trwałą, a jednocześnie stylową powłoką winylową. Do wyboru są trzy wersje kolorystyczne: biała, czarna (czarny dąb) oraz mokka. Dzięki temu kolumna doskonale wkomponuje się w aranżację praktycznie dowolnego wnętrza. Estetyczny charakter modelu Tesi 7 podkreślają magnetycznie mocowana maskownica oraz obudowa z MDF z lekko zaokrąglonymi kształtami.

Najważniejsze cechy:

 • 2-drożna kolumna centralna
 • 26 mm kopułka wysokotonowa
 • 2x 160 mm przetworniki nisko-średniotonowe z membraną z polipropylenu domieszkowanego miką
 • Nowy front głośnika wysokotonowego i pierścienie maskujące kosze głośnikowe
 • Autorskie zawieszenie Dual-Wave pary 160 mm przetworników
 • Obudowa bas refleks z otworem z tyłu
 • Solidnie wzmocniona obudowa z MDF z zaokrąglonymi narożnikami
 • Zwrotnica zoptymalizowana z wykorzystaniem najnowszych metod projektowych
 • Usprawnione układy napędowe przetworników nisko-średniotonowych
 • Magnetycznie mocowana maskownica
 • Pasmo przenoszenia: 45 – 22 000 Hz
 • Sugerowana moc wzmacniacza: 30 – 140 W
 • Trzy wersje kolorystyczne: biała, czarna (czarny dąb) i mokka
 • Wymiary (W x Sz x G): 180 x 460 x 240 mm
 • Masa: 7,3 kg

Specyfikacja Yamaha RX-V6A + Tesi 5 + 2 + 7

MusicCast RX-V6A
Ilość kanałów7.2
Moc wyjściowaRated Output Power (1kHz, 1ch driven) 150W (4 ohms, 0.9% THD); Rated Output Power (20Hz-20kHz, 2ch driven) 100 W (8 ohms, 0.06% THD); Maximum Effective Output Power (1kHz, 1ch driven) (JEITA) 160W (6 ohms, 10% THD)
Dekodery dźwiękuDolby Atmos, DTS:X, Cinema DSP 3D
Ilość trybów DSP17
4K VideoTak
Konwersja/Skalowanie wideoTak (HDMI do 8K)
HDMI (wej. / wyj.)7/1
Front HDMINie
Cyfrowe Optyczne (wej.)1
Cyfrowe Coaxial (wej.)1
Front USBTak
Wejście gramofonoweTak
Terminale głośnikoweZakręcane
Radio internetoweNie
Bezprzewodowy streamingAirPlay, Bluetooth
Serwisy strumieniująceSpotify
Sterowanie aplikacjąTak
WiFiTak
FLAC, WAV 192/24Tak
BluetoothTak
Zakresy radioweFM, DAB, DAB+
Pilot (typ)Zaprogramowany
Automatyczna kalibracjaTak (YPAO RSC)
Pobór mocy (standby)0,1 W
Tryb ECOTak
Wymiary (S x W x G) mm435 x 171 x 377
Waga kg9.8
Tesi 5 (czarny)
System2.5-drożny
ObudowaBass-reflex
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa30 - 150 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy160 mm
Przetwornik średniotonowy160 mm
Przetwornik wysokotonowy26 mm
Pasmo przenoszenia35 - 22000 Hz
Skuteczność92 dB (2.83 V / 1 m)
Częstotliwość podziału600/3000 Hz
Wymiary (S x W x G) mm180 x 900 x 300
Waga kg13.5
Wersje wykończeniaBiały, Czarny, Mokka
Impedancja4 Ohm, 5 Ohm, 6 Ohm, 8 Ohm
Tesi 2 (czarny)
System2-drożny
ObudowaBass-reflex
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa30-80 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy120 mm
Przetwornik wysokotonowy26 mm
Pasmo przenoszenia55 - 22000 Hz
Skuteczność90 dB (2.83 V / 1 m)
Częstotliwość podziału2400 Hz
Wymiary (S x W x G) mm140 x 245 x 180
Waga kg3
Wersje wykończeniaBiały, Czarny, Mokka
Impedancja4 Ohm, 5 Ohm, 6 Ohm, 8 Ohm
Tesi 7 (czarny)
System2-drożny
ObudowaBass-reflex
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa30 - 140 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy2 x 160 mm
Przetwornik wysokotonowy26 mm
Pasmo przenoszenia45 - 22000 Hz
Skuteczność93 dB (2.83 V / 1 m)
Częstotliwość podziału2200 Hz
Wymiary (S x W x G) mm460 x 180 x 240
Waga kg7.3
Wersje wykończeniaBiały, Czarny, Mokka
Impedancja4 Ohm, 5 Ohm, 6 Ohm, 8 Ohm

Opinie o Yamaha RX-V6A + Tesi 5 + 2 + 7

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Do pobrania

Katalog

Test / Recenzja

News

Publikacje na temat Yamaha RX-V6A + Tesi 5 + 2 + 7

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: