Marki: Yamaha, Indiana Line

RX-V4A + Tesi 3 + 2 + 7

As low as 6 239 zł Regular Price 8 244 zł i
/ komplet
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 8244 zł

Wysyłka: w ciągu 24h

Sprawdź szczegóły

Odbiór w salonie: już za godzinę

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 312 zł

Sprawdź szczegóły

MusicCast RX-V4A wyposażony jest w analizator akustyczny pomieszczenie YPAO

Yamaha MusicCast RX-V4A

5.2-kanałowy amplituner kina domowego Yamaha MusicCast RX-V4A to prawdziwe centrum Twojej domowej rozrywki – kilka złączy HDMI obsługujących 8K, odtwarzanie najnowszego standardu obrazu HDR10+ oraz specjalne funkcje dedykowane gamingowi to tylko niektóre kluczowe cechy tego wszechstronnego urządzenia. Dodatkowo model RX-V4A wyposażono w całkowicie nową konstrukcję wzmacniacza i w autorski system multiroom MusicCast umożliwiający bezprzewodowe przesyłanie dźwięku. Amplituner obsługuje także funkcę automatycznej korekcji YPAO, która pozwala zapewnić najlepszy możliwy dźwięk, niezależnie od warunków akustycznych panujących w pomieszczeniu odsłuchowym.

 • Złącza HDMI, dzięki którym można podłączyć kilka urządzeń obsługujących rozdzielczość 8K

 • Zgodność ze standardem HDR10+, co zapewnia wysoką jakość obrazu i żywe kolory

 • Funkcje stworzone z myślą o graczach komputerowych (ALLM, VRR, QMS, QFT)

 • Całkowicie nowe, stylowe wzornictwo

 • W pełni przeprojektowana konstrukcja wzmacniacza

 • System multiroom Yamaha MusicCast i funkcje sieciowe (m.in. AirPlay 2)

 • Możliwość podłączenia bezprzewodowych głośników tylnych (MusicCast Surround)

 • Obsługa za pomocą pilota, aplikacji MusicCast lub asystentów głosowych

 • Funkcja Cinema DSP 3D z cyfrowym przetwarzaniem sygnału

 • Różnorodne złącza cyfrowe i analgowe

Złącza HDMI zgodne z 8K

Projektanci Yamahy wyposażyli amplituner Yamaha MusicCast RX-V4A w komplet złączy HDMI (4 wejścia/1 wyjście) kompatybilne z rozdzielczością 8K/60 Hz. Dzięki temu urządzenie przez wiele lat będzie mogło pełnić centrum domowej rozrywki, do którego użytkownik z łatwością podłączy jednocześnie nawet kilka źródeł obsługujących rozdzielczość 8K, np. konsole do gier. Zastosowane porty HDMI obsługują także niższe rozdzielczości, w tym oczywiście 4K/120 Hz. Obsługa 8K wymaga aktualizacji oprogramowania amplitunera. Aby móc w pełni cieszyć się rozdzielczością 8K trzeba mieć także dostęp do kompatybilnego z nią telewizora czy projektora.

Zgodność z HDR10+ i innymi nowoczesnymi standardami

Standard HDR10+ obsługuje dynamiczne metadane, co odróżnia go od innych standardów, które obsługują jedynie statyczne. W efekcie dostarczana jest informacja o pożądanej przez twórców filmu charakterystyce nie tylko całej produkcji, lecz także poszczególnych scen, m.in. w zakresie kontrastu między jasnymi i ciemnymi fragmentami. Obsługa standardu HDR10+ wprowadzona zostanie poprzez aktualizację oprogramowania amplitunera.

Amplituner RX-V4A (czarny), zapewnia wyrafinowane cyfrowe przetwarzanie sygnału, ma funkcję korygującą akustykę pokoju odsłuchowego

Funkcje stworzone z myślą o graczach komputerowych

Amplituner Yamaha MusicCast RX-V4A został wzbogacony o najnowsze technologie stosowane np. w nowych konsolach. Urządzenie wykorzystuje m.in. ALLM (Auto Low Latency Mode) i VRR (Variable Refresh Rate). Dzięki pierwszemu konsola może przesyłać do amplitunera i telewizora informację, która automatycznie aktywuje tryb przeznaczony do gier. Ten tryb wyróżnia brak opóźnień i ulepszenie wyświetlania. Po przełączeniu źródła, np. ponownie na film, funkcja ALLM zostaje automatycznie wyłączona. Drugie z rozwiązań, VRR, jest wykorzystywanym w grach mechanizmem, eliminującym rozrywanie się ramek obrazu i minimalizuje opóźnienia, a także dostosowuje częstotliwość odświeżania, aby zachować płynność obrazu wyświetlanego na ekranie. Wraz z dwoma kolejnymi funkcjami, QMS (Quick Media Switching) redukującą opóźnienie sygnału przy przełączaniu oraz eliminującą chwilowy czarny ekran oraz QFT (Quick Frame Transport) ograniczającą opóźnienie przy przesyłaniu klatek obrazu, amplituner RX-V4A staje się fantastyczną propozycją dla graczy, którzy oczekują wysokiej jakości dźwięku w grach i przy zachowaniu kluczowych z punktu widzenia gracza funkcjonalności mających wpływ na jakość obrazu. Funkcje stworzone z myślą o grach udostępnione są poprzez aktualizację oprogramowania, a do ich obsługi niezbędny jest kompatybilny z nimi telewizor.

Całkowicie nowe wzornictwo

To, co przykuwa uwagę przy pierwszym kontakcie z amplitunerem MusicCast RX-V4A, to jego całkowicie nowe wzornictwo. Łagodnie zaokrąglone boki w połączeniu z atrakcyjnie wkomponowanym wyświetlaczem oraz niedużą liczbą przycisków i pokręteł nadają amplitunerowi szlachetny charakter, przy równoczesnym zachowaniu łatwości obsługi i szybkiego dostępu do wszystkich istotnych funkcji urządzenia.

W pełni przeprojektowana konstrukcja wzmacniacza

Yamaha RX-V4A, podobnie jak model RX-V6A, wyróżnia się w pełni przeprojektowaną sekcją wzmacniacza, wyróżniającą się m.in. wysoką szybkością narastania napięcia wejściowego, co pomaga w uzyskaniu wysokiej jakości dźwięku. Dzięki temu, a także dzięki mocy 80 W na kanał (8 Ω), amplituner zapewnia potężne i dynamiczne brzmienie, zarówno podczas oglądania filmów, jak i słuchania muzyki. Nowy wzmacniacz gwarantuje również precyzyjniejszą transmisję sygnału w przypadku high-res audio.

Amplituner MusicCast RX-V4A ma m.in. optyczne wejścia cyfrowe, ale nie ma możliwości bezpośredniego podłączenia gramofonu bez wbudowanego przedwzmacniacza

System multiroom Yamaha MusicCast i funkcje sieciowe (m.in. AirPlay 2)

Istotnym elementem RX-V4A jest autorski system MusicCast, dzięki któremu można m.in. przesyłać muzykę z amplitunera wprost do urządzeń znajdujących się w innych pomieszczeniach i odwrotnie. Amplituner wyposażono także w liczne funkcje sieciowe: wbudowane serwisy streamingowe (m.in. Spotify i Tidal), radio internetowe, obsługę AirPlay2 i dwukierunkowy Bluetooth, dwuzakresowe Wi-Fi (2.4/5 GHz).

Smartfon z aplikacją MusicCast jest niczym pilot zdalnego sterowania systemem multiroom

Obsługa funkcji MusicCast Surround

Praktycznym udogodnieniem w RX-V4A jest funkcja MusicCast Surround. Dzięki niej do amplitunera można podłączyć głośniki MusicCast 20 lub MusicCast 50, które mogą pełnić rolę tylnych głośników efektowych. Rozwiązanie to pozwala bezprzewodowo przesyłać dźwięk, co eliminuje konieczność prowadzenia przewodów od amplitunera do głośników tylnych. Dzięki temu użytkownik może cieszyć się pełnymi możliwościami systemu kina domowego przy zachowaniu estetyki w pokoju odsłuchowym.

Ampltiner obsługuje MusicCast i HDR10+, czyli tryb, który określa nie tylko dynamikę materiału wideo

Obsługa za pomocą pilota, aplikacji MusicCast lub asystentów głosowych

Obsługę amplitunera, oprócz pilota zdalnego sterowania dostarczanego wraz z urządzeniem, umożliwia bezpłatna, polskojęzyczna aplikacja MusicCast. Do sterowania RX-V4A można także wykorzystać asystentów głosowych (ich dostępność może różnić się w zależności od regionu i wymaga urządzenia z wbudowanym mikrofonem np. smartfona lub głośnika z wbudowanym asystentem głosowym).

Yamaha MusicCast RX-V4A i bogata gama złączy

Amplituner umożliwia podłączenie niemal dowolnego źródła dźwięku i obrazu. Oprócz gniazd HDMI, urządzenie wyposażone jest w port USB (na przedniej ściance), złącze Ethernet, a także wejścia cyfrowe optyczne i koaksjalne oraz trzy wejścia analogowe (2 x RCA). Urządzenie ma ponadto dwa wyjścia na subwoofer aktywny.

Kolumny podstawkowe Indiana Line Tesi 3

Tesi 3 to prosta, a zarazem wydajna podstawkowa kolumna głośnikowa, która bazuje na sukcesie głośników Tesi 261. Ta 2-drożna konstrukcja wykorzystuje wyrafinowane rozwiązania techniczne, zaczerpnięte z najwyższej serii Indiana Line Diva. Wprowadzone zmiany idą w parze z racjonalnym wykorzystaniem podzespołów, dzięki czemu Tesi 3 w idealny sposób łączy kompaktowe rozmiary z czystym i otwartym dźwiękiem – a to wszystko przy zachowaniu atrakcyjnej ceny. Jest doskonałym wyborem dla użytkowników, którzy poszukują kolumn o prostym, lecz nowoczesnym designie i uniwersalnym brzmieniu.

Usztywniona obudowa

Skrzynia modelu Tesi 3 została dodatkowo usztywniona wewnętrznie przez specjalne wzmocnienia, które redukują niepożądane drgania ścian obudowy i minimalizują fale stojące powstające wewnątrz kolumny. Przyczynia się to do słyszalnej poprawy klarowności i przestrzenności brzmienia, zwłaszcza w zakresie średnich tonów. Co więcej, ulokowany na przedniej ściance wylot bas refleks zwiększa elastyczność podczas rozstawienia kolumn, bez wpływu na jakość dźwięku. Te mogą stać nawet blisko ściany lub w narożniku pokoju. Kolumny przeznaczone są do średniej wielkości pomieszczeń i świetnie sprawdzą się w zestawach stereo wszędzie tam, gdzie trudno o rozstawienie większych kolumn podłogowych.

Wydajne przetworniki

O zrównoważone i dynamiczne brzmienie dbają dwa przetworniki: 26-milimetrowa kopułka wysokotonowa oraz przetwornik nisko-średniotonowy o średnicy 160 mm. Tweeter wyróżnia się teraz nowym, prostokątnym frontem, który doskonale współgra z designem pierścieni maskujących kosze głośnikowe i nawiązuje do flagowej serii Diva. Z kolei jednostka nisko-średniotonowa wykorzystuje membranę z polipropylenu domieszkowanego miką. Spójne połączenie wszystkich zakresów sprawia, że Tesi 3 dostarcza neutralny, a jednocześnie bogaty dźwięk.

Polipropylenowa membrana domieszkowana miką

Membrana przetwornika nisko-średniotonowego jest wykonana z polipropylenu – niezwykle uniwersalnego i cenionego materiału. Dla nadania membranie niezbędnej sztywności i precyzyjnego oddania najdrobniejszych brzmieniowych detali, polipropylen jest domieszkowany minerałem o nazwie mika. Dzięki temu można cieszyć się dokładniejszym i bardziej angażującym brzmieniem swojej ulubionej muzyki. Ponadto znajdująca się w środku mid-woofera nakładka przeciwpyłowa umożliwia szerokie rozpraszanie środka pasma, bogato nasycając nimi pomieszczenie odsłuchowe.

Autorskie zawieszenie Dual-Wave

Rozwiązanie zastosowane po raz pierwszy w serii Diva teraz trafiło także do kolumn Tesi. Górny resor Dual-Wave znajduje się w przetworniku nisko-średniotonowym. To wyjątkowe, precyzyjnie zaprojektowane zawieszenie górne poszerza zakres liniowej pracy głośnika oraz zmniejsza zniekształcenia w zakresie basu, a co za tym idzie, tzw. zniekształcenia intermodulacyjne. Przekłada się to na zdecydowanie lepsze brzmienie – z czystszym, mocniejszym basem i lepiej artykułowaną średnicą. Można to odczuć zwłaszcza podczas słuchania instrumentów perkusyjnych, strunowych i akustycznych.

Wysoce zoptymalizowana zwrotnica

Podstawkowe kolumny Tesi 3 mają zaprojektowaną od nowa i wysoce zoptymalizowaną zwrotnicę. Topologia obwodu, liczba zastosowanych komponentów i ich parametry zostały dokładnie wyselekcjonowane do obudowy kolumny i zastosowanych w niej przetworników. Pozwoliło to zmniejszyć straty mocy oraz uzyskać wyrównane pasmo przenoszenia i niski poziom zniekształceń, przy wysokiej efektywności. Dzięki minimum impedancyjnemu wynoszącemu 4 omy kolumny Tesi 3 mogą współpracować z każdym wzmacniaczem.

Udoskonalone układy magnetyczne mid-woofera

Układy magnetyczne przetwornika nisko-średniotonowego zostały zaczerpnięte z referencyjnej serii Diva i zoptymalizowane z użyciem najnowocześniejszych metod projektowych. Charakteryzują się dużym skokiem liniowym oraz utrzymują stabilne parametry w jak najszerszym zakresie amplitudy i częstotliwości. Poprawie uległa również dynamika i efektywność odtwarzanego basu, co jest zasługą zdecydowanie większych niż w poprzednim modelu napędów magnetycznych. Tak jak we wcześniejszych kolumnach Indiana Line, indukcyjność napędów jest linearyzowana z pomocą aluminiowego pierścienia. Dzięki temu można cieszyć się bardziej czytelnym i klarownym dźwiękiem – nawet przy dużej głośności.

Proste, ale nowoczesne wzornictwo

Podstawkowe kolumny Tesi 3 nie tylko zapewniają wszechstronne, angażujące brzmienie, ale także świetnie się prezentują. Cechują się skromnym, a jednocześnie stylowym wykończeniem PVC. Model ten dostępny jest w trzech kolorach – białym, czarnym (czarny dąb) i w kolorze mokka – dzięki czemu głośniki świetnie wkomponują się w aranżację dowolnego wnętrza. Całości dopełniają magnetycznie mocowane maskownice oraz obudowa z MDF z lekko zaokrąglonymi narożnikami.

Najważniejsze cechy:

 • 2-drożna kolumna podstawkowa
 • 26 mm kopułka wysokotonowa
 • 160 mm przetwornik nisko-średniotonowy z membraną z polipropylenu domieszkowanego miką
 • Nowy front głośnika wysokotonowego i pierścienie maskujące kosze głośnikowe
 • Autorskie zawieszenie Dual-Wave mid-woofera
 • Obudowa bas refleks z otworem z przodu
 • Solidnie wzmocniona obudowa z MDF z zaokrąglonymi narożnikami
 • Zwrotnica zoptymalizowana z wykorzystaniem najnowszych metod projektowych
 • Usprawnione układy napędowe przetwornika nisko-średniotonowego
 • Magnetycznie mocowane maskownice
 • Pasmo przenoszenia: 45 – 22 000 Hz
 • Sugerowana moc wzmacniacza: 30 – 120 W
 • Trzy wersje kolorystyczne: biała, czarna (czarny dąb) i mokka
 • Wymiary (W x Sz x G): 340 x 180 x 275 mm
 • Masa: 5,6 kg

Kolumny podstawkowe Indiana Line Tesi 2

Tesi 2 to lekka i kompaktowa kolumna głośnikowa, która rozwija koncepcję modelu Tesi 241. Ta 2-drożna konstrukcja wykorzystuje nowoczesne rozwiązania techniczne, zapożyczone z najwyższej serii Indiana Line Diva. Wprowadzone zmiany idą w parze z racjonalnym wykorzystaniem podzespołów, dzięki czemu Tesi 2 zapewnia czysty i otwarty dźwięk przy zachowaniu atrakcyjnej ceny. Jest znakomitym wyborem dla użytkowników, którzy poszukują prostych, ale stylowych głośników o uniwersalnym brzmieniu do mniejszych pomieszczeń. Kolumny świetnie sprawdzą się jako głośniki efektowe w zestawie kina domowego, ale przede wszystkim w systemie stereo do nagłośnienia telewizora czy też jako para kolumn do miniwieży ustawiona na półce lub regale.

Usztywniona obudowa z bas refleks

Aby usunąć niepożądane wibracje ścian obudowy i obniżyć fale stojące powstające wewnątrz kolumny, skrzynia modelu Tesi 2 została dodatkowo usztywniona przez wewnętrzne wzmocnienie. Przyczynia się to do wyraźnej poprawy klarowności i przestrzenności brzmienia, zwłaszcza w przypadku średnich tonów. Otwór bas refleks mieści się z tyłu, co przy ustawieniu głośników bliżej ściany, pomaga skutecznie odtwarzać nawet niski bas. Warto dodać, że optymalne zestrojenie układu bas refleks tych małych kolumn pozwala uzyskać nadspodziewanie głębokie, dynamiczne niskie tony, które nadają muzyce rytm i energię.

Zastosowane przetworniki

Kolumna Tesi 2 wyposażona jest w dwa wydajne przetworniki: 26-milimetrowy tweeter oraz przetwornik nisko-średniotonowy o średnicy 120 mm. Głośnik wysokotonowy wyróżnia się nowym, prostokątnym frontem, który nawiązuje do referencyjnej serii Diva i idealnie uzupełnia się z designem pierścieni maskujących kosze głośnikowe. Z kolei mid-woofer wykorzystuje polipropylenową membranę z dodatkiem miki. Spójne połączenie wszystkich zakresów sprawia, że Tesi 2 dostarcza zrównoważone, a jednocześnie dynamiczne brzmienie.

Polipropylenowa membrana z miką

Przetwornik nisko-średniotonowy wykorzystuje membranę z polipropylenu – niezwykle uniwersalnego i cenionego materiału. Dla nadania membranie odpowiedniej sztywności i precyzyjnego oddania najdrobniejszych brzmieniowych detali, polipropylen jest domieszkowany minerałem o nazwie mika. Pozwala to cieszyć się bardziej szczegółowym i angażującym brzmieniem swojej ulubionej muzyki. Co więcej, umieszczona w mid-wooferze nakładka przeciwpyłowa zapewnia szerokie rozpraszanie średnich częstotliwości, bogato nasycając nimi pomieszczenie odsłuchowe.

Zawieszenie górne Dual-Wave

Rozwiązanie zastosowane po raz pierwszy w serii Diva teraz trafiło także do kolumn Tesi. Górny resor Dual-Wave znajduje się w przetworniku nisko-średniotonowym. To wyjątkowe, precyzyjnie zaprojektowane zawieszenie górne poszerza zakres liniowej pracy głośnika oraz zmniejsza zniekształcenia w zakresie basu, a co za tym idzie, tzw. zniekształcenia intermodulacyjne. Przekłada się to na zdecydowanie lepsze brzmienie – z czystszym, mocniejszym basem i lepiej artykułowaną średnicą. Można to odczuć zwłaszcza podczas słuchania instrumentów perkusyjnych, strunowych i akustycznych.

Opracowana od nowa zwrotnica

Model Tesi 2 wykorzystuje zaprojektowaną od nowa i wysoce zoptymalizowaną zwrotnicę. Topologia obwodu, liczba zastosowanych komponentów i ich parametry zostały starannie wyselekcjonowane do obudowy kolumny i znajdujących się w niej przetworników. Pozwoliło to zmniejszyć straty mocy oraz uzyskać wyrównane pasmo przenoszenia i niski poziom zniekształceń, przy wysokiej efektywności. Podstawkowe kolumny Tesi 2 mogą współpracować z dowolnym wzmacniaczem o mocy od 30 do 80 W, a przebieg impedancji jest łagodny – z minimum wynoszącym 4 omy.

Ulepszone układy napędowe mid-woofera

Układy magnetyczne przetwornika nisko-średniotonowego zostały zaczerpnięte z najwyższej serii Diva i zoptymalizowane z użyciem najnowocześniejszych metod projektowych. Charakteryzują się dużym skokiem liniowym oraz utrzymują stabilne parametry w jak najszerszym zakresie amplitudy i częstotliwości. Zastosowanie zdecydowanie większych niż w poprzednim modelu napędów magnetycznych poprawiło dynamikę i efektywność odtwarzanego basu. Tak jak w innych Indiana Line, indukcyjność napędów jest linearyzowana z pomocą aluminiowych pierścieni umieszczonych w 120 mm przetworniku. Zapewnia to bardziej czytelny i klarowny dźwięk – nawet przy zaskakująco dużej głośności, jak na rozmiary konstrukcji.

Stylowa konstrukcja

Kompaktowe kolumny Tesi 2 nie tylko oferują wszechstronne i wyjątkowo dynamiczne brzmienie, ale także doskonale się prezentują. Model ten dostępny jest w trzech kolorach – białym, czarnym (czarny dąb) i w kolorze mokka – i został wykończony skromną, a jednocześnie stylową powłoką winylową. Ponadczasowe wzornictwo sprawia, że głośniki można łatwo wkomponować w aranżację dowolnego wnętrza. Całości dopełniają magnetycznie mocowane maskownice oraz nowocześnie zaokrąglona w narożnikach obudowa z MDF.

Najważniejsze cechy:

 • 2-drożna kolumna podstawkowa
 • 26 mm kopułka wysokotonowa
 • 120 mm przetwornik nisko-średniotonowy z membraną z polipropylenu domieszkowanego miką
 • Nowy front głośnika wysokotonowego i pierścienie maskujące kosze głośnikowe
 • Autorskie zawieszenie Dual-Wave mid-woofera
 • Obudowa bas refleks z otworem z tyłu
 • Solidnie wzmocniona obudowa z MDF z zaokrąglonymi narożnikami
 • Zwrotnica zoptymalizowana z wykorzystaniem najnowszych metod projektowych
 • Usprawnione układy napędowe przetwornika nisko-średniotonowego
 • Magnetycznie mocowane maskownice
 • Pasmo przenoszenia: 55 – 22 000 Hz
 • Sugerowana moc wzmacniacza: 30 – 80 W
 • Trzy wersje kolorystyczne: biała, czarna (czarny dąb) i mokka
 • Wymiary (W x Sz x G): 245 x 140 x 180 mm
 • Masa: 3 kg

Głośnik centralny Indiana Line Tesi 7

Tesi 7 to prosty i wydajny głośnik centralny, który został specjalnie zoptymalizowany do realistycznego i szczegółowego odtwarzania głosu w zestawach kina domowego. Ta 2-drożna konstrukcja bazuje na sukcesie modelu Tesi 761 i wykorzystuje nowoczesne rozwiązania techniczne, zaczerpnięte z referencyjnej serii Indiana Line Diva. Wprowadzone zmiany idą w parze z racjonalnym wykorzystaniem podzespołów oraz wysoką jakością wykonania, dzięki czemu Tesi 7 zapewnia czysty i otwarty dźwięk przy zachowaniu atrakcyjnej ceny.

Wzmocniona wewnętrznie obudowa

Skrzynia głośnika Tesi 7 została dodatkowo usztywniona przez wewnętrzne wzmocnienie, aby usunąć niechciane wibracje ścian obudowy i zredukować fale stojące powstające w środku kolumny. Przyczynia się to do znacznej poprawy klarowności i przestrzenności brzmienia, co jest istotne zwłaszcza w przypadku wiernego odtwarzania dialogów. Znajdujący się z tyłu otwór bas refleks funkcjonuje optymalnie nawet po umieszczeniu kolumny blisko ściany lub we wnęce regału. Wraz z innymi modelami z nowej odsłony serii Tesi można stworzyć kompletny, spójny brzmieniowo zestaw głośników do kina domowego.

Zastosowane przetworniki

Producent wyposażył kolumnę centralną Tesi 7 w trzy wydajne przetworniki: 26 mm tweeter oraz parę mid-wooferów o średnicy 160 mm. Przetwornik wysokotonowy wyróżnia się teraz nowym, prostokątnym frontem, który nawiązuje do najwyższej serii Diva i świetnie współgra z designem pierścieni maskujących kosze głośnikowe. Pozostałe dwa głośniki wykorzystują membrany z polipropylenu domieszkowanego miką. Spójne połączenie wszystkich zakresów sprawia, że Tesi 7 dostarcza zrównoważone, a jednocześnie czyste i otwarte brzmienie.

Membrana polipropylenowa domieszkowana miką

Membrany przetworników nisko-średniotonowych zostały wykonane z polipropylenu – niezwykle wszechstronnego i cenionego materiału. Dla nadania membranie niezbędnej sztywności i precyzyjnego oddania najdrobniejszych brzmieniowych detali, polipropylen jest domieszkowany minerałem o nazwie mika. Dzięki temu można cieszyć się dokładniejszym i bardziej angażującym brzmieniem swojej ulubionej muzyki. Wewnątrz membran głośników 160 mm umieszczono korektor fazy, który odpowiada za szerokie rozpraszanie środka pasma częstotliwości akustycznych.

Górny resor Dual-Wave

Rozwiązanie zastosowane po raz pierwszy w serii Diva teraz trafiło także do kolumn Tesi. Górny resor Dual-Wave znajduje się w parze 160-mm przetworników. To wyjątkowe, precyzyjnie zaprojektowane zawieszenie górne poszerza zakres liniowej pracy głośnika oraz zmniejsza zniekształcenia w zakresie basu, a co za tym idzie, tzw. zniekształcenia intermodulacyjne. Przekłada się to na zdecydowanie lepsze brzmienie – z czystszym, mocniejszym basem i lepiej artykułowaną średnicą. Można to odczuć zwłaszcza podczas słuchania instrumentów perkusyjnych, strunowych i akustycznych.

Zaprojektowana od nowa zwrotnica

Głośnik centralny Tesi 7 korzysta z zaprojektowanej od nowa i wysoce zoptymalizowanej zwrotnicy. Topologia obwodu, liczba zastosowanych komponentów i ich parametry zostały starannie wyselekcjonowane do obudowy kolumny i zastosowanych w niej przetworników. Pozwoliło to zmniejszyć straty mocy oraz uzyskać wyrównane pasmo przenoszenia i niski poziom zniekształceń, przy wysokiej efektywności. Dzięki minimum impedancyjnemu wynoszącemu 4 omy kolumna Tesi 7 może współpracować z każdym wzmacniaczem.

Ulepszone układy magnetyczne

Układy magnetyczne dwóch przetworników o średnicy 160 mm zostały zaczerpnięte z najwyższej serii Diva i zoptymalizowane z użyciem najnowocześniejszych metod projektowych. Charakteryzują się dużym skokiem liniowym oraz utrzymują stabilne parametry w jak najszerszym zakresie amplitudy i częstotliwości. Poprawie uległy również dynamika i efektywność odtwarzanego basu, co jest zasługą zdecydowanie większych niż w poprzednim modelu napędów magnetycznych. Tak jak w innych kolumnach Indiana Line, indukcyjność napędów jest linearyzowana z pomocą aluminiowego pierścienia. W ten sposób można cieszyć się bardziej czytelnym i klarownym dźwiękiem – nawet przy dużej głośności.

Atrakcyjne wykończenie

Głośnik centralny Tesi 7 łączy emocjonujące, dojrzałe brzmienie z atrakcyjnym i klasycznym designem. Wykończony jest trwałą, a jednocześnie stylową powłoką winylową. Do wyboru są trzy wersje kolorystyczne: biała, czarna (czarny dąb) oraz mokka. Dzięki temu kolumna doskonale wkomponuje się w aranżację praktycznie dowolnego wnętrza. Estetyczny charakter modelu Tesi 7 podkreślają magnetycznie mocowana maskownica oraz obudowa z MDF z lekko zaokrąglonymi kształtami.

Najważniejsze cechy:

 • 2-drożna kolumna centralna
 • 26 mm kopułka wysokotonowa
 • 2x 160 mm przetworniki nisko-średniotonowe z membraną z polipropylenu domieszkowanego miką
 • Nowy front głośnika wysokotonowego i pierścienie maskujące kosze głośnikowe
 • Autorskie zawieszenie Dual-Wave pary 160 mm przetworników
 • Obudowa bas refleks z otworem z tyłu
 • Solidnie wzmocniona obudowa z MDF z zaokrąglonymi narożnikami
 • Zwrotnica zoptymalizowana z wykorzystaniem najnowszych metod projektowych
 • Usprawnione układy napędowe przetworników nisko-średniotonowych
 • Magnetycznie mocowana maskownica
 • Pasmo przenoszenia: 45 – 22 000 Hz
 • Sugerowana moc wzmacniacza: 30 – 140 W
 • Trzy wersje kolorystyczne: biała, czarna (czarny dąb) i mokka
 • Wymiary (W x Sz x G): 180 x 460 x 240 mm
 • Masa: 7,3 kg

Specyfikacja Yamaha RX-V4A + Tesi 3 + 2 + 7

Tesi 2 (czarny)
System2-drożny
ObudowaBass-reflex
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa30-80 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy120 mm
Przetwornik wysokotonowy26 mm
Pasmo przenoszenia55 - 22000 Hz
Skuteczność90 dB (2.83 V / 1 m)
Częstotliwość podziału2400 Hz
Wymiary (S x W x G) mm140 x 245 x 180
Waga kg3
Wersje wykończeniaBiały, Czarny, Mokka
Impedancja4 Ohm, 5 Ohm, 6 Ohm, 8 Ohm
Tesi 7 (czarny)
System2-drożny
ObudowaBass-reflex
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa30 - 140 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy2 x 160 mm
Przetwornik wysokotonowy26 mm
Pasmo przenoszenia45 - 22000 Hz
Skuteczność93 dB (2.83 V / 1 m)
Częstotliwość podziału2200 Hz
Wymiary (S x W x G) mm460 x 180 x 240
Waga kg7.3
Wersje wykończeniaBiały, Czarny, Mokka
Impedancja4 Ohm, 5 Ohm, 6 Ohm, 8 Ohm
MusicCast RX-V4A
Ilość kanałów5.2
Moc wyjściowa115 W (6 ohms, 0.9% THD, 1 ch); 80 W (6 ohms, 0.06% THD, 2 ch)
Dekodery dźwiękuCinema DSP, Dolby Digital Plus, Dolby True HD, DTS HD Master Audio, DTS-HD High Resolution Audio
Ilość trybów DSP17
4K VideoTak
8K VideoTak
Konwersja/Skalowanie wideoTak (HDMI do 8K)
HDMI (wej. / wyj.)4/1
Front HDMINie
Cyfrowe Optyczne (wej.)1
Front USBTak
Wejście gramofonoweNie
Terminale głośnikoweZakręcane
Radio internetoweTak
Bezprzewodowy streamingAirPlay, Bluetooth
Serwisy strumieniująceSpotify
Sterowanie aplikacjąTak
WiFiTak
Odtwarzane formaty plikówAAC, AIFF, ALAC, DSD, FLAC, MP3, WAV, WMA, WMA-L
FLAC, WAV 192/24Tak
BluetoothTak
Zakresy radioweFM, DAB, DAB+
Pilot (typ)Zaprogramowany
Automatyczna kalibracjaTak (YPAO)
Pobór mocy (standby)0,1 W
Tryb ECOTak
Wymiary (S x W x G) mm435 x 171 x 377
Waga kg8.8
Tesi 3 (czarny)
System2-drożny
ObudowaBass-reflex
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa30 - 120 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy160 mm
Przetwornik wysokotonowy26 mm
Pasmo przenoszenia45 - 22000 Hz
Skuteczność91 dB (2.83 V / 1 m)
Częstotliwość podziału3000 Hz
Wymiary (S x W x G) mm180 x 340 x 275
Waga kg5.6
Wersje wykończeniaBiały, Czarny, Mokka
Impedancja4 Ohm, 5 Ohm, 6 Ohm, 8 Ohm

Opinie o Yamaha RX-V4A + Tesi 3 + 2 + 7

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Do pobrania

Katalog

Test / Recenzja

News

Publikacje na temat Yamaha RX-V4A + Tesi 3 + 2 + 7

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: