Luxman L-595ASE

L-595ASE to limitowany model firmy Luxman, który wiernie odwzorowuje najlepsze cechy w zakresie przetwarzania dźwięku klasycznego wzmacniacza zintegrowanego pracującego w klasie A, a więc modelu L-570, i wzbogaca je o najnowsze technologie stworzone przez firmę Luxman. Jest to prawdziwa perełka wśród stereofonicznych wzmacniaczy zintegrowanych, opracowana dla wymagających audiofilów.

Luxman L-595ASE

Limitowana edycja na cześć legendarnego przodka

Firma Luxman, wśród wielu komponentów, którymi zasłynęła na przestrzeni niemal 100 lat, ma wzmacniacze zintegrowane pracujące w czystej klasie A z serii L-570, do dziś cieszące się niesłabnącą reputacją wśród miłośników audio.

Model L-595A Special Edition to limitowany model produkcyjny, który po 30 latach wiernie odtwarza jego wygląd, a także jakość dźwięku. Wyróżnia się wśród nowoczesnych komponentów audio, zachowując przy tym prostotę obsługi i charakteryzując się pięknymi detalami zewnętrznymi, takimi jak aluminiowe przełączniki bezpośredniego wyboru z kontrolkami, podświetlanym wskaźnikiem poziomu głośności i wyraźnym wgłębieniem wokół kalibrowanego pokrętła głośności. Przedni panel ma delikatnie szczotkowane wykończenie, kontrastujące z dolną częścią, wykonaną z czarnego anodowanego aluminium, tworząc efektowne zestawienie kolorystyczne, tak jak w oryginalnych modelach z serii L-570.

Górna płyta ma również piękne, szczotkowane wykończenie, pasujące do panelu przedniego oraz poszerzone otwory wentylacyjne w celu lepszego odprowadzania ciepła. Sekcja wzmacniacza wyposażona jest w układ ODNF (Only Distortion Negative Feedback), który zapewnia świeżą i gęstą barwę dźwięku z przytłaczającą ilością muzycznych detali. Można mieć nadzieję, że dzięki specjalnemu wykończeniu zewnętrznemu, wzornictwu i najnowszym układom limitowana edycja L-595ASE, licząca 300 sztuk (wyprodukowanych na cały świat), stanie się bardzo poszukiwana przez entuzjastów audio i miłośników muzyki.

Luxman L-595ASE

Najnowszy układ ODNF i LECUA

L-595A Special Edition wykorzystuje najlepsze z najnowszych technologii obwodów stworzonych przez firmę Luxman. Zaprojektowany przez Luxmana układ sprzężenia zwrotnego ODNF, osiągający najwyższą początkową prędkość narastania, został przekształcony w najnowszą wersję, która charakteryzuje się ulepszonym układem wykrywania błędów.

W sekcji regulacji głośności zastosowano nowy, 88-stopniowy, sterowany elektronicznie tłumik LECUA 1000 (Luxman Electronically Controlled Ultimate Attenuator), który minimalizuje efekt pogarszania się jakości dźwięku przy niskich poziomach głośności oraz bufor zwiększający siłę napędową układu przedwzmacniacza. Stalowa osłona pokryta miedzią chroni tor transmisyjny delikatnych sygnałów przed zewnętrznymi zakłóceniami. Terminale RCA wykonane są ze specjalnego stopu miedzi, który zapewnia przewodność miedzi i twardość mosiądzu.

Luxman L-595ASE

Czysta klasa A dla bezkonkurencyjnej ekspresji muzycznej

L-595A Special Edition pracuje w czystej klasie A, charakteryzującej się niewielkim poziomem zniekształceń. Układy wzmacniacza mocy generują moc znamionową 30W + 30W (8 Ω). Jego konfiguracja z trzema równoległymi parami tranzystorów pracujących w układzie push-pull Darlingtona, znacznie poprawia stosunek sygnału do szumu oraz charakterystykę zniekształceń wysokich częstotliwości, nadając klarowność i zapewniając zdolność napędzania kolumn przez kombinację przedwzmacniacza i wzmacniacza mocy.

Sekcja zasilania zawiera duży, dobrze stabilizowany transformator zasilający z kondensatorami filtrującymi o dużej pojemności, niezależnymi dla lewego i prawego kanału, co łącznie zapewnia natychmiastowe zasilanie z dużą stabilnością. Zastosowano tu również unikalne układy tłumienia drgań. Duże przekaźniki głośnikowe o bardzo niskiej rezystancji osiągają niską impedancję na złączach głośnikowych. Wszystkie te technologie przyczyniają się do osiągnięcia najdoskonalszego poziomu ekspresji muzycznej, jakiej oczekuje się od urządzenia pracującego w czystej klasie A.

Wyjątkowe detale i technologia Luxmana rozwijana od dziesięcioleci

Metody konstrukcyjne i struktura obudowy są głównymi czynnikami wpływającymi na jakość i barwę dźwięku. Celem firmy Luxman było zapewnienie modelowi L-595ASE głębokiej muzykalności na wielu poziomach. Wspólna płytka drukowana dla wejść i wyjść jest wykonana specjalną techniką, w której nie stosuje się mogącej wprowadzać zakłócenia zielonej powłoki ochronnej. Pozłacane ścieżki na płytce drukowanej mają łagodne, zaokrąglone kształty, dzięki czemu zapewniają lepszy przepływ sygnału.

Luxman L-595ASE

Wielofunkcyjność i wygoda

L-595A Special Edition łączy w sobie jakość dzielonego wzmacniacza i przedwzmacniacza z funkcjonalnością wzmacniaczy zintegrowanych w jednym urządzeniu. Wbudowany wzmacniacz gramofonowy z kompatybilnością MM/MC, pozwala cieszyć się doskonałym odtwarzaniem płyt analogowych. Wzmacniacz wyposażono w elektronicznie sterowane regulatory tonów niskich i wysokich oraz funkcję Loudness, która przystosowuje dźwięk do charakterystyki ludzkiego słuchu. Dostępne są również funkcje dla różnych środowisk odsłuchowych, takie jak konfiguracja bi-amp z dodanym wzmacniaczem mocy oraz funkcja Separate, która umożliwia współpracę wzmacniacza ze sprzętem kina domowego. W zestawie znajduje się wysokiej klasy aluminiowy pilot zdalnego sterowania RA-17A, który może również obsługiwać kompatybilne odtwarzacze CD/SACD.

Najważniejsze cechy modelu L-595A:

 • Moc znamionowa: 30 W + 30 W (8 Ω), 60 W + 60 W (4 Ω)
 • Czułość wejściowa/impedancja wejściowa: Phono (MM): 2,5 mV/47 kΩ; Phono (MC): 0,3 mV/100 Ω; Line: 180 mV/47 kΩ; Bal. line: 180 mV/55 kΩ; Main In: 550 mV/47 kΩ
 • Napięcie wyjściowe/impedancja wyjściowa: Pre Out: 1 V / 600 kΩ
 • Pasmo przenoszenia: Phono: 20 Hz do 20 kHz (±0,5 dB); Line: od 20 Hz do 100 kHz (w zakresie -3,0 dB)
 • Współczynnik zawartości harmonicznych (THD): 0,007 % lub mniej (8 Ω, 1 kHz), 0,06 % lub mniej (8 Ω, od 20 Hz do 20 kHz)
 • Stosunek sygnał/szum (IHF-A): Phono (MM): > 91dB; Phono (MC): > 75dB; Line: > 105 dB
 • Regulacja głośności: nowy układ LECUA 1000
 • Układ wzmacniający: ODNF
 • Konfiguracja wyjścia: 3 równoległe pary tranzystorów bipolarnych pracujące w układzie push-pull
 • Współczynnik tłumienia: 370
 • zakres regulacji barwy dźwięku: Bass: ± 8 dB przy 100 Hz; Treble: ±8 dB przy 10 kHz
 • Zasilanie: 230 V (50 Hz) / 115 V (60 Hz)
 • Pobór prądu: 330 W; 230 W (przy braku sygnału); 0,4 W (w stanie czuwania)
 • Wymiary: 440 x 193 x 462 mm
 • Pokrętło przednie 19 mm i tylne 36 mm wliczone w głębokość
 • Waga: 29,0 kg
 • Pilot zdalnego sterowania (RA-17A)

 

Zachęcamy też Państwa do zapoznania się z artykułem poświęconym wzmacniaczowi zintegrowanemu Luxman L-595ASE, w ramach testu przeprowadzonego przez magazyn Soundrebels.

Specyfikacja Luxman L-595ASE

Moc wyjściowa30W + 30W (8Ω), 60W + 60W (4Ω)
Impedancja głośników (min)
Pasmo przenoszeniaPHONO: 20Hz - 20kHz (±0.5dB); LINE: 20Hz - 100kHz (within -3.0dB)
Stosunek sygnał/szumPHONO (MM): >91 dB; PHONO (MC): >75 dB; LINE: >105 dB
Zniekształcenia THD<0.007% (8Ω, 1kHz); <0.06% (8Ω, 20Hz - 20kHz)
Wyjście słuchawkoweTak
Tryb Pure DirectTak
Korekcja tonówTak
PilotTak
Głośniki A/BTak
Transformatorbrak danych
Pobór mocy (max)330 W, 230W (under no signal)
Pobór mocy (standby)0.4 W
Wymiary (S x W x G) mm440 x 193 x 462
Waga kg29

Opinie o Luxman L-595ASE

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(3 oceny)

 • 5 3
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

3 opinie

 1. Krystian

  Ocena:
  Ocena: 5
  Cenię sobie Luxmana jak i Accuphase od zawsze. Dla mnie to tacy niedoścignieni starzy wyjadacze w audio. Jak zobaczyłem ten model w internecie to się zakochałem od razu. Cena spora, jednak limitacja do 300 szt ehh. Słuchałem go w salonie z kolumnami B&W 803 D4 oraz Elac Vela 408. Przepiękny dźwięk z cudowną barwą, któremu nie brak wigoru i dynamiki. Dla mnie A klasa to idealny mariaż dźwięku z lampy i tranzystora. Mam nadzieję tylko, że uda mi się uzbierać pieniążki zanim się sprzedadzą
 2. Krzysztof

  Ocena:
  Ocena: 5
  Napiszę krótko: ten wzmacniacz gra jak genialna lampa ale nie posiada wad lampy
 3. Rodowicz

  Ocena:
  Ocena: 5
  Świetny sposób na uczczenie rocznicy założenia firmy. Limitowana edycja 300 sztuk na cały świat. Podobno połowa poszła na USA. To za jakiś czas będzie poszukiwany model. Lokata kapitału bardzo dobra. Póki co gra i to świetnie. Mam go podłączonego do kolumn ProAc D Two R. Z nim i zgrywa się cudownie. Niby 30W tylko, jednak kocham te Waty.

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: