Marka: Devialet

Expert 140 Pro (Matte Graphite)

23 999 zł
/ sztuka
 • Moc wyjściowa: 2 x 140 W RMS @ 6 Ω
 • Stosunek sygnał/szum: 130 dB
 • Zniekształcenia THD: Distortion at full power 0.0005% THD+N; Distortion at 10w 0.00025% THD+N
 • Pilot: Tak

Wysyłka: w ciągu 24 h

Sprawdź szczegóły

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 1200 zł

Sprawdź szczegóły

Wzmacniacz zintegrowany Devialet Expert 140 Pro

Devialet Expert 140 Pro to zaawansowany wzmacniacz stereofoniczny, który został opracowany specjalnie z myślą o melomanach poszukujących wysublimowanego oraz prawdziwie emocjonującego dźwięku. Ta wyrafinowana konstrukcja zawiera w jednej, niezwykle kompaktowej obudowie wszystkie niezbędne elementy – przedwzmacniacz, końcówkę mocy, przetwornik cyfrowo-analogowy, odtwarzacz strumieniowy i przedwzmacniacz gramofonowy. Modele z serii Expert Pro, do których należy wzmacniacz stereo Expert 140 Pro, zapewniają możliwość ich konfiguracji. Za pomocą internetowego konfiguratora można dostosować cały system, składający się z kilku urządzeń z linii Devialet Expert Pro, do własnych preferencji.

Wzmacniacz zintegrowany Devialet Expert 140 Pro

Duża moc i niski poziom zniekształceń

Dzięki innowacyjnemu podejściu do odwzorowania dźwięku na każdym z etapów jego przetwarzania udało się osiągnąć dużą wydajność, niezależnie od poziomu mocy, z jaką pracuje urządzenie. Designerską obudowę stereofonicznego wzmacniacza Expert 140 Pro wyposażono w zaawansowane podzespoły, które odpowiadają za wysokiej jakości brzmienie. Model ten gwarantuje moc do 140 W na kanał (przy 6 Ω), cechując się jednocześnie znakomitymi parametrami pracy. Stosunek sygnału użytecznego do szumu sięga aż 130 dB, natomiast wartość całkowitych zniekształceń harmonicznych i szumu pozostaje niemal na granicy mierzalności – 0,0005% przy pełnej mocy i 0,00025 % przy 10 W.

Wzmacniacz zintegrowany Devialet Expert 140 Pro

Core Infinity – u podstaw znakomitej efektywności Expert Pro

Podstawą bogatej funkcjonalności modelu Expert 140 Pro jest technika Core Infinity, która zapoczątkowała nową erę strumieniowania muzyki. W Core Infinity zaimplementowano różnorodne protokoły transmisji strumieniowej, które pozwalają w pełni cieszyć się nimi na dowolnym urządzeniu Expert Pro – bez względu na to, czy użytkownik będzie korzystał z audiofilskiego odtwarzacza, czy też internetowych serwisów muzycznych. Najnowszy system operacyjny Devialet oraz potężna moc obliczeniowa wyróżniają układ Core Infinity, który zaprojektowany został pod kątem wieloletniej wydajności. Główny procesor jest wspomagany przez układ FPGA (gwarantujący dodatkową moc obliczeniową i zapewniający minimalny cyfrowy jitter), drugi procesor dźwięku DSP, usprawniony interfejs USB przygotowany na przyszłe formaty audio, jak również trzy przetworniki ASRC. Podzespoły te umożliwiają pozostawienie odpowiedniej przestrzeni na przyszłe rozwiązania, z naciskiem na kompatybilność z dodatkowymi źródłami.

Bogactwo funkcji sieciowych

Core Infinity otwiera modele z serii Expert Pro na świat strumieniowania muzyki. Model Expert 140 Pro obsługuje m.in. protokół UPnP i pozwala na bezprzewodowe przesyłanie sygnału audio z 24-bitową rozdzielczością i częstotliwością próbkowania do 192 kHz. Wsparcie dla funkcji Apple AirPlay udostępnia możliwość streamingu w jakości CD z dowolnego urządzenia z systemem iOS lub MacOS, jak również komputerów i tabletów z Windowsem (przez iTuner). Z kolei za pośrednictwem funkcji Spotify Connect użytkownik może cieszyć się dostępem do serwisu muzycznego z poziomu wzmacniacza, ze specjalnie zintegrowaną regulacją głośności, a nawet funkcją automatycznego budzenia.

Wzmacniacz zintegrowany Devialet Expert 140 Pro

Streaming z wykorzystaniem techniki Devialet AIR z Roon

Model Expert 140 Pro wyposażony jest w odtwarzacz strumieniowy wysokiej rozdzielczości. Pozwala w dowolny sposób, za pośrednictwem bezprzewodowej łączności Wi-Fi lub przewodowego połączenia Ethernet, przesyłać i odtwarzać muzykę z komputera, tabletu i smartfona, także nagrania w wysokiej jakości. Devialet AIR (Asynchronous Intelligent Route) jest jedną z najbardziej zaawansowanych na świecie technik strumieniowania audio. Najnowsze sterowniki dla Devialet AIR są dostępne do pobrania na stronie producenta w zakładce „Expert Configuration”, po zalogowaniu na konto użytkownika. Integracja techniki Devialet AIR® z Roon otwiera użytkownikowi nowe możliwości, zapewniając m.in. wspaniałe wrażenia przy odkrywaniu muzyki, zarządzaniu biblioteką czy odtwarzaniem dźwięku. Roon wykorzystuje intuicyjny interfejs, który dostępny jest w wersji na komputery, tablety lub smartfony.

ADH® – Analog Digital Hybrid

ADH® to zaawansowana hybrydowa technika amplifikacji opracowana przez inżynierów Devialeta. ADH® w swoim działaniu jednocześnie wykorzystuje liniowość oraz wyrafinowanie analogowego wzmocnienia (w klasie A), a także dużą moc i kompaktowość, a więc cechy charakterystyczne dla wzmocnienia w klasie D. Przez równoczesne działanie, opatentowany system hybrydowej amplifikacji zapewnia urządzeniu dużą wydajność.

SAM® – Speaker Active Matching

Model Expert 140 Pro wykorzystuje autorską technikę Devialet SAM (od ang. Speaker Active Matching), która gwarantuje precyzyjne dopasowanie sygnału przesyłanego z urządzeń należących do serii Expert Pro do charakterystyki przetworników elektroakustycznych współpracujących z nimi głośników. Rozwiązanie to powstało w oparciu o precyzyjne pomiary charakterystyk setek modeli kolumn głośnikowych. Umożliwia to uzyskanie perfekcyjnego wyrównania czasowego między nagranym sygnałem a ciśnieniem akustycznym generowanym przez kolumny. Efektem jest emocjonalne brzmienie, odwzorowane zgodnie z zamierzeniami artysty.

Wzmacniacz zintegrowany Devialet Expert 140 Pro

RAM™ – Record Active Matching

Potwierdzeniem dbałości firmy Devialet także o miłośników analogowego brzmienia jest zastosowanie autorskiej techniki RAM (od ang. Record Active Matching). Dzięki temu rozwiązaniu można perfekcyjnie dostroić przedwzmacniacz gramofonowy modelu Expert 140 Pro do wykorzystywanej w gramofonie wkładki czy odtwarzanych płyt winylowych. Dzięki licznym opcjom konfiguracji można to zrealizować przez zmianę krzywej korekcji oraz różnych parametrów pracy – wszystko „w locie”, bez wstrzymywania działania pozostałych elementów. Producent przygotował oprogramowanie pod kątem obsługi różnorodnych krzywych korekcji, w tym RIAA 1953, RIAA 1976. Dzięki temu audiofile mogą usłyszeć swoje nagrania w dokładnie w taki sam sposób, w jaki brzmiałyby dzisiaj lub dziesiątki lat temu.

DAC – Magic Wire™

Obwód Magic Wire™ to kolejne autorskie rozwiązanie firmy Devialet, które zostało wykorzystane w modelu Expert 140 Pro. Zapewnia ono możliwie najmniejszą odległość między przetwornikiem C/A i terminalami głośnikowymi, skróconą do zaledwie 5 cm. Rozwiązanie Magic Wire™ pozwala uniknąć degradacji sygnału w całym paśmie przenoszenia, co zapewnia idealne dopasowanie pod względem impedancji oraz ograniczenie do absolutnego minimum niepożądanego szumu i zniekształceń termicznych. Przekłada się to na większą precyzję odtwarzanego sygnału audio.

Gotowy na nowe wyzwania dzięki platformie EVO™

Devialet Expert 140 Pro, podobnie jak inne konstrukcje z serii Expert Pro, został wyposażony w platformę EVO™. Jest to unikatowa architektura elektroniczna, zarządzana przez oprogramowanie, które można uaktualniać. Dzięki bezpłatnym i regularnym aktualizacjom, które oferują kolejne funkcje oraz zwiększają wydajność pracy urządzenia, każdy ze wzmacniaczy z serii Expert Pro może stawać się coraz lepszy – pozostając w zgodzie z najnowszymi trendami i będąc wyposażonym w najnowsze rozwiązania techniczne i funkcje.

Najważniejsze cechy modelu Devialet Expert 140 Pro:

 • Wzmacniacz stereo o mocy 2 x 140 W (przy impedancji obciążenia wynoszącej 6 omów)
 • Układ wzmocnienia w technice ADH, łączącej zalety wzmacniaczy klas A i D
 • Technika SAM (od ang. Speaker Active Matching)
 • Technika RAM (od ang. Record Active Matching)
 • Autorska platforma Devialet EVO – przygotowanie produktu na przyszłe aktualizacje
 • Opatentowany przetwornik cyfrowo-analogowy Magic Wire®
 • Streaming w technice Devialet AIR (Asynchronous Intelligent Route)
 • Obsługa protokołu UPnP
 • Funkcje AirPlay i Spotify Connect
 • Certyfikat Roon Ready

Specyfikacja Devialet Expert 140 Pro (Matte Graphite)

Moc wyjściowa2 x 140 W RMS @ 6 Ω
Stosunek sygnał/szum130 dB
Zniekształcenia THDDistortion at full power 0.0005% THD+N; Distortion at 10w 0.00025% THD+N
PilotTak
Wymiary (S x W x G) mm383 x 40 x 383
Waga kg5,65
Innewi-fi 2.4GHz / 5GHz 802.11ac; 32bits / 192kHz PCM (USB); 3.5mm trigger

Opinie o Devialet Expert 140 Pro (Matte Graphite)

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

 • 5 1
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

1 opinia

 1. Bartosz

  Ocena:
  Ocena: 5
  Robi wrażenie rozmachem z jakim potrafi zagrać. Niepozorny, lekki, a z kolumnami B&W 804 D4 robił co chciał. Na szczególną uwagę zasługuje bas, a właściwie jego potęga, zejście ale także kontrola. Słychać, że wzmacniacz absolutnie panuje nad tymi niełatwymi kolumnami. No bardzo przyjemnie się tego słucha, a funkcjonalność jest wręcz kosmiczna. Najbardziej podoba mi się ustawianie parametrów przedwzmacniacza gramofonowego do danej wkładki. Nie trzeba się nad niczym zastanawiać, szukać parametrów wkładki i przeliczać; wybieramy tylko z listy w konfiguratorze jaką wkładkę mamy i… to wszystko. Genialne!!!

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: