Kategoria

Stereo

Stereofoniczne systemy audio to niezwykle zróżnicowana grupa sprzętowa. Pod pojęciem „sprzętu stereo” kryje się w praktyce wiele urządzeń, które – odpowiednio zestawione – pozwalają na dobrej jakości dwukanałowe odtwarzanie dźwięku. Są to zarówno mini wieże, jak i zaawansowane technicznie komponenty audio, z których wykorzystaniem możemy stworzyć świetnie brzmiące zestawy stereofoniczne.

Poradnik tophifi - jak wybrać stereo

Rodzaje urządzeń wykorzystywanych w systemach stereo

Różnorodność dostępnych na rynku urządzeń do systemów stereo sprawia, że możemy zbudować taki zestaw, który będzie doskonale dopasowany do naszych potrzeb. W tej kategorii produktowej znajdziesz m.in.:

Źródłem sygnału audio w tego typu systemach mogą być m.in.:

Zestaw stereo możesz stworzyć samodzielnie z kilku powyższych komponentów, ale może on być również skompletowany przez sprzedawcę. W ofercie znajdziemy różnorodne propozycje gotowych konfiguracji sprzętowych, często oferowanych w atrakcyjnej cenie, wśród nich również zestawy bezprzewodowe. Wybór gotowego systemu zwalnia nas od dopasowania poszczególnych urządzeń pod względem parametrów technicznych czy brzmienia.

Przedwzmacniacze do systemów stereo

Urządzenie to jest „pierwszą linią frontu” w systemie audio. Podstawowym zadaniem przedwzmacniacza jest wstępne wzmocnienie sygnału. W przedwzmacniaczu może odbywać się również korekcja dźwięku, a także konwersja sygnału cyfrowego na analogowy (jeśli urządzenie ma wejścia cyfrowe, np. optyczne lub koaksjalne).

Stereofoniczne końcówki mocy

W systemie audio pracują często w „duecie” z przedwzmacniaczami. Jak sama nazwa wskazuje, zadaniem tych urządzeń jest zapewnienie odpowiedniej mocy po to, by sygnał audio mógł zostać przetworzony w odpowiedni sposób przez kolumny głośnikowe. W najbardziej zaawansowanych systemach stereo mogą być stosowane dwie pracujące niezależnie monofoniczne końcówki mocy – po jednej na każdy kanał.

Stereofoniczna końcówka mocy Luxman M-700u

Wzmacniacze zintegrowane stereo

Jest to w praktyce połączenie przedwzmacniacza i końcówki mocy w jednej obudowie. We wzmacniaczu zintegrowanym znajdziemy więc zarówno układy odpowiedzialne za wzmocnienie sygnału, jak i układy korekcji, a także różnorodne wejścia i wyjścia cyfrowe i analogowe, w tym również wyjście słuchawkowe czy wejście gramofonowe.

Przetworniki cyfrowo-analogowe

Przetworniki, określane z j. angielskiego jako DAC (Digital to Analog Converter) – jak sama nazwa wskazuje – zamieniają sygnał cyfrowy na analogowy. Obecnie są jedną z najpopularniejszych grup urządzeń wykorzystywanych w systemach stereofonicznych, a jednocześnie bardzo zróżnicowaną pod względem wzornictwa i funkcji. Obsługują różnorodne cyfrowe (ale także analogowe) źródła dźwięku. Mogą mieć wbudowany moduł Bluetooth, Wi-Fi, złącze LAN, USB. Wykorzystują często również układy korekcji brzmienia oraz wzmacniacze słuchawkowe. Niektóre modele są kompatybilne z systemem multiroom. To właśnie dzięki odpowiedniej klasy przetwornikowi C/A można cieszyć się niezwykle wysoką jakością dźwięku zapisanego w plikach wysokiej rozdzielczości.

Amplitunery stereofoniczne

Amplituner stereofoniczny to poniekąd połączenie wzmacniacza stereo z tunerem radiowym (cyfrowym lub analogowym) w jednej obudowie. Tego typu sprzęt nie tylko obsłuży różnorodne urządzenia źródłowe, ale sam może być źródłem dźwięku, np. odtwarzanego z radia FM/DAB+ czy internetowych serwisów muzycznych (jeśli takowe obsługuje).

Mini wieże

Są to kompaktowe, a jednocześnie kompletne systemy stereofoniczne. Taki zestaw zawiera już zarówno kolumny głośnikowe, jak i jednostkę centralną. Jest ona jednocześnie wzmacniaczem, odtwarzaczem płyt CD, tunerem radiowym, a coraz częściej także odtwarzaczem sieciowym. Jeśli potrzebujesz niewielkich rozmiarów systemu stereo, wybór takiego sprzętu (np. zestawu wykorzystującego komponenty firmy Yamaha) będzie doskonałym rozwiązaniem.

System stereo PSB Alpha P5 NAD C658

Gramofony

Urządzenia odtwarzające płyty winylowe mają wielu zwolenników, którzy cenią sobie ich charakterystyczne, analogowe brzmienie. Decydując się na gramofon, zwróć uwagę, czy system audio, z którym ma on współpracować wyposażony jest w odpowiedni przedwzmacniacz, czy też konieczne będzie zastosowanie zewnętrznego przedwzmacniacza lub, być może, taki moduł jest już wbudowany w gramofon.

Tunery radiowe

Nieodłącznym atrybutem wielu zestawów stereo jest tuner radiowy. Może mieć on postać odrębnego urządzenia (takiego jak np. Yamaha T-S500) lub stanowić jeden z elementów wyposażenia innego. Na odbiór programów radiowych pozwala m.in. amplituner stereo (np. R-N602 firmy Yamaha) lub mini wieża (np. Grand PianoCraft MusicCast MCR-N670D sprzedawana w zestawie z kolumnami różnych marek).

Tuner radiowy może być analogowy lub cyfrowy. Pod pojęciem tunera analogowego rozumiemy moduł pozwalający na odbiór programów nadawanych obecnie przede wszystkim w paśmie UKF (fale ultrakrótkie: 87,5 – 108 MHz). Radio cyfrowe, czyli DAB+ (od ang. Digital Audio Broadcasting Plus) to stosunkowo nowe rozwiązanie w radiofonii. Regularna emisja w tym standardzie wystartowała w Polsce 1 października 2013 r., jednak jej zasięg jest ograniczony. Co więcej, obecnie w DAB+ nadają wyłącznie rozgłośnie Polskiego Radia.

NAD M10 odtwarzacz sieciowy

Odtwarzacze sieciowe

Urządzenia te łączą się z lokalną siecią internetową i zapewniają dostęp do różnorodnych źródeł oferujących cyfrową muzykę, w tym m.in. serwisów streamingowych, takich jak Spotify czy Tidal oraz internetowych programów radiowych z całego świata. Odtwarzacze sieciowe obsługują też lokalne cyfrowe zasoby muzyczne, zgromadzone np. na dyskach NAS. Współpracują również z popularnymi urządzeniami mobilnymi – smartfonami i tabletami.

Odtwarzacze CD/SACD

Mimo rosnącej popularności streamingu i serwisów takich jak Spotify YouTube Music czy Tidal, odtwarzacze płyt CD wciąż są bardzo popularne w stereofonicznych systemach audio. Niektóre modele pozwalają również na odczyt płyt SACD, które zawierają nagrania znacznie wyższej jakości niż nośniki CD. Na rynku dostępne są także modele łączące funkcjonalność odtwarzacza CD i sieciowego (np. CD-NT670D firmy Yamaha). Więcej informacji o tego typu urządzeniach znajdziesz w artykule: „Jak wybrać odtwarzacz CD/SACD?”.

Systemy stereo – najważniejsze cechy

Wybierając sprzęt stereofoniczny, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy będzie odpowiadał naszym potrzebom zarówno pod względem parametrów technicznych, jak i funkcjonalności. Wiele będzie zależało od tego, z jakich urządzeń będzie się składał. Zwróć przede wszystkim uwagę na:

 • Urządzenie wzmacniające sygnał i jego konstrukcję – stereofoniczny sprzęt audio może pracować z wykorzystaniem lamp, tranzystorów lub też kombinacji obydwu tych elementów. Tranzystorowe wzmacniacze lub amplitunery stereo to jedne z najpopularniejszych konstrukcji wykorzystywanych w zaawansowanych systemach audio, zarówno tych tańszych, jak i droższych, hi-endowych. Najbardziej zaawansowane układy wykorzystujące tranzystory pozwalają uzyskać precyzyjne i naturalne brzmienie dźwięku. Dużą popularnością, zwłaszcza w audiofilskich zestawach stereo, cieszą się wzmacniacze lampowe. Lampy mogą być stosowane zarówno w sekcji przedwzmacniacza, jak i w sekcji końcówki mocy. W modelach hybrydowych, które pracują jednocześnie na lampach i tranzystorach, te pierwsze są często stosowane w przedwzmacniaczu (nadając urządzeniu charakterystyczne, ciepłe brzmienie), a drugie w układzie odpowiadającym za zapewnienie odpowiedniej mocy w systemie audio.
 • Źródła dźwięku obsługiwane przez system – stereofoniczny system audio może mieć w zestawie rozmaite urządzenia pozwalające na odtwarzanie muzyki z wielu różnych źródeł – cyfrowych i analogowych. Wybierając tego typu sprzęt, zwróć uwagę, jakie możliwości pod tym względem oferuje stereofoniczny system audio. Wszystko po to, aby wybrać taki zestaw, który będzie obsługiwał nośniki (np. płyty CD, SACD, winyle) lub pliki audio (np. FLAC, ALAC czy DSD), na których odtwarzaniu najbardziej Ci zależy. Dla wielu użytkowników ważnym elementem będzie także możliwość dalszej rozbudowy zestawu audio o dodatkowe źródła dźwięku, czy też późniejszej łatwej wymiany podzespołów na inne.
 • Wykorzystywane głośniki stereo – jednym z najważniejszych elementów każdego systemu stereo są wykorzystywane głośniki. Dobrej jakości dźwięku stereofonicznego nie jest w stanie zapewnić pojedynczy głośnik, choć niektóre dostępne na rynku modele próbują sprostać temu wyzwaniu. Stereo w pełnej krasie odtworzysz dopiero z wykorzystaniem pary kolumn. Zestaw stereo może mieć już w komplecie kolumny głośnikowe. Niekiedy jednak w ofercie znajdziesz komponenty audio, do których będziesz musiał głośniki stereo dokupić osobno.

YAMAHA R-N602 dostępna w top hi-fi & video design

Funkcje sieciowe i multiroom

W sprzęcie audio coraz popularniejsze stają się funkcje sieciowe. Komponenty, takie jak np. wzmacniacze stereo czy amplitunery wyposażane są w moduł Wi-Fi, czy złącze Ethernet, co zapewnia dostęp do sieci. To z kolei daje możliwość odtwarzania audio z wielu różnorodnych źródeł cyfrowych, a także bezpośrednio z Internetu, np. dzięki odtwarzaczom sieciowym lub modułom Wi-Fi zintegrowanym np. z amplitunerami czy wieżami stereo.

Niektóre zestawy stereofoniczne z funkcjami sieciowymi mogą być elementem systemu multiroom. Tego typu sprzęt jest zwykle kompatybilny z aplikacją mobilną (np. model Yamaha R-N602 współpracuje z oprogramowaniem MusicCast Controller), co umożliwia sterowanie odtwarzaniem za pośrednictwem smartfona lub tabletu. Dla osób preferujących nieco bardziej klasyczne sterowanie, w komplecie zwykle znajduje się także pilot.

Razem lub osobno

Rozdzielenie poszczególnych sekcji przetwarzania sygnału w systemie stereo sprawia, że jakiekolwiek zakłócenia pochodzące np. z końcówki mocy nie wpływają negatywnie na brzmienie całego zestawu.

Niekiedy może zajść konieczność dokupienia osobno kolumn głośnikowych. Takie rozwiązanie ma swoje zalety – możesz wówczas wybrać takie kolumny, które będą najodpowiedniejsze zarówno pod względem brzmienia, jak i wzornictwa. Należy również zadbać przy tym o dobór kolumn głośnikowych do wielkości pomieszczenia odsłuchowego (więcej o tym zagadnieniu piszemy w artykule: „Dobór wielkości głośników do pomieszczenia”).

W ofercie niektórych producentów znajdziesz także głośniki Bluetooth stereo. Tego typu konstrukcje to modele tzw. aktywne, a więc z wbudowanym wzmacniaczem. Kompatybilność takiego zestawu ze standardem Bluetooth pozwoli Ci na wygodne, strumieniowe odtwarzanie muzyki np. ze smartfona i zainstalowanej na nim aplikacji Spotify, Tidal czy Deezer.

Nie wszyscy użytkownicy będą jednak potrzebować odrębnych podzespołów w postaci np. przedwzmacniacza, końcówki mocy, tunera czy przetwornika DAC. Dla wielu wystarczający może okazać się „duet” komponentów złożony z amplitunera stereo i odtwarzacza CD (lub odtwarzacza sieciowego). Niekiedy doskonałym rozwiązaniem może okazać się wykorzystanie mini wieży, zwłaszcza jeśli chcemy nagłośnić mniejsze pomieszczenie, np. kuchnię czy sypialnię. Tego typu systemy audio również znajdziesz w Top Hi-Fi & Video Design i na tophifi.pl.

Popularność

24 produkty

Produkty na stronie

Produkty 1-24 z 929

 1. Promocja Bestseller
  DragonFly Red

  DragonFly Red

  Audioquest
  Wzmacniacze słuchawkowe
  Special Price 399 zł Regular Price 1 099 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 399 zł
  czerwony mat
 2. Supercena Bestseller
  DragonFly Black

  DragonFly Black

  Audioquest
  Wzmacniacze słuchawkowe
  Special Price 299 zł Regular Price 599 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 318 zł
  czarny
 3. Supercena Bestseller
  DragonFly Cobalt

  DragonFly Cobalt

  Audioquest
  Wzmacniacze słuchawkowe
  Special Price 799 zł Regular Price 1 599 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 898 zł
  niebieski połysk
 4. Nowość
  MusicCast R-N800A

  MusicCast R-N800A

  Yamaha
  Yamaha MusicCast
  As low as 4 149 zł Regular Price 5 099 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 4049 zł
 5. Supercena
  NAD C 538

  C 538

  NAD
  Odtwarzacze CD / SACD
  Special Price 1 399 zł Regular Price 1 949 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1499 zł
  czarny
 6. Supercena
  AudioPro Link 1

  Link 1

  Audio Pro
  Odtwarzacze sieciowe
  Special Price 399 zł Regular Price 699 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 399 zł
  srebrny
 7. Supercena Bestseller
  NODE

  NODE

  Bluesound
  Odtwarzacze sieciowe
  As low as 1 899 zł Regular Price 2 499 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1999 zł
 8. Supercena Nowość
  MusicCast R-N600A

  MusicCast R-N600A

  Yamaha
  Yamaha MusicCast
  As low as 2 959 zł Regular Price 3 699 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2960 zł
 9. Supercena
  A-S201 czarny

  A-S201 czarny

  Yamaha
  Wzmacniacze zintegrowane
  Special Price 929 zł Regular Price 1 199 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 949 zł
  czarny
 10. Supercena
  R-S202D

  R-S202D

  Yamaha
  Amplitunery
  As low as 1 079 zł Regular Price 1 399 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1299 zł
 11. Promocja Bestseller
  A11

  A11 Tribute

  Rotel
  Wzmacniacze zintegrowane
  As low as 2 399 zł Regular Price 3 299 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2499 zł
 12. Supercena Bestseller
  C338

  C338

  NAD
  Wzmacniacze zintegrowane
  As low as 2 499 zł Regular Price 3 299 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2549 zł
 13. Supercena
  Zestaw Stereo 2x Yamaha MusicCast 20

  Zestaw Stereo 2x Yamaha MusicCast 20

  Yamaha
  Bezprzewodowe zestawy stereo
  As low as 1 797 zł Regular Price 2 398 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1897 zł
 14. Promocja
  RCD-1572 MKII

  RCD-1572 MKII

  Rotel
  Odtwarzacze CD / SACD
  As low as 3 999 zł Regular Price 5 199 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 4598 zł
 15. Supercena Bestseller
  CD11

  CD11 Tribute

  Rotel
  Odtwarzacze CD / SACD
  As low as 1 799 zł Regular Price 2 599 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1899 zł
 16. Promocja
  A14 MkII

  A14 MkII

  Rotel
  Wzmacniacze zintegrowane
  As low as 4 799 zł Regular Price 6 499 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 4999 zł
 17. Nowość
  CS1

  CS1

  NAD
  Odtwarzacze sieciowe
  Special Price 1 299 zł Regular Price 1 599 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1599 zł
  czarny
 18. Supercena
  A-S201 srebrny

  A-S201 srebrny

  Yamaha
  Wzmacniacze zintegrowane
  Special Price 939 zł Regular Price 1 199 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 949 zł
  srebrny
 19. MusicCast WXC-50

  MusicCast WXC-50

  Yamaha
  Yamaha MusicCast
  Special Price 1 849 zł Regular Price 1 999 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1879 zł
  srebrny
 20. Supercena
  POWERNODE 2i

  POWERNODE

  Bluesound
  Odtwarzacze sieciowe
  As low as 3 499 zł Regular Price 4 599 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3699 zł
 21. CD-S303

  CD-S303

  Yamaha
  Odtwarzacze CD / SACD
  As low as 1 549 zł Regular Price 1 849 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1445 zł
 22. Promocja
  CD14

  CD14 MKII

  Rotel
  Odtwarzacze CD / SACD
  As low as 2 999 zł Regular Price 3 499 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3199 zł
 23. Promocja
  A10

  A10

  Rotel
  Wzmacniacze zintegrowane
  As low as 1 599 zł Regular Price 2 399 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1699 zł
 24. Supercena
  H390

  H390

  Hegel
  Wzmacniacze zintegrowane
  Special Price 17 764 zł Regular Price 28 999 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 18699 zł
  czarny

Popularność

24 produkty

Produkty na stronie

Produkty 1-24 z 929

Jaki zestaw stereo wybrać na początek?

Zastanawiasz się, jaki zestaw będzie najlepszy na początek przygody ze sprzętem stereo? Dobrym wyborem może okazać się np. mini wieża Yamaha. Producent ten ma w ofercie wiele kompaktowych, gotowych systemów stereofonicznych, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Mamy tutaj na myśli np. systemy mini z serii PianoCraft, np. MCR-B270D lub MCR-B370D. Jeśli chcesz w systemie stereo odtwarzać również muzykę z sieci, wówczas wybierz model z wbudowanym modułem Wi-Fi lub złączem Ethernet. W rozwiązania sieciowe wyposażona jest np. mini wieża Yamaha Grand PianoCraft MusicCast MCR-N670D. Model ten jest ponadto kompatybilny z systemem multiroom firmy Yamaha. Zapewnia dostęp do internetowych programów radiowych oraz serwisów muzycznych, takich jak np. Spotify, Tidal czy Deezer. Jest też kompatybilny z asystentem głosowym firmy Google (zobacz również artykuł: „Asystent Google w urządzeniach MusicCast”).

Zestawy stereo 1

Wzmacniacz stereo lampowy czy tranzystorowy?

Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa. Wiele zależy od tego, czego oczekujesz od sprzętu audio – jakiego brzmienia, jakich funkcjonalności, a także jakiego designu, bo ten również nie jest tutaj bez znaczenia. Modele z wbudowanym wzmacniaczem opartym wyłącznie na tranzystorach są z reguły lepiej wyposażone niż modele pracujące na lampach elektronowych. Mogą mieć także wbudowane moduły bezprzewodowe, takie jak Bluetooth czy Wi-Fi oraz różnego typu złącza – nie tylko analogowe, ale również cyfrowe. Z kolei konstrukcje lampowe mogą zapewnić w systemie audio wyjątkowe, ciepłe brzmienie. Warto wziąć również pod uwagę grzanie się lamp, ich delikatność i zużywanie się (trwałość lamp mierzy się jednak w tysiącach godzin!). Kompromisem może okazać się zakup zestawu stereo opartego na wzmacniaczu hybrydowym, który w sekcji wzmocnienia sygnału audio wykorzystuje zarówno lampy, jak i tranzystory. Więcej informacji o tym zagadnieniu znajdziesz w artykule: „Wzmacniacz lampowy czy hybrydowy? Różnice, wady, zalety...”.

Czy warto wybrać zestaw stereo z tunerem DAB+?

Systemy stereo mogą być wyposażone w cyfrowy tuner DAB+. Jeśli zależy Ci na dobrej jakości dźwięku i mieszkasz na terenie objętym zasięgiem cyfrowej radiofonii DAB+, wówczas możesz wybrać stereofoniczny system audio kompatybilny z tym rozwiązaniem. Pamiętaj jednak, że obecnie w DAB+ nadają wyłącznie rozgłośnie radiowe Polskiego Radia, takie jak np. Jedynka, Dwójka, Trójka i Czwórka, ale także PolskieRadio24, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Kierowców i wiele rozgłośni regionalnych, dostępnych w zależności od lokalizacji, w której odbieramy radio DAB+. Jeśli chcesz odtwarzać rozgłośnie komercyjne, takie jak np. RMF FM, Radio Zet i inne, wówczas konieczne będzie korzystanie z tunera analogowego pracującego z modulacją FM (w paśmie UKF). Rozgłośni komercyjnych, a także tysięcy innych programów radiowych z całego świata, można słuchać również w Internecie. Niektóre systemy audio (np. zestawy stereo Yamaha) również oferują taką możliwość.

Zestawy stereo 2

Czy wybrany przeze mnie wzmacniacz będzie odpowiedni do danych kolumn głośnikowych?

Kupując wzmacniacz stereo lub amplituner stereo często mamy wątpliwości co do możliwości współpracy tego komponentu z danym zestawem kolumn głośnikowych. Trzeba przy tym pamiętać, że moc kolumn głośnikowych jest czymś innym niż moc wzmacniacza. W wypadku kolumn parametr ten oznacza moc, jaką są one w stanie przyjąć z urządzenia wzmacniającego, aby poprawnie pracować. Zazwyczaj producenci kolumn podają w specyfikacji pewien zakres mocy, która pozwala osiągnąć najlepsze rezultaty, jeśli chodzi o brzmienie zestawu głośnikowego. Z kolei dla wzmacniacza czy amplitunera moc oznacza wartość, jaką można z niego dostarczyć do kolumn głośnikowych. Należy jednak pamiętać, że kolumny są dla urządzenia wzmacniającego obciążeniem, za którym z kolei stoi parametr impedancji (mierzonej w omach). Inna więc będzie ostatecznie moc wzmacniacza dla kolumn o 6-omowej impedancji, a inna dla kolumn o impedancji 8-omowej. Na przykład zestaw stereo Yamaha z amplitunerem R-N602 Yamaha charakteryzuje mocą 2 x 80 W przy 8 omach.

Przy doborze kolumn i wzmacniacza znaczenie ma również efektywność kolumn głośnikowych, która mówi o tym, jak głośno są one w stanie zagrać. W praktyce im większa wartość efektywności, tym mniejszej mocy wzmacniacz wystarczy, aby osiągnąć podobną skuteczność zestawu głośnikowego.

Jeśli jednak obawiasz się o odpowiedni dobór kolumn do wzmacniacza (lub odwrotnie), możesz zdecydować się na gotowy zestaw stereo zaproponowany przez sprzedawcę.

jak wybrac stereo

Na co pozwala moduł Bluetooth wbudowany w sprzęt stereo?

Jeśli chcesz wygodnie, bezprzewodowo odtwarzać muzykę np. ze smartfona lub tabletu, wybierz system audio z wbudowanym modułem Bluetooth. Tego typu sprzęt może obsługiwać zaawansowane kodeki, takie jak aptX czy aptX HD, co pozwala uzyskać dobrej jakości dźwięk, mimo bezprzewodowej transmisji sygnału. Należy jednak pamiętać, że zarówno stereofoniczny system audio, jak i urządzenie źródłowe z nim współpracujące, np. smartfon, musi obsługiwać wspomniane kodeki. To jednak nie wszystko! Niektóre urządzenia wykorzystywane w systemach stereo wyposażone są w dwukierunkowy moduł Bluetooth. Oznacza to, że one mogą być zarówno źródłem, jak i odbiornikiem sygnału strumieniowanego z wykorzystaniem tego standardu komunikacji. Dzięki temu możemy połączyć z nimi np. słuchawki Bluetooth i wygodnie słuchać muzyki, bez korzystania z połączenia kablowego. Z rozwiązaniem tym są kompatybilne m.in. zestawy stereo Yamaha obsługujące system MusicCast.

Zestawy stereo 3

Poszukujesz sprzętu stereo? Zastanawiasz się, jaki sprzęt będzie najlepszy do dwukanałowego odtwarzania dźwięku? Sprawdź także nasze poradniki:

Nasza

Strefa wiedzy

Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla poczatkujących i dla zaawansowanych? Poradnik Top Hi-Fi

Czytaj
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla poczatkujących i dla zaawansowanych? Poradnik Top Hi-Fi

Jak wybrać kolumny podłogowe?

Czytaj
Jak wybrać kolumny podłogowe?

Jakie stereo wybrać?

Czytaj
Jakie stereo wybrać?

[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi

[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi

[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi

[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi

Co to jest impedancja akustyczna? Jaka impedancja jest najlepsza?

Czytaj
Co to jest impedancja akustyczna? Jaka impedancja jest najlepsza?

Co to jest AirPlay i AirPlay 2

Czytaj
Co to jest AirPlay i AirPlay 2

Co to jest system multiroom?

Czytaj
Co to jest system multiroom?

HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?

Czytaj
HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla poczatkujących i dla zaawansowanych? Poradnik Top Hi-Fi
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla poczatkujących i dla zaawansowanych? Poradnik Top Hi-Fi
Jak wybrać kolumny podłogowe?
Jak wybrać kolumny podłogowe?
Jakie stereo wybrać?
Jakie stereo wybrać?
Przeglądaj strefę wiedzy
[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi
[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi
[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi
[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi
[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi
[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi
[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi
[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi
Przeglądaj strefę wiedzy
Co to jest impedancja akustyczna? Jaka impedancja jest najlepsza?
Co to jest impedancja akustyczna? Jaka impedancja jest najlepsza?
Co to jest AirPlay i AirPlay 2
Co to jest AirPlay i AirPlay 2
Co to jest system multiroom?
Co to jest system multiroom?
HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?
HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?
Przeglądaj strefę wiedzy

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: