Poprzedni
Następny

5 zestawów Hi-Fi za mniej niż 5 tysięcy złotych, które chcielibyście znaleźć pod choinką

Średnia ocen: 5
(1 ocena) 1 komentarz

Święta za pasem i pora przy tej okazji pomyśleć o ukojeniu zszarganych pandemią nerwów, zwolnieniu tempa w tradycyjny sposób, czyli zasiąść na wygodnej kanapie pod kocykiem z herbatką z prądem lub samym prądem bez herbatki i oczywiście z ulubioną muzyką sączącą się z głośników.

607 S2 Anniversary Edition

O ile w każdym domu znajduje się kanapa, kocyk i herbatka, tak z urządzeniami do odtwarzania muzyki na przyzwoitym poziomie różnie bywa. Utarło się, że sprzęt Hi-Fi jest drogi, ale to nie jest stwierdzenie do końca prawdziwe. W domowym zaciszu można cieszyć się zadziwiająco dobrym brzmieniem za stosunkowo niewielkie pieniądze. Obierzmy jako pierwszy przykład głośniki aktywne…

Audio Pro A26

Pokolenie czterdziestolatków na hasło „głośniki aktywne” przypomina sobie badziewne chińskie głośniki do komputera, które po pół roku użytkowania zaczynały chrzęścić podczas operowania potencjometrem głośności, a po roku zaczynały same z siebie brumieć. Rzecz w tym, że współczesne głośniki aktywne mają się do tych sprzed 25 lat jak prom kosmiczny do sylwestrowego fajerwerku ze straganu. Niby zasada działania taka sama, ale stopień skomplikowania i funkcjonalność jest na zupełnie innym poziomie.

Pierwszy rzut oka na głośniki aktywne AudioPro A26 pozwala nam stwierdzić, że wkraczamy do świata, w którym pierwszoplanowym założeniem jest doskonały wygląd. Nie ma w nich nic z tandety, będą znakomicie się prezentować w każdym wnętrzu. To dobre minimalistyczne w formie wprowadzenie do świata stereofonii. Pierwszy odsłuch ujawni zadziwiająco pełne brzmienie, które spowoduje, że zaczniecie się zastanawiać, jak to się stało, że potrafiliście żyć bez pełnowymiarowego dźwięku.

Jeśli nie wiesz, czy chcesz się bawić w zestaw ze wzmacniaczem i kolumnami, to musisz wybrać AudioPro A26, ponieważ można je podłączyć z dowolnym źródłem za pomocą następujących złącz: wejście analogowe w postaci minijacka, cyfrowe wejście optyczne, wejście HDMI ARC dla TV, a ponadto dodatkowo podpiąć za pomocą wyjście RCA  subwoofer. Dzięki obsłudze serwisów streamingowych w twoim salonie będzie rozbrzmiewać ulubiona muzyka – bez poświęcania miejsca na ulokowanie wzmacniacza. A posiadaczy większych powierzchniowo salonów ucieszy informacja o tym, że dla nich stworzono model podłogowy A36.

Wzmacniacz NAD C316BEE V2 z kolumnami ELAC Debut B6.2

Bardzo często osoby spoza świata konsumenckiego audio nie mają świadomości istnienia marki NAD, a jest to firma w audiofilskim świecie poważana i wielokrotnie nagradzana. Można powiedzieć, że brzmieniowo podstawowe urządzenia NAD plasują się tam, gdzie znajduje się średnia półka innych popularnych marek elektroniki użytkowej. 

Wzmacniacz NAD C316BEE V2 jest przeznaczony dla bardziej tradycyjnych melomanów, nie uświadczymy tu cyfrowych fajerwerków, na tylnej ściance znajdziemy tylko analogowe wejścia w tym gramofonowe, ale najważniejszy w tym wzmacniaczu jest system PowerDrive, który na bieżąco monitoruje warunki pracy stopni wyjściowych (impedancję obciążenia) i optymalizuje parametry zasilania oraz brzmienie. NAD C316BEE V2 bez mocnego uderzenia i ofensywnego błysku wprowadza szeroką paletę barw, wybrzmień, relacji przestrzennych. Dyskretnie łapie "sedno muzyki", dostarcza je natychmiast i z łatwością*.

NAD C316 BEE V2

Producenta kolumn z kolei przedstawiać nie trzeba, ponieważ niemiecki ELAC jest obecny w branży „od zawsze”. „Dynamiczne”, „dojrzałe” i „transparentne” – tak specjaliści z magazynu „What Hi-Fi?” określili w swojej recenzji kolumny podstawkowe ELAC Debut 2.0 B6.2. Konstrukcja ta w oczach redakcji brytyjskiego miesięcznika zasłużyła na maksymalną, pięciogwiazdkową, notę. Kolumny cechują się wspaniałą muzykalnością i wysoką jakością dźwięku, nawet przy niskim poziomie głośności: „To kolejny znak, że użytkownik otrzymuje bardziej dojrzałą parę głośników, niż sugerowałaby cena”. Potwierdzeniem jest najwyższa ocena pod względem dźwięku i budowy, jak również ta ogólna. „Jesteśmy wielkimi fanami serii Debut (…). Jeżeli szukasz wiernego odwzorowania tego, co potrafi reszta twojego systemu, to kolumny B6.2 będą w stanie o to zadbać”.

Jeśli naczytałeś się na forum internetowym, że głośniki aktywne to zło, a z doświadczenia wiesz, że jesteś poszukiwaczem, to zdecyduj się na ten zestaw. Znakomity wzmacniacz, znakomite kolumny, całość może być początkiem wspaniałej przygody w świecie audio albo kolejny krokiem w kierunku osiągnięcia dźwiękowej nirwany. 

Amplituner Yamaha R-N303D i kolumny ELAC Debut 2.0 B6.2

Yamaha ma to coś, co sprawia, że wiele osób wybiera ją na swój pierwszy sprzęt audio. Można się głowić, czy to jest magia marki, czy jest to naturalny dźwięk, ale większość przyzna, że są to po prostu bardzo dobrze wyposażone, wszechstronne urządzenia, dzięki którym ich właściciel może pójść w dowolnym kierunku i rozwijać swoje hobby.

R-N303D to propozycja dla tych, którzy rozglądają się za jednym urządzeniem łączącym wzmacniacz zintegrowany, streamer i tuner FM/DAB+. Do R-N303D podłączymy także źródła analogowe. Amplituner ma cztery wejścia liniowe (jedno z wyjściem, więc może pracować jako pętla dla rejestratora). Nie ma jednak wejścia gramofonowego, ale można to obejść na dwa sposoby. Zaopatrzyć się w gramofon z wbudowanym przedwzmacniaczem np. Audio-Technika AT-LPW50PB i podpiąć go pod dowolne niewykorzystane złącze lub skorzystać z systemu multiroom MusicCast z którym kompatybilny jest gramofon Vinyl 500.

Układy amplitunera obsługują łączność bezprzewodową Bluetooth, AirPlay i Wi-Fi, umożliwiają korzystanie z serwisów muzycznych (takich jak Spotify, Tidal czy Deezer), radia internetowego, a także odtwarzać pliki z komputera i serwera NAS. MusicCast R-N303D przystosowany jest do współpracy z nowoczesnymi źródłami, w tym odtwarzaczami Blu-ray i telewizorami, a także umożliwia odbiór cyfrowego radia (DAB+). Miłośników najwyższej jakości dźwięku ucieszy obsługa plików wysokiej rozdzielczości, takich jak FLAC,

O kolumnach zawartych w tym zestawie pisaliśmy wcześniej, zatem przejdziemy od razu do podsumowania. Jeśli kochasz vintagowe wzmacniacze, ale kochasz też nowoczesne rozwiązania, jak serwisy strumieniowe, wypożyczyłeś z Internetu masę plików w formacie FLAC, a do tego nosisz się z zamiarem nagłośnienia całego domu – ten amplituner jest stworzony dla ciebie!

Yamaha MusicCast PianoCraft MCR-N670D i kolumny Bowers & Wilkins 606 S2 Anniversary Edition

Urządzenia PianoCraft to fenomen wśród urządzeń Hi-Fi. Niewielkie w swojej formie, podbijają serca miłośników muzyki funkcjonalnością i dźwiękiem nieustępującą dużym systemom audio. PianoCrafty grają praktycznie zawsze w sposób zarazem dojrzały, zrównoważony, jak też bogaty i interesujący. Stonowane i jednocześnie eleganckie: prawdziwy system hi-fi, który łączy piękne wzornictwo z wysoką jakością dźwięku i perfekcyjnym dopracowaniem najdrobniejszych detali.

606 S2 Anniversary Edition

Yamaha MCR-N670D z serii Grand PianoCraft to pełny zestaw stereo przekonujący swoją wszechstronnością: radiem cyfrowym DAB+, pełnią funkcji sieciowych, komunikacją Wi-Fi, Bluetooth i Airplay oraz współpracą z technologią Yamaha MusicCast, dzięki czemu możemy wysyłać i odbierać muzykę z innych urządzeń, nawet w innych pomieszczeniach w domu. Jeszcze jedno, jeśli jesteś miłośnikiem formatu CD, to ucieszy cię fakt, iż w skład Pianoctafta wchodzi odtwarzacz CD-NT670D. Dzięki takiej konfiguracji urządzenie pozwala korzystać z różnorodnych źródeł muzyki. Wisienką na torcie jest współpraca z asystentem głosowym Google.

Znakomity PianoCraft MCR-N670D wymaga godnych głośników i nie może być innego wyboru jak najnowszy model serii 600 Bowers & Wilkins, czyli 606 S2 Anniversary Edition. Niezależnie od tego, czy ustawiony jest na specjalnie przygotowanej podstawce, czy też stoi na półce, podstawkowa kolumna głośnikowa Bowers & Wilkins 606 S2 Anniversary Edition z łatwością wypełnia domową przestrzeń krystalicznie czystym dźwiękiem. Brzmienie tych głośników jest bogate i detaliczne, ale nie spodziewamy się niczego mniej od produktów tej legendarnej firmy. Wszak motto wygłoszone przez założyciela Johna Bowersa brzmi: Najlepszy głośnik to nie ten, który daje najwięcej, lecz ten, który zabiera najmniej, i dla wieli miłośników dobrego brzmienia posiadanie kolumn tej marki stanowi spełnienie marzeń.

Zestaw Yamaha MusicCast PianoCraft MCR-N670D i kolumny Bowers & Wilkins 606 S2 Anniversary Edition to połączenie dwój ikonicznych urządzeń audio od lat obecnych w salonach melomanów na całym świecie - znakomitego systemu mini all-in-one i wybitnych w swojej klasie kolumn. To naprawdę warto mieć!


Więcej o kolumnach Bowers & Wilkins 606 S2 Anniversary Edition dowiesz się z naszego artykułu:


Wzmacniacz Rotel A10 i kolumny Bowers & Wilkins 607 S2 Anniversary Edition

Wzmacniacz zintegrowany Rotel A10 jest bardzo dobrą propozycją dla osób, które chcą wejść do świata prawdziwego hi-fi lub szukają niewielkiego, ale zaawansowanego jakościowo urządzenia audio do mniejszego pomieszczenia. Model A10 został zaprojektowany tak, aby udostępniał użytkownikowi maksymalną wydajność, ale bez potrzeby inwestowania znacznych środków finansowych.

Rotel A10 wyposażony jest wyłącznie we wszystkie niezbędne rozwiązania. Projektanci celowo pominęli udogodnienia, które przez część użytkowników są rzadko wykorzystywane, a przy tym podwyższają cenę zakupu urządzenia. Dzięki temu wzmacniacz skupia się wyłącznie na zapewnieniu muzycznej radości. Ponadto zyskuje na tym łatwość obsługi. Mimo uproszczonej konstrukcji A10 wyposażony jest we wszystkie niezbędne złącza analogowe, w tym jedno umożliwiające podłączenie gramofonu z wkładką MM. Współpracę z różnego rodzaju przenośnymi odtwarzaczami audio umożliwia wejście 3,5 mm mini-jack na przednim panelu.

Najmniejszy zespół głośnikowy siódmej generacji serii 600 zachwyca emocjonującym dźwiękiem i eleganckim, nowoczesnym wzornictwem. Bowers & Wilkins 607 S2 Anniversary Edition fantastycznie wypełnia przestrzeń krystalicznie czystym dźwiękiem. Jest to zasługa m.in. przetwornika z membraną Continuum, który odpowiada za czyste i dokładne środowisko akustyczne.

Jeszcze lepsze możliwości akustyczne są efektem zmian wprowadzonych w zwrotnicy. Nowe i znacznie udoskonalone kondensatory obejściowe zastosowane zostały w całej serii Anniversary: komponenty te opracowała firma Mundorf i użytkownik może znaleźć je również w serii 700 Signature. Dodatkowo kondensatory wysokiej i średniej częstotliwości mogą poszczycić się nową, usprawnioną konstrukcją. Rezultatem lepsza jest rozdzielczość i przejrzystość wszystkich modeli z serii 600 Anniversary Edition.

607 S2 Anniversary Edition

Mamy nadzieję, że udało nam się udowodnić, że nie trzeba kompletnie rujnować finansów, żeby cieszyć się znakomitym dźwiękiem w domowym zaciszu. Przypominamy też, że można siebie zrobić prezent na raty i skorzystać z naszego systemu ratalnego!  Zapraszamy na naszą stronę i do stacjonarnych salonów.

*Cytat ze strony audio.com.pl. Pełna recenzja dostępna pod tym adresem

Poprzedni
Powrót do strefy wiedzy
Następny
5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: