Marka: Yamaha

MusicCast R-N303D

Sieciowy amplituner stereo Yamaha R-N303D z systemem MusicCast

Yamaha R-N303D

Połącz tradycję z nowoczesnością

Chcesz cieszyć się nowoczesnymi funkcjami sieciowymi, ale nie rezygnować z klasycznego sprzętu stereo? Yamaha MusicCast R-N303D jest zaawansowanym sieciowym amplitunerem stereo, bogato wyposażonym zarówno w nowoczesne technologie jak i klasyczne rozwiązania gwarantujące świetny dźwięk. Urządzenie obsługuje łączność bezprzewodową Bluetooth, AirPlay i Wi-Fi, pozwala korzystać z serwisów muzycznych (takich jak Spotify, Tidal czy Deezer), radia internetowego, a także odtwarzać pliki z komputera i serwera NAS. MusicCast R-N303D przystosowany jest do współpracy z nowoczesnymi źródłami, w tym odtwarzaczami Blu-ray i telewizorami, a także umożliwia odbiór cyfrowego radia (DAB+). Miłośników najwyższej jakości dźwięku ucieszy obsługa plików wysokiej rozdzielczości.

Nie sposób nie wspomnieć także o współpracy z systemem multiroom Yamaha MusicCastdzięki któremu bezprzewodowo możesz przesyłać muzykę między pokojami w całym domu.

Yamaha MusicCastCiesz się funkcjami sieciowymi

Korzystaj z Tidal, Spotify lub Deezer

Funkcjonalność modelu zwiększa kompatybilność z serwisami muzycznymi. MusicCast R-N303D obsługuje wszystkie popularne serwisy, w tym powszechnie znany Spotify, a także coraz chętniej wykorzystywane Tidal i Deezer. Rozwiązanie to zapewnia użytkownikowi szybki i łatwy dostęp do ogromnych bibliotek muzycznych obejmujących miliony nagrań z całego świata.

Przesyłaj muzykę bezprzewodowo

Ten sieciowy amplituner stereo umożliwia słuchanie nagrań z odtwarzacza CD, komputera lub serwera NAS. Wszechstronność urządzenia zwiększa wbudowana łączność Bluetooth, AirPlay i Wi-Fi. Dzięki temu użytkownik może bezprzewodowo odtwarzać muzykę ze smartfonów/tabletów poprzez Bluetooth lub AirPlay, a także nagrań udostępnionych w ramach domowej sieci bezprzewodowej.

Wysyłaj dźwięk do słuchawek i głośników Bluetooth!

Unikalną funkcjonalnością amplitunera R-N303D jest również Bluetooth Output czyli transmisja Bluetooth z amplitunera do zewnętrznych głośników/słuchawek Bluetooth - dowolnego producenta. Dzięki temu rozwiązaniu możesz np. wysłać na bluetoothowe słuchawki dźwięk z każdego podłączonego do R-N303D urządzenia, np. telewizora lub odtwarzacza CD.

Yamaha MusicCast R-N303D

Nagłośnij cały dom dzięki Yamaha MusicCast

Yamaha MusicCast to rewolucyjny system, który umożliwia bezprzewodowe przesyłanie dźwięku  pomiędzy domowymi urządzeniami audio z rodziny MusicCast. Wszystkie urządzenia Yamahy obsługujące ten system łączą się ze sobą poprzez domową sieć Wi-Fi, a do sterowania nimi służy łatwa w użytkowaniu aplikacja MusicCast Controller. Teraz, bez potrzeby wertowania instrukcji obsługi, w prosty sposób prześlesz dźwięk pomiędzy urządzeniami audio znajdującymi się w różnych pokojach.  Ponadto każdy z domowników może w tym samym czasie słuchać innej muzyki, niezależnie od pozostałych użytkowników systemu, lub stworzyć grupę, aby to samo nagranie było odtwarzane w kilku pomieszczeniach.

Yamaha MusicCast

Stwórz swoje domowe centrum dowodzenia

Cyfrowe wejście audio do podłączenia telewizora lub odtwarzacza Blu-ray

MusicCast R-N303D wyposażony jest w cyfrowe wejścia audio: optyczne i współosiowe. Ich zadaniem jest przesyłanie dźwięku po podłączeniu telewizora (optyczne) lub odtwarzacza Blu-ray (współosiowe). Dzięki temu sygnał dźwiękowy cały czas pozostaje w cyfrowej postaci, aż do momentu przetworzenia przez zaawansowany przetwornik wewnątrz amplitunera, co przekłada się na czyste i dynamiczne brzmienie niezależnie od źródła rozrywki.

Tuner DAB/DAB+ zapewniający dostęp do cyfrowych audycji radiowych

Yamaha MusicCast R-N303D wyposażony jest w tuner DAB/DAB+ (Digital Audio Broadcasting). Te cyfrowe formaty zapewniają duży wybór stacji radiowych i wysoką jakość dźwięku. Dalsze korzyści przynosi automatyczne strojenie stacji z dostępnej listy oraz wyświetlanie informacji takich jak nazwa rozgłośni.

Odtwarzanie bez pauz (gapless playback)

Projektanci wyposażyli amplituner w funkcję odtwarzania bez pauz (gapless playback). Rozwiązanie to eliminuje przerwy pomiędzy utworami, które powinny być odtwarzane jako ciągłe, np. podczas słuchania albumów koncertowych.

Współpraca z asystentem głosowym Google

Najnowsza aktualizacja oprogramowania zapewnia wsparcie Actions on Google dla wszystkich urządzeń Yamaha MusicCast – dzięki temu zyskujemy możliwość głosowej obsługi urządzeń Yamaha za pomocą Asystenta Google. Dzięki sterowaniu głosowemu uwalniamy się od konieczności sięgania po smartfon lub tablet, aby móc cieszyć się swoją ulubioną muzyką. Możemy teraz głosowo włączać, wyłączać urządzenia, regulować ich głośność, zmieniać źródła czy łączyć urządzenia w grupy odtwarzające jednocześnie tę samą muzykę.

Sprawdź, co potrafią Yamaha MusicCast i Asystent Google – przeczytaj poświęcony temu artykuł.

Yamaha MusicCast R-N303D

Słuchaj muzyki w wysokiej jakości

Obsługa dźwięku high-res

Długą listę zalet amplitunera MusicCast R-N303D rozszerza kompatybilność ze źródłami dźwięku high-res, m.in. natywnym formatem DSD 2,8/5,6 MHz, AIFF/WAV/FLAC 192 kHz/24 bity, a także bezstratnym Apple 96 kHz/24 bity. Urządzenie wyposażone jest w przetwornik c/a Burr-Brown 192 kHz/24 bity i wyróżnia się doskonałym stosunkiem sygnału/szumu. W połączeniu z oryginalnym, wbudowanym modułem sieciowym Yamaha, model ten perfekcyjnie wydobywa dźwiękowe niuanse ze źródeł high-res i doskonale odwzorowuje wszelkie detale brzmienia, także atmosferę sal koncertowych.

Mocny wzmacniacz zapewniający wysoką jakość dźwięku

Urządzenie wyposażone jest w wysokiej jakości, mocny wzmacniacz wykorzystujący dyskretną konfigurację pojedynczą push-pull i dostarczający maksymalną moc wyjściową 140 W/kanał (8 Ω). Konstrukcja o niskiej impedancji minimalizuje długość toru sygnałowego, podczas gdy umieszczenie zasilania blisko wzmacniacza eliminuje stratę energii, zapewniając doskonałe parametry do optymalnego odwzorowania dźwięku przy dowolnych kolumnach głośnikowych, zapewniając niewiarygodnie dynamiczny, emocjonujący dźwięk.

Wewnętrzny moduł sieciowy zapewniający wysoką jakość dźwięku

Kluczowym elementem, który decyduje o jakości dźwięku sieciowego jest Yamaha Original Network Module, zawierający niezwykle precyzyjny zegar, który zapewnia niski jitter i który udoskonala odwzorowanie dźwięku ze źródeł wysokiej rozdzielczości. Specjalny zegar audio drastycznie obniża szum jitteru podczas odtwarzania materiałów z sieci i źródeł USB/Bluetooth, udoskonalając przy tym stosunek sygnał/szum. Element ten dokładnie rozróżnia delikatne niuanse w sonicznej charakterystyce dźwięku wysokiej rozdzielczości.

Yamaha MusicCast R-N303D

Podsumowanie najważniejszych cech:

 • Kompatybilność z popularnymi serwisami muzycznymi, wliczając Spotify, Tidal i Deezer
 • Dostęp do wszystkich współczesnych źródeł muzyki (sieciowe audio, serwisy strumieniowe, Bluetooth, AirPlay, radio FM)
 • Nieograniczone możliwości rozrywki dzięki MusicCast
 • Cyfrowe wejście audio do podłączenia telewizora lub odtwarzacza Blu-ray
 • Tuner DAB/DAB+ zapewniający dostęp do cyfrowych audycji radiowych
 • Obsługa dźwięku high-res
 • Odtwarzanie bez pauz (gapless playback)
 • Mocny wzmacniacz zapewniający wysoką jakość dźwięku
 • Wewnętrzny moduł sieciowy zapewniający wysoką jakość dźwięku

Yamaha MusicCast R-N303D

 

Specyfikacja Yamaha MusicCast R-N303D

Moc wyjściowa2 x 140 W
Zakresy radioweDAB, FM, Radio internetowe
Certyfikat DLNATak
Radio internetoweTak
Bezprzewodowy streamingAirPlay, Wi-Fi Direct, Bluetooth
Serwisy strumieniująceDeezer, Napster, Pandora, qobuz, Spotify, Tidal
Tryb GAPLESS (bez pauz)Tak
Sterowanie aplikacjąTak
WiFiTak
Odtwarzane formaty plikówAAC, FLAC, MP3, WAV, WMA
FLAC, WAV 192/24Tak
BluetoothTak
Tryb Pure DirectTak
Korekcja tonówTak
Głośniki A/BTak
PilotTak
Pobór mocy (standby)0.1 W
Wymiary (S x W x G) mm435 x 141 x 340
Waga kg7.2

Polecane Produkty

Akcesoria do Yamaha MusicCast R-N303D

Opinie o Yamaha MusicCast R-N303D

4.5
Ocena:
Średnia ocen: 4.5

(11 ocen)

 • 5 9
 • 4 1
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 1

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

12 opinii

 1. Kapral Kręgiel

  Ocena:
  Ocena: 5
  Mam dość małe pomieszczenie, aczkolwiek jestem dosyć wymagający względem mojego systemu audio. Jakiś czas temu stwierdziłem że potrzebuje czegoś nowego, ponieważ moje stare, aktywne głośniki przestały grać na zadowalającym poziomie. Po krótkich poszukiwaniach znalazłem kilka zestawów z interesującymi mnie parametrami, jednak w trakcie odsłuchu daleko w tyle konkurencję zostawił właśnie ten amplituner, przez wzgląd na swoje funkcje i moc którą oferuje.
 2. Darell

  Ocena:
  Ocena: 5
  Wzmacniacz bardzo dobrze się spisuje z monitorami na małym pomieszczeniu, jego zaletą jest ogromna funkcjonalność wynikająca z Musiccasta.
 3. Rock

  Ocena:
  Ocena: 5
  Kupiłem ten amplituner w zestawie z parą monitorów od Indiana Line, i jestem mile zaskoczony zarówno pod względem ekonomicznym (odkładałem na taki zestaw większe środki) jak i pod względem brzmienia (zestaw brzmi ze sobą dość dobrze, szczególnie w średnich tonach). Byłem na co najmniej dwóch odsłuchach porównując ze sobą różne konfiguracje sprzętu i głośników, i ten wg. mnie brzmi spośród nich najlepiej.
 4. Paweł

  Podstawowy model z internetem, a do kolumn Indiana Line 561 w zupełności mi wystarcza.
 5. Wojciech Słomiany

  Ocena:
  Ocena: 1
  Funkcjonalność Music Cast jak najbardziej tak, ale dźwięk kiepski. Model wyższy jest sporo lepszy, a niewiele droższy.
 6. Merry

  Ocena:
  Ocena: 5
  Świetny amplituner do mało wymagającego zestawu stereo, ja połączyłem go z moimi kolumnami od Indiana Line Nota 260 ;). Gra naprawdę fajnie, dźwięk ma dosyć ciepłą barwę i jest miły dla ucha. Sprzęcik jak najbardziej godny polecenia, szczególnie gdy nie chce się wydawać na sprzęt milionów monet i zajmować całego pomieszczenia ogromnymi kolumnami. Idealny dla osób które lubią dobrą muzykę przy minimalistycznym wydaniu :)
 7. Mario W.

  Ocena:
  Ocena: 4
  Spoko amplituner o dużej funkcjonalności sieciowej TIDAL/SPOTIFY itp. Nie jest to poziom grania czystego wzmacniacza ale ze skutecznymi kolumnami jest dobrze choć wolałbym trochę dynamiczniejsze i bardziej dociążone granie. Mały minus za brak ustawień LOUDNESS z wyższych modeli
 8. Grzegorz

  Ocena:
  Ocena: 5
  Super Amplituner. Z Kolumnami Pure Acoustics Supernova 8 para gra fenomenalnie. Apple AirPlay z Mac mini w sieci domowej WiFi rewelacja. Jakość Todal HiFi ciężko odróżnić od jakości po kablu. Jednam korzystam z rodzinnego pakietu Apple Music i tez przez airPlay rewelacja. POLECAM
 9. Tymon

  Ocena:
  Ocena: 5
  Posiadam odziedziczone w prezencie kolumny yamahy ns-555 więc nie zostało mi nic innego jak zakup solidnego amplitunera. Szukałem w internecie, czytałem także sporo recenzji i komentarzy z których w moim budżecie dużo pozytywów usłyszałem o amplitunerze yamahy 303d. Yamaha dobrze zgrywa się ze sobą jej główną zaletą jest możliwość bezprzewodowego odtwarzania muzyki za pomocą aplikacji musiccast. To były moje pierwsze kroki z takim sprzętem ale było warto aplikacja nawet dla początkującego fana dobrego brzmienia jest prosta w obsłudze. Połączenie to cechuje duża dynamika i efektownie dociążony dół. Dobry stosunek jakości do ceny, pozytywne komentarze nie były przesadzone, polecam.
 10. Adonis

  Ocena:
  Ocena: 5
  Świetny amplituner z wi-fi. Dynamicznie brzmiący, prosty w obsłudze i ma bardzo fajną aplikacje do obsługi. Jestem zadowolony z wyboru.
 11. Marek

  Ocena:
  Ocena: 5
  Amplituner kupiłem głównie ze względu na wbudowany bluetooth, którym przesyłałem muzykę z telefonu. Nie sądziłem jednak, że jest taka różnica przy odtwarzaniu przez wi-fi. Zaopatrzyłem się w spotify i teraz jest to moje główne źródło. Aplikacja jest bardzo intuicyjna i można ją za darmo pobrać ze sklepu play. Zapewnia dostęp do różnych serwisów, można nią zarządzać całym sprzętem i zasadniczo pilot nie jest już potrzebny. Amplituner mam podłączony do starych tonsili, które otrzymałem w spadku i zestaw gra pięknie. Zdecydowanie przydaje się duża moc wzmacniacza, bo głośniki zyskały drugie życie. Dźwięk jest przyjemny i dynamiczny. Góra nie jest już taka ostra jak ze starą unitrą a bas stał się zdecydowanie bardziej precyzyjny i już tak nie dudni. Bardzo polecam ten amplituner jeśli chce ktoś wejść do świata streamingu. Na koniec warto dodać, że ma 3 lata gwarancji.
 12. Darek

  Ocena:
  Ocena: 5
  Posiadam yamahe r-n303d od miesiąca i jestem z niej bardzo zadowolony. Jest solidnie wykonana bez żadnych udziwnień. Moc wzmacniacza na poziomie 140W jest wstanie wysterować nawet bardzo wymagające kolumny. 303 zgrywa się z Elacami f5 w moich warunkach to połączenie wypada rewelacyjnie. Główną i największą zaletą tego amplitunera jest funkcjonalność sieciowa za pośrednictwem aplikacji Musiccasta. Po prostu jest tam chyba wszystko spotyfi, radio internetowe, dlna, bt i dużo by tak wymieniać. Gra ładnie czystym dźwiękiem z dobrą dynamiką i naturalnym basem. Dodatkowo na front panelu mamy możliwość podłączenia słuchawek. Dobry amplituner za niewielkie pieniądze.

Do pobrania

Katalog

Test / Recenzja

News

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: