Marki: NAD, Bowers & Wilkins

C 399 + 603 S3

As low as 15 999 zł Regular Price 20 697 zł i
/ komplet
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 8197 zł

Wysyłka: w ciągu 24 h

Sprawdź szczegóły

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 800 zł

Sprawdź szczegóły

Wzmacniacz zintegrowany NAD C 399

Model C 399, flagowy wzmacniacz zintegrowany z serii Classic, jest doskonałym dowodem na zaangażowanie firmy NAD w dążenie do doskonałości w aspekcie jakości brzmienia, ale także nieprzemijającej wartości. Model ten wykorzystuje autorski układ wzmocnienia firmy NAD – HybridDigital nCore, który do tej pory był dostępny tylko w modelach należących do serii Masters.

Sekcja cyfrowa w modelu C 399 zbudowana jest w oparciu o 32-bitowy/384 kHz przetwornik cyfrowo-analogowy ESS Sabre. Jest to ten sam układ, który zastosowano w uznanych wzmacniaczach NAD M10 i M33 serii Masters. Model C 399 jest również pierwszym wzmacniaczem, który wykorzystuje najnowszą generację technologii MDC (Modular Design Construction) firmy NAD. MDC2, bo o niej mowa, pozwala użytkownikom na dodawanie nowych, opcjonalnych modułów, które zapewniają takie funkcje jak strumieniowanie muzyki wykorzystujące rozwiązanie BluOS i korekcję akustyki pomieszczenia Dirac Live.

NAD C 399

Czysta moc

Wywodzący się z serii Masters firmy NAD, wzmacniacz HybridDigital nCore, zastosowany w modelu C 399, jest wysoce wydajny. Może dostarczyć 180 W mocy ciągłej na kanał (250 W mocy chwilowej na kanał), pozwalając C 399 na perfekcyjną reprodukcję muzycznych transjentów. Konstrukcja HybridDigital nCore jest znana z szerokiego pasma przenoszenia, płaskiej charakterystyki częstotliwościowej, odpowiedniego przetwarzania przy obcinaniu wierzchołków sygnału, a ponadto dużej wydajności prądowej i stabilności, nawet przy współpracy z wymagającymi kolumnami głośnikowymi. Co więcej, szumy i zniekształcenia są znikome praktycznie w każdych warunkach pracy, a zniekształcenia harmoniczne są zdominowane przez łagodne dla brzmienia drugą i trzecią harmoniczną.

Wprowadzone udoskonalenia pozwalają wzmacniaczowi wytworzenie naturalnego, wolnego od zniekształceń dźwięku – nawet dla wysokich poziomów głośności – z porywającą dynamiką, szczegółowością i perfekcyjnym odwzorowaniem przestrzeni. DAC ESS Sabre 9028 to moduł charakteryzujący się szerokim zakresem dynamiki przetwarzanego sygnału, bardzo niskim poziomem szumów i zniekształceń, a do tego praktycznie zerowym jitterem. Ten zaawansowany przetwornik cyfrowo-analogowy pozwala odtwarzać rozmaite cyfrowe źródła dźwięku z wyjątkową muzykalnością, precyzyjną i bogatą sceną dźwiękową, a do tego niezwykłą czystością.

NAD C 399

Zaawansowane, przyszłościowe rozwiązania

NAD Electronics wprowadził w 2006 r. innowacyjną, modułową konstrukcję, która umożliwiła dodawania nowych funkcji do wprowadzonych wcześniej na rynek komponentów. Wiele urządzeń firmy NAD ma specjalne gniazda na tylnym panelu przeznaczone dla modułów MDC, które wykonują przełączanie HDMI, strumieniowanie muzyki w systemie multiroom BluOS, przetwarzanie dźwięku przestrzennego Dolby Atmos i inne funkcje.

C 399 jest pierwszym wprowadzonym na rynek urządzeniem NAD-a obsługującym nową architekturę MDC2. Umożliwia to dwukierunkową komunikację między sprzętem audio a zainstalowanym w nim modułem rozszerzającym funkcjonalność. Rozwiązanie to zapewnia dodawanie nowych uaktualnień w przyszłości. MDC2 pomaga uchronić zakupiony sprzęt przed przedwczesnym „starzeniem się”, pozwalając na dodanie pożądanych przez użytkownika funkcji.

Opcjonalny moduł MDC2 BluOS-D ma wbudowany moduł Wi-Fi i złącze Ethernet, co pozwala na odtwarzanie muzyki z różnorodnych serwisów streamingowych z wykorzystaniem aplikacji BluOS Controller. Moduł MDC2 BluOS-D jest ponadto kompatybilny ze standardem MQA (ang. Master Quality Authenticated). Umożliwia korzystanie m.in. z takich serwisów streamingowych jak Tidal, Deezer, Amazon Music HD, Qobuz oraz Spotify. Dzięki dwukierunkowej komunikacji możliwe jest ponadto strumieniowanie muzyki z lokalnych źródeł dźwięku podłączonych do NAD-a C 399 do kompatybilnych komponentów zainstalowanych w innych pomieszczeniach i obsługujących platformę BluOS.

Moduł MDC2 BluOS-D obsługuje ponadto funkcję Dirac Live, co pozwala na przeprowadzenie pomiarów związanych z akustyką pomieszczenia odsłuchowego za pomocą dołączonego mikrofonu i intuicyjnej aplikacji. Redukcja niedoskonałości akustycznych środowiska odsłuchowego, dzięki zastosowaniu korekcji Dirac Live, zapewnia poprawę jakości przetwarzania niskich tonów, obrazowania, a także dokładność odwzorowania barwy dźwięku. Wspomniana dwukierunkowość architektury modułu MDC2 BluOS-D firmy NAD pozwala na przeprowadzenie korekcji akustyki Dirac Live z uwzględnieniem wszystkich źródeł dźwięku podłączonych do wzmacniacza C 399.

Różnorodność złączy we wzmacniaczu NAD C 399

Model C 399 ma dwa optyczne i dwa koaksjalne wejścia cyfrowe. Został wyposażony również w port HDMI eARC. Dzięki temu można odtwarzać dźwięk z podłączonego do wzmacniacza telewizora, przy jednoczesnej możliwości sterowania głośnością za pomocą pilota do TV. Fani analogowego brzmienia mogą wykorzystać do podłączenia dodatkowych źródeł dźwięku dwie pary wejść liniowych RCA z niskoszumowymi wzmacniaczami buforowymi, które przeciwdziałają degradacji brzmienia. W modelu C 399 nie zabrakło również niskoszumowego wejścia gramofonowego MM z precyzyjną korekcją RIAA. Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy wykorzystuje zaawansowany układ zapewniający tłumienie infradźwięków, jednocześnie bez wpływu na przetwarzane i słyszalne niskie tony.

Oprócz dwóch par terminali głośnikowych, NAD C 399 ma także wyjście przedwzmacniacza (2 x RCA) i dwa wyjścia subwooferowe. Urządzenie obsługuje również dwukierunkową łączność Bluetooth ze wsparciem dla kodeka aptX HD. Umożliwia to strumieniowanie muzyki z urządzeń mobilnych z rozdzielczością do 24 bitów, ale także przesyłanie sygnału audio do słuchawek bezprzewodowych. Model C 399 może również współpracować z przewodowymi słuchawkami. To zasługa wbudowanego wzmacniacza słuchawkowego, który obsłuży nawet wysokoimpedancyjne konstrukcje.

NAD C 399

Ponadczasowy klasyk

Od czasu wprowadzenia na rynek w 1978 r. legendarnego wzmacniacza zintegrowanego 3020, NAD jest synonimem wyjątkowej wartości i wydajności. Model C 399 przenosi reputację tej marki na zupełnie nowy poziom. Podobnie jak w przypadku każdego wzmacniacza NAD, również model C 399 może pochwalić się m.in. precyzyjną regulacją głośności z dokładnym balansem kanałów stereo czy niskoszumowymi obwodami.

Dzięki stopniowi wyjściowemu HybridDigital nCore i przetwornikowi cyfrowo-analogowemu ESS Sabre, NAD C 399 może współpracować z różnorodnymi cyfrowymi i analogowymi źródłami dźwięku z niespotykanym dotąd poziomem emocji i wyrafinowania. Dzięki innowacyjnym modułom rozszerzeń MDC2 firmy NAD, wzmacniacz C 399 może zostać wzbogacony o nowe rozwiązania techniczne, które pojawią się w przyszłości. Model C 399, dzięki zastosowanym rozwiązaniom, może więc służyć jako centralny punkt zaawansowanego, multimedialnego systemu muzycznego dziś i przez kolejne długie lata.

Parametry techniczne wzmacniacza NAD C 399:

 • Wzmocnienie HybridDigital nCore
 • 180 W mocy ciągłej na kanał przy 8/4 omach
 • 250 W mocy chwilowej na kanał
 • Zniekształcenia THD i IMD na bardzo niskim poziomie
 • 2 x gniazdo MDC2 pozwalające rozszerzyć funkcje wzmacniacza (np. o opcjonalny moduł MDC2 BluOS-D obsługujący platformę BluOS i korekcję Dirac Live)
 • DAC ESS Sabre zapewniający 32-bitowe przetwarzanie z częstotliwością próbkowania do 384 kHz
 • Stopień gramofonowy MM (2 x RCA)
 • Wejścia cyfrowe: 2 x optyczne, 2 x koaksjalne, HDMI z eARC
 • Dwa liniowe wejścia analogowe 2 x RCA
 • Dwie pary terminali głośnikowych (Speakers A + Speakers B)
 • Moduł Bluetooth (dwukierunkowy) z obsługą aptX HD
 • Dwa wyjścia subwooferowe RCA
 • Wbudowany wzmacniacz słuchawkowy
 • Pilot w zestawie (na podczerwień)
 • Wejście/wyjście wyzwalacza 12V (Trigger)
 • Wejście/wyjście podczerwieni (IR)
 • Port RS-232 do integracji z systemami automatyki domowej m.in. Control4, Crestron, RTI, Lutron i KNX

Specyfikacja NAD C 399 + 603 S3

C 399
Moc wyjściowa2 x 180 W
Impedancja głośników (min)
Pasmo przenoszenia±0.3 dB (20 Hz - 20 kHz)
Stosunek sygnał/szumLINE INPUT, PRE-OUT: >106dB (IHF; A-weighted, ref. 500mV out, unity gain); LINE IN, SPEAKER OUT: >95 dB (A-weighted, 500 mV input, ref. 1 W out in 8 ohms);
Zniekształcenia THDLINE INPUT, PRE-OUT: <0.002% at 2V out; LINE IN, SPEAKER OUT: <0.02% (250 mW to 180 W, 8 ohms and 4 ohms)
Wyjście słuchawkoweTak
Korekcja tonówTak
PilotTak
Głośniki A/BTak
Wymiary (S x W x G) mm435 x 120 x 390
Waga kg11.2
603 S3 (czarny)
System3-drożny
ObudowaBass-reflex
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa30 - 200 W @ 8Ω
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy2 × ø165 mm – niskotonowy przetwornik z membraną papierową
Przetwornik średniotonowy1 × ø150 mm – średniotonowa membrana Continuum z FST
Przetwornik wysokotonowy1 × ø25 mm – tytanowa kopułka wysokotonowa
Pasmo przenoszenia46Hz - 28kHz ±3dB
Skuteczność90 dB (2,83 Vrms, 1 m)
Wymiary (S x W x G) mmobudowa: 190 x 985 x 340; z podstawą: 260 x 1020 x 420
Waga kg27,5
Wersje wykończeniaCzarny
Impedancja8 Ohm

Opinie o NAD C 399 + 603 S3

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

 • 5 1
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

1 opinia

 1. Robcio

  Ocena:
  Ocena: 5
  Starszych S2 nie zdążyłem odsłuchać, ale i tak zostały już ekspozycyjne niedobitki. Chciałem nowe, więc to się samo wyjaśniło. Kolumny będą grały z wzmacniaczem Nad C399 z modułem MDC BluOS-D. Słuchałem kolumn kilku różnych producentów w budżecie do 10 tys a nawet trochę więcej. B&W dźwiękowo biją je na głowę. Po prostu z tych kolumn idzie najwięcej wyciągnąć porządną elektroniką. Z Nadem C399 pokazują już sporo, jednak wiem, że to nie jest ich max.

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: