Marki: Bowers & Wilkins, NAD

C388 + MDC BluOS 2i + B&W 603 s2

 

NAD C388

Najlepszy w swojej klasie hybrydowy cyfrowy wzmacniacz DAC C 388 wykorzystuje wyrafinowane technologie NAD, takie jak Asymmetrical PowerDrive ™, aby zagwarantować odpowiednie wysterowanie dla nawet najbardziej wymagających głośników. Zaawansowany tor audio sekcji przedwzmacniacza gwarantuje C 388 niski poziom zniekształceń przy każdym poziomie głośności. Dzięki opcji rozbudowy za pomocą dedykowanych modułów MDC wzmacniacz łatwo dostosowuje się do potrzeb użytkownika, oferując m. in. pełen zestaw funkcji odtwarzacza strumieniowego high res audio i jednocześnie jednostki systemu multiroom. Dzięki szerokim możliwościom połączeniowym, C 388 jest niezwykle wszechstronnym urządzeniem, które stanie się wysokiej jakości centrum domowego systemu audio.

Brzmienie. Precyzja. Moc.

W swojej najnowszej konstrukcji projektanci NAD postawili amplifikację HybridDigital™. Dzięki temu, do wnętrza C 388, zamiast mało efektywnego prądowo stopnia wyjściowego klasy AB, trafiły obwody oparte na wzmacniaczach impulsowych klasy D. To specjalnie zaprojektowane układy wykorzystujące zmodyfikowaną wersję sprawdzonego stopnia wyjściowego Hypex UcD. Rozwiązanie to pozwala to na uzyskanie znakomitej precyzji odtwarzanego dźwięku i pokaźnej, pozbawionej zniekształceń i szumów mocy 150 W na kanał, która w szczególnych przypadkach może sięgać aż 240 W wartości szczytowej.

NAD C388

Możliwość dodawania funkcji

Dzięki opracowanej przez NAD modułowej koncepcji konstrukcyjnej MDC, wzmacniacz może być łatwo wzbogacany o dodatkowe funkcjonalności, znacznie poszerzające jego możliwości. Pozwala to na indywidualną konfigurację zestawu funkcji C 388 przez użytkownika, a więc doskonałe dopasowanie możliwości wzmacniacza do faktycznych potrzeb posiadacza. Dodatkowo, dzięki możliwości stosowania rozszerzeń sprzętowych, urządzenie staje się otwarte na przyszłość i zabezpiecza użytkownika przed technologicznym starzeniem się wzmacniacza.

BluOS

Obecnie, NAD oferuje dwa moduły rozszerzające dla tego modelu. Pierwszym z nich jest karta MDC BluOS 2 dodająca pełną funkcjonalność odtwarzacza strumieniowego i bezprzewodowego systemu mutliroom, drugim zaś moduł MDC HDM-2 dodający do wzmacniacza zestaw przyłączy HDMI, co umożliwia odtwarzanie w wysokiej jakości dźwięku z telewizora, dekodera TV, konsoli gier czy odtwarzacza 4K UHD.

NAD MDC BluOS 2

 

Dowiedz się więcej o wzmacniaczu NAD C388

 

NAD MDC BluOS 2i

Modul MDC BluOS 2i to znakomite rozwiązanie dla użytkowników wybranych modeli wzmacniaczy NAD. Dzięki dodaniu go do urządzenia, z łatwością wzbogacisz swój wzmacniacz o pełen zestaw funkcji sieciowych, zyskując dostęp do wielu serwisów muzycznych w chmurze (m.in. Tidal, Spotify, Deezer), radia internetowego, plików audio z domowej sieci oraz muzyki z pamięci USB.

Opracowana przez NAD modułowa koncepcja konstrukcyjna MDC pozwala na łatwe wzbogacenie urządzeń o dodatkowe funkcjonalności, znacznie poszerzające ich możliwości. Pozwala to na indywidualną konfigurację zestawu funkcji przez użytkownika, a więc doskonałe dopasowanie możliwości do faktycznych potrzeb posiadacza. Dodatkowo, dzięki możliwości stosowania rozszerzeń sprzętowych, urządzenie staje się otwarte na przyszłość i, co zabezpiecza je przed technologicznym starzeniem.

NAD MDC BluOS 2i

Dodanie modułu MDC BluOS 2i do kompatybilnego urządzenia zapewnia dostęp do sieci lokalnej przez Wi-Fi lub przewodowe połączenie Ethernet oraz umożliwia strumieniowe przesyłanie Hi-Res Audio oraz streaming dźwięku w formacie MQA. W obu przypadkach możliwe jest połączenie w trybie asynchronicznym, co skutkuje mniejszym jitterem. Dzięki temu rozwiązaniu kompatybilne urządzenie staje się jednocześnie wysokiej klasy źródłem audio, mającym dostęp do milionów nagrań z serwisów muzycznych w chmurze, tysięcy internetowych stacji radiowych oraz plików muzycznych z komputera i domowej sieci. Kompatybilność modułu MDC BluOS 2i z urządzeniami ekosystemu Bluesound, pozwala na współpracę z głośnikami multiroom i innymi jednostkami systemu znajdującymi się w różnych pokojach.

 

Bowers & Wilkins 603 S2 Anniversary Edition

Bowers & Wilkins 603 S2 Anniversary Edition to wolnostojąca kolumna głośnikowa, która zachwyca nieskazitelną jakością dźwięku. Jeszcze lepsze możliwości w odniesieniu do modelu 603 są m.in. rezultatem udoskonaleń wprowadzonych w zwrotnicy. Nowe i znacznie udoskonalone kondensatory obejściowe zastosowane zostały w całej serii Anniversary: komponenty te opracowała firma Mundorf i użytkownik może znaleźć je również w serii 700 Signature. Dodatkowo kondensatory wysokiej i średniej częstotliwości mogą poszczycić się nową, usprawnioną konstrukcją. Tym samym lepsza jest rozdzielczość i przejrzystość wszystkich modeli z serii 600 Anniversary Edition.

TECHNOLOGIA CONTINUUM

Projektanci wyposażyli flagową konstrukcję serii, 603 S2 Anniversary Edition, w wielokrotnie nagradzaną membranę Continnum, tworząc fantastyczne środowisko akustyczne.

Membrana Continuum to autorska technologia Bowers & Wilkins, opracowana na potrzeby flagowych konstrukcji serii 800. Konstrukcja membrany Continuum bazuje na koncepcji optymalizowanej i kontrolowanej sztywności. Pozwala to uniknąć nagłego przejścia od tłokowego charakteru pracy do break-upu. Materiał ten jest ogromnym postępem względem poprzednio stosowanych membran z Kevlaru®.

Technologia wykorzystana podczas produkcji tej przełomowej membrany była opracowywana przez 8 lat, zanim trafiła do prestiżowej serii 800. Następnie membrana Continuum pokazała swój potencjał odmieniając serie 700 i 600, a teraz to unikatowe rozwiązanie trafia do kolumn głośnikowych nowej serii 600 Anniversary Edition. Powoduje to, że średnie pasmo odtwarzane przez kolumny serii 600 Anniversary Edition jest naturalne i klarowne.

Nowe membrany są sztywniejsze, a dzięki gęstemu splotowi włókien lepiej tłumią wewnętrzne rezonanse, co dodatkowo zwiększa przejrzystość i precyzję dźwięku oraz zapewnia odbiór bogatej palety dźwięków, gwarantując wspaniałe przeżycia muzyczne.

PRECYZJA WYSOKICH TONÓW

Za odtwarzanie wysokich tonów odpowiada zmodyfikowany głośnik Decoupled Double Dome. Zastosowana w nim technologia zapewnia niezwykle precyzyjny i czysty dźwięk w zakresie wysokich częstotliwości. Konstrukcja tweetera została skonstruowana tak, by jeszcze bardziej zwiększyć muzyczną jakość.

W rezultacie zastosowano ulepszony magnes neodymowy oraz siateczkę osłaniającą kopułkę, która dotychczas była stosowana w modelach wyższej serii. Dokonano też subtelnej, ale efektywnej zmiany pozycji kopułki w stosunku do płytki mocującej membranę, aby poprawić wyrównanie czasowe.

Membrany głośnika wysokotonowego muszą być lekkie i sztywne, aby wiernie odtwarzać powierzone im pasmo. Głośniki wysokotonowe Decoupled Double Dome firmy Bowers & Wilkins wykorzystują cienką i lekką aluminiową kopułkę wzmocnioną u podstawy grubszym pierścieniem, aby zapobiec słyszalnym zniekształceniom.

Głośniki wysokotonowe serii 600 Anniversary Edition są dodatkowo odizolowane od obudowy, aby zredukować niekorzystne wibracje wpływające na jakość odtwarzanego dźwięku. W tym celu zastosowano specjalny syntetyczny żel, który zapobiega przekazywaniu drgań z obudowy do przetwornika wysokotonowego. Dzięki tym zabiegom inżynierom Bowers & Wilkins udało się uzyskać jeszcze bardziej przestrzenny, precyzyjny i naturalny dźwięk.

W obramowanie przetwornika wysokotonowego wpisane jest nowe rocznicowe logo, które w zależności od barwy kolumny głośnikowej ma jasny lub ciemny kolor.

ULEPSZONY BAS

Ulepszone papierowe membrany basowe oferują wszystko to, czego można oczekiwać po firmie Bowers & Wilkins: nieskrępowaną moc i niezwykłą głębię i precyzję niskich tonów oraz wyjątkowo niewielki poziom zniekształceń. Nowa seria 600 Anniversary Edition wykorzystuje celulozowe membrany basowe, które zapewniają łagodne i przewidywalne zachowanie w zakresie break-upu.

ELEGANCKIE WZORNICTWO

Głośniki Bowers & Wilkins znane są nie tylko z perfekcyjnego brzmienia, ale również ze znakomitego wykonania i eleganckiego wzornictwa. Aby zachować „czystą formę” frontowej ścianki projektanci usunęli tradycyjne gniazda czopów maskownic. W nowym modelu 603 Anniversary Edition maskownica jest mocowana za pomocą magnesów. Ponadto wylot tunelu bas-refleks znalazł się na tylnej ściance. Matowe wykończenie podkreśla nowoczesny charakter i najwyższa klasę tego zestawu głośnikowego. Użytkownik teraz do wyboru ma także wykończenie dębowe, które stanowi idealne dopełnienie dla dwóch dotychczasowych wersji kolorystycznych serii 600, tj. czarnego matu i białego matu.

Pod kątem konstrukcyjnym model 603 Anniversary Edition jest 3-drożną kolumną głośnikową. Wysoka na 985 mm obudowa (1055 mm z podstawą) skrywa cztery przetworniki: 25-milimetrowy wysokotonowy z aluminiową kopułką, 150-milimetrowy średniotonowy Continuum z zawieszeniem FST oraz dwa 165-milimetrowe niskotonowe z celulozowo-kewlarową membraną. Kolumna została wyposażona w nowy kondensator elektrolityczny w zwrotnicy niskotonowej oraz nowe rezystory i cewki indukcyjne z serii 700.

Specyfikacja NAD C388 + MDC BluOS 2i + B&W 603 s2

MDC BluOS 2i
C388
Moc wyjściowa2 x 150 W
Pasmo przenoszenia10Hz-65kHz
Stosunek sygnał/szum< 94dB (IHF; A-weighted, 500mV input ref. 1W out in 8 Ω) < 13dB (IHF; A-weighted, ref. 50W in 8 Ω, max volume)
Zniekształcenia THD0.009%
PilotTak
Głośniki A/BTak
Pobór mocy (max)30W
Pobór mocy (standby)0.5W
Wymiary (S x W x G) mm435 x 71 x 302
603 S2 Anniversary Edition (czarny)
System3-drożny
ObudowaWentylowana z tyłu
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa30 - 200 W @ 8Ω
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy2 × ø165 mm – niskotonowa membrana celuloza
Przetwornik średniotonowy1 × ø150 mm – średniotonowa membrana Continuum z FST
Przetwornik wysokotonowy1 × ø25 mm – aluminiowa kopułka wysokotonowa
Pasmo przenoszenia45Hz - 28kHz ±3dB
Skuteczność88,5 dB SPL (2,83 Vrms, 1 m)
Wymiary (S x W x G) mmobudowa: 190 x 985 x 340; z podstawą: 320 x 1055 x 370
Waga kg24,1
Wersje wykończeniaBiały, Czarny, Dąb

Opinie o NAD C388 + MDC BluOS 2i + B&W 603 s2

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(7 ocen)

 • 5 7
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

7 opinii

 1. JacolC

  Ocena:
  Ocena: 5
  Bardzo trafne zestawienie poszczególnych komponentów. Słuchałem różnych połączeń w podobnych pieniądzach, także u konkurencji, jednak nic tak dobrze nie zagrało. No i tutaj obojętnie, czy głośno, czy cicho, jaki gatunek muzyczny, ten zestaw wygrywa. Moduł sieciowy wygrywa funkcjonalnością, integracją ze wzmacniaczem i świetną stabilnością działania. U mnie podłączony po wifi ani się nie zająknie. Polecam zestaw tym, którzy chcą uniwersalnego grania do każdej muzyki.
 2. Adrian

  Ocena:
  Ocena: 5
  Mocny i ciepło grający wzmacniacz. Słuchałem z kolumnami B&W 603 Anniversary. Najpierw grały z Yamahą R-N803D. Grało ok, ale jak chłopaki podłączyli do tych kolumn Nada C388 z modułem sieciowym Bluesound to nie było powrotu do Yamahy. Różnica w cenie dość spora, jednak warta każdej złotówki. Nad lepiej łagodzi twardość tych kolumn. Bas lepiej wybrzmiewa, jest bardziej miękki, przyjemniejszy dla ucha. Wysokie tony tak samo. W tym graniu czuć lepsze panowanie nad kolumnami, czuć power. Obsługa Bluesounda jest świetna, dodatkowo NAD obsługuje pliki MQA z Tidal. Także jest dwukierunkowy bluetooth tak jak w Yamaszce. Zdecydowany krok do przodu względem R-N803D.
 3. Czwarty apostoł

  Ocena:
  Ocena: 5
  Super zestrojony system audio. Gra to genialnie za sprawą żywych i dynamicznych Bowersów, miękkiego i wydajnego 200 W/kanał Nada i mega działającego Bluesounda. Mogłem nawet wydać więcej, jednak ten zestaw miał wszystko co było mi potrzebne, a więcej kasy zostało dzięki temu na kable i zabawę w ustroje antywibracyjne od Iso Acoustics co mnie wręcz rozwaliło swoim działaniem. Ten zestaw polecam wszystkim szukającym mocnego grania z wykopem. Tutaj też nie trzeba będzie przeklinać z czasem działania streamera
 4. Stary Marych

  Ocena:
  Ocena: 5
  Oj przy tym wzmacniaczu kolumny Bowersa budzą się do życia. Są wymagające, ale potrafią zagrać wybitnie. To mój faworyt do przyszłorocznej nagrody EISA. Pod pewnymi względami w relacji do swojej ceny te kolumny są wybitne. Stereo i przetrszenność sceny dźwiękowej zasługują na ogromna pochwałę. W zestawieniu z Nadem dostają w końcu tyle mocy ile im trzeba, dzięki temu dźwięk staje się bardzo kulturalny. Moduł BluOS daje rewelacyjną funkcjonalność i uniwersalność. Połączenie idealne?
 5. Kuba

  Ocena:
  Ocena: 5
  Kilka zestawów opartych o te większe podłogowe kolumny posłuchałem. Mam dość trudne pomieszczenie ok. 45 m kw, ale w L-ce. Gram na metrażu ok. 30 m kw. Na podłodze płytki, nie ma idealnej symetrii. Ten zestaw zachwycił mnie przede wszystkim funkcjonalnościami Bluesounda, modułowością HDMI oraz dopasowanie. Żaden zestaw nawet nie zbliżył się dźwiękowo do tego rozwiązania i pomimo iż chciałem wydać maksymalnie 10 tys. Złotych, to szarpnąłem się na te zestaw i nie żałuję. Gra to wybitnie i nieporównywalnie lepiej od wszystkich innych zestawów jakie miałem okazję odsłuchać w salonie THF oraz kilku innych.
 6. Karol

  Ocena:
  Ocena: 5
  Najlepszy zestaw jaki słuchałem w 3 salonach audio. Jakość poszczególnych komponentów jak i ich spasowanie oraz funkcjonalność zasługują na rekomendację. Szkoda, że w tych pismach branżowych nie są oceniane właśnie zestawy, a nie tylko poszczególne elementy często nie wiadomo nawet na czym. Dodam tylko, że funkcjonalność i stabilność działania BluOS 2i jest kapitalna. Inni producenci niech się uczą od Nada implementacji takich funkcji w audio. Zestaw okablowałem Isotekiem Premier oraz przewodami głośnikowymi Audioquest Go-4. Bardzo dziękuje za pomoc. Na pewno się zgłoszę po pomoc przy doborze kolejnego zestawu. Dziękuję chłopakom z Poznania!!!
 7. Kamil Graf

  Ocena:
  Ocena: 5
  Kolumny wybrałem po odsłuchu porównawczym ze starszym, wyprzedawanym modelem. Przyrost jest znaczący, nowy model zagrał dużo lepiej i na niego się zdecydowałem. Odsłuchy Bowersów zaczynałem w niższym budżecie, słuchałem amplitunerów sieciowych, jednak dopiero na tym Nadzie kolumny pokazały co potrafią. Zagrały swobodnie i bas w końcu miał porządną kontrolę. Z resztą sprzedawca wspominał przy tych kolumnach, że są wymagające i potrafią zagrać wybitnie z porządnym wzmacniaczem. Teraz już wiem o co mu chodziło hehe. Nada doposażyłem o świetny odtwarzacz sieciowy Bluesound BluOS 2i i moduł HDMI. Dzięki temu mam funkcjonalność jak w kinie domowym, włączam TV i odpala się sprzęt audio, a dźwięk nieosiągalny dla kina domowego.

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: