Sprawdź dlaczego warto przyjść do naszych salonów

AVM Ovation CS 8.2 LE - system all-in-one


Projektanci AVM za pośrednictwem modelu Ovation CS 8.2 LE zdołali udowodnić, że urządzenie typu all-in-one jest w stanie spełnić nawet najbardziej rygorystyczne wymagania audiofilów. Obudowa tego wszechstronnego urządzenia stanowi połączenie amplitunera CD o mocy 2 x 400 W oraz odtwarzacza strumieniowego zgodnego z UPnP i zapewniającego m.in. dostęp do serwisów Tidal i Qobuz oraz radia internetowego. Urządzenie zostało wyposażone także w układ Quad DAC, obsługuje pliki DSD128 i 384 kHz/32 bity, jak również udostępnia łączność bezprzewodową Bluetooth 4.2.

CS 8.2 LE oferuje szeroki wybór pod względem źródeł dźwięku – od wszystkich popularnych formatów strumieniowych, aż do płyt CD odtwarzanych poprzez napęd TEAC-a przygotowany dla AVM. Konstruktorzy zadbali też o to, aby urządzenie udostępniało szeroką gamę złączy analogowych i cyfrowych.  

AMV Ovation CS 8.2

Modele CS 6.2 i CS 8.2 LE mają mnóstwo cech wspólnych i główną różnicą są wzmacniacze mocy: w CS 6.2 inżynierowie sięgnęli po prestiżową technikę półprzewodnikową we wszystkich stopniach wzmocnienia, natomiast lampowy stopień liniowy w CS 8.2 LE pozwala cieszyć się niezwykle ciepłym i naturalnie odwzorowanym dźwiękiem. Ponadto zadbano o to, aby wszystkie detale odtwarzane były przy zachowaniu doskonałej neutralności i przejrzystości. Potężna końcówka mocy dostarczająca aż 400 W na kanał (4 Ω) może bez trudu wysterować dowolne kolumny głośnikowe dostępne na rynku bez względu na poziom głośności.

Do nowości w urządzeniu all-in-one należy zasada modułowej konstrukcji linii Ovation. Przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC) zaprojektowano jako wymienny moduł, a wykorzystany Quad-DAC już teraz obsługuje sygnały cyfrowe do 384 kHZ/32 bitów wraz z formatami DSD. Warto zaznaczyć, że CS 8.2 LE jest przygotowany na możliwość sprzętowego rozbudowania modułów DAC, co przy dalszym rozwoju cyfrowych formatów – o wyższych rozdzielczościach i wymagających nowych układów DAC – zwiększa wszechstronność urządzenia.

Tak jak pozostałe urządzenia z serii Ovation, CS 8.2 LE udostępnia szeroką gamę opcji łączności i kontroli. Model ten obsługuje wszystkie popularne formaty strumieniowego przesyłania muzyki i wyposażony jest w złącza cyfrowe, w tym asynchroniczne USB oraz wejścia/wyjścia SPDIF. Odtwarzacz obsługuje również podłączony dysk NAS lub zewnętrzne dyski twarde. Oprogramowanie sekcji strumieniowej można z łatwością zaktualizować online, co upraszcza przyszłą implementację nowych formatów i dodatkowych funkcji. 

Podobnie jak inne modele z serii Ovation, tak i CS 8.2 LE udostępnia szeroką gamę opcji łączności i kontroli. Urządzenie to obsługuje wszystkich popularne formaty strumieniowego przesyłania muzyki i wyposażone zostało w złącza cyfrowe, w tym asynchroniczne USB oraz wejścia/wyjścia SPDIF. Odtwarzacz jest zdolny także do obsługi podłączonego dysku NAS lub zewnętrznych dysków twardych. Funkcjonalność CS 8.2 LE zwiększa także możliwość łatwej aktualizacji online, upraszczającej implementację nowych formatów i dodatkowych rozszerzeń w przyszłości.

Projektanci dopełnili wszelkich starań, aby doskonale odwzorować CD. Akustycznie ekranowany mechanizm CD mocowany jest w sztywnej obudowie, co ma go chronić przed niepożądanymi wibracjami.

Całości dopełnia stylowy wygląd i jakość wykonania CS 8.2 LE. Obudowę wykonano z masywnej blachy aluminiowej i pozbawiona jest widocznych śrub oraz wkrętów. Z kolei wielokomorowy układ wnętrza ma za zadanie chronić czułe układy elektroniczne przed wpływem zakłóceń, które mogłyby negatywnie wpłynąć na jakość dźwięku. Chromowane pokrętła stworzone zostały z jednego kawałka, łącznie z osiami, i znajdują się w wytrzymałych łożyskach kulkowych. Przez szklaną pokrywę na górnej płycie obudowy CS 8.2 LE widoczne są lampy, które można obserwować podczas tworzenia przez nie unikatowej tekstury dźwiękowej. 

Moc wyjściowa2 x 400 W
Zniekształcenia THD< 0,1 %
Wyjście słuchawkoweTak
Korekcja tonówTak
PilotTak
Głośniki A/BNie
Wymiary (S x W x G) mm355 x 430 x 130
Waga kg13
Innefunkcje sieciowe + CD, Bluetooth 4.2

Polecane Produkty

Akcesoria

Marka: AVM

Ovation CS 8.2 LE

Special Price 35 999 zł Regular Price 47 999 zł
  • Moc wyjściowa: 2 x 400 W
  • Zniekształcenia THD: < 0,1 %
  • Wyjście słuchawkowe: Tak
  • Korekcja tonów: Tak

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: Prosimy o kontakt

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0%

Sprawdź szczegóły

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: