Marka: AVM

Ovation CS 8.2 LE

AVM Ovation CS 8.2 LE - system all-in-one


Projektanci AVM za pośrednictwem modelu Ovation CS 8.2 LE zdołali udowodnić, że urządzenie typu all-in-one jest w stanie spełnić nawet najbardziej rygorystyczne wymagania audiofilów. Obudowa tego wszechstronnego urządzenia stanowi połączenie amplitunera CD o mocy 2 x 400 W oraz odtwarzacza strumieniowego zgodnego z UPnP i zapewniającego m.in. dostęp do serwisów Tidal i Qobuz oraz radia internetowego. Urządzenie zostało wyposażone także w układ Quad DAC, obsługuje pliki DSD128 i 384 kHz/32 bity, jak również udostępnia łączność bezprzewodową Bluetooth 4.2.

CS 8.2 LE oferuje szeroki wybór pod względem źródeł dźwięku – od wszystkich popularnych formatów strumieniowych, aż do płyt CD odtwarzanych poprzez napęd TEAC-a przygotowany dla AVM. Konstruktorzy zadbali też o to, aby urządzenie udostępniało szeroką gamę złączy analogowych i cyfrowych.  

AMV Ovation CS 8.2

Modele CS 6.2 i CS 8.2 LE mają mnóstwo cech wspólnych i główną różnicą są wzmacniacze mocy: w CS 6.2 inżynierowie sięgnęli po prestiżową technikę półprzewodnikową we wszystkich stopniach wzmocnienia, natomiast lampowy stopień liniowy w CS 8.2 LE pozwala cieszyć się niezwykle ciepłym i naturalnie odwzorowanym dźwiękiem. Ponadto zadbano o to, aby wszystkie detale odtwarzane były przy zachowaniu doskonałej neutralności i przejrzystości. Potężna końcówka mocy dostarczająca aż 400 W na kanał (4 Ω) może bez trudu wysterować dowolne kolumny głośnikowe dostępne na rynku bez względu na poziom głośności.

Do nowości w urządzeniu all-in-one należy zasada modułowej konstrukcji linii Ovation. Przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC) zaprojektowano jako wymienny moduł, a wykorzystany Quad-DAC już teraz obsługuje sygnały cyfrowe do 384 kHZ/32 bitów wraz z formatami DSD. Warto zaznaczyć, że CS 8.2 LE jest przygotowany na możliwość sprzętowego rozbudowania modułów DAC, co przy dalszym rozwoju cyfrowych formatów – o wyższych rozdzielczościach i wymagających nowych układów DAC – zwiększa wszechstronność urządzenia.

Tak jak pozostałe urządzenia z serii Ovation, CS 8.2 LE udostępnia szeroką gamę opcji łączności i kontroli. Model ten obsługuje wszystkie popularne formaty strumieniowego przesyłania muzyki i wyposażony jest w złącza cyfrowe, w tym asynchroniczne USB oraz wejścia/wyjścia SPDIF. Odtwarzacz obsługuje również podłączony dysk NAS lub zewnętrzne dyski twarde. Oprogramowanie sekcji strumieniowej można z łatwością zaktualizować online, co upraszcza przyszłą implementację nowych formatów i dodatkowych funkcji. 

Podobnie jak inne modele z serii Ovation, tak i CS 8.2 LE udostępnia szeroką gamę opcji łączności i kontroli. Urządzenie to obsługuje wszystkich popularne formaty strumieniowego przesyłania muzyki i wyposażone zostało w złącza cyfrowe, w tym asynchroniczne USB oraz wejścia/wyjścia SPDIF. Odtwarzacz jest zdolny także do obsługi podłączonego dysku NAS lub zewnętrznych dysków twardych. Funkcjonalność CS 8.2 LE zwiększa także możliwość łatwej aktualizacji online, upraszczającej implementację nowych formatów i dodatkowych rozszerzeń w przyszłości.

Projektanci dopełnili wszelkich starań, aby doskonale odwzorować CD. Akustycznie ekranowany mechanizm CD mocowany jest w sztywnej obudowie, co ma go chronić przed niepożądanymi wibracjami.

Całości dopełnia stylowy wygląd i jakość wykonania CS 8.2 LE. Obudowę wykonano z masywnej blachy aluminiowej i pozbawiona jest widocznych śrub oraz wkrętów. Z kolei wielokomorowy układ wnętrza ma za zadanie chronić czułe układy elektroniczne przed wpływem zakłóceń, które mogłyby negatywnie wpłynąć na jakość dźwięku. Chromowane pokrętła stworzone zostały z jednego kawałka, łącznie z osiami, i znajdują się w wytrzymałych łożyskach kulkowych. Przez szklaną pokrywę na górnej płycie obudowy CS 8.2 LE widoczne są lampy, które można obserwować podczas tworzenia przez nie unikatowej tekstury dźwiękowej. 

Specyfikacja AVM Ovation CS 8.2 LE

Moc wyjściowa2 x 400 W
Zniekształcenia THD< 0,1 %
Wyjście słuchawkoweTak
Korekcja tonówTak
PilotTak
Głośniki A/BNie
Wymiary (S x W x G) mm355 x 430 x 130
Waga kg13
Innefunkcje sieciowe + CD, Bluetooth 4.2

Polecane Produkty

Akcesoria do AVM Ovation CS 8.2 LE

Opinie o AVM Ovation CS 8.2 LE

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(2 oceny)

 • 5 2
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

2 opinie

 1. Harry

  Ocena:
  Ocena: 5
  Super kombajn do ciężkich zastosowań. W jednej obudowie Niemcy zamknęli wszystko co tylko można by było wymyślić. Jest nawet radio i odtwarzacz CD. Apka sterująca działa świetnie. Precyzja i jakość wykonania super. Wyświetlacz może nie do końca czytelny z uwagi na dużą ilość informacji wyświetlanych jednocześnie, ale i tak wszystko czytam z poziomu aplikacji na tablecie. Dźwięk na tyle uniwersalny, że słuchałem w salonie z różnymi, totalnie inaczej grającymi kolumnami i ten AVM z każdymi grał na swój sposób dobrze. Przerabiałem ProAca, Viennę Acoustics, B&W, Elaca. Ostatecznie kupiłem Elac Vela 409 i jestem z tego setu bardzo zadowolony!
 2. Marco

  Ocena:
  Ocena: 5
  Jak ktoś twierdzi, że system typu all in one nie ma prawa zagrać dobrze, to na pewno nie słuchał tego modelu, a w zasadzie chyba żadnego modelu od Audio Video Manufacture. Nawet podstawowy model gra tak dobrze, że nie da się go pobić osobnymi klockami, by zachować taką funkcjonalność. Modelu CS8.2LE słuchałem z kolumnami B&W 702 i Vienna Acoustics Beethoven Baby Grand SE.
  Aplikacja na tablet działa płynnie i jest przejrzysta. Łatwo się w tym wszystkim odnaleźć.

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: