Marka: Pioneer

SC-LX701

Pioneer SC-LX701

Pioneer SC-LX701 to zwarty  i oferujący znakomite brzmienie amplituner kina domowego, który wyśmienicie sobie poradzi z odtwarzaniem muzyki. Ten 9.2-kanałowy model wykorzystuje wzmacniacz pracujący w klasie D i wyposażony jest w wiele nowoczesnych rozwiązań, od obsługi formatów Dolby Atmos i DTS:X, przez skalowanie do 4K Ultra HD i funkcje sieciowe, aż do możliwości bezprzewodowego przesyłania dźwięku poprzez Bluetooth, AirPlay i Wi-Fi.

Najważniejsze cechy:

  • 9-kanałowy dźwięk przestrzenny 185 W na kanał (6 ohms, 1 kHz, 1ch Driven IEC),
  • HDMI® (7 wej. / 2 wyj.) z pełną obsługą 4K Ultra HD z 4K60p (4:4:4), HDCP2.2, HDR Video,  przepustowość zgodna z wytycznymi normy BT.2020, upscaling do Ultra HD z 1080p,
  • obsługuje Dolby Atmos ,Dolby Surround, DTS:X,DTS Neutral:X, Dolby® TrueHD/Dolby Digital Plus,
  • funkcje sieciowe – serwisy strumieniowe (Tidal, Spotify, Deezer), radio internetowe,
  • Wi-Fi, Bluetooth, Airplay – bezprzewodowa muzyka ze swojego smartfona lub tabletu,
  • FlareConnect - bezprzewodowe strumieniowanie dźwięku z amplitunera i podłączonych do niego urządzeń oraz odbieranie muzyki z innych źródeł,
  • odtwarzanie plików hi-res (FLAC, WAV, AIF,  Apple Lossless),
  • 3D ready,
  • cyfrowy port USB na przednim panelu,
  • wejście Phono umożliwiające podłączenie gramofonu.

Pioneer SC-LX701

Dzięki zastosowaniu wzmacniacza Direct-Energy-HD, pracującego w klasie D, amplituner zachwyca wyrafinowanym i doskonale zrównoważonym brzmieniem, wysoką mocą oraz efektywnością. Dalsze udoskonalenie jakości dźwięku to zasługa wykorzystania zaawansowanego przetwornika SABRE32-D/A firmy ESS. W efekcie wszystkie odtwarzane materiały audio, zarówno filmowe ścieżki dźwiękowe w formatach takich jak Dolby Atmos, DTS:X, DTS-HD Master Audio, a także nagrania muzyczne w postaci plików high-res, w tym DSD 11.2 MHz, wybrzmiewają z oryginalną naturalnością.

HDMI® (7 wej. / 2 wyj.) z pełną obsługą 4K Ultra HD z 4K60p (4:4:4), HDCP2.2, HDR Video,  przepustowość zgodna z wytycznymi normy BT.2020

Przepustowość  na wysokim poziomie 4K60p zapewnia obsługę najwyższej jakości wideo 4K Ultra HD. RX-A3080 wyposażono w HDR (High Dynamic Range) Video. Specjalny układ poprawia jakość obrazu, dzięki zwiększeniu szczegółowości w ciemnych i jasnych fragmentach obrazu. Dodatkowo urządzenie spełnia zalecenia dla producentów określone w wytycznych BT.2020 , dzięki czemu obsługuje szerszą gamę koloru, co z kolei przekłada się na wysoką jakość wyświetlanego na ekranie telewizora obrazu. Ogromnym udogodnieniem wprowadzonym w modelu RX-A3080 jest funkcja skalowania do rozdzielczości 4K materiałów wideo przesyłanych za pośrednictwem HDMI®.

Funkcje sieciowe – serwisy strumieniowe (Tidal, Spotify, Deezer), radio internetowe

Wbudowana obsługa serwisów muzycznych Tidal i Deezer gwarantuje muzyjke o jakości CD. Serwis Spotify oferuje swoim abonentom pełny dostęp do ponad 20 milionów tytułów. Dostępny jest również Bluetooth, dwupasmowe WiFi oraz Airplay – po bezpłatnej aktualizacji uzupełnione o Wbudowany Chromecast oraz wydajny, obejmujący wszystkie marki Multiroom-Standard FlareConnect. Pioneer SC-LX701 nie stawia przeszkód przed tymi, którzy korzystają z cyfrowej dystrybucji muzyki.

Pioneer SC-LX701

Wi-Fi, Bluetooth, Airplay – bezprzewodowa muzyka ze swojego smartfona lub tabletu,

Dwuzakresowy moduł Wi-Fi, jaki został zastosowany w amplitunerze gwarantuje stabilne łącze i ogromne możliwości zasilania SC-LX701 muzyką. Wystarczy sparować urządzenie z domowym routerem, aby uzyskać dostęp do serwisów strumieniowych, muzyki przechowywanej na dysku komputera, czy lokalnego serwera NAS.

Odtwarzanie plików hi-res (FLAC, WAV, AIF,  Apple Lossless)

Amplituner SC-LX701 obsługuje najnowsze formaty audio wysokiej jakości, takie jak DSD (do 11.2 MHz), FLAC/WAV/AIFF (192 kHz/24 bity). Zapewniają one studyjną jakość dźwięku w domowych warunkach.

Wszechstronność amplitunera Pioneer SC-LX701 zapewnia moduł Bluetooth oraz obsługa AirPlay, dzięki której można bezprzewodowo odtwarzać nagrania z iPoda touch, iPhona oraz iPada, a także z komputerów Mac i PC z bibliotekami iTunes

Wejście Phono umożliwiające podłączenie gramofonu

Amplituner Pioneer SC-LX701 wyposażony jest w wejście Phono. Za jego pomocą można podłączyć dowolny gramofon wykorzystujący wkładkę MM i odtwarzać dźwięk zapisany na winylowych płytach, aby odkryć na nowo piękno analogowego brzmienia.

Cyfrowy port USB na przednim panelu

Odtwarzanie z przenośnych źródeł ułatwia cyfrowy port USB. Umieszczony na przednim panelu SC-LX701, ułatwia podłączenie zewnętrznych urządzeń, takich jak pendrive’y z plikami w formatach obsługiwanych przez amplituner.

Specyfikacja Pioneer SC-LX701

Ilość kanałów9.2
Moc wyjściowa185 W/ch (6 ohms, 1 kHz, 1ch Driven IEC)
Dekodery dźwiękuDolby Atmos, Dolby Digital Plus, Dolby Surround, Dolby True HD, DTS 96/24, DTS HD Master Audio, DTS Neural:X, DTS-ES, DTS-HD Express, DTS-HD High Resolution Audio, DTS:X
3D VideoTak
4K VideoTak
Konwersja/Skalowanie wideoTak (1080p do 4K)
HDMI (wej. / wyj.)7/2
Front HDMITak
Component Video (wej./wyj.)2/0
Cyfrowe Optyczne (wej.)3
Cyfrowe Coaxial (wej.)2
Front USBTak
Wejście gramofonoweTak
Terminale głośnikoweZakręcane
Bezprzewodowy streamingBluetooth
Serwisy strumieniująceDeezer, Spotify, TIDAL
Sterowanie aplikacjąTak
WiFiTak
Odtwarzane formaty plikówAIFF, ALAC, DSD, FLAC, MP3, WAV, WMA
FLAC, WAV 192/24Tak
BluetoothTak
Zakresy radioweAM, FM, Radio internetowe
Programator stacji40
MultizoneTak (2 strefa)
Zone HDMITak (niezależne)
Pobór mocy (max)310 W
Pobór mocy (standby)0.15 W
Tryb ECONie
Wymiary (S x W x G) mm435 x 185 x 441
Waga kg15.3

Opinie o Pioneer SC-LX701

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: