Poprzedni
Następny

Izolatory firmy IsoAcoustics uznane „Produktami Roku” w Norwegii i Hong Kongu

Akcesoria audio produkowane przez firmę IsoAcoustics zostały docenione na rynku norweskim i hongkońskim. Seria izolatorów Orea zdobyła nagrodę „Product of The Year 2021-2022” magazynu „Stereo+”, a modele Gaia-Titan Theis i Orea Bronze otrzymały wyróżnienie „Product of The Year 2021” od „HiFi Review”.

IsoAcoustics Orea

Norweski „Stereo+” jest członkiem stowarzyszenia EISA. Redaktor tego magazynu, po tym jak przyznał, że był sceptycznie nastawiony do modeli z serii Orea ze względu na wcześniejsze rozczarowania związane z testowaniem podobnych akcesoriów, wyraził następującą opinię na temat działania akcesoriów firmy IsoAcoustics:

Dźwięk staje się na tyle lepszy, że wydaje mi się, że nie ma prawie niczego w podobnej cenie, co dawałoby równie dużą poprawę... Izolatory IsoAcoustics Orea po prostu trzeba wypróbować. Może to być najlepsza inwestycja w audio, jakiej dokonasz od lat.

IsoAcoustics Orea

Na serię Orea składają się obecnie cztery modele: Graphite, Bronze, Indigo i Bordeaux, które gwarantują wysoki poziom izolacji, zarówno w wypadku wzmacniaczy, przetworników cyfrowo-analogowych, odtwarzaczy CD, głośników czy gramofonów. Pomagają one w uzyskaniu czystszego i naturalnego brzmienia, przez eliminację niepożądanych wibracji. Produkty z linii Orea różnią się dopuszczalnym obciążeniem, co ułatwia dopasowanie do różnego typu sprzętu audio. Graphite wytrzymuje ciężar do 1,8 kg, Bronze do 3,6 kg, Indigo do 7,2 kg, a Bordeaux nawet do 14,5 kg. Pod każdym komponentem producent zalecana rozmieszczenie co najmniej trzech izolatorów.

IsoAcoustics Gaia Titan

To nie koniec nagród dla akcesoriów firmy IsoAcoustic. Dwa modele – Gaia-Titan Theis i wymieniony wcześniej model Orea Bronze, otrzymały nagrodę „Product of The Year 2021” przyznawaną przez „HiFi Review” z Hong Kongu.

IsoAcoustics HiFi Review

Magazyn „HiFi Review” ukazuje się co miesiąc od 1986 roku i jest uznawany za najbardziej wiarygodne źródło recenzji audio i muzyki w Hong Kongu. Wydawnictwo stara się dostarczać audiofilom z całego świata najdokładniejszych i najbardziej aktualnych informacji, aby pomóc w zakupie najlepszego oprogramowania i sprzętu. W wydaniu marcowym z 2022 r. redakcja „HiFi Review” opisuje swoje doświadczenia z produktami IsoAcoustics i wyjaśnia dlaczego zostały one uznane za „Produkt Roku 2021”.

 

Podczas testu Gaia-Titan Theis w połączeniu z parą kolumn Focal Scala Utopia Evo, redaktorzy „HiFi Review” mieli kilka spostrzeżeń na temat tego, jak poprawił się dźwięk płynący z głośników:

Poprawa w zakresie niskich częstotliwości jest oczywista!

Wokale stają się bogatsze w warstwy i można to usłyszeć natychmiast. Obrazowanie instrumentów jest bardziej staranne i delikatne, a co ważniejsze, barwa całego systemu nie ulega zmianie.

Pozycjonowanie fortepianu, skrzypiec, czy klawesynu, jest uporządkowane i niechaotyczne, jasne i wyraźne.

IsoAcoustics Gaia Titan Theis

Gaia-Titan Theis to kompaktowe elementy, które gwarantują skuteczną izolację akustyczną kolumnom głośnikowym o masie nawet do 145 kg. Pozwalają kolumnom klasy premium osiągnąć pełny brzmieniowy potencjał, zapewniając niezwykłą naturalną otwartość i klarowność. Scena dźwiękowa dzięki nim wręcz rozkwita, otwierając przed słuchaczem trójwymiarowy obraz naturalnych, przestrzennych dźwięków.

IsoAcoustics Orea Bronze

Podczas testowania Orea Bronze przez redaktorów „HiFi Magazine” z odtwarzaczem CD Accustic Arts Drive II, również zauważono poprawę w brzmieniu:

Dźwięk ma więcej trójwymiarowej przestrzeni, a poziom niskich częstotliwości jest rzeczywiście lepszy...

...faktura i gęstość niskich częstotliwości oraz poczucie przestrzeni pola dźwiękowego zostały poprawione, a równowaga całej sceny dźwiękowej ulepszona.

Akcesoria firmy IsoAcoustic znajdziesz na stronie tophifi.pl, a także w salonach sprzedaży Top Hi-Fi & Video Design. Dostępni na miejscu specjaliści chętnie pomogą Ci w doborze odpowiednich izolatorów akustycznych do podzespołów wykorzystywanych w Twoim systemie audio.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: