Poprzedni
Następny

Sportowcy, którzy zostali muzykami - i odwrotnie

Kiedy jest się w czymś ekstremalnie dobrym - na przykład w sporcie, dobra passa może zachęcić do spróbowania swoich sił w czymś innym - na przykład w muzyce (albo odwrotnie). Wychodzi to… różnie. Odpalajcie głośniki i przekonajcie się, czy bohaterowie naszego tekstu powinni trzymać się kultury fizycznej, czy ich miejsce jest jednak na scenie.

Koss TWS150i

Serge Pizzorno

Serge Pizzorno z brytyjskiego zespołu Kasabian to nie tylko uzdolniony gitarzysta, wokalista, producent muzyczny i tekściarz, ale i wzięty piłkarz. Futbol i muzyka były ważne w jego w życiu już od najmłodszych lat, jednak mało brakowało, żeby właśnie sport stał się jego głównym zajęciem. Młody Pizzorno namiętnie próbował się bowiem dostać do swojego ukochanego klubu piłkarskiego - Leicester FC. To marzenie się nie spełniło, ale lata później muzyk wrócił na wielkie boisko, by zagrać w nogę na corocznej imprezie charytatywnej Soccer Aid 2012, gdzie strzelił niezapomnianą bramkę, pokonując obronę Davida Seamana - jednego z najlepszych brytyjskich bramkarzy.

Fani angielskiej Premier League z pewnością kojarzą zespół Kasabian z piosenki "Fire", która w latach 2010-2013 była oficjalną piosenką tej ligi

Bruce Dickinson

Bruce Dickinson to mężczyzna o różnych talentach: jest wokalistą legendarnej Żelaznej Dziewicy (Iron Maiden), pilotem, pisarzem, prezenterem radiowym, a także… doskonałym szermierzem. W 1989 r. Dickinson zajął siódme miejsce w brytyjskiej szermierce po tym, jak jego klub wygrał drużynowe mistrzostwa kraju.

W 2013 roku, gdy miał już 54 lata, walczył z Bartoszem Piaseckim - norweskim szermierzem, który rok wcześniej zdobył srebro na Letnich Igrzyskach Olimpijskich. Muzyk wprawdzie przegrał ten pojedynek, ale jego przeciwnik był pod wrażeniem - w wywiadzie z norweską gazetą ,,Aftenposten" Piasecki przyznał, że Bruce jest niesamowicie szybki i to jest jego największa broń. Dodał też, że muzyk miał wejście jak Rocky Balboa - pojawił się w brązowym szlafroku i zestawem szermierczym w sportowej torbie na ramieniu.

Vanessa-Mae

Vanessa-Mae to nie tylko najsłynniejsza współczesna skrzypaczka z milionami dolarów na koncie, ale również… olimpijka. W drugiej dekadzie lat 2000 Mae coraz bardziej oddalała się od muzyki, wracając myślami do swojej wielkiej pasji z dzieciństwa, czyli narciarstwa. W 2013 roku 35-letnia wówczas artystka podjęła ostateczną decyzję: odkłada skrzypce na półkę i rok później startuje pod barwami Tajlandii w slalomie gigancie na igrzyskach w Soczi.

Mimo morderczych treningów nie osiągnęła tam sukcesu - zajęła ostatnie miejsce, docierając na metę prawie minutę po złotej medalistce. Vanessa zamierzała kontynuować swoją karierę w sporcie, jednak kilka miesięcy później Międzynarodowa Federacja Narciarska niespodziewanie zakazała jej startów na cztery lata. Powód? Oskarżenie o łapówkarstwo, które miało zapewnić artystce udział w olimpiadzie.

Pół roku później zakaz został uchylony z powodu braku dowodów. Po odzyskaniu możliwości powrotu do gry  planowała wystartować w kwalifikacjach do zimowych igrzysk w 2018 roku, jednak uniemożliwiła jej to kontuzja barku.

Julio Iglesias

Julio Iglesias to najlepiej sprzedający się latynoski artysta wszech czasów, ale mało kto wie, że zanim podbił światowe estrady, biegał po boisku.

Iglesias Senior był bramkarzem drugoligowej drużyny Real Madrid Castilla, jednak jego kariera sportowa została nagle przerwana przez kontuzję. W wyniku wypadku poważnego wypadku samochodowego doszło do ucisku nerwu w jego kręgosłupie, co spowodowało paraliż od klatki piersiowej w dół i przykuło artystę do łóżka na całe 2 lata. Po dojściu do zdrowia nie wrócił już na boisko.

Shaquille O’Neil

216-centymetrowy Shaq jest powszechnie uważany za jednego z najlepszych koszykarzy wszech czasów - był czterokrotnym mistrzem NBA, trzykrotnym MVP finałów NBA i 15-krotnym All-Starem.

Już na początku swojej sportowej kariery uznał jednak, że sam sport już mu nie wystarcza i w 1993 nagrał rapowy album ,,Shaq Diesel’’, który sprzedał się w zawrotnej liczbie 864 000 egzemplarzy. Jego następne 4 płyty nie były już tak popularne, podobnie jak jego kreacje aktorskie - krytycy twierdzili, że powodem była niewyraźna mowa.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: