Poprzedni
Następny

26 niezwykłych anegdotek muzycznych

Za ucieczkę na czyj koncert Madonna dostała szlaban? Jaki nietypowy pomysł miał na siebie Elvis? Przy jakiej muzyce termity pracują dwa razy szybciej? Co puszczają głośniki brytyjskiej marynarki wojennej, żeby odstraszyć somalijskich piratów? Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziecie poniżej! 

1.The Beastie Boys mieli zwyczaj otwierać niektóre swoje występy przebrani za heavy metalowy zespół

2. Kiedy Andrew Lloyd Webber napisał drugą część '”Upiora w operze” cała partytura została usunięta z komputera przez jego kociaka. Niby niechcący, ale wszystkie wiemy, jakie potrafią być te zwierzaki!

3. Jedynym facetem w ZZ Top, który nie ma brody, jest Frank Beard (czyli Franek Broda).

4. Żaden z filmów Elvisa nie był nominowany do Oscara, za to gwiazdor zdobył 3 nagrody Grammy za swoje nagrania gospelowe. Swoją drogą, Oscar nie był największą ambicją Elvisa – przez całe lata uważał, że byłby doskonałym tajnym agentem rządu USA, jednak wizyty w Białym Domu próby przekonywania władzy do tego pomysłu nie przyniosły oczekiwanego rezultatu.

5. John Lennon napisał "Good Morning, Good Morning” zainspirowany telewizyjną reklamą płatków kukurydzianych.

6. Metallica jest pierwszym i jedynym zespołem na świecie, który zagrał na wszystkich 7 kontynentach.


Zastanawiasz się nad systemem audio, ale nie wiesz od czego zacząć? Sprawdź koniecznie w tym celu nasze poradniki:


7. W 1975 roku David Bowie zażywał tyle kokainy, że nie w ogóle nie pamiętał nagrywania całego albumu "Station to Station".

8. Raperzy The Notorious B.I.G., Jay-Z, DMX, i Busta Rhymes chodzili do tego samego liceum w tym samym czasie.

9. Zanim trafił do Guns N’ Roses, Slash wziął udział w przesłuchaniach do zespołu Poison, które pomyślnie przeszedł. Kiedy jednak dowiedział się, że będzie musiał robić sobie sceniczny makijaż, podziękował za współpracę.

10. Ukochany biały pudelek Marylin Monroe o imieniu Mafia był prezentem od Franka Sinatry, z którym aktorka romansowała przez kilka miesięcy.  Imię pieska jest dość kontrowersyjne, zważając na domniemane powiązanie gwiazdora z nowojorską mafią, które podobno zaowocowało stworzeniem na jego podobieństwo postaci Johnny’ego Fontane w “Ojcu Chrzestnym” spod pióra Mario Puzo.

11. Nazwa zespołu Duran Duran to hołd dla postaci szalonego naukowca z kultowego filmu science-fiction z Jane Fondą – “Barbarelli”.

12. Pierwszą płytą CD, która została wydana w Stanach Zjednoczonych, była “Born in the USA” Bruce’a Springsteena.

13. Przed komponowaniem Beethoven miał zwyczaj zanurzania głowy w zimnej wodzie.

14. Były główny gitarzysta i założyciel rockowej grupy Kiss Ace Frehley nagrywał swoje wokale leżąc na plecach.

15. Pierwszy teledysk popowy pojawił się ekranach telewizyjnych w 1975 roku, a był nim “Bohemian Rhapsody” grupy Queen.

16. Pamiętacie, jak Ozzy odgryzł na scenie głowę nietoperzowi? Ta sytuacja wcale nie była zaplanowana – lider Black Sabbath był pewien, że ktoś rzucił w niego zabawką, a gdy się zorientował, że to było prawdziwe zwierzę, było już za późno – krew kapała mu już z brody. Od razu po koncercie przerażony Osbourne pojechał więc na ostry dyżur, by przyjąć odpowiednie zastrzyki.

17. Gdy w tle leci heavy metal termity zjadają drewno dwa razy szybciej.

18. Kiedy Madonna miała 15 lat dostała szlaban na całe lato za ucieczkę z domu na koncert Davida Bowiego.

19. W 1988 roku tenor Luciano Pavarotti otrzymał w berlińskiej operze rekordową liczbę wywołań na scenie – otrzymał oklaski 165 razy z rzędu.

20. Make music not war! Narodowa orkiestra Monako jest większa niż armia tego kraju.

21. Numer “House of the rising sun” autorstwa The Animals został nagrany w ciągu zaledwie 15 minut, ponieważ zespół miał bardzo napięty budżet.


Doskonale dobrany zestaw stereo? Do takich na pewno będzie należał system oparty na najnowszym Hegel H95. Sprawdź propozycje naszych zestawów stereo i wybierz najlepszą dla siebie opcję.


22. Suzanne Vega jest uważana za "matkę" formatu mp3. Twórcy mp3 wykorzystali jej głos z piosenki “Tom's Diner” do analizy różnych widm dźwiękowych podczas tworzenia algorytmu kompresji.

23. Głośniki brytyjskiej marynarki wojennej odstraszają somalijskich piratów piosenkami... Britney Spears.

24. Kompozytorzy Bach i Handel zostali oślepieni przez tego samego człowieka.

25. Kiedy Foo Fighters nagrywali swój pierwszy album, David Grohl był jedynym członkiem zespołu.

26. Logo The Rolling Stones jest inspirowane hinduską boginią Kali.

Jeżeli szukasz sprzętu audio i masz pytania na jego temat, skonktaktuj się z najbliższym salonem Top Hi-Fi & Video Design – nasi specjaliści chętnie doradzą i pomogą wybrać najlepszy sprzęt, zgodny z Twoimi oczekiwaniami. 

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: