Poprzedni
Następny

Strumieniujący wzmacniacz M33 już dostępny w salonach Top Hi-Fi & Video Design

M33 to najnowszy flagowy model NAD z serii Masters. Ten ultra-zaawansowany strumieniujący wzmacniacz, wyróżniający się bogatym wyposażeniem i audiofilskim dźwiękiem, jest już dostępny w salonach Top Hi-Fi & Video Design. 

NAD M33

Strumieniujący wzmacniacz M33 to prawdziwe centrum domowej rozrywki. Liczne funkcje m.in. wbudowany system multiroom BluOS, 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy, pełne dekodowanie MQA czy korekcja akustyki pokoju Dirac – sprawiają, że M33 bez trudu może pełnić rolę referencyjnego i jednocześnie zachwycającego domowego systemu audio. 

Projektanci dla M33 sięgnęli po nową technologię amplifikacji HybridDigital Purifi Eigentakt™, tym samym kontynuując długą tradycję NAD w identyfikowaniu i tworzeniu przełomowych technologii wzmocnienia. W parze z mocą wynoszącą co najmniej 200 W na kanał idzie doskonały realizm, którego potwierdzeniem są ultra-niskie zniekształcenia, a osiągana wydajność zbliża się do granic nawet najbardziej wyrafinowanego obecnie sprzętu testowego.

Jak zaznaczył Cas Oostvogel, menedżer produktu NAD, „M33 to prawdziwie najnowocześniejszy audiofilski wzmacniacz w tradycyjnym sensie, choć z wyraźną różnicą: konstrukcja w pełni odpowiada na potrzeby nowoczesnego świata, gdzie większość muzyki dostarczana jest poprzez Internet, a cały katalog muzycznych nagrań znajduje się na wyciągnięcie ręki”.

Strumieniowanie muzyki high-res

Za w pełni intuicyjną obsługę M33 odpowiada 7-calowy kolorowy ekran dotykowy połączony z BluOS – systemem operacyjnym do sieciowego strumieniowania i obsługi multiroom, który ściśle integruje sprzęt i oprogramowanie.

BluOS obok funkcji multiroom pozwala także na strumieniowanie high-res: z pełnym wsparciem dekodowania MQA* z lokalnego dysku NAS lub współdzielonego dysku, jak również z internetowych serwisów strumieniowych audio. Wśród około 20 obsługiwanych serwisów, oferujących treści high-res, znajdziemy m.in. Tidal, Deezer, Qobuz czy Amazon HD. Serwisy takie jak Spotify, Amazon Music, Slacker, TuneIn, nugs.net i wiele innych też są wspierane.

NAD M33

M33 dzięki BluOS nie tylko zachowuje wszystkie audiofilskie funkcje, ale zyskuje także szereg udogodnień, w ten sposób zwiększając możliwości urządzenia i jednocześnie ułatwiając jego obsługę. Strumieniującym wzmacniaczem można zarządzać bez korzystania z dotykowego panelu M33, kontrolując go za pomocą aplikacji BluOS, dołączonego pilota zdalnego sterowania lub głosowo za pośrednictwem dowolnego urządzenia, które będzie kompatybilne z Amazon Alexą czy asystentem Google.
*w trakcie certyfikacji M33 MQA

System korekcji akustyki pokoju Dirac Live

Według ekspertów najsłabszym ogniwem w większości systemów audio jest akustyka pomieszczeń, z odbiciami w pokoju, które tylko pogarszają balans tonalny i dynamikę. Naprzeciw temu wychodzi Dirac – system korekcji akustyki pokoju, który dostosowuje się do charakterystyki częstotliwościowej i w odróżnieniu od innych tego typu systemów optymalizuje zarazem odpowiedź impulsową. Wszystko po to, aby muzyka – poprzez optymalizację interfejsu głośnik/pokój – mogła brzmieć naturalniej i realistyczniej.

Dostarczany wraz z M33 dokładny mikrofon do pomiaru charakterystyki akustycznej pomieszczenia w miejscu odsłuchu i wokół niego sprawia, że system można precyzyjnie skalibrować pod kątem uzyskania najlepszej jakości dźwięku. Efektem jest znacząco udoskonalona scena dźwiękowa, przejrzystość, wyrazistość głosu oraz głębszy i bardziej sprężysty bas.

Każdy z pięciu profili Dirac pozwala na przechowywanie unikalnego pomiaru pomieszczenia (np. innej akustyki z zasuniętymi lub odsuniętymi zasłonami bądź innej pozycji odsłuchowej) lub różnych krzywych docelowej częstotliwości w celu dostosowania do własnych muzycznych preferencji. Ponadto M33 obsługuje również niezależne, kompatybilne z zaawansowanym systemem zarządzenia basem (Bass Management) Diraca, wyjścia subwooferowe.

Elastyczność i wszechstronna łączność

Niezależnie od tego, czy chcesz podłączyć źródła cyfrowe czy analogowe, M33 umożliwia podłączenie każdego z nich: nowy model z serii Masters zawiera sześć wejść cyfrowych i trzy wejścia analogowe, w tym gramofonowe MM/MC. Na tylnym panelu umieszczono dwa zestawy zacisków wyjść głośnikowych umożliwiających bi-wiring i dwa wyjścia subwooferowe z w pełni konfigurowalną cyfrową zwrotnicą. Natomiast Apple AirPlay 2 i Bluetooth aptX HD otwierają możliwość bezprzewodowego przesyłania dźwięku z telefonu lub tabletu.

NAD M33

Dwa sloty MDC umożliwiają dalszą rozbudowę urządzenia, minimalizując ryzyko przedwczesnego postarzenia się urządzenia. Platforma MDC wprowadza możliwość aktualizowania urządzeń o nowe technologie, które były nieosiągalne w momencie wprowadzenia produktu.

Złącza gramofonowe i słuchawkowe

M33 został wyposażony w wysokiej jakości przełączalny przedwzmacniacz gramofonowy obsługujący wkładki MM i MC, który bez trudu może konkurować z wyspecjalizowanymi konstrukcjami zewnętrznymi. Za sprawą dokładnej korekcji RIAA, wyrafinowanego filtru infradźwiękowego z eliminacją fazy oraz ogromnego zapasu przeciążenia z płyt winylowych wydobywane jest wszystko co najlepsze.

Konstruktorzy nie zapomnieli o miłośnikach słuchawek, którzy z pewnością docenią jakość dźwięku dyskretnego wzmacniacza słuchawkowego, zdolnego do wysterowania nawet planarnych i studyjnych słuchawek o wysokiej impedancji. Wysokie napięcie i niska impedancja wyjściowa sprawiają, że słuchawki zabrzmią najlepiej jak potrafią. Dodatkowo dla użytkowników preferujących słuchawki bezprzewodowe przygotowano zintegrowany moduł Bluetooth aptX HD, który pozwala cieszyć się słuchawkami bez ograniczania się przewodem.

Elegancka i praktyczna aluminiowa obudowa

Aluminiowa obudowa łączy elegancję z funkcjonalnością. Kolorowy wyświetlacz dotykowy TFT wspomaga pojedyncze pokrętło regulacji głośności. Wyposażenie sztywnych paneli w magnetyczne, punktowe stopki zapewnia solidną podstawę dla wielowarstwowych płytek drukowanych i skomplikowanej konstrukcji wewnętrznej. M33 stanowi urzeczywistnienie nowoczesnego i świeżego spojrzenia na tradycyjny wzmacniacz stereo, lecz z funkcjami i jakością dźwięku z przyszłości.

Intuicyjna i wygodna integracja z inteligentnym domem

BluOS pozwala na sterowanie głosowe systemem, co jest zasługą pełnej integracji z dowolnym urządzeniem zgodnym z Amazon Alexą czy asystentem Google. Z kolei AirPlay 2 umożliwia również obsługę przez Siri. Inżynierowie dołożyli wszelkich starań, aby M33 był w pełni kompatybilny z wszystkimi najważniejszymi systemami domu inteligentnego, takimi jak m.in. Apple, Crestron, Control 4, Lutron i KNX.

W praktyce oznacza to, że integrator lub użytkownik może z łatwością sterować systemem muzycznym multiroom BluOS za pośrednictwem wspólnego interfejsu. Każda integracja została certyfikowana pod kątem niezawodności działania. Użytkownik może bezpłatnie korzystać z regularnie aktualizowanej aplikacji z poziomu tabletów i smartfonów z iOS lub Android czy też z poziomu komputera z systemem Windows lub Apple OS.

Jeżeli masz dodatkowe pytania na temat sprzętu audio lub chciałbyś przekonać się o tym, jak dana konstrukcja sprawuje się w praktyce, skontaktuj się lub odwiedź jeden z naszych salonów, gdzie nasi doradcy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: